REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Konto z prezentem
Konto z prezentem
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szereg banków oferuję konto z prezentem. Może to być premia pieniężna lub gadżet. Czy na pewno prezenty od banków dostajemy za darmo?

Zastanawiając się nad wyborem konta osobistego powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę miesięczny koszt jego prowadzenia konta oraz inne opłaty związane z korzystaniem z konta. Zdarza się jednak, że rachunek osobisty zakładamy pod wpływem impulsu lub też zostaniemy przyciągnięci przez chęć posiadania czegoś, co bank  do konta dodaje. TotalMoney.pl sprawdził jakie prezenty mogą zaoferować nam banki, przyjrzał się kontom osobistym z prezentami i sprawdził, czy z takimi ofertami wiążą się dodatkowe koszty.

REKLAMA

Znajdź najkorzystniejsze dla siebie konto osobiste!

Siłownia i fitness z Getin Bankiem

REKLAMA

Osoby, które założą Konto Fitness w Getin Online (internetowym oddziale Getin Banku) otrzymują Multikarnet Silver OK System w cenie 70 zł miesięcznie na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne pół roku. Karnet ten daje wstęp do ponad 3500 obiektów sportowych na terenie Polski. Bank stawia jednak warunki. Osoba, która chce wykupić karnet w tak atrakcyjnej cenie musi założyć Konto Perfekcyjne, złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji, wpłacić na konto 1000 zł i wykonać co najmniej dwie transakcje kartą debetową, wydaną do rachunku. Nie jest to jednak  koniec wymagań. Jeżeli klient zamknie konto przed upływem 24 miesięcy, to musi zapłacić 108 zł (lub 210 zł, jeśli korzystał z karnetu przez 12 miesięcy). Tak więc trzeba się związać z bankiem na co najmniej dwa lata. Warto także wiedzieć, że opłata miesięczna za prowadzenie Konta Perfekcyjnego wynosi 9,99 zł, jeżeli na konto nie wpływa co najmniej 1000 zł miesięcznie i jeżeli co miesiąc nie wykona się transakcji kartą na kwotę 400 zł.

Osoby, które nie są zainteresowane karnetem na fitness, mogą założyć Konto Perfekcyjne i odebrać jeden z czterech prezentów: nawigację samochodową firmy GoClever (NAVIO 405 PL), drukarkę Canon PIXMA MP230, odtwarzacz MP3 Vedia B3 2GB, aparat fotograficzny Fujifilm AX600. W przypadku kont, do których dodawana jest nawigacja, drukarka, aparat fotograficzny czy MP3 warunki są takie same jak przy koncie z karnetem. Z jedną różnicą – opłata za zamknięcie konta jest nieco niższa – wynosi od 150 zł do 50 zł – w zależności od miesiąca, w którym zostanie zerwana umowa. 

Idea Bank dzieli prezentami

Również Idea Bank oferuje prezenty za założenie konta. Choć oferty skierowane są do klientów, zakładających konta firmowe, to warto przybliżyć ofertę banku. W Idea Banku klienci indywidualni mogą dostać prezent za założenie lokaty, ale o tym za chwilę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tablet za założenie konta firmowego…

Idea Bank oferuje tablet do konta firmowego wszystkim klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy założą konto „Firma to ja”. Tablet (Samsung Galaxy Tab 2 7.0) o wartości prawie 800 zł. Żeby wejść w posiadanie tego – jakby nie patrzeć – przydatnego urządzenia klient musi nie tylko założyć konto i złożyć wniosek o kartę, lecz także wykupić abonament w Tax Care o wartości co najmniej 189 zł. Dodatkowo wymagane są comiesięczne wpływy w wysokości co najmniej 1500 zł oraz transakcje kartą płatniczą na co najmniej 500 zł. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione, to bank naliczy opłatę za prowadzenie konta w wysokości 19,99 zł. Niespełnienie wymienionych warunków przez trzy miesiące skutkuje obciążeniem konta opłatą w wysokości wartości tabletu. Klient nie może także rozwiązać umowy przed upływem 24 miesięcy, a jeżeli ją rozwiąże to musi jednorazowo uiścić opłatę za prowadzenie rachunku, przemnożoną przez ilość miesięcy, pozostałych do końca 24-miesięcznego okresu umowy.

