reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Moneyback – czy to może się opłacać?

Moneyback – czy to może się opłacać?

Każdy lubi dostawać coś gratis. Dlatego wielu klientów niektórych banków cieszy się, korzystając z oferowanej im usługi moneyback. W niniejszym artykule przyjrzymy się ofertom moneyback oferowanym przez banki działające w Polsce i sprawdzimy, jakie wymogi trzeba spełnić, by móc z tego udogodnienia korzystać.

Konto osobiste jest produktem, który posiada ponad połowa Polaków. Żeby je założyć nie trzeba mieć ukończonych 18 lat. Dla młodego człowieka jest to dobry sposób na nauczenie się oszczędności i rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.  Zazwyczaj konto osobiste jest wymagane, jeśli osoba pełnoletnia otrzymuje jakikolwiek dochód: stypendium, rentę rodzinną czy wynagrodzenie.

Porównanie kont bankowych - znajdź najbardziej korzystne

Wybierając konto osobiste należy kierować się przede wszystkim korzyściami, jakie możemy osiągnąć dzięki jego posiadaniu. Najlepiej, jeśli będzie ono darmowe, bez dodatkowych opłat związanych z użytkowaniem karty czy wybieraniem gotówki z bankomatu. Wiele kont osobistych przyciąga obietnicą zwrotu części poniesionych wydatków, czyli moneybackiem.

Konto z moneybackiem

Na początku zdefiniować należy pojęcie moneyback, które często mylone z cashbackiem. Przyjęło się, że mianem cashback nazywa się zwrot części poniesionych przez klienta kosztów na jego konto bankowe, ale jest to błędne. Moneyback to zwrot części wydatków poniesionych przy użyciu karty płatniczej, płatnościach przez Internet czy też premie za aktywne korzystanie z konta. Cashback zaś odnosi się do możliwości wypłacenia gotówki w kasie sklepu do wysokości 200 zł bez konieczności udawania się do bankomatu. Jeszcze do niedawna klienci mieli tak komfortową sytuację, że moneyback (przez niektóre banki mylnie zwany cashbackiem) nie był ograniczany zbyt wieloma warunkami. Sytuacja ta jednak powoli zaczyna się zmieniać, a banki już informują o planowanych zmianach w regulaminach kont z moneyback, które prawdopodobnie spowodują, że część klientów zamknie konta. Sprawdźmy, które banki oferują konta z moneybackiem i jakie warunki trzeba spełnić żeby z niego skorzystać.

Alior Sync

O moneybacku oferowanym przez tegorocznego debiutanta - Alior Sync – było głośno. Nie powinno to dziwić. Wszak 5% zwrotu od wszystkich transakcji dokonanych w sklepach internetowych w Polsce i za granicą nie jest ofertą wobec której można przejść obojętnie. Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy lubią robić zakupy w Internecie, tłumnie zaczęło zakładać konta i korzystać z nich, by uzyskać obiecaną premię. Z pewnością było to dobre posunięcie, by przyciągnąć do siebie klientów. Punkty premiowe naliczane są w przypadku użycia opcji Płacę z Alior Sync lub też płatności internetowej przy użyciu karty. Maksymalna kwota zwrotu jaką można uzyskać miesięcznie to 1 250 zł. Żeby otrzymać taką kwotę wartość transakcji bezgotówkowych musi wynieść 25 000 zł. Wszystko co dobre jednak kiedyś się kończy. Alior Sync ogłosił, że od początku 2013 r. zmienią się zasady korzystania z tego udogodnienia. W myśl nowych zasad,  zwrot 5% transakcji będzie możliwy jedynie dla aktywnych klientów, którzy spełniać będą jeden z warunków:

  • na ich konto w Alior Sync wpływa co miesiąc wynagrodzenie lub stypendium lub
  • średnie miesięczne saldo na rachunku w Alior Sync wynosi 1500 zł lub
  • łączne średnie saldo miesięczne na lokatach terminowych wynosi nie mniej niż 10 000 zł lub
  • łączne średnie saldo zadłużenia miesięcznie wynosi minimum 3 000 zł.

Takie posunięcie było do przewidzenia.  Bank nie jest przecież instytucją, która daje coś za darmo. Osoby, które założyły rachunek w Alior Sync nie tylko po to, by otrzymać duży zwrot dalej będą mogli skorzystać z moneyback. Pozostali zaś mają dwa wyjścia: albo zaczną korzystać z konta aktywnie albo  rozwiążą umowę.

Zobacz: Ranking kont oszczędnościowych grudzień 2012

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama