reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw

W kolejnych latach samorządy, instytuty badawcze i firmy będą wprowadzać politykę innowacyjności. Projekty tego typu są wsparte na finansowaniu unijnych i wsparciu prawnym. Celem tej polityki jest zbudowanie trwałej i istotnej współpracy między firmami i instytutami badawczymi i technicznymi oraz uczelniami.

Innowacyjność przedsiębiorstw

Najważniejsze jest wsparcie poprzez innowacje techniki, technologii i produktu czy materiału. Ważne jest prowadzenie badań sprawdzających i klasyfikacyjnych jako oceny jakości i cech produktu, materiału i technologii. Kolejnym projektem dla innowacji jest wprowadzanie unowocześnień dla uzyskania certyfikatów i zezwoleń w skali kraju i w skali międzynarodowej (UE, Europa, Świat). Projekty te są planem długookresowym, mają na celu wzmocnić konkurencyjność polskich firm i polskich produktów. Celem jest popularyzacja polskich firm,  produktów oraz wejście na nowe rynki.

Rozbudowa współpracy dotyczy zarówno polskich ośrodków badawczych jak unijnych i europejskich. Celem jest integracja krajów oraz rozpowszechnienie nowości i innowacji korzystnych dla krajów europejskich. Budowanie szerokiej współpracy pozwala uzyskać wyższe finansowanie, szersze zaplecze badawcze oraz pracowników różnego szczebla i specjalizacji. Korzyści z innowacji muszą dotyczyć szerokiego rynku dla materiału i produktu. W przypadku innowacji technologicznych ważna jest cena, koszt korzystania, sprawność i łatwość obsługi.

Porozmawiaj na naszym FORUM!

Dla UE i dla polski ważna jest współpraca wschodnia współpraca z Europą Południową. Rozwój sieci wymiany i współpracy trwa od wielu lat. Wprowadzano politykę wymiany wiedzy i informacji, prezencji i wizerunku, współpracy w projektach międzynarodowych m.in. sportowych, handlu, budowania polityki zagranicznej Europy oraz sieć porozumień celowych. Kraje wschodnie chętnie się angażują w projekty międzynarodowe, szczególnie UE. Obecnie planowana jest rozbudowa rynku wiedzy, informacji i badań. Pozwala to Ukrainie i Białorusi na budowanie wizerunku w UE, Europie oraz wejście na rynek międzynarodowy. Dla polityki zagranicznej Polski ważna jest współpraca z krajami Europy Południowej. Za trudność ocenia się zbyt niską stabilność tych krajów w zakresie handlu, usług i współpracy.

Polityka zagraniczna polski jest oparta o współprace z instytutami badawczymi na temat rynku polskiego i zagranicznego oraz badania ekspertów i think tanków. Ważnym elementem polityki zagranicznej jest budowanie wiedzy i rynku informacji wśród ekspertów i dla instytutów badawczych w zakresie polityki zagranicznej Polski. Finansowane są projekty informacyjne w całej Europie. Polityka zagraniczna dotyczy szerokiej współpracy i wymiany oraz integracji UE i Europy. Ważne są badania zagranicznych ekspertów i instytutów badawczych w zakresie firm, gospodarowania, handlu,  budowania wizerunku i wymiany. Dla polskiej polityki zagranicznej ważne jest budowanie wspólnej Europy i UE poprzez integracje, wymianę i współpracę w zakresie gospodarki, gospodarowania i przedsiębiorczości oraz firm.

Gwarancje de minimis dla przedsiębiorców

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Dorota Smoleńska

Dziennikarka, redaktor

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Innowacyjność polskich przedsiębiorstw / Fot. Fotolia
Innowacyjność polskich przedsiębiorstw / Fot. Fotolia

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama