REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na „Mocce” można ubić dobry interes

Expander

REKLAMA

REKLAMA

Klienci Expandera zarobili 39% na produkcie strukturyzowanym o nazwie „Mocca”. Inwestycje trwały do połowy listopada.

REKLAMA

Produkt strukturyzowany „Mocca” został przygotowany wspólnie przez Expander, NWAI i TU Generali. Dzięki spełnieniu warunku wypłaty premii inwestorzy, którzy dokonali inwestycji w ten produkt, zyskali 39% w okresie 2,5 roku. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu formy ubezpieczenia na życie, osiągnięte dochody zwolnione są z konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. Aby osiągnąć taki wynik netto na standardowej lokacie, funduszu inwestycyjnym czy akcjach, zysk przed opodatkowaniem musiałby wynieść 48,1%, czyli 17% średniorocznie. Jest to stopa zwrotu znacznie przewyższająca długoterminową, oczekiwaną rentowność z inwestycji na rynku akcji. W tym samym okresie czasu średni wynik funduszy z grupy akcji uniwersalnych polskich wyniósł -3,92%, jeżeli wierzyć danym Analiz Online.

REKLAMA

Budowa „Mocci” opierała się na kontraktach terminowych trzech, powszechnie wykorzystywanych towarów rolnych: kawy, kakao i cukru. Warunkiem uzyskania premii przez inwestora było ziszczenie się następującego scenariusza: ceny wszystkich trzech towarów w finalnym odczycie są równe lub wyższe od tych z odczytu inauguracyjnego. Gdyby cena któregokolwiek z wymienionych towarów nie spełniała powyższych kryteriów, wówczas produkt zakończyłby się wypłatą 95% zainwestowanego kapitału.

Dowiedz się także: Co oznacza gwarancja w lokatach strukturyzowanych

Według raportu przygotowanego w październiku 2010 r. przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego („Produkty Strukturyzowane w Polsce w latach 2000-2010”) średnia roczna stopa zwrotu z przeanalizowanych produktów strukturyzowanych wyniosła 3,31%. Na tym tle średnia wyników z zakończonych tego typu produktów, oferowanych za pośrednictwem Expandera, wypadła wzorowo i do tej pory wyniosła 10,4%. W przypadku 4 z 5 produktów, zakończonych dodatnią stopą zwrotu, uzyskany dochód zwolniony był z podatku od zysków kapitałowych.

Tabela 1. Wyniki zakończonych produktów strukturyzowanych oferowanych za pośrednictwem firmy Expander.Źródło danych: obliczenia własne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Lokaty

Wyniki powyższych produktów, a także zachowania rynków akcji, uwidaczniają potrzebę dywersyfikacji portfela. Ekspozycja na różne regiony inwestycyjne oraz odmienne klasy aktywów wpływa na poprawę stosunku oczekiwanego zysku do ryzyka całego portfela inwestycyjnego. Produkty strukturyzowane pozwalają w łatwy sposób uczestniczyć w tym, co dzieje się na światowych rynkach – zarówno w sferze akcji, surowców, jak i walut. Dodatkowym atutem większości tego typu rozwiązań jest gwarancja wpłaconego kapitału na koniec okresu inwestycji. Dzięki takiej konstrukcji inwestor ma szansę na wysoki zysk, a jednocześnie na ochronę kapitału na wypadek, gdyby warunki na rynkach uległy niekorzystnym zmianom.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA