REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Diana Borowiecka
Specjalista ds. PR
Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
Certyfikat wiarygodności finansowej
Certyfikat wiarygodności finansowej

REKLAMA

REKLAMA

Umiejętnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym jest ważnym narzędziem budowania wartości firmy i skutecznego zarządzania ryzykiem. W dzisiejszym niestabilnym i zmiennym świecie, w którym różne grupy przedsiębiorców mają odmienne, często przeciwstawne interesy, coraz większego znaczenia nabierają narzędzia wspierające, potwierdzające jakość oferowanych usług oraz stabilność finansową. Umożliwiają one firmom z jednej strony ograniczanie ryzyka prowadzonych działań biznesowych, a w wypadku jego zaistnienia pozwalają zmniejszyć ewentualne straty i zapobiec utracie płynności finansowej. Z drugiej zaś, umożliwiają im odkrycie obszarów znaczącej przewagi konkurencyjnej i wizerunkowej.

Narzędziami, które mogą pomóc w monitorowaniu i unikaniu ryzyka finansowego są  certyfikaty, dokumenty potwierdzające rzetelność i solidność w biznesie..

REKLAMA

Z inicjatywy BIG InfoMonitor, BIK oraz ZBP powstał Program Firma Wiarygodna Finansowo, w ramach którego każdy rzetelny przedsiębiorca może otrzymać skuteczne narzędzie potwierdzające jego finansową przewagę.

Program jest propozycją sektora finansowego na trudne czasy kryzysu i odpowiedzią na potrzeby rynku – w tym potrzebę związaną z rzetelnością i solidnością przedsiębiorców.

W ramach Programu, uczestnicy uzyskują Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, który jako jedyny na rynku dokumentuje fakt  braku zaległych zobowiązań wobec innych kontrahentów i całego sektora bankowego. Ponadto Program skupia firmy, które weryfikują i uznają wiarygodność swoich kontrahentów oraz akceptują Deklarację Uczestnika Programu.

Konto dla firmy – jakie wybrać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Deklaracja Uczestnika Programu Firma Wiarygodna Finansowo

1) Przestrzegam  prawa i zasad odpowiedzialnego biznesu;

2) Płacę w terminie;

3) Nie mam zaległości płatniczych figurujących w rejestrach dłużników;

4) Uważnie zarządzam swoją płynnością finansową;

5) Dbam o pozytywną historię kredytową mojej firmy;

6) Nie zadłużam się ponad miarę;

7) Staram się wypracować zysk z moich działań;

8) Zapewniam moim pracownikom odpowiednie warunki pracy i płacy;

9) Dbam o reputację i markę mojej firmy;

10) Dążę do współpracy  tylko z firmami wiarygodnymi finansowo;

11) Honoruję certyfikaty wydane w ramach Programu Firma Wiarygodna Finansowo.


Firma, która chce uzyskać certyfikat musi działać co najmniej od 6 miesięcy i nie może posiadać zaległości płatniczych. Warunkiem spełnienia kryterium jest brak odnotowanych zaległości firmy i właściciela firmy w Rejestrze Dłużników BIG oraz bazach BIK i ZBP. Jeśli firma przejdzie pozytywną weryfikację, otrzyma oryginał dokumentu, a także dostęp do certyfikatu on-line.

Dofinansowanie do sprzedaży produktów na rynku unijnym

Jej klienci i kontrahenci po wpisaniu numeru NIP będą mogli sprawdzać ważność i autentyczność certyfikatu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu w serwisie www.BIG.pl/certyfikat. Certyfikat przyznawany jest na rok. Po roku  dana firma może przedłużyć umowę, jeśli oczywiście nadal spełnia wymagane kryteria. Jest to nowoczesne narzędzie dostępne w pełni przez Internet.

Jakie korzyści płyną z posiadania Certyfikatu?

REKLAMA

Pierwszym ważnym argumentem jest fakt, że pomaga on uzyskać przewagę w działaniach handlowych, pozyskiwać nowych klientów biznesowych oraz budować przewagę konkurencyjną. Jest także istotnym narzędziem pomocnym w negocjacjach handlowych, wzmacniającym pozycję firmy na rynku.

Partnerzy biznesowi i klienci mogą 24 na dobę, 7 dni w tygodniu, weryfikować ważność i autentyczność Certyfikatu. Ponadto  wyróżnia firmę wśród innych przedsiębiorców i podnosi jej prestiż. Wiarygodność finansowa potwierdzona nie tylko przez innych przedsiębiorców, ale też przez banki, jest niezawodną rekomendacją budującą zaufanie do firmy w oparciu o pozytywny dialog.

Posiadanie opinii firmy wiarygodnej finansowo daje znaczącą przewagę nad podmiotami, które opóźniają się w spłacie swoich zobowiązań i kreuje jej pozytywny wizerunek w oczach klienta. 

Z jednej strony ważną rzeczą jest dla nas wiarygodność naszych kontrahentów oraz to, by regulowali płatności za faktury w terminie, z drugiej jednak musimy także pamiętać, że inni również bardzo często oceniają naszą wiarygodność finansową. Ma ona szczególne znaczenie gdy chcemy otrzymać kredyt, nawiązać nowe relacje biznesowe, podpisać ważny kontrakt lub wygrać przetarg.

Kredyt firmowy - jakie korzyści dla firmy?

REKLAMA

Wiarygodność jest ważna również wtedy, gdy chcemy podpisać umowę z firmą leasingową, telekomem, czy dostawcą Internetu. Przedsiębiorcy, którzy płacą w terminie są dzięki wystawionemu Certyfikatowi  wyróżnieni, a informacje na ten temat mogą wykorzystać w kontaktach biznesowych i dla budowania pozytywnego wizerunku i dialogu wśród konkurencji.

Dzięki Certyfikatowi, jego posiadacz niesie jasny i prosty komunikat – jestem wiarygodny, ze mną warto podjąć współpracę bez ryzyka. Dla wszystkich przedsiębiorców, ze wszystkich sektorów gospodarki, powinien być dziś to kluczowy wyznacznik, dający przewagę i promujący pozytywne trendy w biznesie. Więcej informacji na www.BIG.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA