| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

W kolejnych latach samorządy, instytuty badawcze i firmy będą wprowadzać politykę innowacyjności. Projekty tego typu są wsparte na finansowaniu unijnych i wsparciu prawnym. Celem tej polityki jest zbudowanie trwałej i istotnej współpracy między firmami i instytutami badawczymi i technicznymi oraz uczelniami.

Innowacyjność przedsiębiorstw

Najważniejsze jest wsparcie poprzez innowacje techniki, technologii i produktu czy materiału. Ważne jest prowadzenie badań sprawdzających i klasyfikacyjnych jako oceny jakości i cech produktu, materiału i technologii. Kolejnym projektem dla innowacji jest wprowadzanie unowocześnień dla uzyskania certyfikatów i zezwoleń w skali kraju i w skali międzynarodowej (UE, Europa, Świat). Projekty te są planem długookresowym, mają na celu wzmocnić konkurencyjność polskich firm i polskich produktów. Celem jest popularyzacja polskich firm,  produktów oraz wejście na nowe rynki.

Rozbudowa współpracy dotyczy zarówno polskich ośrodków badawczych jak unijnych i europejskich. Celem jest integracja krajów oraz rozpowszechnienie nowości i innowacji korzystnych dla krajów europejskich. Budowanie szerokiej współpracy pozwala uzyskać wyższe finansowanie, szersze zaplecze badawcze oraz pracowników różnego szczebla i specjalizacji. Korzyści z innowacji muszą dotyczyć szerokiego rynku dla materiału i produktu. W przypadku innowacji technologicznych ważna jest cena, koszt korzystania, sprawność i łatwość obsługi.

Porozmawiaj na naszym FORUM!

Dla UE i dla polski ważna jest współpraca wschodnia współpraca z Europą Południową. Rozwój sieci wymiany i współpracy trwa od wielu lat. Wprowadzano politykę wymiany wiedzy i informacji, prezencji i wizerunku, współpracy w projektach międzynarodowych m.in. sportowych, handlu, budowania polityki zagranicznej Europy oraz sieć porozumień celowych. Kraje wschodnie chętnie się angażują w projekty międzynarodowe, szczególnie UE. Obecnie planowana jest rozbudowa rynku wiedzy, informacji i badań. Pozwala to Ukrainie i Białorusi na budowanie wizerunku w UE, Europie oraz wejście na rynek międzynarodowy. Dla polityki zagranicznej Polski ważna jest współpraca z krajami Europy Południowej. Za trudność ocenia się zbyt niską stabilność tych krajów w zakresie handlu, usług i współpracy.

Polityka zagraniczna polski jest oparta o współprace z instytutami badawczymi na temat rynku polskiego i zagranicznego oraz badania ekspertów i think tanków. Ważnym elementem polityki zagranicznej jest budowanie wiedzy i rynku informacji wśród ekspertów i dla instytutów badawczych w zakresie polityki zagranicznej Polski. Finansowane są projekty informacyjne w całej Europie. Polityka zagraniczna dotyczy szerokiej współpracy i wymiany oraz integracji UE i Europy. Ważne są badania zagranicznych ekspertów i instytutów badawczych w zakresie firm, gospodarowania, handlu,  budowania wizerunku i wymiany. Dla polskiej polityki zagranicznej ważne jest budowanie wspólnej Europy i UE poprzez integracje, wymianę i współpracę w zakresie gospodarki, gospodarowania i przedsiębiorczości oraz firm.

Gwarancje de minimis dla przedsiębiorców

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »