reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012. Likwidacja lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i nowe propozycje na rynku. Dowiedz się jaką lokatę terminową wybrać.

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

W ofertach depozytowych banków pojawiły się nowe propozycje lokat – Lokata z Premią Kredyt Banku – zwyciężczyni zestawienia lokat 6-miesięcznych, Depozyt Plus Toyota Banku czy Lokata Wiosenna Banku Ochrony Środowiska. Oznacza to, że mimo likwidacji lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, osoby chcące ulokować pieniądze w banku nadal mają z czego wybierać.

Ci, którzy myśleli, że banki nie będą w stanie zaproponować nowych, ciekawych dla klientów ofert, byli w błędzie. Krótko po publikacji poprzedniej edycji rankingu lokat terminowych, w Alior Banku pojawiła się 6-miesięczna lokata łącząca korzystne oprocentowanie (6,2% w skali roku) z możliwością przedterminowego zerwania bez utraty odsetek! Od pewnego czasu Kredyt Bank oferujący półroczną Lokatę z Premią udowadnia, że w dużym banku też można korzystnie ulokować pieniądze. Standardowe oprocentowanie Lokaty z Premią wynosi 6,5% w skali roku, a może być jeszcze wyższe – konkretnie o 0,2%. Trzeba też wspomnieć o nowej propozycji Toyota Banku – Depozycie Plus czy o Lokacie Wiosennej Banku Ochrony Środowiska. Przejdźmy zatem do konkretów i przyjrzyjmy się ofertom banków.

Znajdź najlepszą lokatę dla siebie, dającą największy zysk!

Lokata 1-miesięczna w eurobanku i BGŻOptima najlepsze

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat 1-miesięcznych znalazła się, otwierana przez Internet lub telefon, lokata standardowa o oprocentowaniu stałym eurobanku (5,10%). Na miejscu drugim – ex aequo – znalazła się ta sama lokata – otwierana w oddziale oraz lokata standardowa BGŻOptima. Oprocentowanie obu tych lokat wynosi 5% w skali roku. Na trzecie miejsce awansowała (z czwartej pozycji) lokata standardowa Alior Banku (4,25%). W przypadku lokat 1-miesięcznych jedynie oprocentowanie produktów z czołówki przewyższa stopę inflacji. Trzeba tu zauważyć, że w porównaniu do ubiegłego miesiąca, obniżyło się oprocentowanie lokat z czołówki zestawienia. W przypadku obu lokat eurobanku obniżka wyniosła 0,3%, a w przypadku lokaty BGŻOptima – 0,1%. Niejako na pociechę, BGŻOptima podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego, niezbędnego do korzystania z usług tej instytucji. W ramach promocji trwającej do 10 lipca wynosi ono, dla nowych umów – 6,5% w skali roku (dla kont z saldem nie przekraczającym 40 000 zł).

Lokata 3-miesięczna - Pierwsza Lokata Meritum Banku

Nie znalazł się jeszcze bank (i pewnie szybko nie znajdzie) bank, który przebije ofertę zdobywcy pierwszego miejsca. Trzeba tylko pamiętać o tym, że Pierwszą Lokatę Meritum Banku (8,50%) mogą założyć jedynie nowi klienci banku otwierający Konto Zarabiające (jeden klient może założyć tylko jedną lokatę). Na drugiej pozycji znalazła się FM Lokata FM Banku (6,10%) a na trzeciej - eq aequo - Lokata onLINE 3M neoBANKU onLINE i Lokata terminowa Get Banku. Oprocentowanie obu tych lokat wynosi 6% w skali roku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama