reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Szereg banków oferuję konto z prezentem. Może to być premia pieniężna lub gadżet. Czy na pewno prezenty od banków dostajemy za darmo?

Zastanawiając się nad wyborem konta osobistego powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę miesięczny koszt jego prowadzenia konta oraz inne opłaty związane z korzystaniem z konta. Zdarza się jednak, że rachunek osobisty zakładamy pod wpływem impulsu lub też zostaniemy przyciągnięci przez chęć posiadania czegoś, co bank  do konta dodaje. TotalMoney.pl sprawdził jakie prezenty mogą zaoferować nam banki, przyjrzał się kontom osobistym z prezentami i sprawdził, czy z takimi ofertami wiążą się dodatkowe koszty.

Znajdź najkorzystniejsze dla siebie konto osobiste!

Siłownia i fitness z Getin Bankiem

Osoby, które założą Konto Fitness w Getin Online (internetowym oddziale Getin Banku) otrzymują Multikarnet Silver OK System w cenie 70 zł miesięcznie na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne pół roku. Karnet ten daje wstęp do ponad 3500 obiektów sportowych na terenie Polski. Bank stawia jednak warunki. Osoba, która chce wykupić karnet w tak atrakcyjnej cenie musi założyć Konto Perfekcyjne, złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji, wpłacić na konto 1000 zł i wykonać co najmniej dwie transakcje kartą debetową, wydaną do rachunku. Nie jest to jednak  koniec wymagań. Jeżeli klient zamknie konto przed upływem 24 miesięcy, to musi zapłacić 108 zł (lub 210 zł, jeśli korzystał z karnetu przez 12 miesięcy). Tak więc trzeba się związać z bankiem na co najmniej dwa lata. Warto także wiedzieć, że opłata miesięczna za prowadzenie Konta Perfekcyjnego wynosi 9,99 zł, jeżeli na konto nie wpływa co najmniej 1000 zł miesięcznie i jeżeli co miesiąc nie wykona się transakcji kartą na kwotę 400 zł.

Osoby, które nie są zainteresowane karnetem na fitness, mogą założyć Konto Perfekcyjne i odebrać jeden z czterech prezentów: nawigację samochodową firmy GoClever (NAVIO 405 PL), drukarkę Canon PIXMA MP230, odtwarzacz MP3 Vedia B3 2GB, aparat fotograficzny Fujifilm AX600. W przypadku kont, do których dodawana jest nawigacja, drukarka, aparat fotograficzny czy MP3 warunki są takie same jak przy koncie z karnetem. Z jedną różnicą – opłata za zamknięcie konta jest nieco niższa – wynosi od 150 zł do 50 zł – w zależności od miesiąca, w którym zostanie zerwana umowa. 

Idea Bank dzieli prezentami

Również Idea Bank oferuje prezenty za założenie konta. Choć oferty skierowane są do klientów, zakładających konta firmowe, to warto przybliżyć ofertę banku. W Idea Banku klienci indywidualni mogą dostać prezent za założenie lokaty, ale o tym za chwilę.

Tablet za założenie konta firmowego…

Idea Bank oferuje tablet do konta firmowego wszystkim klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy założą konto „Firma to ja”. Tablet (Samsung Galaxy Tab 2 7.0) o wartości prawie 800 zł. Żeby wejść w posiadanie tego – jakby nie patrzeć – przydatnego urządzenia klient musi nie tylko założyć konto i złożyć wniosek o kartę, lecz także wykupić abonament w Tax Care o wartości co najmniej 189 zł. Dodatkowo wymagane są comiesięczne wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł oraz transakcje kartą płatniczą na co najmniej 500 zł. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione, to bank naliczy opłatę za prowadzenie konta w wysokości 19,99 zł. Niespełnienie wymienionych warunków przez trzy miesiące skutkuje obciążeniem konta opłatą w wysokości wartości tabletu. Klient nie może także rozwiązać umowy przed upływem 24 miesięcy, a jeżeli ją rozwiąże to musi jednorazowo uiścić opłatę za prowadzenie rachunku, przemnożoną przez ilość miesięcy, pozostałych do końca 24-miesięcznego okresu umowy.

…czy może gotówka

Klienci, którzy zamiast tabletu wolą gotówkę mogą wziąć pod uwagę Konto z premią. Jakie warunki trzeba spełnić przy tym prezencie? Tutaj sytuacja nieco się komplikuje, gdyż oprócz założenia konta, złożenia wniosku o kartę i dostępu do konta przez Internet, trzeba także złożyć oświadczenie o poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 97 ust.1 Prawa bankowego, przystąpić do ubezpieczenia oraz uzyskać pozytywną opinię w BIK. Ponadto na konto musi wpływać do najmniej 1000 zł miesięcznie, a suma transakcji dokonanych za pomocą karty powinna przekroczyć 500 zł. Podobnie jak przy ofercie z tabletem klient, prowadzący działalność musi związać się z Idea Bankiem na dłużej.

Zobacz: Jak zagospodarować dochody generowane przez firmę?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama