REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Finanse 2013

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

W kolejnych latach samorządy, instytuty badawcze i firmy będą wprowadzać politykę innowacyjności. Projekty tego typu są wsparte na finansowaniu unijnych i wsparciu prawnym. Celem tej polityki jest zbudowanie trwałej i istotnej współpracy między firmami i instytutami badawczymi i technicznymi oraz uczelniami.

Rozszerzenie gwarancji de minimis

Program de minimis służy wzmocnieniu sektora mikro, małych i średnich firm. Pomaga również w ich rozwoju oraz planowaniu inwestycji. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z 22 bankami w sprawie rozszerzenia udzielania gwarancji de minimis.

Płynność finansowa w małej firmie

Płynność finansowa to element decydujący o przetrwaniu firmy. Polega ona na zdolności firmy do regulowania swoich zobowiązań. W jaki sposób mała firma może zachować płynność finansową?

Wykorzystywanie informacji księgowej i analizy wskaźnikowej w bieżącej działalności firmy.

Problemy ze spłatą zobowiązań, w małych i średnich firmach, według moich obserwacji zawodowych, to zjawisko częste, nieomal powszechne. W dużej mierze, potwierdza taką opinię raport NBP, który podaje, że blisko 5% podmiotów gospodarczych mających kredyty bankowe, nie ma zdolności kredytowej. Porównując dane z czerwca 2012 z informacją z czerwca bieżącego roku, nastąpił tu wzrost, aż o blisko 14% (z 4,3% do 4,9%).

REKLAMA

Umowa partnerska w projekcie współfinansowanym ze środków unijnych

Umowa partnerstwa zawierana jest między podmiotami w celu realizacji projektu i wymaga podjęcia uchwał właściwych organów. Każdy z partnerów może ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Sama realizacja projektu na podstawie umowy partnerstwa wymaga ustanowienia lidera będącego beneficjentem projektu.

Firma za fundusze unijne

Założenie firmy wymaga pozyskania finansów na start. Fundusze unijne na zakładanie własnej działalności gospodarczej były tematem konferencji prasowej "Inwestujemy w młodych!" z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej, minister rozwoju regionalnego oraz Władysława Kosiniak-Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej, która odbyła się 15 maja 2013 r. w siedzibie MRR.

Sytuacja finansowa małych firm w 2013 roku

Coraz więcej firm z sektora MŚP ma problemy z płynnością finansową wynikające stąd, że więksi kontrahenci płacą im po terminie, a zdarza się też, że nie płacą w ogóle. Małe firmy często skarżą się, że przy współpracy z dużymi firmami wyegzekwowanie zapłaty za wykonane usługi trwa długo i jest bardzo trudne. Wynika to przede wszystkim z tego, że dużym firmom o dużych obrotach często zdarza się pomijać faktury na „drobne” kwoty, które dla tych małych stanowią podstawę do funkcjonowania oraz dalszego rozwoju.

Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Umiejętnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym jest ważnym narzędziem budowania wartości firmy i skutecznego zarządzania ryzykiem. W dzisiejszym niestabilnym i zmiennym świecie, w którym różne grupy przedsiębiorców mają odmienne, często przeciwstawne interesy, coraz większego znaczenia nabierają narzędzia wspierające, potwierdzające jakość oferowanych usług oraz stabilność finansową. Umożliwiają one firmom z jednej strony ograniczanie ryzyka prowadzonych działań biznesowych, a w wypadku jego zaistnienia pozwalają zmniejszyć ewentualne straty i zapobiec utracie płynności finansowej. Z drugiej zaś, umożliwiają im odkrycie obszarów znaczącej przewagi konkurencyjnej i wizerunkowej.

REKLAMA

Pieniądze dla rolnika na założenie firmy

Osoba będąca rolnikiem może ubiegać się o dofinansowanie na założenie pozarolniczej działalności gospodarczej. Jak tego dokonać?

Tworzenie centrów usługowych i biznesowych

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zapotrzebowanie na usługi dla biznesu znacznie wzrosły, o około 56,5%. Obecnie rynek dynamicznie się rozwija, trend ten ma się utrzymać przez najbliższe lata. Rozwój w Polsce i w Europie usług outsourcing i offschoring oraz firm usługowych przekłada się na znaczny wzrost zapotrzebowania na pomieszczenia biurowe, równocześnie prognozuje się dalszy dynamiczny wzrost zapotrzebowania.

Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Szereg banków oferuję konto z prezentem. Może to być premia pieniężna lub gadżet. Czy na pewno prezenty od banków dostajemy za darmo?

Korzyści z karty przedpłaconej

Nie lubisz nosić ze sobą gotówki, a jednocześnie boisz się utraty karty debetowej? Skorzystaj z karty przedpłaconej. Możesz „naładować” ją potrzebną aktualnie kwotą, a niewykorzystane pieniądze przelać z powrotem na konto osobiste.

