REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rynek USA a inne rynki

REKLAMA

REKLAMA

Ocena wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych ostatnimi czasy jest tematem spekulacji. Agencja ratingowa Moody’s dołożyła wszelkich starań, aby utwierdzić inwestorów w przekonaniu, że rating USA nie jest zagrożony.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu chińska agencja Dagong obniżyła rating USA, co jest przyczynkiem do dyskusji. Na posunięcie Chińczyków miała wpływ decyzja Rezerwy Federalnej o kolejnej rundzie poluzowania monetarnego. Na razie jej skutki są marne. Dochodowość długoterminowych obligacji, wyznaczająca rynkowe stopy procentowe, znacznie zwiększyła się. W górę poszedł kurs dolara, co osłabia konkurencyjność amerykańskiego eksportu. Ceny akcji i surowców napotykają na trudności, związane ze wzrostem, więc i na efekt bogactwa nie można na razie liczyć.

REKLAMA

Przecena na rynkach akcji i surowców, która miała miejsce w ostatnich dniach, sprowadziła notowania na najważniejszych rynkach do silnych wsparć, których przekroczenie będzie stawiać pod znakiem zapytania kontynuację zwyżkowych tendencji. Indeks amerykańskich akcji S&P 500 dotarł we wtorek w okolice 1180 pkt. Europejski DJ Stoxx 600 zatrzymał się przy 266 pkt, czyli przy linii, łączącej dołki od początków lipca. Indeks towarów CRB zszedł w okolice 300 pkt. Przy 294 pkt jest górka ze stycznia, warunkiem kontynuacji tendencji jest utrzymanie się powyżej niej. 1,5 centa dzieli euro od silnego wsparcia, jakie wyznacza linia trendu, prowadzona po dołkach z czerwca i września. Do szczytu z końca października dotarł kurs koszyka, złożonego po połowie z euro i dolara względem złotego.

Dowiedz się także: Na czym polega arbitraż walutowy

Jeżeli panujące w ostatnich dniach tendencje na rynkach finansowych będą utrzymywać się, możemy spodziewać się zakończenia trwających od kilku miesięcy zwyżek cen akcji i surowców.

Zastój na rynku nieruchomości w USA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W listopadzie, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, poprawiły się nastroje wśród amerykańskich firm budowlanych. Indeks NAHB podniósł się do 16 pkt z 15 pkt w październiku. Osiągnął najwyższy poziom od 5 miesięcy. Analitycy liczyli na jeszcze większą poprawę, do 17 pkt. Odczyty poniżej 50 pkt oznaczają, że większość badanych ocenia warunki na rynku jako słabe. Potwierdza to opinię, zgodnie z którą amerykański rynek nieruchomości w dalszym ciągu tkwi w stagnacji. W tym miesiącu nie zmieniły się oceny bieżącej sprzedaży domów na rynku pierwotnym; indeks pozostał na poziomie 16 pkt. Poprawiły się opinie na temat przyszłej sprzedaży domów, do 25 pkt z 23 pkt. Natomiast oceny zainteresowania kupujących zwiększyły się symbolicznie, do 12 pkt z 11 pkt.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Dziś poznamy październikowe dane o liczbie rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń na budowę w Ameryce. Spodziewana jest poprawa, szczególnie w tej drugiej kwestii.

Źródło:
Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA