| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Lokata terminowa dla wytrwałych – ranking

Lokata terminowa dla wytrwałych – ranking

Z opodatkowanymi lokatami terminowymi w dalszym ciągu można uchronić swoje oszczędności przed inflacją. Dzięki najlepszym na rynku lokatom terminowym posiadacze nadmiaru gotówki mogą spać spokojnie. Niestety po lokacie terminowej z dzienną kapitalizacją odsetek przyszedł czas na płacenie podatku Belki.

Nadszedł marzec. Niedługo pożegnamy zimę. Okazało się, że jeszcze wcześniej pożegnaliśmy lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Od początku roku ich liczba systematycznie spadała – w styczniu było ich 5, w lutym – 2. Co jeszcze zmieniło się w rankingu, oprócz tego, że zostały w nim tylko lokaty „standardowe”?

Po pierwsze eksperci zrezygnowali z podawania dwóch rodzajów oprocentowania: „porównywalnego” i po podatku. Taki sposób prezentacji miał sens w przypadku lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, w przypadku których banki podawały zazwyczaj dwie stopy procentowe: nominalną i „porównywalną” z lokatą obciążoną podatkiem Belki.

Po drugie, warto dowiedzieć się, czy bank, w którym chcemy założyć lokatę, wymaga od nas posiadania konta. Po trzecie zaś, w rankingu prezentowane są tylko lokaty, w przypadku których umowa zawierana jest na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Nie znalazły się w nim lokaty dynamiczne.

Ostatnią, choć wcale nie najmniej istotną zmianą, jest pokazanie, która z lokat da nam zysk wyższy od inflacji (ta, wg danych GUS, w styczniu 2012 r. wynosiła 4,3% rok do roku).

Poza tym, do grona porównywanych banków dołączyła nowa instytucja – neoBank onLINE, pod którą to nazwą kryje się Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Jego historia sięga 1961 r. Skoro wiemy już, co zmieniło się w rankingu lokat terminowych, warto przejść do meritum i sprawdzić…

Znajdź najlepszą lokatę dla siebie! Wybór spośród 60-ciu ofert!

Najlepsza lokata 1-miesięczna

Dwa pierwsze miejsca w zestawieniu lokat 1-miesięcznych zajmuje lokata standardowa o oprocentowaniu stałym eurobanku. Na pierwszej pozycji znalazła się lokata, którą można otworzyć przez Internet lub telefonicznie (5,40%), na drugiej zaś – lokata, otwierana w oddziale (5,30%).

Minimalna kwota, jaką musimy dysponować, żeby założyć lokatę w euro banku, to 200 zł, ale powinniśmy także posiadać lub założyć konto osobiste w tym banku.

Trzecią pozycję zajęła lokata standardowa, oferowana przez BGŻOptima (5,10%). W przypadku zdobywcy trzeciej lokaty minimalna kwota wpłaty wynosi 1 000 zł. BGŻOptima wymaga również posiadania konta – z tym, że w przypadku tego banku nie jest to ROR, a konto oszczędnościowe, i to całkiem przyzwoicie oprocentowane – 4,60% w skali roku.

Za podium znalazła się Lokata standardowa Alior Banku (4,25%). W przypadku lokat 1-miesięcznych jedynie oprocentowanie produktów z czołówki przewyższa stopę inflacji.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zyski z lokat terminowych w dalszym ciągu są satysfakcjonujące. Fot. Fotolia
Zyski z lokat terminowych w dalszym ciągu są satysfakcjonujące. Fot. Fotolia

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Randstad Polska

lider na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, jest częścią holenderskiego Randstad N.V.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »