REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mamy więcej etatów

Ambitny i przedsiębiorczy, czy też zachłanny i przemęczony. Obiegowych określeń dla polskich „wieloetatowców” nie brakuje. Kim tak naprawdę jest osoba, która po powrocie z jednej pracy, biegnie do kolejnej? Dobrym czy złym pracownikiem?

7 cech dobrego doradcy kredytowego

Różnorodność i ilość ofert kredytowych poszczególnych banków skłania do skorzystania z usług firm doradztwa kredytowego. Przy wyborze doradcy kredytowego należy kierować się szczególną starannością. Usługi doradztwa finansowego, w którego zakres wchodzi doradztwo kredytowe, nie są objęte w Polsce reglamentacją. Istnieje jednak kilka cech, po których rozpoznamy dobrego doradcę kredytowego.

Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG – część II

Podczas oceny projektów celowych będzie badany poziom innowacyjności prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Oceniający to kryterium eksperci wezmą pod uwagę kilka elementów, które warto poznać przygotowując dokumentację aplikacyjną.

Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG – część I

Wnioskodawca projektu celowego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka powinien zadbać, aby projekt w jak największym stopniu spełniał kryterium poziomu innowacyjności rezultatów prac badawczo-rozwojowych. W zależności od tego komisja konkursowa przyznaje punkty, które mogą decydować o przyznaniu unijnej dotacji.

REKLAMA

Jak kwalifikować wydatki związane z przygotowaniem projektów w województwie łódzkim?

Na potrzeby skutecznego aplikowania o środki unijne wymagane jest przedłożenie niezbędnej dokumentacji projektowej. Czy koszty związane z jej przygotowaniem mogą zostać uznane za wydatek kwalifikowany i zostać zrefundowane na podstawie wniosków o płatność?

Szanse i zagrożenia zewnętrznej obsługi firm

Wyprowadzanie różnych aktywności na zewnątrz firm ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że Polska stała się jednym z krajów dostarczających usługi outsourcingowe na skalę międzynarodową.

PARP: małe i średnie firmy mają się dobrze

Kondycja małych i średnich przedsiębiorstw jest w Polsce dobra, mimo gorszej koniunktury na rynkach światowych - wynika z opublikowanego raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oceniającego tę część gospodarki w latach 2008-2009.

Jak długo czeka się na wypłatę dofinansowania na e-biznes

Otrzymanie decyzji o dofinansowaniu, w ramach działania 8.1. Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej, to dopiero początek (często długiej) drogi przedsiębiorstwa do otrzymania pieniędzy ze środków europejskich. Wiele czynników wpływa na przedłużanie okresu oczekiwania na zwrot części poniesionych kosztów.

REKLAMA

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. skorzystają z pomocy

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. w wyniku kryzysu lub powodzi, będą mogły skorzystać z pakietów pomocowych - zakłada przyjęta przez Senat poprawka do noweli ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców.

Przepisy dotyczące odsetek za zwłokę nie naruszają praw podatników

Przepisy w zakresie naliczania odsetek od zaległości podatkowych w przypadku kontroli są jednakowe dla wszystkich podatników. Nie ma znaczenia czy postępowanie kontrolne prowadzone jest przez organy podatkowe, czy też organy kontroli skarbowej.

Sejm jednogłośnie zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Sejm jednogłośnie opowiedział się za przedłożonymi przez rząd zmianami w ustawie o towarach paczkowanych. Nowelizacja poprawia błąd Senatu, który w pracach nad ustawą w 2009 r. wykreślił przecinek, co zmieniło sens przepisów dotyczących kontroli przedsiębiorstw paczkujących produkty.

Czy wiesz jak mądrze robić zakupy?

Każdy z nas popełnia błędy podczas zakupów, szczególnie wtedy, gdy z każdej strony bombardują nas sezonowe wyprzedaże. Trudno wtedy zachować zdrowy rozsądek. Oto kilka rad jak postępować, by zakupy się udały.

Mamy mniejsze mieszkania, a wydajemy na nie tyle co Anglicy

Koszty utrzymania mieszkania pochłaniają w Polsce siódmą część domowego budżetu, czyli nawet cztery razy więcej niż w bogatszych krajach Unii. Polacy przeznaczają na ten cel podobne kwoty jak znacznie bogatsi Anglicy czy Szwedzi. Mieszkania w Polsce są ponadto dwukrotnie mniejsze niż w Hiszpanii czy Irlandii.

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część II

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego mogą otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne, które poprawią system współpracy i zarządzania grupą i w konsekwencji przyczynią się do poprawienia konkurencyjności na rynku ponadlokalnym.

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez grupy przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W ramach naboru na realizację tego typu przedsięwzięć przeznaczono kwotę 18 mln PLN.

Brak rozstrzygnięć w notowaniach eurodolara

Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję w pobliżu poziomu 3,9700. Na wykresie tej pary walutowej obserwowana od sierpnia konsolidacja coraz bardziej zaczyna przypominać lekko nachylony kanał spadkowy. W obecnym momencie kurs euro znajduje się w pobliżu jego górnego ograniczenia, co sugerowałoby możliwe kilkugroszowe odreagowanie w dół.

Dom spokojnej starości – lokal, lokalizacja

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla domu seniora to nie lada wyzwanie. By dom seniora był przyjazny dla jego mieszkańców, nie powinien przede wszystkim znajdować się w centrum miasta.

Dom spokojnej starości – pomysł

Nie da się ukryć, że jesteśmy coraz starszym społeczeństwem. Już prawie nie spotyka się wielopokoleniowych rodzin, gdzie seniorzy byli traktowani z szacunkiem, zajmowali się wnukami i chętnie słuchano ich opowieści.

Dom spokojnej starości – pozwolenia

Dom seniora może prowadzić każda osoba fizyczna na zasadach działalności gospodarczej, po spełnieniu określonych wymogów.

Jak zareklamować dom spokojnej starości

Stosunkowo mała jeszcze konkurencja na rynku powoduje, że szczególna reklama nawet na początku nie będzie potrzebna. Niemniej warto pomyśleć o kilku podstawowych działaniach, które spowodują że potencjalni klienci dowiedzą się o fakcie powstania nowego domu.

Negocjacje przy zakupie mieszkania na kredyt na rynku wtórnym - na co zwrócić uwagę?

Zwyczajowo negocjacje przy zakupie mieszkania kojarzą się z targowaniem się o cenę. Warto, aby ustalając warunki transakcji nie zapomnieć o innych nie mniej istotnych kwestiach.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Karty kredytowe są coraz powszechniejszą formą płatności w Polsce. Wybór jest naprawdę szeroki a i wymagania nie są już tak restrykcyjne jak kiedyś. Dodatkowo banki zachęcają nas do zaciągania krótkoterminowej pożyczki oferując nam rabaty i zniżki za korzystanie z ich produktu. Jak się zorientować w tej mnogości ofert? Jak używać karty by nie być stratnym a skorzystać z nieoprocentowanego kredytu ? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Jak poprawić skuteczność kampanii reklamowej

Każda kampania ma jeden cel. Musi przykuć uwagę potencjalnego konsumenta oraz nakłonić go do zakupienia konkretnego produktu czy usługi. Tu najważniejsza jest skuteczność, która przekłada się bezpośrednio na nominały w portfelu. Jak poprowadzić kampanię by przyniosła pożądane efekty?

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu konsumpcyjnego (czy też pożyczki), powinniśmy wiedzieć, jakie mogą być dodatkowe kwestie, które mogą się okazać istotne przy wyborze oferty. Nie zapominajmy też o różnych, mniej przyjemnych, haczykach propozycji bankowych.

Na czym polega wycena nieruchomości przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Kredyty zabezpieczone hipoteką należą do najniżej oprocentowanych kredytów dostępnych na rynku. Niskie odsetki wynikają przede wszystkim z wysokiego wskaźnika spłacalności tych kredytów oraz zabezpieczenia ich pełnej spłaty na nieruchomości. Od tego jaką wartość dla banku ma nasze mieszkanie lub dom zależy nie tylko wysokość finansowania, ale również jego warunki. Wycena nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenia jest więc istotnym elementem procesu wnioskowania o kredyt hipoteczny.

Fotoradar i samochód firmowy – kto płaci mandat

Za wykroczenia drogowe pracownika nie odpowiada pracodawca. Co więcej, w razie potrzeby, pod groźbą kary grzywny, musi on wskazać winnego.

Na co zwracać uwagę podczas wypożyczania sprzętu do firmy?

Obecnie sprzęt komputerowy i różnego rodzaju elektronika jest praktycznie niezbędna do organizacji różnorodnych prezentacji, przyjęć, wykładów, konkursów czy promocji. Niestety jak wiadomo sprzęt komputerowy, projektory i ekrany LCD czy też plazmowe są zazwyczaj bardzo drogie, a kupno całego sprzętu wyłącznie na jedną prezentację mija się raczej z celem, głównie ze względów finansowych. Wypożyczając sprzęt komputerowy czy biurowy należy mieć na uwadze kilka aspektów.

Firma – wszystko co warto wiedzieć o elemencie identyfikującym przedsiębiorcę

W obrocie gospodarczym funkcjonuje obecnie wiele podmiotów. Oprócz osób fizycznych mamy często do czynienia z innymi podmiotami posiadającymi nazwy, które można uznać za odpowiednik imienia i nazwiska osoby fizycznej. Jeżeli dany podmiot zdecyduje się prowadzić działalność gospodarczą, staje się przedsiębiorcą, czyli podmiotem prowadzącym we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. W takiej sytuacji konieczne jest obranie przez niego firmy.

Wypożyczanie sprzętu biurowego - co można wynająć i czy to się opłaca?

Wynająć można teoretycznie wszystko, jednak skupmy się na najważniejszych sprzętach biurowych oraz do zastosowań biznesowych. Wynajem sprzętu biurowego jest również dobrą alternatywą dla firm, które dopiero wchodzą na rynek i nie mają wystarczających środków na starcie, aby zakupić drogą drukarkę laserową, kolorowe ksero, faxy czy skanery.

Rynek wewnętrzny priorytetem

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie spotkania z komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług Michelem Barnierem zapowiedział, ze dla polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej priorytetem będzie rozwój rynku wewnętrznego. Spotkanie zostało zorganizowane 21 października 2010 r. w Warszawie.

Ministerstwo Gospodarki o szansach dla przedsiębiorców

– Polska marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynkach zagranicznych. Dzięki działaniom prowadzonym przez MG, polskie firmy mają większą szansę zaistnieć na rynkach międzynarodowych – ocenił wiceminister gospodarki Rafał Baniak. Głos zabrał w trakcie otwarcia Forum Edukacyjnego MSP, które odbyło się 20 października 2010 r. w Warszawie.

Dobra organizacja pracy w polskich firmach

Przeszło 80 proc. pracujących Polaków twierdzi, że w ich firmach praca jest dobrze zorganizowana, ponad 90 proc. oświadcza, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Senat za nowelą ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym

Senat poparł nowelę ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym, zawierającą techniczne zmiany związane z wejściem w życie nowych przepisów nt. Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Do regulacji tych odnoszą się niektóre zapisy ustaw podatkowych.

Zmiany w VAT mniej uciążliwe dla firm

Po zmianie stawki VAT firmy telekomunikacyjne nie będą musiały informować indywidualnie swoich klientów o zmianie cennika - przewiduje jedna z poprawek komisji finansów do projektu ustawy okołobudżetowej. Takich zmian oczekiwali przedsiębiorcy.

Senat przyjął ustawę o wolnym w Trzech Króli

Senat przyjął nowelizację kodeksu pracy, która wprowadza dzień wolny od pracy 6 stycznia - w święto Trzech Króli.

Komisja za poprawkami do ustawy o zatrudnieniu niepełnosprawnych

Chorzy na epilepsję będą uznawani za niepełnosprawnych w stopniu znacznym - zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.

Ugoda pod nadzorem sądu

Powszechnie wiadomo, że wierzyciel ma do wyboru dwie drogi dochodzenia swojej wierzytelności od dłużnika: polubowną (polegającą na nakłonieniu dłużnika do spłaty długu w toku negocjacji) oraz drogę przymusowego wyegzekwowania należności, tj. skierowanie sprawy do sądu, a następnie do komornika - dużo bardziej nieprzyjemną i stresującą dla osoby zadłużonej. Jednak niewielu dłużników wie, że istnieje także trzeci sposób rozwiązania problemu zadłużenia.

Jakie są zasady ochrony własności intelektualnej na portalach społecznościowych?

Zasadą działania portali społecznościowych to często udostępnianie innym użytkownikom określonych treści (zdjęć, filmów, itp.). Nierzadko treści te są przedmiotami własności intelektualnej, chronionymi prawem, którego naruszenie powoduje możliwość wystąpienia przez osobę uprawnioną z odpowiednimi roszczeniami względem użytkownika, który rozpowszechnia treści.

Nowy BlackBerry Style 9670 – ładny i stylowy?

Telefony BlackBerry od zawsze kojarzyły się z biznesem. Również ich design nie był ani nowatorski, ani szczególnie przyjazny. Oczywiście telefony mogły się podobać, ale nie należały one do stylistycznej czołówki. Nowy model Style 9670 ma przełamywać stereotyp BlackBerry, jako telefonu jedynie dla panów w garniturach. Czy operacja zakończyła się sukcesem?

Samsung Wave 533 – wygoda i rozrywka z klawiaturą QWERTY

Obok Samsunga Wave 723 z zacięciem biznesowym, koreański producent wprowadził na nasz rynek model oznaczony numerkiem 533. Dla kogo skierowany jest Samsung Wave 533? To z pewnością telefon przeznaczony dla osób, które cenią sobie kontakty ze znajomymi oraz komfort pisania na klawiaturze QWERTY. Cena nowości na polskim rynku kształtuje się w okolicach 749 zł. Czym jeszcze charakteryzuje się najnowszy model Samsunga?

Czy podatek od zysków z wynajmu mieszkania można obniżyć?

Zyski z wynajmu nieruchomości można opodatkować na trzy sposoby. Podatek o najniższej stawce 8,5% paradoksalnie opłaca się jedynie w przypadku niewielkich kosztów utrzymania nieruchomości. Gdy właściciel przewiduje remont mieszkania najczęściej powinien doliczyć dochody z najmu do podatku rozliczanego na zasadach ogólnych według skali 18 i 32%.

Samsung Wave 723 z internetowym zacięciem

Koreańska firma Samsung wprowadza na Polski rynek nowe modele telefonów działające w oparciu o najnowszy system bada 1.1. Jedną z nowości jest Samsung Wave 723. Nowy smart fon okupuje raczej średnio-niską półkę cenową – na metce znajdziemy cenę w wysokości 999 zł. Czym charakteryzuje się nowe dzieło Samsunga?

Promocje kredytów mieszkaniowych – październik 2010r.

Odwilż na rynku kredytów hipotecznych nie dziwi już nikogo. Jednak skala aktywności banków w promowaniu ofert kredytowych jest ogromna! Sprawdźmy, które oferty specjalne wyróżniają się na tle dostępnych aktualnie promocji oraz jakie są warunki skorzystania z poszczególnych propozycji. Promocje, oferty specjalne, wyprzedaż kredytów…

Jakie mamy kredyty samochodowe – przegląd ofert

Szukając kredytu samochodowego, którym będziemy chcieli sfinansować zakup nowego pojazdu, kieruj się nie tylko ceną kredytu – niektóre banki samochodowe oferują bowiem specjalne rabaty na zakup konkretnych marek, a „zwykłe” – interesujące zniżki i promocje.

Pozwolenie na budowę

Decyzja podjęta. Wszystko już wiadomo. Zaczynamy roboty budowlane. Co teraz? Jakie czynności podjąć, aby podołać wszystkim obowiązkom? Jakieś formalności?

Co to jest zasada wolności budowlanej?

Zasada wolności budowlanej jest naczelną zasadą ustawy Prawo budowlane. Można swobodnie dysponować rzeczą, której się jest właścicielem w zakresie w jakim ta swoboda nie jest ograniczona odrębnymi ustawami. Zatem władcza ingerencja w sposób korzystania z prawa własności nieruchomości musi być przewidziana przez ustawę w sposób wyraźny.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o dzienniku budowy

Dziennik budowy stanowi urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót i jest wydawany odpłatnie przez właściwy organ. Przed rozpoczęciem robót budowlanych należy w dzienniku budowy wpisać osoby, którym powierzono kierownictwo, nadzór i kontrolę techniczną prowadzonych robót budowlanych. Osoby te są powinny potwierdzić swoim podpisem przyjęcie powierzonych funkcji. Wymóg ten dotyczy tak prowadzenia dzienników montażu, jak i rozbiórki.

Roboty budowlane a ingerencja na posesji sąsiedniej

Podczas wykonywania robót budowlanych lub, jeszcze wcześniej, prac przygotowawczych niekiedy zachodzi potrzeba wejścia na teren nieruchomości sąsiedniej. Może to polegać np. na wejściu do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości. Taka ingerencja powinna nastąpić w drodze negocjacji. Inwestor ma obowiązek jeszcze przed rozpoczęciem robót uzyskać zgodę właściciela sąsiedniej nieruchomości oraz uzgodnić sposób, zakres i terminy korzystania z tych obiektów, a także ewentualną rekompensatę z tego tytułu. Lecz nie zawsze negocjacje przynoszą pożądany efekt.

Jakie są korzyści płynące z funkcjonowania spółek cypryjskich?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i męczy Cię polski urząd skarbowy, nie załamuj się. Masz możliwość zmiany urzędu, z którym współpracujesz na… cypryjski. Jakie są podstawowe zalety korzystania z takiego rozwiązania?

Czy spółki cypryjskie są przyjazne dla przedsiębiorcy

Inwestowanie w tzw. rajach podatkowych jest związane z ryzykiem chociażby szacowania obrotów czy brakiem możliwości odliczenia VAT. Lokowanie oszczędności za granicą i związane z tym oszczędności podatkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem małych i średnich firm.

REKLAMA