REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
Innowacyjność polskich przedsiębiorstw / Fot. Fotolia
Innowacyjność polskich przedsiębiorstw / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W kolejnych latach samorządy, instytuty badawcze i firmy będą wprowadzać politykę innowacyjności. Projekty tego typu są wsparte na finansowaniu unijnych i wsparciu prawnym. Celem tej polityki jest zbudowanie trwałej i istotnej współpracy między firmami i instytutami badawczymi i technicznymi oraz uczelniami.

Innowacyjność przedsiębiorstw

REKLAMA

Najważniejsze jest wsparcie poprzez innowacje techniki, technologii i produktu czy materiału. Ważne jest prowadzenie badań sprawdzających i klasyfikacyjnych jako oceny jakości i cech produktu, materiału i technologii. Kolejnym projektem dla innowacji jest wprowadzanie unowocześnień dla uzyskania certyfikatów i zezwoleń w skali kraju i w skali międzynarodowej (UE, Europa, Świat). Projekty te są planem długookresowym, mają na celu wzmocnić konkurencyjność polskich firm i polskich produktów. Celem jest popularyzacja polskich firm,  produktów oraz wejście na nowe rynki.

REKLAMA

Rozbudowa współpracy dotyczy zarówno polskich ośrodków badawczych jak unijnych i europejskich. Celem jest integracja krajów oraz rozpowszechnienie nowości i innowacji korzystnych dla krajów europejskich. Budowanie szerokiej współpracy pozwala uzyskać wyższe finansowanie, szersze zaplecze badawcze oraz pracowników różnego szczebla i specjalizacji. Korzyści z innowacji muszą dotyczyć szerokiego rynku dla materiału i produktu. W przypadku innowacji technologicznych ważna jest cena, koszt korzystania, sprawność i łatwość obsługi.

Porozmawiaj na naszym FORUM!

REKLAMA

Dla UE i dla polski ważna jest współpraca wschodnia współpraca z Europą Południową. Rozwój sieci wymiany i współpracy trwa od wielu lat. Wprowadzano politykę wymiany wiedzy i informacji, prezencji i wizerunku, współpracy w projektach międzynarodowych m.in. sportowych, handlu, budowania polityki zagranicznej Europy oraz sieć porozumień celowych. Kraje wschodnie chętnie się angażują w projekty międzynarodowe, szczególnie UE. Obecnie planowana jest rozbudowa rynku wiedzy, informacji i badań. Pozwala to Ukrainie i Białorusi na budowanie wizerunku w UE, Europie oraz wejście na rynek międzynarodowy. Dla polityki zagranicznej Polski ważna jest współpraca z krajami Europy Południowej. Za trudność ocenia się zbyt niską stabilność tych krajów w zakresie handlu, usług i współpracy.

Polityka zagraniczna polski jest oparta o współprace z instytutami badawczymi na temat rynku polskiego i zagranicznego oraz badania ekspertów i think tanków. Ważnym elementem polityki zagranicznej jest budowanie wiedzy i rynku informacji wśród ekspertów i dla instytutów badawczych w zakresie polityki zagranicznej Polski. Finansowane są projekty informacyjne w całej Europie. Polityka zagraniczna dotyczy szerokiej współpracy i wymiany oraz integracji UE i Europy. Ważne są badania zagranicznych ekspertów i instytutów badawczych w zakresie firm, gospodarowania, handlu,  budowania wizerunku i wymiany. Dla polskiej polityki zagranicznej ważne jest budowanie wspólnej Europy i UE poprzez integracje, wymianę i współpracę w zakresie gospodarki, gospodarowania i przedsiębiorczości oraz firm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gwarancje de minimis dla przedsiębiorców

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA