| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Umiejętnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym jest ważnym narzędziem budowania wartości firmy i skutecznego zarządzania ryzykiem. W dzisiejszym niestabilnym i zmiennym świecie, w którym różne grupy przedsiębiorców mają odmienne, często przeciwstawne interesy, coraz większego znaczenia nabierają narzędzia wspierające, potwierdzające jakość oferowanych usług oraz stabilność finansową. Umożliwiają one firmom z jednej strony ograniczanie ryzyka prowadzonych działań biznesowych, a w wypadku jego zaistnienia pozwalają zmniejszyć ewentualne straty i zapobiec utracie płynności finansowej. Z drugiej zaś, umożliwiają im odkrycie obszarów znaczącej przewagi konkurencyjnej i wizerunkowej.

Narzędziami, które mogą pomóc w monitorowaniu i unikaniu ryzyka finansowego są  certyfikaty, dokumenty potwierdzające rzetelność i solidność w biznesie..

Z inicjatywy BIG InfoMonitor, BIK oraz ZBP powstał Program Firma Wiarygodna Finansowo, w ramach którego każdy rzetelny przedsiębiorca może otrzymać skuteczne narzędzie potwierdzające jego finansową przewagę.

Program jest propozycją sektora finansowego na trudne czasy kryzysu i odpowiedzią na potrzeby rynku – w tym potrzebę związaną z rzetelnością i solidnością przedsiębiorców.

W ramach Programu, uczestnicy uzyskują Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, który jako jedyny na rynku dokumentuje fakt  braku zaległych zobowiązań wobec innych kontrahentów i całego sektora bankowego. Ponadto Program skupia firmy, które weryfikują i uznają wiarygodność swoich kontrahentów oraz akceptują Deklarację Uczestnika Programu.

Konto dla firmy – jakie wybrać?

Deklaracja Uczestnika Programu Firma Wiarygodna Finansowo

1) Przestrzegam  prawa i zasad odpowiedzialnego biznesu;

2) Płacę w terminie;

3) Nie mam zaległości płatniczych figurujących w rejestrach dłużników;

4) Uważnie zarządzam swoją płynnością finansową;

5) Dbam o pozytywną historię kredytową mojej firmy;

6) Nie zadłużam się ponad miarę;

7) Staram się wypracować zysk z moich działań;

8) Zapewniam moim pracownikom odpowiednie warunki pracy i płacy;

9) Dbam o reputację i markę mojej firmy;

10) Dążę do współpracy  tylko z firmami wiarygodnymi finansowo;

11) Honoruję certyfikaty wydane w ramach Programu Firma Wiarygodna Finansowo.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »