reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking lokat terminowych – maj 2013

Ranking lokat terminowych – maj 2013

Lokata na miesiąc, trzy, pół roku czy na rok? Która z nich przyniesie największy zysk? Czy w bankach można znaleźć korzystne oferty? TotalMoney.pl sprawdził w majowym rankingu lokat terminowych.

Kilka dni temu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe banku centralnego o 0,25 pp. Spokój na rynku depozytów niestety nie trwał więc długo – tylko przez miesiąc. Pierwsze banki już zareagowały na decyzję RPP. Przykładem może tu być FM Bank, Toyota Bank czy BGŻOptima, który o 0,3 pp. obniżył oprocentowanie Lokaty Bezkarnej oferowanej nowym klientom. Czy na tych obniżkach się skończy? Czas pokaże… Zapraszamy do zapoznania się z majowym rankingiem lokat terminowych TotalMoney.pl.

Sprawdź  aktualne porównanie lokat terminowych

Na dobry początek można… założyć lokatę!

Czołówka zestawienia lokat jednomiesięcznych nie uległa zmianie. Na pozycji lidera utrzymała się Lokata na Dobry Początek Idea Banku (6% w skali roku). Na drugim miejscu znajduje się Lokata na Start oferowana przez Getin Online oprocentowana w wysokości 5,75% w skali roku. Najniższy stopień podium zajmuje Lokata Spinająca Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Jej oprocentowanie wynosi 3,75%.

Lokaty trzymiesięczne? W sumie bez zmian… 

W czołówce zestawienia lokat 3-miesięcznych znajdują się te same lokaty co miesiąc temu. Zmianie uległa jednak kolejność produktów zajmujących drugie i trzecie miejsce jest taka sama jak w marcu. Przyczyna? Zmiana oprocentowania. Pierwsze miejsce cały czas zajmuje Pierwsza Lokata Meritum Banku (5% w skali roku). Dodajmy, zajmuje mimo obniżenia oprocentowania o 0,5%. Na drugie miejsce awansowała energoLOKATA 3M PLUS neoBANKU onLINE (4,7% w skali roku), której oprocentowanie w porównaniu do ubiegłego miesiąca wzrosło o 0,1%. Na pozycję trzecią spadła Lokata Bezkarna BGŻOptima (4,3% w skali roku). Jej oprocentowanie, w porównaniu do kwietnia spadło aż o 0,7%. 

Na 6 miesięcy pieniądze najlepiej wpłacić do SK banku, na eLokatę24

Pierwsze miejsce w zestawieniu lokat półrocznych utrzymała – mimo obniżenia oprocentowania o 0,5% -  eLokata24 SK banku (5% w skali roku). Na drugiej pozycji utrzymał się ubiegło miesięczny debiutant – FM Lokata PRO (4,2% w skali roku). Na miejscu trzecim znalazła się druga propozycja FM Banku - FM Lokata, której oprocentowanie wynosi 4,1%. FM Lokata dzieli najniższy stopień podium z dwoma produktami depozytowymi Meritum Banku: Meritum Zysku w Internecie i Lokatą Standardową Internetową.

Zobacz: Coraz niższe oprocentowanie lokat bankowych

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama