reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Ranking lokat terminowych – lipiec 2013

Lipcowa obniżka stóp procentowych banku centralnego spowodowała, że wśród lokat terminowych coraz trudniej znaleźć jest tę, która jest korzystnie oprocentowana. Czy zatem w bankach można znaleźć produkt, który zapewni nam godziwe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to.

Podobnie jak miesiąc temu, w czołówkach zestawień lokat jedno-, trzy-, sześcio- i dwunastomiesięcznych można znaleźć produkty, których oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Problem w tym, że oprocentowanie lokat zajmujących czwarte i piąte miejsce (a w niektórych przypadkach nawet tych, które zajmują wyższe pozycje) spadło poniżej tej wartości. W niektórych przypadkach nawet znacznie – dość powiedzieć, że zestawienie depozytów jednomiesięcznych zamyka Lokata Plus Volkswagen Banku, której oprocentowanie (dla kwoty 5 000 zł) wynosi 2,55% w skali roku (co daje 2,07% po podatku). Obniżki oprocentowania lokat (do których już się – chcąc nie chcąc - przyzwyczailiśmy) to nie jedyne zmiany w czerwcowej edycji rankingu lokat terminowych. Zniknął z niego jeden z banków – Polski Bank Przedsiębiorczości. Powodem jest jego połączenie z FM Bankiem. Dawna Lokata Spinająca nazywa się teraz FM Lokata Spinająca. Z kolei Lokatę na Dobry Początek, która dotychczas była produktem 1-miesięcznym można zakładać też na 3 miesiące. Jej maksymalna kwota nie zmieniła się – wynosi 10 000 zł.

Porównaj lokaty terminowe i wybierz najlepszą!

Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowym rankingiem lokat terminowych w kwocie 5 000 zł. Na początek przyjrzymy się…

Zobacz: Dlaczego warto kupować walutę w kantorach internetowych?

… lokatom jednomiesięcznym

W ich przypadku czołówkę zestawienia tworzą produkty Idea Banku, Getin Banku, BNP Paribas Banku Polska oraz Meritum Banku. Na pierwszej pozycji – ex aequo – znalazły się dwie lokaty oprocentowane w wysokości 5,5% w skali roku: Lokata na Dobry Początek Idea Banku oraz Lokata na Start oferowana przez Getin Online. Na miejsce drugie awansowała Prosta Lokata BNP Paribas Banku Polska. Jej oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku. Pozycję trzecią zajmują dwie lokaty Meritum Banku (Meritum Zysku w Internecie i Lokata Standardowa Internetowa). Łączy je oprocentowanie wynoszące 3,1% w skali roku.

A jak wygląda sytuacja w przypadku lokat trzymiesięcznych?

Na pierwszym miejscu – podobnie jak w czerwcu – znalazła się Lokata na Start Getin Online. Jej oprocentowanie wynosi 5,5% w skali roku. Tym razem jednak najwyższy stopień podium przyszło jej dzielić z debiutującą w zestawieniu Lokatą na Dobry Początek Idea Banku. Drugą pozycję utrzymała Pierwsza Lokata Meritum Banku (4,5% w skali roku). Na miejscu trzecim znalazła się Lokata Bezkarna BGŻOptima. Oprocentowanie obu tej lokaty wynosi 4,3% w skali roku.

Zobacz: Efektywne oszczędzanie – jak kontrolować zużycie energii?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Opaliński

Adwokat specjalizujący się m.in. w prawie rolnym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama