REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Lokata

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

22% Polaków nie posiada żadnych oszczędności

Wysoka inflacja nie daje wytchnienia nikomu. Cierpią z tego powodu zarówno ci, którzy zgromadzili jakieś oszczędności, jak i osoby bez odłożonych środków finansowych. Jak alarmują wyniki najnowszego badania - tych ostatnich jest jednak niepokojąco dużo.

Coraz łatwiej wygrać w sprawach polisolokat

Ubezpieczyciele coraz częściej przegrywają w kwestii polisolokat. Sądy biorą przykład ze spraw frankowych.

Lokaty mogą przynosić straty nawet do 2021 r.

Narodowy Bank Polski przygotował projekcję inflacji, która nie jest pocieszająca dla osób odkładających pieniądze na bankowych lokatach. Rosnące wynagrodzenia, spadające bezrobocie, tanie kredyty i nieatrakcyjne lokaty przyczynią się do powstania realnych strat dla osób, które odkładają pieniądze dla lokatach.

Coraz niższe oprocentowanie bankowych lokat

Dla banków oprocentowanie lokat jest wciąż zbyt wysokie, dlatego nie są zainteresowane środkami klientów. Oprocentowanie jednak spada i według prognoz ekspertów nadal będzie się obniżać.

REKLAMA

Polisolokaty pod ostrzałem

Na polisolokatach zarabiali wyłącznie pośrednicy i towarzystwa ubezpieczeniowe. Osoby, które skorzystały z tego instrumentu finansowego

Obligacje korporacyjne dla inwestorów detalicznych

Stopy procentowe w Polsce są na najniższym poziomie od wielu lat i nic nie wskazuje na to aby w najbliższym czasie miało się coś poprawić, wręcz przeciwnie wiele przemawia za tym, że będą dalej spadać. To oznacza, że na lokatach bankowych najbezpieczniejszym i najchętniej wybieranym do tej pory produkcie do pomnażania oszczędności przez inwestorów detalicznych trudno będzie cokolwiek zarobić. Ale co wybrać giełdę, waluty, surowce, fundusze inwestycyjne czy obligacje korporacyjne?

Lepsza ochrona klientów firm ubezpieczeniowych od stycznia 2016 r.

Projekt ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej jest odpowiedzią na nieuczciwą sprzedaż polisolokat przez firmy ubezpieczeniowe. Umowy dla klientów były konstruowane w sposób niekorzystny, między innymi poprzez wprowadzanie zapisów o odstąpieniu od umowy, które powodowały utratę prawie wszystkich oszczędności.

Rząd zajmie się problemem polisolokat

Ministerstwo Finansów ma rozwiązać problem polisolokat, które firmy ubezpieczeniowe wykorzystywały w sposób niekorzystny dla klientów, m.in. poprzez zawieranie w umowach zapisów o wycofaniu się z umowy, co powodowało stratę prawie wszystkich oszczędności.

REKLAMA

48-miesięczna lokata o oprocentowaniu stałym

Eurobank udostępnił lokatę o oprocentowaniu stałym na okres 48 miesięcy. To drugi depozyt w ofercie banku, który po upływie pierwszego miesiąca trwania umowy gwarantuje zachowanie co najmniej połowy odsetek w przypadku jego przedterminowego zerwania. Nowa lokata jest najwyżej oprocentowanym depozytem o oprocentowaniu stałym oferowanym przez bank.

Jaką lokatę powinni wybrać przedsiębiorcy?

Osoby prowadzące działalność potrzebują w krótkim czasie uzyskać dostęp do firmowy funduszy. Najkorzystniejsze będą dla nich krótkoterminowe lokaty oprocentowane wysoką stawką. Jaka lokata jest korzystna dla przedsiębiorców?

Na wiosnę ożywienie na rynku lokat

Rada Polityki Pieniężnej na ostatnim, marcowym posiedzeniu postanowiła utrzymać stopę procentową na poziomie 2,5 %. To stan niezmieniony od przeszło dziewięciu miesięcy. Banki reagują na decyzję RPP niskim oprocentowaniem lokat. Nadal niewiele da się na nich zarobić.

Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Lipcowa obniżka stóp procentowych banku centralnego spowodowała, że wśród lokat terminowych coraz trudniej znaleźć jest tę, która jest korzystnie oprocentowana. Czy zatem w bankach można znaleźć produkt, który zapewni nam godziwe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to.

Ranking lokat terminowych – czerwiec 2013

Narodowy Bank Polski poinformował, że w kwietniu z lokat bankowych Polacy wycofali prawie 7 miliardów złotych. Czy oznacza to, że na tym produkcie trzeba postawić przysłowiowy „krzyżyk”? TotalMoney.pl sprawdził na jakie lokaty warto wpłacić teraz oszczędności.

Ranking lokat terminowych – maj 2013

Lokata na miesiąc, trzy, pół roku czy na rok? Która z nich przyniesie największy zysk? Czy w bankach można znaleźć korzystne oferty? TotalMoney.pl sprawdził w majowym rankingu lokat terminowych.

Coraz niższe oprocentowanie lokat bankowych

Trwające nieprzerwanie od października 2012 r. obniżki oprocentowania bankowych depozytów zwiększają niechęć klientów do oszczędzania na lokatach. Coraz częściej wybierają oni nieoprocentowane konta osobiste lub mniej atrakcyjne rachunki oszczędnościowe.

Wynajem bardziej opłacalny od lokat i obligacji

Na tle gwałtownie spadającego oprocentowania bankowych depozytów i malejącej atrakcyjności skarbowych obligacji, inwestycja w mieszkanie na wynajem staje się propozycją coraz bardziej wartą rozważenia.

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2013

Obniżki stóp procentowych NBP, które miały miejsce w ostatnich miesiącach nie wpłynęły korzystnie na oprocentowanie zarówno lokat terminowych jak i kont oszczędnościowych. Czy zatem wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe możemy liczyć na korzystny zysk? Pewne jest to, że ci, którzy chcą oszczędzać z pewnością znajdą propozycje dla siebie. Przedstawiamy kwietniowy ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl.

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2013

W którym banku najlepiej założyć lokatę terminową w kwietniu 2013 roku? Która z nich przyniesie nam największe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to i przygotował zestawienie najlepszych depozytów terminowych, które możemy założyć na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2013

Wielu Polaków jeszcze w styczniu obiecywało sobie, że zacznie oszczędzać. Mamy luty i pewnie sporo z tych osób już odpuściło swe postanowienia, tłumacząc się różnymi przyczynami. Niemniej jednak tym, którzy wytrwali, z pewnością się to opłaci. Zapoznajmy się z lutowym rankingiem kont oszczędnościowych.

Ranking kont osobistych - z którymi najmniejsze rachunki?

Konto bez opłat za prowadzenie, darmowa karta debetowa, bezpłatne przelewy internetowe czy moneyback. Tym banki kuszą potencjalnych posiadaczy kont osobistych. Najnowszym pomysłem niektórych instytucji jest zwrot części rachunków opłacanych za pośrednictwem bankowości internetowej.

Jak zagospodarować nadwyżki w firmie?

Każdy przedsiębiorca cieszy się uzyskując dochód. Jednak wie też o tym, że pieniądze nie powinny leżeć bezczynnie, gdyż tracą na wartości. W niniejszym artykule przedstawimy kilka sposób na inwestowanie nadwyżek finansowych firmy na krótki czas, lecz z zyskiem.

Jakie konto dla dwuletniej firmy?

Każdy przedsiębiorca działa w innej branży. Każdy też ma inne potrzeby. Łączy ich jedno – konieczność dokonywania rozliczeń, czy to z kontrahentami biznesowymi, czy z urzędami. Niezbędne jest do tego konto bankowe. TotalMoney.pl postanowił sprawdzić, które z nich będzie najkorzystniejsze dla firmy, która na rynku działa już od dwóch lat.

Jak zagospodarować dochody generowane przez firmę?

Przedsiębiorca, który uzyskał dochód musi pamiętać, że pieniądze nie powinny leżeć bezczynnie, gdyż powoduje to utratę ich wartości. W jaki sposób z zyskiem i na krótki okres inwestować wygenerowany dochód firmy?

Dwu i trzyletnie lokaty - recepta na inflację

Inflacja negatywnie wpływa na oszczędności oraz na przyszłe zyski. W jaki sposób można walczyć z utratą wartości pieniądza? Czy dwu i trzyletnie lokaty są receptą na niekorzystny wpływ inflacji?

Spadek oprocentowania lokat

Obniżenie oprocentowania lokat przez instytucje finansowe jest wynikiem kilkukrotnego obniżenia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Jednak nawet teraz możliwe jest znalezienie korzystnej oferty, która zapewni atrakcyjny zysk.

Sposób na długoterminowe oszczędzanie

Rynek bankowy jest bogaty w różne sposoby oszczędzania pieniędzy. Jednak wybór spośród dostępnych możliwości nie jest prosty i wymaga przeanalizowania ryzyka, prognozowanego zysku i okresu zamrożenia pieniędzy. Co wybrać, aby bezpiecznie i długoterminowo oszczędzać pieniądze?

Wszystko co powinieneś wiedzieć o lokatach długoterminowych

Lokaty długoterminowe do tej pory przegrywały popularnością z lokatami zakładanymi na krótszy okres ale... Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe i obniżać będzie nadal. Analitycy twierdzą, że po w nowym roku stopy mogą jeszcze spaść wpisując się w światową tendencję kreowania taniego antykryzysowego pieniądza. Być może to ostatni moment na założenie korzystnej lokaty z gwarancją dobrego - stałego - oprocentowania.

Dobry czas na lokaty długoterminowe

Oszczędzanie nigdy nie jest łatwe, to sztuka wyrzeczeń i odmawiania sobie przyjemności. Jeszcze ciężej jest o motywację, jeśli oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spada, a w celu znalezienia zyskownej oferty trzeba często prowadzić długie poszukiwania i zmieniać banki. Remedium może kryć się w ofertach, na którą większość z nas nie zwraca uwagi – długoterminowych.

Ranking 2- i 3-letnich lokat terminowych

TotalMoney.pl co miesiąc przygotowuje ranking lokat terminowych. Najdłuższymi lokatami w nim porównywanymi są te z 12-miesięcznym okresem umownym. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej lokatom, których umowy można zawrzeć na 2 i na 3 lata

Początek obniżek oprocentowania lokat

Coraz trudniej znaleźć lokaty ze stawką powyżej 6 proc. w skali roku. Na przestrzeni miesiąca blisko połowa banków obniżyła oprocentowanie depozytów.

Oprocentowanie na lokatach spada, a realne zyski rosną

Rosną realne zyski z depozytów po uwzględnieniu podatku i inflacji.

Oszczędności Polaków – mało kogo stać na oszczędzanie

Polacy (chodzi tu o gospodarstwa domowe) zgromadzili w sumie w bankach i kasach oszczędnościowych ponad 500 miliardów złotych. Jednak z oszczędzaniem nie jest u nas najlepiej, bo czyni to regularnie ok. 9 % Polaków.

Lokaty terminowe – raport październik 2012

Szukasz korzystnej lokaty terminowej? Dowiedz się, który bank oferuje najkorzystniejsze warunki lokowania środków. Publikujemy ranking lokat terminowych dostępnych w październiku 2012 r.

Załóż lokatę na wysoki procent zanim RPP obniży stopy

Klient dysponujący nadwyżkami finansowymi może sobie zagwarantować, że przez najbliższe dwa lata bank będzie mu płacił 6,2% odsetek w skali roku – sprawdziła firma Idea Expert. Dla depozytów rocznych najkorzystniejsza oferta to 6,5%, zaś półrocznych – nawet 6,6% w skali roku.

Lokaty 6-miesięczne - wrzesień 2012

Rada Polityki Pieniężnej pozostawia stopy na niezmienionym poziomie, WIBOR już spada, mimo to oprocentowanie półrocznych lokat rośnie najmocniej od przeszło trzech lat.

Oprocentowanie lokat w SKOK-ach - na razie nadal wyższe niż w bankach

Aktualnie oprocentowanie lokat w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych zwykle przekracza 6% w skali roku. Mało który bank tyle płaci. Czy po objęciu SKOK-ów nadzorem wciąż będą one zauważalnie wygrywać z bankami?

Ranking lokat terminowych – czerwiec 2012

Ranking lokat terminowych 2012. Dowiedz się, które banki oferują najlepszą ofertę dla osób zainteresowanych lokatami terminowymi.

Bankowość elektroniczna. W jaki sposób banki zabezpieczają transakcje dokonywane przez Internet?

Bankowość elektroniczna jest dostępna dla polskich klientów już od kilkunastu lat. Banki oferują szeroki wachlarz usług w tym zakresie: przelewy, możliwość założenia lokaty, złożenia wniosku o kredyt a nawet doładowania telefonu komórkowego. Wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Czy korzystanie z internetowego konta jest bezpieczne? W jaki sposób banki dbają o bezpieczeństwo naszych pieniędzy?

Lokaty oparte na WIBORze

Lokaty oparte na WIBORze mogą stać się nową modą na oszczędzanie. Czy lokaty, których oprocentowanie uzależnione jest od wskaźników WIBOR albo WIBID staną się popularną formą oszczędzania?

Produkty ustrukturyzowane – można na nich zarobić?

Wysokie zyski? Jest na to sposób - produkty ustrukturyzowane. Jest tylko jeden szkopuł. Wysokie ryzyko.

Kontroluj budżet we współpracy z bankiem

Skuteczna kontrola wydatków to jeden z podstawowych warunków czuwania na budżetem. Dowiedz się w jaki sposób kontrolować budżet z wykorzystaniem aplikacji udostępnianych przez banki.

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012. Likwidacja lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i nowe propozycje na rynku. Dowiedz się jaką lokatę terminową wybrać.

Jak oszczędzać, jeśli nie na lokatach?

Komisja Nadzoru Finansowego od dłuższego czasu miała kłopot z lokatami antypodatkowymi. Teraz, kiedy w końcu udało jej się uporać z tym problemem, a po lokacie z dzienną kapitalizacją nie został nawet ślad, mamy do wyboru niżej oprocentowane tradycyjne lokaty, polisolokaty i obligacje oraz mniej bezpieczne formy oszczędzania.

Lokaty strukturyzowane przynoszą straty

Tylko co trzecia lokata strukturyzowana przyniosła zysk. Średnio na lokacie strukturyzowanej, zakończonej w styczniu lub lutym 2012 r., można było zarobić tylko 1,13 proc. Eksperci uważają, że z lokatami strukturyzowanymi nie było tak źle od trzech lat.

Lokata terminowa dla wytrwałych – ranking

Z opodatkowanymi lokatami terminowymi w dalszym ciągu można uchronić swoje oszczędności przed inflacją. Dzięki najlepszym na rynku lokatom terminowym posiadacze nadmiaru gotówki mogą spać spokojnie. Niestety po lokacie terminowej z dzienną kapitalizacją odsetek przyszedł czas na płacenie podatku Belki.

Lokata z oprocentowaniem poniżej 7-proc. to standard

Od początku kwietnia nie będzie można oszczędzać z lokatami antypodatkowymi. Na której lokacie warto teraz ulokować swoje oszczędności? Przyjrzyjmy się lokatom i innym produktom oszczędnościowym z różnym okresem zapadalności.

Jak wzrost inflacji wpłynie na gospodarkę?

W tym roku prawdopodobnie utrzyma się silna presja inflacyjna. Za rosnącą inflacją przemawiają najnowsze dane, świadczące o wzroście cen. Nie tylko prognozy banku centralnego, ale również sytuacja rynkowa wskazują na rosnącą inflację.

Ile wynosi podatek od zysków z lokat w krajach europejskich?

Zmiana ordynacji podatkowej pozwoliła ukrócić unikanie podatku, który zapłacilibyśmy z zysku na lokatach. Podatek Belki można było ominąć, zakładając lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. W których krajach lokata będzie opodatkowana?

Lokata i fundusz inwestycyjny – zgrana para

Na lokacie można zarobić nawet 15 proc. w skali roku, jeżeli przy jej zakładaniu zainwestuje się w fundusze. Jednak zarządzanie lokatami, połączonymi z produktami inwestycyjnymi, nie należy do najtańszych. Ponadto wysoko oprocentowanym lokatom może się nie udać pokryć strat funduszy, poniesionych na giełdzie.

Komu opłaca się założyć IKZE, żeby oszczędzać?

Od dwóch miesięcy istnieje możliwość oszczędzania dzięki IKZE – Indywidualnym Kontom Zabezpieczenia Emerytalnego. Na razie oszczędzanie z IKZE umożliwiają tylko dwa banki – Kredyt Bank i Deutsche Bank. Dzięki takiemu oszczędzaniu odliczymy dokonane wpłaty od dochodu.

REKLAMA