Dwu i trzyletnie lokaty - recepta na inflację

Inflacja negatywnie wpływa na oszczędności oraz na przyszłe zyski. W jaki sposób można walczyć z utratą wartości pieniądza? Czy dwu i trzyletnie lokaty są receptą na niekorzystny wpływ inflacji?

Bariery dla biznesu w Polsce

Polska plasuje się na odległych miejscach w rankingach państw sprzyjających prowadzeniu własnego biznesu. Jakie są największe bariery dla prowadzenia biznesu w Polsce?

Dobry czas na lokaty długoterminowe

Oszczędzanie nigdy nie jest łatwe, to sztuka wyrzeczeń i odmawiania sobie przyjemności. Jeszcze ciężej jest o motywację, jeśli oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spada, a w celu znalezienia zyskownej oferty trzeba często prowadzić długie poszukiwania i zmieniać banki. Remedium może kryć się w ofertach, na którą większość z nas nie zwraca uwagi – długoterminowych.

Wykorzystanie środków unijnych w Polsce

Wartość ogłoszonych konkursów na rzecz poprawy efektywności energii w ramach PO IiŚ ocenia się na 539 mln euro (osiem konkursów). W ramach Strategii Lizbońskiej na efektywność energetyczną oraz produkcje skojarzoną i zarządzanie energią przeznaczono 108 mln euro. Niezbędnym elementem jest nowoczesna infrastruktura oraz konkurencyjne warunki w sektorze energii.

Deweloperom trudno sprzedać duże mieszkania

Niższe możliwości finansowe popytu na rynku mieszkaniowym powodują, że przesunął się on w kierunku mniejszych metraży. Projektując nowe inwestycje deweloperzy uwzględnili ten aspekt i w lepszym stopniu dostosowali ofertę do oczekiwań klienta. Wciąż jednak wiele dużych i z rozmachem zaprojektowanych mieszkań zalega w ofercie deweloperów. Co trzecie z nich zostało wystawione na sprzedaż przynajmniej trzy lata temu.

Sezon grzewczy 2012 / 2013 – jak płacić mniej za ogrzewanie

Koszty ogrzewania, to zawsze istotna pozycja w budżecie domowym. Zmieniając swoje nawyki związane z ogrzewaniem domu lub mieszkania można sporo zaoszczędzić. Home Broker przedstawia 6 rad, które mogą ograniczyć rachunek za ogrzewanie.

Gdzie dorobić i zarobić przed 2013 rokiem?

Chyba każdemu grudzień nieodmiennie kojarzy się ze świętami, Mikołajem, końcem roku i dużymi wydatkami. Kiedy jedni wydają, drudzy mogą w tym okresie zarobić dodatkowe pieniądze. Właśnie teraz najłatwiej jest znaleźć dorywczą pracę. Wraz z pojawieniem się pierwszych oznak świąt wzrasta zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Wiele firm gorączkowo poszukuje dodatkowych rąk do pracy.

Początek obniżek oprocentowania lokat

Coraz trudniej znaleźć lokaty ze stawką powyżej 6 proc. w skali roku. Na przestrzeni miesiąca blisko połowa banków obniżyła oprocentowanie depozytów.

Festiwal Inteligencja Finansowa

Poszukujesz informacji na temat tego, jak poprowadzić swoją pierwszą działalność gospodarczą? Interesujesz się giełdą, jednak nie znasz mechanizmów, które nią sterują? Chcesz dowiedzieć się jak wyglądają perspektywy pracy w finansach? A może pragniesz nauczyć się efektywnie oszczędzać?

Coraz gorsza kondycja polskich przedsiębiorstw

Wyniki finansowe przedsiębiorstw średnich i dużych po trzech kwartałach br. były gorsze od uzyskanych rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.

Ranking kont osobistych - listopad

Dobre Konto Banku Millennium, dzięki zwrotom za płatności kartą wciąż pozostaje najlepszym ROR-em w rankingu Open Finance. Mimo że od sierpnia nie zmienił się lider naszego zestawienia, to w ofertach kont sporo się dzieje, niestety przeważają zmiany na niekorzyść. Ewentualne promocje kierowane są przede wszystkim do nowych klientów.

Ranking kredytów mieszkaniowych na IV kwartał 2012

Liderem kredytów złotowych w rankingu Open Finance na IV kwartał został DB PBC. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Pekao i PKO BP. Warunki znów są trudniejsze. W górę idą marże i prowizje, kurczy się też lista banków gotowych pożyczyć na 90 proc. ceny mieszkania.

Rekomendacja J od 1 października 2013 r.

Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła 11 września 2012 r. skierowaną do banków Rekomendację J dotyczącą zasad gromadzenia i przetwarzania przez banki danych o nieruchomościach. Zalecenia zawarte w Rekomendacji J wejdą w życie z 1 października 2013 r., z wyjątkiem rekomendacji 11 i 12, które będą obowiązywać od 1 kwietnia 2014 r.

REKLAMA