| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Lipcowa obniżka stóp procentowych banku centralnego spowodowała, że wśród lokat terminowych coraz trudniej znaleźć jest tę, która jest korzystnie oprocentowana. Czy zatem w bankach można znaleźć produkt, który zapewni nam godziwe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to.

Podobnie jak miesiąc temu, w czołówkach zestawień lokat jedno-, trzy-, sześcio- i dwunastomiesięcznych można znaleźć produkty, których oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Problem w tym, że oprocentowanie lokat zajmujących czwarte i piąte miejsce (a w niektórych przypadkach nawet tych, które zajmują wyższe pozycje) spadło poniżej tej wartości. W niektórych przypadkach nawet znacznie – dość powiedzieć, że zestawienie depozytów jednomiesięcznych zamyka Lokata Plus Volkswagen Banku, której oprocentowanie (dla kwoty 5 000 zł) wynosi 2,55% w skali roku (co daje 2,07% po podatku). Obniżki oprocentowania lokat (do których już się – chcąc nie chcąc - przyzwyczailiśmy) to nie jedyne zmiany w czerwcowej edycji rankingu lokat terminowych. Zniknął z niego jeden z banków – Polski Bank Przedsiębiorczości. Powodem jest jego połączenie z FM Bankiem. Dawna Lokata Spinająca nazywa się teraz FM Lokata Spinająca. Z kolei Lokatę na Dobry Początek, która dotychczas była produktem 1-miesięcznym można zakładać też na 3 miesiące. Jej maksymalna kwota nie zmieniła się – wynosi 10 000 zł.

Porównaj lokaty terminowe i wybierz najlepszą!

Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowym rankingiem lokat terminowych w kwocie 5 000 zł. Na początek przyjrzymy się…

Zobacz: Dlaczego warto kupować walutę w kantorach internetowych?

… lokatom jednomiesięcznym

W ich przypadku czołówkę zestawienia tworzą produkty Idea Banku, Getin Banku, BNP Paribas Banku Polska oraz Meritum Banku. Na pierwszej pozycji – ex aequo – znalazły się dwie lokaty oprocentowane w wysokości 5,5% w skali roku: Lokata na Dobry Początek Idea Banku oraz Lokata na Start oferowana przez Getin Online. Na miejsce drugie awansowała Prosta Lokata BNP Paribas Banku Polska. Jej oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Pozycję trzecią zajmują dwie lokaty Meritum Banku (Meritum Zysku w Internecie i Lokata Standardowa Internetowa). Łączy je oprocentowanie wynoszące 3,1% w skali roku.

A jak wygląda sytuacja w przypadku lokat trzymiesięcznych?

Na pierwszym miejscu – podobnie jak w czerwcu – znalazła się Lokata na Start Getin Online. Jej oprocentowanie wynosi 5,5% w skali roku. Tym razem jednak najwyższy stopień podium przyszło jej dzielić z debiutującą w zestawieniu Lokatą na Dobry Początek Idea Banku. Drugą pozycję utrzymała Pierwsza Lokata Meritum Banku (4,5% w skali roku). Na miejscu trzecim znalazła się Lokata Bezkarna BGŻOptima. Oprocentowanie obu tej lokaty wynosi 4,3% w skali roku.

Zobacz: Efektywne oszczędzanie – jak kontrolować zużycie energii?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »