| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Konto dla firmy – jakie wybrać?

Konto dla firmy – jakie wybrać?

W jakim banku założyć rachunek bankowy dla firmy? Poznaj słabe i mocne strony oferty banków.

Po licznych kuszących ofertach dla klientów indywidualnych, nie tylko kont, banki udowadniają, że nie zapomniały także o tych, którzy prowadzą własną działalność. Wszystko to po to, by przekonać, że rachunek firmowy najlepiej prowadzić w tym właśnie banku, a nie u konkurencji.

Przedsiębiorco, zwiększ swój zysk

Pierwszą zmianą, na którą warto zwrócić uwagę jest oferta Idea Banku. Jeśli otworzymy u nich konto „Firma to Zysk” możemy liczyć na ponadstandardowe traktowanie. Po pierwsze nasze konto firmowe będzie wysoko oprocentowane – przez pierwszy rok 5%, a w kolejnych latach oprocentowanie będzie zależeć od stopy rynkowej WIBOR. Ale to nie wszystko. Każdy przedsiębiorca może otrzymać premię w postaci dodatkowego oprocentowania na rachunku za odpowiednio wysokie wpływy. 

Sposób, oraz zasady, naliczania dodatkowych procentów prezentuje poniższa tabela:

Sposób podwyższania oprocentowania w IDEA Banku

5% + 0,25 pp

Wpływ na Rachunek: 10 001 PLN – 20 000,00 PLN

5% + 0,50 pp

Wpływ na Rachunek: 20 001 PLN – 40 000,00 PLN

5% + 0,75 pp

Wpływ na Rachunek: 40 001 PLN – 50 000,00 PLN

5% + 1,00 pp

Wpływ na Rachunek: 50 001 PLN i wyższy

Podwyższenia oprocentowania Bank dokonywać będzie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym aktywowany został Rachunek. Bank będzie dokonywać analizy Wpływu na Rachunek i zmieniać na jego podstawie wysokość oprocentowania w okresach miesięcznych, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego.

Polecamy: Kredyty odnawialne dla firm - ranking

Po roku, zamiast gwarantowanych 5% otrzymamy oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR – w chwili obecnej wynosi on między 4,89 a 5,14 – w zależności od okresu. Jak widać jest to podobny poziom jak w pierwszym roku. W kolejnych latach sposób naliczania dodatkowego oprocentowania nie zmienia się! Bank gwarantuje, że tak ustalane oprocentowanie obowiązuje bezterminowo.

Idea Bank oferuje nawet do 6% na koncie firmowym – to znacznie więcej niż na firmowych lokatach. W dodatku możemy w dowolnej chwili wypłacać zgromadzone środki bez żadnych opłat i ograniczeń.

Za każdą transakcję dokonaną za pomocą karty debetowej wydanej do konta dostaniemy 1% zwrotu. Wydając 1000 zł dostaniemy 10 zł z powrotem. Może się wydawać, że 1% to niewiele, ale warto zwrócić uwagę, że nie ma żadnych ograniczeń, co do towarów, jakie kupujemy, ani u kogo (co jest częstą zmorą programów cashback).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Challenger

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »