REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konto dla firmy – jakie wybrać?

Pieniądze, fot. Fotolia
Pieniądze, fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W jakim banku założyć rachunek bankowy dla firmy? Poznaj słabe i mocne strony oferty banków.

Po licznych kuszących ofertach dla klientów indywidualnych, nie tylko kont, banki udowadniają, że nie zapomniały także o tych, którzy prowadzą własną działalność. Wszystko to po to, by przekonać, że rachunek firmowy najlepiej prowadzić w tym właśnie banku, a nie u konkurencji.

REKLAMA

Przedsiębiorco, zwiększ swój zysk

Pierwszą zmianą, na którą warto zwrócić uwagę jest oferta Idea Banku. Jeśli otworzymy u nich konto „Firma to Zysk” możemy liczyć na ponadstandardowe traktowanie. Po pierwsze nasze konto firmowe będzie wysoko oprocentowane – przez pierwszy rok 5%, a w kolejnych latach oprocentowanie będzie zależeć od stopy rynkowej WIBOR. Ale to nie wszystko. Każdy przedsiębiorca może otrzymać premię w postaci dodatkowego oprocentowania na rachunku za odpowiednio wysokie wpływy. 

Sposób, oraz zasady, naliczania dodatkowych procentów prezentuje poniższa tabela:

Sposób podwyższania oprocentowania w IDEA Banku

5% + 0,25 pp

Wpływ na Rachunek: 10 001 PLN – 20 000,00 PLN

5% + 0,50 pp

Wpływ na Rachunek: 20 001 PLN – 40 000,00 PLN

5% + 0,75 pp

Wpływ na Rachunek: 40 001 PLN – 50 000,00 PLN

5% + 1,00 pp

Wpływ na Rachunek: 50 001 PLN i wyższy

Podwyższenia oprocentowania Bank dokonywać będzie od miesiąca następującego po miesiącu, w którym aktywowany został Rachunek. Bank będzie dokonywać analizy Wpływu na Rachunek i zmieniać na jego podstawie wysokość oprocentowania w okresach miesięcznych, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego.

Polecamy: Kredyty odnawialne dla firm - ranking

REKLAMA

Po roku, zamiast gwarantowanych 5% otrzymamy oprocentowanie oparte o wskaźnik WIBOR – w chwili obecnej wynosi on między 4,89 a 5,14 – w zależności od okresu. Jak widać jest to podobny poziom jak w pierwszym roku. W kolejnych latach sposób naliczania dodatkowego oprocentowania nie zmienia się! Bank gwarantuje, że tak ustalane oprocentowanie obowiązuje bezterminowo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Idea Bank oferuje nawet do 6% na koncie firmowym – to znacznie więcej niż na firmowych lokatach. W dodatku możemy w dowolnej chwili wypłacać zgromadzone środki bez żadnych opłat i ograniczeń.

Za każdą transakcję dokonaną za pomocą karty debetowej wydanej do konta dostaniemy 1% zwrotu. Wydając 1000 zł dostaniemy 10 zł z powrotem. Może się wydawać, że 1% to niewiele, ale warto zwrócić uwagę, że nie ma żadnych ograniczeń, co do towarów, jakie kupujemy, ani u kogo (co jest częstą zmorą programów cashback).

Co jeszcze warto wiedzieć? W przypadku tego rachunku są dwa niewielkie warunki, po których spełnieniu nie poniesiemy żadnych opłat. Po pierwsze: opłata za konto – wynosi 4,99 zł, ale jeśli na rachunek wpłynie minimum 1000 zł nie zostanie pobrana. Po drugie: opłata za kartę debetową, to również 4,99 zł i również nie zostanie pobrana, jeśli wydamy za jej pomocą, co najmniej 500 zł miesięcznie. Jak na rachunek firmowy nie są to wygórowane wymagania. Oferta godna polecenia.

Niemiecki sposób na firmę

Do walki o nowego klienta firmowego przystąpił również Deutsche Bank PBC. Dotychczasowa oferta niczym szczególnym się nie wyróżniała, teraz postanowiono to zmienić.

REKLAMA

Od blisko 3 lat Deutsche Bank przekonuje do siebie klientów indywidualnych internetowym rachunkiem dbNET. Rachunek całkowicie darmowy po wykonaniu jednej operacji za pomocą karty debetowej, doczekał się swojego odpowiednika w ofercie dla firm - dbNET Biznes. Rachunek w założeniach kompleksowy dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dodatkowo, wprowadzono rachunek db Firma Plus – dla firm większych z pełną księgowością.

Konto dbNET Biznes możemy założyć online, tak jak jego odpowiednik dla klientów indywidualnych. Warunki korzystania z niego są proste i jasne. Darmowe są: prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, pierwszy przelew zagraniczny typu SEPA (kolejne kosztują już 5 zł). Co więcej bank nie pobiera żadnych opłat za wypłaty i wpłaty gotówki w oddziałach – chociaż zlecenie przelewu w oddziale kosztuje już 5 zł. Darmowe wpłaty i wypłaty wciąż należą do rzadkości. 

Podobnie jak w przypadku konta dbNET w cenniku wymieniona jest opłata za kartę debetową, ale nie zostanie ona pobrana, jeśli zapłacimy nią raz w miesiącu.

To nie koniec zalet nowego rachunku od Deutsche Banku. W ramach nowego konta dostaniemy m.in.:

  • Darmowe konto oszczędnościowe db Oszczędna Firma – z oprocentowaniem 5% w skali roku
  • Bezpłatne szerokie ubezpieczenie assistance (serwis Concierge; infolinie: prawną, kadrową, medyczną; pomoc w przypadku awarii komputera i sprzętu biurowego, także oprogramowania; 5 bezpłatnych napraw bądź wymian sprzętu przez odpowiednich fachowców w ciągu roku)
  • Przez pierwsze 6 miesięcy bezpłatny „Pakiet przedsiębiorczy” (potem mają obowiązywać preferencyjne stawki dla posiadaczy rachunku). W jego skład wchodzą: darmowa księgowość online, rabaty na przeloty samolotami, rabaty/darmowa wysyłka paczek za pomocą serwisu paczkomaty.pl oraz darmowe założenie sklepu na Facebooku. Klient sam decyduje, z których elementów chce korzystać, co więcej do końca roku ma dojść 6 nowych dodatkowych usług.

Polecamy: Zatory płatnicze – bariera rozwoju małych firm

A co u innych?

Duże zmiany zaszły głównie w Deutsche Banku i w Idea Banku. Jednak inne banki także działają. Jakiś czas temu Alior Bank roku udostępnił bezprowizyjną obsługę kasową dla firm rozliczających się z urzędem skarbowym na uproszczonych zasadach. Zarówno dla nowych jak i starych klientów. Dodatkowo bank nie pobiera opłat z wypłaty i wpłaty w oddziałach, wypłaty z bankomatów, wykonywanie wpłat za pomocą wrzutni oraz przelewy – nawet zagraniczne (poza ekspresowymi). 

Bank BPH ostatnio także odświeżył swoją ofertę kont firmowych. Wprawdzie nie doszło do tak dużych zmian jak w przypadku Deutsche Banku, ale ujednolicono ofertę kont wprowadzając pakiety. Każdy z nich dostosowany jest do różnych odbiorców. Na przykład pakiet dla klientów posiadających jednoosobową działalność („Biznes Symetria Direct”) to brak opłat za prowadzenie rachunku, 0 zł za przelewy internetowe do ZUS i US, 1 zł za pozostałe przelewy krajowe i niestety 15 zł za kartę debetową miesięcznie.

Jeśli myślimy o zmianie konta firmowego, albo założeniu nowego wraz z rozpoczęciem działalności, to warto przyjrzeć się dokładniej wyżej wspomnianym ofertom. Możemy nie tylko zaoszczędzić na opłatach, ale też zyskać z powodu zwrotu części wydatków czy dodatkowych odsetek.

Eksperci Totalmoney.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA