Czy wiesz jakie są strony umowy o zamówienia publiczne?
REKLAMA
REKLAMA
Zamówienia publiczne pozwalają na realizowanie zróżnicowanych prac na rzecz organów prawa publicznego. Kwestie dotyczące zamówień publicznych uregulowane są w ustawie prawo zamówień publicznych z 2004 roku.
REKLAMA
Wskazuje ona trzy rodzaje oferty: ofertę najkorzystniejszą, , ofertrtę częściową (odnosi się do wykonania części robót wchodzących w skład zamówienia publicznego), ofertę wariantową (zawiera inny wariant wykonania robót niż określony w zamówieniu).
W przypadku zawarcia umowy w przedmiocie zamówień publicznych mamy do czynienia z dwoma stronami. Jedną z nich jest wykonawca, a drugą zamawiający. Jakie podmioty mogą uzyskać status poszczególnych stron wskazuje sama ustawa .
Polecamy: Opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane - wymogi
Wykonawcą może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, dokonała złożenia oferty lub zawarcia umowy w sprawie tego zamówienia;
Zamawiającym jest z również osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej obowiązaną, ale nie ubiegająca się o zamówienie, lecz zobowiązana do stosowania ustawy.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.