Kategorie

Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Konto z prezentem
Fotolia
Szereg banków oferuję konto z prezentem. Może to być premia pieniężna lub gadżet. Czy na pewno prezenty od banków dostajemy za darmo?

Zastanawiając się nad wyborem konta osobistego powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę miesięczny koszt jego prowadzenia konta oraz inne opłaty związane z korzystaniem z konta. Zdarza się jednak, że rachunek osobisty zakładamy pod wpływem impulsu lub też zostaniemy przyciągnięci przez chęć posiadania czegoś, co bank  do konta dodaje. TotalMoney.pl sprawdził jakie prezenty mogą zaoferować nam banki, przyjrzał się kontom osobistym z prezentami i sprawdził, czy z takimi ofertami wiążą się dodatkowe koszty.

Znajdź najkorzystniejsze dla siebie konto osobiste!

Siłownia i fitness z Getin Bankiem

Reklama

Osoby, które założą Konto Fitness w Getin Online (internetowym oddziale Getin Banku) otrzymują Multikarnet Silver OK System w cenie 70 zł miesięcznie na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne pół roku. Karnet ten daje wstęp do ponad 3500 obiektów sportowych na terenie Polski. Bank stawia jednak warunki. Osoba, która chce wykupić karnet w tak atrakcyjnej cenie musi założyć Konto Perfekcyjne, złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji, wpłacić na konto 1000 zł i wykonać co najmniej dwie transakcje kartą debetową, wydaną do rachunku. Nie jest to jednak  koniec wymagań. Jeżeli klient zamknie konto przed upływem 24 miesięcy, to musi zapłacić 108 zł (lub 210 zł, jeśli korzystał z karnetu przez 12 miesięcy). Tak więc trzeba się związać z bankiem na co najmniej dwa lata. Warto także wiedzieć, że opłata miesięczna za prowadzenie Konta Perfekcyjnego wynosi 9,99 zł, jeżeli na konto nie wpływa co najmniej 1000 zł miesięcznie i jeżeli co miesiąc nie wykona się transakcji kartą na kwotę 400 zł.

Osoby, które nie są zainteresowane karnetem na fitness, mogą założyć Konto Perfekcyjne i odebrać jeden z czterech prezentów: nawigację samochodową firmy GoClever (NAVIO 405 PL), drukarkę Canon PIXMA MP230, odtwarzacz MP3 Vedia B3 2GB, aparat fotograficzny Fujifilm AX600. W przypadku kont, do których dodawana jest nawigacja, drukarka, aparat fotograficzny czy MP3 warunki są takie same jak przy koncie z karnetem. Z jedną różnicą – opłata za zamknięcie konta jest nieco niższa – wynosi od 150 zł do 50 zł – w zależności od miesiąca, w którym zostanie zerwana umowa. 

Idea Bank dzieli prezentami

Również Idea Bank oferuje prezenty za założenie konta. Choć oferty skierowane są do klientów, zakładających konta firmowe, to warto przybliżyć ofertę banku. W Idea Banku klienci indywidualni mogą dostać prezent za założenie lokaty, ale o tym za chwilę.

Tablet za założenie konta firmowego…

Idea Bank oferuje tablet do konta firmowego wszystkim klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy założą konto „Firma to ja”. Tablet (Samsung Galaxy Tab 2 7.0) o wartości prawie 800 zł. Żeby wejść w posiadanie tego – jakby nie patrzeć – przydatnego urządzenia klient musi nie tylko założyć konto i złożyć wniosek o kartę, lecz także wykupić abonament w Tax Care o wartości co najmniej 189 zł. Dodatkowo wymagane są comiesięczne wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł oraz transakcje kartą płatniczą na co najmniej 500 zł. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione, to bank naliczy opłatę za prowadzenie konta w wysokości 19,99 zł. Niespełnienie wymienionych warunków przez trzy miesiące skutkuje obciążeniem konta opłatą w wysokości wartości tabletu. Klient nie może także rozwiązać umowy przed upływem 24 miesięcy, a jeżeli ją rozwiąże to musi jednorazowo uiścić opłatę za prowadzenie rachunku, przemnożoną przez ilość miesięcy, pozostałych do końca 24-miesięcznego okresu umowy.

…czy może gotówka

Klienci, którzy zamiast tabletu wolą gotówkę mogą wziąć pod uwagę Konto z premią. Jakie warunki trzeba spełnić przy tym prezencie? Tutaj sytuacja nieco się komplikuje, gdyż oprócz założenia konta, złożenia wniosku o kartę i dostępu do konta przez Internet, trzeba także złożyć oświadczenie o poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 97 ust.1 Prawa bankowego, przystąpić do ubezpieczenia oraz uzyskać pozytywną opinię w BIK. Ponadto na konto musi wpływać do najmniej 1000 zł miesięcznie, a suma transakcji dokonanych za pomocą karty powinna przekroczyć 500 zł. Podobnie jak przy ofercie z tabletem klient, prowadzący działalność musi związać się z Idea Bankiem na dłużej.

Zobacz: Jak zagospodarować dochody generowane przez firmę?


Lokata z tabletem dla klienta indywidualnego

Klienci indywidualni mogą w Idea Banku  otrzymać tablet w zamian za założenie lokaty. Prezent (Samsung Galaxy Tab 2 7.0 za symboliczną „złotówkę + VAT”) ten nie jest niestety dodawany do każdej lokaty. Osoby chcące oprócz odsetek otrzymać jeszcze taki gadżet muszą skorzystać z produktu o nazwie „Lokaty za tablety”. Lokatę tę można założyć na 2, 4 lub 10 lat. Minimalna wpłata na lokatę uzależniona jest od długości okresu umownego i wynosi: 55 000 zł lub 28 000 zł dla okresu 2-letniego, 14 000 zł dla okresu 4-letniego i 5 000 zł dla okresu 10 lat. Oprocentowanie? Podzielone jest na dwa okresy. W pierwszym (trwającym od 3 do 36 miesięcy) wynosi ono 0,1%, a w drugim 4,5% w skali roku (dla lokaty 24-miesięcznej); 4% w skali roku (dla lokaty 36-miesięcznej) i 3% w skali roku (dla lokaty 120-miesięcznej). Słowem, nic nadzwyczajnego. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w pierwszym okresie tak naprawdę tracimy na lokacie… Osoba, która zerwie umowę lokaty w  pierwszym okresie jej trwania będzie zobowiązana do zapłaty pełnej ceny tabletu.

A może premia od banku?

Niektóre banki kuszą swoich klientów premiami, których wysokość uzależniona jest od wielkości miesięcznych wpływów na konto lub premiami za płatności kartą wydaną do rachunku, czy – opisywanym przez TotalMoney.pl – moneybackiem.

Do tej pierwszej grupy należy Bank BGŻ, w którym  można zyskać nawet 600 zł rocznie. Wymagania? Regularne wypływy na konto (min. 300 zł miesięcznie) i płacenie kartą do konta (min. 300 zł miesięcznie). Z kolei w mBank zwraca 2 zł za każdą płatność kartą (maksymalnie 30 zł miesięcznie). Osoby, które założą eKONTO i zechcą skorzystać z promocji otrzymują także 60 zł premii za otwarcie konta oraz mogą liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 50% premii. Jest on przyznawany jeżeli posiadacz rachunku dokona płatności kartą w kwocie 250 zł (klienci do 27 roku życia) lub 500 zł (klienci w wieku pow. 27 roku życia) miesięcznie. Warunek? Miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1 000 zł. Ofertę mBanku przebił Bank Zachodni WBK. Osobom, które dotychczas nie były jego klientami i w okresie trwania promocji (tj. do 10 maja 2013 r.) założą Konto Godne Polecenia mogą otrzymać nagrody pieniężne o łącznej wartości 700 zł. Składa się  na nie: 10 nagród po maksymalnie 50 zł miesięcznie i nagroda dodatkowa – 200 zł. Warunki? 50 zł miesięcznie wypłacane jest po łącznym spełnieniu trzech warunków: zapewnieniu wpływu na Konto Godne Polecenia w wysokości minimum 1000 zł, wykonaniu transakcje bezgotówkową kartą lub naklejką zbliżeniową wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł i zrealizowaniu minimum trzech przelewów za pomocą bankowości elektronicznej. Nagroda dodatkowa wypłacana jest zaś jeżeli posiadacz Konta Godnego Polecenia oprócz wykonania wymienionych powyżej warunków, zrealizuje także co najmniej jedno polecenie zapłaty.

Konto osobiste bez opłat? Porównaj ofertę i wybierz najlepsze!

Jak widać banki prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie klienta. Nie zawsze  jednak oferowane przez nie prezenty (czy to rzeczowe, czy pieniężne) są dla klienta korzystne. Dlatego też zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, zawartymi w regulaminie promocji, aby nie kupować kota w worku. Może się bowiem zdarzyć, że za pozornie darmowy gadżet przyjdzie nam słono zapłaci.

Zobacz: Jakie konto dla dwuletniej firmy?

Autor: TotalMoney.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  21 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Rzucił korporację, założył start-up, wrócił do niej z płaczem

  Popularnością cieszą się wciąż kolejne historie przedstawiające osoby, które rzuciły pracę w korporacji, założyły własny start-up i osiągnęły sukces. Statystycznie jest to jednak dość niewielki odsetek – reszta kończy na skraju depresji i wraca z podwiniętym ogonem do pracodawcy, by zacząć spłacać długi.

  Modernizacja gospodarstw rolnych - można składać wnioski

  Wnioski o wsparcie modernizacji gospodarstw rolnych będzie można składać do 19 sierpnia - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi m.in. o rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego i nawadniania w gospodarstwie.

  Zwolnienie ze składek ZUS - wnioski do 30 czerwca br.

  Do 30 czerwca tego roku można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kto może złożyć wniosek?

  Jak pandemia wpłynęła na lukę płatniczą w firmach? [BADANIE]

  Paradoksalnie pandemia ma także pozytywny wpływ na przedsiębiorców, którzy zwiększyli swoją świadomość na temat konsekwencji opóźnionych płatności. Widmo zbliżającej się recesji zmotywowało ich, by zająć się nieco bardziej aktywnie problemem zatorów płatniczych.

  Ile pieniędzy trafia do budżetu państwa z branży hazardowej?

  Rynek hazardowy tylko w 2020 roku odprowadził do budżetu z tytułu podatku od gier i dopłat na fundusze celowe ok. 3,5 mld złotych. Czy Państwo jednak w pełni wykorzystuje potencjał polskiej branży?

  Którzy pracodawcy wybiorą hybrydowy model pracy?

  Czynniki, które sprzyjają szybszemu przejściu na system hybrydowy w firmach, to między innymi długość stosowanych standardowo na polskim rynku umów najmu oraz pewien zakres elastyczności, który zaczął być powoli wdrażany w niektórych firmach jeszcze przed pandemią.

  Czym jest project management w firmie?

  Project management to pole działania i odpowiedzialności wielu osób w tym sponsora, kierownika projektu oraz uczestników projektu - mówi Włodzimierz Makowski.

  Jak chronić poufne informacje firmy, dla której pracujemy?

  W ostatnich miesiącach liczba ataków cyberprzestępczych drastycznie wzrosła. Prawie 80% firm twierdzi, że głównym powodem takiej sytuacji jest praca zdalna. Pracownicy są zmęczeni pandemią i mniej uważni, a do tego często łączą się z firmowymi systemami z domowych, słabo zabezpieczonych urządzeń, przez co otwierają hakerom furtkę do poufnych danych organizacji. Jak bronić się przed takimi atakami?

  Radosław Gawlik (EKO-UNIA): Politycy są uwięzieni w mentalnej twierdzy Turów [PODCAST]

  Sprawa Turowa to konsekwencja nieudolnego podejścia polskiego rządu do sprawiedliwej transformacji energetycznej - mówi Radosław Gawlik, prezes Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

  Jak COVID-19 przyspieszył digitalizację MŚP

  Technologią, której znaczenie w mikro, małych i średnich firmach w perspektywie najbliższych 5 lat najbardziej wzrośnie, jest sztuczna inteligencja. Dziś korzysta z niej 15% MŚP, za 5 lat planuje ponad połowa.

  Czy niezależny przedsiębiorca może wygrać konkurencję z dyskontem?

  Niezależny sklep kontra dyskonty. Jakie działania może podejmować przedsiębiorca, aby utrzymać i wzmocnić swoją pozycję na rynku? Czy w walce z dyskontami zawsze jest skazany na porażkę?

  Wynajem mieszkania - preferencje najemców

  Wynajem mieszkania - preferencje najemców. Najważniejsze dla najemców są wysokość czynszu oraz standard lokalu. Tak wynika z analizy firmy doradczej Cushman & Wakefield dot. wyników ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą SW Research na reprezentatywnej próbie mieszkańców największych polskich miast.

  Czyste powietrze 3.0 w 2022 roku - czy będzie prefinansowanie dla najuboższych?

  Czyste powietrze 3.0. Osoby mniej zamożne powinny dostać możliwość prefinansowania termomodernizacji domów w "Czystym powietrzu" - uważa wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że nowy komponent programu, dedykowany właśnie do takich osób miałby ruszyć w 2022 roku.

  Polacy z rachunków terminowych przerzucają się na nieruchomości

  Inwestycje w nieruchomości. W kwietniu br. Polacy na rachunkach terminowych w bankach posiadali 182 mld zł, to o 107 mld zł mniej niż w marcu 2020 r. - informuje Metrohouse. Dodano, że duża część z tych środków została ulokowana na rynku nieruchomości.

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

  Które firmy stać na sztuczną inteligencję?

  Sztuczna inteligencja odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Chociaż średnie i małe firmy nie mają embarga na technologie wykorzystujące SI, praktyka pokazuje, że istnieje wewnętrzny opór. Dlaczego tak się dzieje?

  Firma w Czechach. Przedsiębiorcy pomału odpuszczają

  Nawet o kilkaset procent wzrosła w ostatnich tygodniach liczba pytań kierowanych do firm pomagających prowadzić firmę w Czechach. Ale jak podkreślają eksperci, nie każdy biznes można przenieść do Czech czy na Słowację. Wyjaśniamy dlaczego.

  Handel hurtowy i detaliczny szuka pracowników

  Przedsiębiorcy z sektora handlu detalicznego i hurtowego w najbliższych trzech miesiącach mają zamiar dość intensywnie rozbudowywać swoje zespoły. Kogo głównie poszukują pracodawcy?

  Tokenizacja - słowo klucz w nowoczesnym biznesie. Co można stokenizować?

  Tokenizacja to termin zdobywający ostatnimi czasy olbrzymią popularność, w szczególności w środowiskach biznesowych. Przedsiębiorcy zaczynają żywiej interesować się możliwościami, jakie oferuje ta oparta na technologii blockchain forma cyfryzacji. Pytanie tylko, cyfryzacji… czego? Jak działa blockchain? Czym jest tokenizacja? Co to jest token? Jakie są rodzaje tokenów? Co można stokenizować? Jak przeprowadzić cyfryzację biznesu poprzez tokenizację? Wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy

  Ceny mieszkań rosną wolniej niż zarobki

  Ceny mieszkań. W trakcie trwającej hossy mieszkaniowej pensje Polaków wzrosły o prawie 53% - sugerują dane GUS. To prawie tyle, o ile zdrożały w międzyczasie nieruchomości. W ostatnim kwartale znowu pensje wyprzedziły ceny. Oby nie na chwilę.

  Odejście od chowu klatkowego jest niemożliwe

  Resort rolnictwa przygląda się działaniom KE ws. chowu klatkowego. Tymczasem branża stoi na stanowisku, że rezygnacja z chowu klatkowego nie jest możliwa.

  Przedsiębiorcy częściej źle oceniają jakość pracy zdalnej

  Po upływie kilkunastu miesięcy model pracy zdalnej przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm.

  Działalność gospodarcza a status osoby bezrobotnej

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą z wpisem do CEIDG może uzyskać status osoby bezrobotnej? Jak wygląda sytuacja spółek prawa handlowego i działalności nierejestrowej?

  Dariusz Bliźniak: dlaczego drzewa i zieleń stają się kapitałem?

  Ślad węglowy to jedno z największych wyzwań XXI wieku, które nie pozostaje obojętne zarówno pojedynczym obywatelom, jak i całym rządom poszczególnych państw - mówi Dariusz Bliźniak.

  PR w firmie. Czym jest pozycjonowanie eksperckie?

  Pozycjonowanie eksperckie - na czym polega ten rodzaj prowadzenia dialogu z publicznością (a docelowo – przyszłymi klientami)? Jakie narzędzia są niezbędne w skutecznym pozycjonowaniu eksperckim?