…czy może gotówka

Klienci, którzy zamiast tabletu wolą gotówkę mogą wziąć pod uwagę Konto z premią. Jakie warunki trzeba spełnić przy tym prezencie? Tutaj sytuacja nieco się komplikuje, gdyż oprócz założenia konta, złożenia wniosku o kartę i dostępu do konta przez Internet, trzeba także złożyć oświadczenie o poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 97 ust.1 Prawa bankowego, przystąpić do ubezpieczenia oraz uzyskać pozytywną opinię w BIK. Ponadto na konto musi wpływać do najmniej 1000 zł miesięcznie, a suma transakcji dokonanych za pomocą karty powinna przekroczyć 500 zł. Podobnie jak przy ofercie z tabletem klient, prowadzący działalność musi związać się z Idea Bankiem na dłużej.

Zobacz: Jak zagospodarować dochody generowane przez firmę?


Lokata z tabletem dla klienta indywidualnego

Klienci indywidualni mogą w Idea Banku  otrzymać tablet w zamian za założenie lokaty. Prezent (Samsung Galaxy Tab 2 7.0 za symboliczną „złotówkę + VAT”) ten nie jest niestety dodawany do każdej lokaty. Osoby chcące oprócz odsetek otrzymać jeszcze taki gadżet muszą skorzystać z produktu o nazwie „Lokaty za tablety”. Lokatę tę można założyć na 2, 4 lub 10 lat. Minimalna wpłata na lokatę uzależniona jest od długości okresu umownego i wynosi: 55 000 zł lub 28 000 zł dla okresu 2-letniego, 14 000 zł dla okresu 4-letniego i 5 000 zł dla okresu 10 lat. Oprocentowanie? Podzielone jest na dwa okresy. W pierwszym (trwającym od 3 do 36 miesięcy) wynosi ono 0,1%, a w drugim 4,5% w skali roku (dla lokaty 24-miesięcznej); 4% w skali roku (dla lokaty 36-miesięcznej) i 3% w skali roku (dla lokaty 120-miesięcznej). Słowem, nic nadzwyczajnego. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w pierwszym okresie tak naprawdę tracimy na lokacie… Osoba, która zerwie umowę lokaty w  pierwszym okresie jej trwania będzie zobowiązana do zapłaty pełnej ceny tabletu.

A może premia od banku?

Niektóre banki kuszą swoich klientów premiami, których wysokość uzależniona jest od wielkości miesięcznych wpływów na konto lub premiami za płatności kartą wydaną do rachunku, czy – opisywanym przez TotalMoney.pl – moneybackiem.

Do tej pierwszej grupy należy Bank BGŻ, w którym  można zyskać nawet 600 zł rocznie. Wymagania? Regularne wypływy na konto (min. 300 zł miesięcznie) i płacenie kartą do konta (min. 300 zł miesięcznie). Z kolei w mBank zwraca 2 zł za każdą płatność kartą (maksymalnie 30 zł miesięcznie). Osoby, które założą eKONTO i zechcą skorzystać z promocji otrzymują także 60 zł premii za otwarcie konta oraz mogą liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 50% premii. Jest on przyznawany jeżeli posiadacz rachunku dokona płatności kartą w kwocie 250 zł (klienci do 27 roku życia) lub 500 zł (klienci w wieku pow. 27 roku życia) miesięcznie. Warunek? Miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1 000 zł. Ofertę mBanku przebił Bank Zachodni WBK. Osobom, które dotychczas nie były jego klientami i w okresie trwania promocji (tj. do 10 maja 2013 r.) założą Konto Godne Polecenia mogą otrzymać nagrody pieniężne o łącznej wartości 700 zł. Składa się  na nie: 10 nagród po maksymalnie 50 zł miesięcznie i nagroda dodatkowa – 200 zł. Warunki? 50 zł miesięcznie wypłacane jest po łącznym spełnieniu trzech warunków: zapewnieniu wpływu na Konto Godne Polecenia w wysokości minimum 1000 zł, wykonaniu transakcje bezgotówkową kartą lub naklejką zbliżeniową wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł i zrealizowaniu minimum trzech przelewów za pomocą bankowości elektronicznej. Nagroda dodatkowa wypłacana jest zaś jeżeli posiadacz Konta Godnego Polecenia oprócz wykonania wymienionych powyżej warunków, zrealizuje także co najmniej jedno polecenie zapłaty.

Konto osobiste bez opłat? Porównaj ofertę i wybierz najlepsze!

Jak widać banki prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie klienta. Nie zawsze  jednak oferowane przez nie prezenty (czy to rzeczowe, czy pieniężne) są dla klienta korzystne. Dlatego też zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, zawartymi w regulaminie promocji, aby nie kupować kota w worku. Może się bowiem zdarzyć, że za pozornie darmowy gadżet przyjdzie nam słono zapłaci.

Zobacz: Jakie konto dla dwuletniej firmy?

Autor: TotalMoney.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA