REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na „Mocce” można ubić dobry interes

Expander

REKLAMA

REKLAMA

Klienci Expandera zarobili 39% na produkcie strukturyzowanym o nazwie „Mocca”. Inwestycje trwały do połowy listopada.

REKLAMA

Produkt strukturyzowany „Mocca” został przygotowany wspólnie przez Expander, NWAI i TU Generali. Dzięki spełnieniu warunku wypłaty premii inwestorzy, którzy dokonali inwestycji w ten produkt, zyskali 39% w okresie 2,5 roku. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu formy ubezpieczenia na życie, osiągnięte dochody zwolnione są z konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. Aby osiągnąć taki wynik netto na standardowej lokacie, funduszu inwestycyjnym czy akcjach, zysk przed opodatkowaniem musiałby wynieść 48,1%, czyli 17% średniorocznie. Jest to stopa zwrotu znacznie przewyższająca długoterminową, oczekiwaną rentowność z inwestycji na rynku akcji. W tym samym okresie czasu średni wynik funduszy z grupy akcji uniwersalnych polskich wyniósł -3,92%, jeżeli wierzyć danym Analiz Online.

REKLAMA

Budowa „Mocci” opierała się na kontraktach terminowych trzech, powszechnie wykorzystywanych towarów rolnych: kawy, kakao i cukru. Warunkiem uzyskania premii przez inwestora było ziszczenie się następującego scenariusza: ceny wszystkich trzech towarów w finalnym odczycie są równe lub wyższe od tych z odczytu inauguracyjnego. Gdyby cena któregokolwiek z wymienionych towarów nie spełniała powyższych kryteriów, wówczas produkt zakończyłby się wypłatą 95% zainwestowanego kapitału.

Dowiedz się także: Co oznacza gwarancja w lokatach strukturyzowanych

Według raportu przygotowanego w październiku 2010 r. przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego („Produkty Strukturyzowane w Polsce w latach 2000-2010”) średnia roczna stopa zwrotu z przeanalizowanych produktów strukturyzowanych wyniosła 3,31%. Na tym tle średnia wyników z zakończonych tego typu produktów, oferowanych za pośrednictwem Expandera, wypadła wzorowo i do tej pory wyniosła 10,4%. W przypadku 4 z 5 produktów, zakończonych dodatnią stopą zwrotu, uzyskany dochód zwolniony był z podatku od zysków kapitałowych.

Tabela 1. Wyniki zakończonych produktów strukturyzowanych oferowanych za pośrednictwem firmy Expander.



Źródło danych: obliczenia własne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Lokaty

Wyniki powyższych produktów, a także zachowania rynków akcji, uwidaczniają potrzebę dywersyfikacji portfela. Ekspozycja na różne regiony inwestycyjne oraz odmienne klasy aktywów wpływa na poprawę stosunku oczekiwanego zysku do ryzyka całego portfela inwestycyjnego. Produkty strukturyzowane pozwalają w łatwy sposób uczestniczyć w tym, co dzieje się na światowych rynkach – zarówno w sferze akcji, surowców, jak i walut. Dodatkowym atutem większości tego typu rozwiązań jest gwarancja wpłaconego kapitału na koniec okresu inwestycji. Dzięki takiej konstrukcji inwestor ma szansę na wysoki zysk, a jednocześnie na ochronę kapitału na wypadek, gdyby warunki na rynkach uległy niekorzystnym zmianom.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

REKLAMA

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

REKLAMA