REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na „Mocce” można ubić dobry interes

Expander

REKLAMA

REKLAMA

Klienci Expandera zarobili 39% na produkcie strukturyzowanym o nazwie „Mocca”. Inwestycje trwały do połowy listopada.

REKLAMA

Produkt strukturyzowany „Mocca” został przygotowany wspólnie przez Expander, NWAI i TU Generali. Dzięki spełnieniu warunku wypłaty premii inwestorzy, którzy dokonali inwestycji w ten produkt, zyskali 39% w okresie 2,5 roku. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu formy ubezpieczenia na życie, osiągnięte dochody zwolnione są z konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. Aby osiągnąć taki wynik netto na standardowej lokacie, funduszu inwestycyjnym czy akcjach, zysk przed opodatkowaniem musiałby wynieść 48,1%, czyli 17% średniorocznie. Jest to stopa zwrotu znacznie przewyższająca długoterminową, oczekiwaną rentowność z inwestycji na rynku akcji. W tym samym okresie czasu średni wynik funduszy z grupy akcji uniwersalnych polskich wyniósł -3,92%, jeżeli wierzyć danym Analiz Online.

REKLAMA

Budowa „Mocci” opierała się na kontraktach terminowych trzech, powszechnie wykorzystywanych towarów rolnych: kawy, kakao i cukru. Warunkiem uzyskania premii przez inwestora było ziszczenie się następującego scenariusza: ceny wszystkich trzech towarów w finalnym odczycie są równe lub wyższe od tych z odczytu inauguracyjnego. Gdyby cena któregokolwiek z wymienionych towarów nie spełniała powyższych kryteriów, wówczas produkt zakończyłby się wypłatą 95% zainwestowanego kapitału.

Dowiedz się także: Co oznacza gwarancja w lokatach strukturyzowanych

Według raportu przygotowanego w październiku 2010 r. przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego („Produkty Strukturyzowane w Polsce w latach 2000-2010”) średnia roczna stopa zwrotu z przeanalizowanych produktów strukturyzowanych wyniosła 3,31%. Na tym tle średnia wyników z zakończonych tego typu produktów, oferowanych za pośrednictwem Expandera, wypadła wzorowo i do tej pory wyniosła 10,4%. W przypadku 4 z 5 produktów, zakończonych dodatnią stopą zwrotu, uzyskany dochód zwolniony był z podatku od zysków kapitałowych.

Tabela 1. Wyniki zakończonych produktów strukturyzowanych oferowanych za pośrednictwem firmy Expander.Źródło danych: obliczenia własne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Lokaty

Wyniki powyższych produktów, a także zachowania rynków akcji, uwidaczniają potrzebę dywersyfikacji portfela. Ekspozycja na różne regiony inwestycyjne oraz odmienne klasy aktywów wpływa na poprawę stosunku oczekiwanego zysku do ryzyka całego portfela inwestycyjnego. Produkty strukturyzowane pozwalają w łatwy sposób uczestniczyć w tym, co dzieje się na światowych rynkach – zarówno w sferze akcji, surowców, jak i walut. Dodatkowym atutem większości tego typu rozwiązań jest gwarancja wpłaconego kapitału na koniec okresu inwestycji. Dzięki takiej konstrukcji inwestor ma szansę na wysoki zysk, a jednocześnie na ochronę kapitału na wypadek, gdyby warunki na rynkach uległy niekorzystnym zmianom.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA