REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie obowiązki spoczywają na spółce z o.o. po podjęciu uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego?

W razie podjęcia przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego na spółce ciąży obowiązek zgłoszenia tego faktu do Krajowego Rejestru Sądowego. Jakie inne obowiązki ciążą na spółce z o.o. w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego, jakie dokumenty należy wtedy zebrać i na jakim formularzu składa się zawiadomienie o podwyższeniu kapitału zakładowego?

Jakie obowiązki ma sprzedawca internetowy?

E-handel zyskuje na popularności z każdym miesiącem. Zawarcie umowy z konsumentem obciąża sprzedawcę internetowego obowiązkami, z których ten może nie zdawać sobie sprawy. Co musi zrobić e-sprzedawca, gdy dokonamy zakupów?

Organizer i kalendarz, jako program komputerowy?

Dla niektórych, czasy, w których rolę organizera pełnił notes i kalendarz papierowy już dawno odeszły do lamusa. Obecnie, na naszych domowych komputerach oraz laptopach, możemy zainstalować bardzo rozbudowane organizery i szczegółowe kalendarze. Zacznijmy od organizerów.

Organizery elektroniczne następcami zwykłych notatników?

Kalendarze komputerowe i organizery to wbrew pozorom bardzo potężne narzędzia, które potrafią ułatwić pracę zarówno studentowi, jak i prezesowi dużego przedsiębiorstwa. Od organizerów papierowych do programów komputerowych oferujących funkcje organizera, a wszystko to, po to, by jak najlepiej zorganizować czas. Poznajmy największe zalety organizera elektronicznego.

REKLAMA

Organizery i kalendarze - recepta na słabą pamięć?

U osób aktywnych zarówno życiowo, jak i zawodowo, organizacja swojego czasu jest bardzo istotna. Ciągłe spotkania, mnóstwo rzeczy do zrobienia i załatwienia – lista zapisanych wydarzeń bardzo często jest niezwykle długa. Nawet pracownik biurowy, który przez kilka godzin dziennie nie opuszcza swego stanowiska pracy ma mnóstwo obowiązków. Nie sposób wszystkiego zapamiętać. Jeśli jednak choć jedna rzecz „wyleci z głowy”, skutki mogą być katastrofalne. Jak sobie z tym poradzić? Organizer i kalendarz będzie idealnym rozwiązaniem. Poznajmy najpopularniejsze rodzaje notatników i organizerów.

Podejmowanie czynności przez wspólnika spółki cywilnej a sprzeciw pozostałych wspólników

Jak w każdej spółce, w spółce cywilnej podejmowane są codziennie czynności zwykłego zarządu i przekraczające zwykły zarząd. Czasami wspólnik podejmuje daną czynność, a następnie pozostali wspólnicy sprzeciwią się podejmowaniu takiej czynności. Jakie skutki ma taki sprzeciw?

Zbycie udziału w spółce jawnej

Razem z żoną jesteśmy wspólnikami dwuosobowej spółki jawnej. Nasze udziały wynoszą po 50%. Chciałbym mój udział przekazać synowi. Zauważyłem, że w umowie spółki nie wpisano takiej możliwości. Czy mogę przekazać udział, jeśli w umowie nie ma żadnych zapisów na ten temat? Czy jednak trzeba najpierw zmienić umowę spółki w tym zakresie?

Będą uproszczenia w zakładaniu i prowadzeniu firmy

Przedsiębiorca będzie krócej czekał na urzędowe informacje dotyczące działalności gospodarczej. Nie będzie też musiał składać zaświadczenia o wpisie do rejestru REGON, a jego pełnomocnik będzie mógł reprezentować firmę również drogą elektroniczną.

REKLAMA

Premii udzielanej kontrahentowi nie trzeba potwierdzać fakturą

Premia pieniężna, którą spółka wypłaca swoim kontrahentom z tytułu zrealizowania określonego limitu obrotów nie podlega opodatkowaniu VAT u kontrahenta i nie powinna być dokumentowana fakturą.

Zakaz palenia w zakładach pracy

Od 15 listopada palenie wyrobów tytoniowych w pomieszczeniach zakładów pracy będzie zabronione. Konsekwentnie pracodawcy nie będą mieli już obowiązku zapewnienia pracownikom palarni.

MF: będziemy dalej analizować propozycję zawieszenia ulg podatkowych

Propozycja zawieszenia ulgi prorodzinnej i internetowej oraz kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50 proc. i 20 proc. będą przedmiotem dalszych analiz w resorcie finansów - poinformowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

RPP obawia się zbyt mocnego złotego

Z komunikatu opublikowanego na konferencji prasowej widać wyraźnie, iż członkowie RPP nie chcą podwyższać stóp procentowych ze względu na ryzyko nadmiernego napływu kapitału spekulacyjnego do Polski (wydaje się to słuszne patrząc na ewentualne skutki polityki FED dla rynków wschodzących). Zamiast tego proponuje się podwyższenie stopy rezerw obowiązkowych dla banków o 50 p.b. do 3,50 proc., co jest jednym z elementów zacieśnienia polityki monetarnej.

Odpisy KRS dostępne w internecie?

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt, który znacznie ułatwi życie przedsiębiorcom. Nowelizacja ustawy o KRS sprawi, że wydruki internetowe z KRS uzyskają moc dokumentów urzędowych.

Narzędzie zapamiętujące pracę receptą na pomyłki i błędy systemu?

Praca w biurze czy firmie obecnie w 99% opiera się na komputerze. Wyobraźmy sobie taki scenariusz: przychodzimy, jak co dzień do pracy, uruchamiamy komputer i zaczynamy nasze obowiązki. Otwieramy dziesiątki stron, okienek z arkuszami kalkulacyjnymi i tekstowymi. Zostawiamy na chwilę komputer i idziemy do ekspresu po kawę. Po powrocie widzimy, że system dopiero, co się uruchomił po chwilowej awarii. Cała praca poszła na marne, a nasz dzień już jest zepsuty. Jak uniknąć takich niespodzianek?

Jak ustawić domyślne programy w systemie?

Po instalacji nowych programów bardzo często zdarza się, że stają się one domyślnymi programami dla niektórych typów plików. Niekiedy dzieje się tak bez naszej wiedzy, czasami przez naszą nieuwagę. Nie jest to wielki problem, ale jeśli chcemy otworzyć zdjęcia produktów np. na jakiejś prezentacji lub pokazie, to zamiast otworzyć się błyskawicznie w domyślnej przeglądarce zdjęć, otwierają się w ostatnio zainstalowanym programie do obróbki grafiki, który notabene otwiera się całą wieczność. Jest to denerwujące i mało funkcjonalne. Jak to rozwiązać?

Jak poradzić sobie z blokującymi system sterownikami?

Bardzo często komputer firmowy to prawdziwy kombajn z wieloma akcesoriami i dodatkowymi urządzeniami. Drukarki, skanery, karty telewizyjne, muzyczne, graficzne, sieciowe etc. Można tak wymieniać bardzo długo. Dopóki wszystko działa prawidłowo, nie ma się o co martwić, ale jeśli któryś ze sterowników zaczyna odmawiać posłuszeństwa zaczyna się prawdziwa loteria. Czasami takie sterowniki znacznie spowalniają lub całkowicie blokują uruchamianie systemu Windows. Jak sobie z tym poradzić?

Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Z pewnością wiele osób pomyśli, że najprostszym sposobem jest użycie panelu sterowania i opcji usuwania programów. Owszem, opcja ta jest najprostsza, ale mało efektywna. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu w systemie zostają różne pliki, które magazynują się zwalniając jednocześnie system. W komputerze biurowym, w którym bardzo często instalowane i usuwane są programy może to doprowadzić do bardzo szybkiego „zniszczenia” systemu. Jak sobie z tym poradzić?

Kredyt dla przedsiębiorcy - krok po kroku

Twoja firma prężnie się rozwija, potrzebujesz wsparcia finansowego? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, których bankowcy będą się sztywno trzymać, niezależnie od przeznaczenia kredytu. Stosując się do nich, zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pożyczki przynajmniej dwukrotnie!

Jak przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom?

Zdarza się, że w niektórych klawiaturach, a w szczególności w laptopach prawy klawisz Alt jest na tyle mały, że osoby z większymi dłońmi mają problem i trafiają omyłkowo w klawisz obok. Zdarza się również tak, że szczególnie w firmowych komputerach ilość aplikacji jest zatrważająca, a włączanie wszystkiego za pomocą skrótów powoduje pomyłki. Na szczęście istnieje rozwiązanie takich problemów. Dzięki odpowiedniej aplikacji możemy przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom lub nawet wyłączyć niektóre klawisze na klawiaturze.

Czy RPP podniesie stopy?

Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, bowiem inwestorzy będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

Czy RPP podniesie stopy?

Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, bowiem inwestorzy będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

Jak uchronić się przed internetowym szpiegowaniem?

Już wiele się mówiło o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Obecnie Internet to wielki świat, do którego przeniosły się takie dziedziny codziennego życia, jak rozrywka, zakupy czy życie towarzyskie. Korzystając z tych przywilejów każdy użytkownik pozostawia po sobie bardzo wiele cyfrowych śladów i wzmianek o swoich preferencjach. Nawet takie z pozoru błahe informacje, jak ulubione tytuły książek i filmów, ulubiony gatunek muzyki czy wykonawca, ludzie, z którymi się kontaktujesz, przedmioty, które kupujesz, i wiele innych szczegółów z naszego życia mogą być prawdziwą kopalnią złota dla speców od reklamy a co gorsze, dla internetowych oszustów. Jak w Internecie zachować czujność i bezpieczeństwo?

Kredyt hipoteczno-budowlany – co należy przedstawić w banku?

Zakup domu na rynku wtórnym, jest niewiele bardziej skomplikowany niż zakupu lokalu mieszkalnego. Kredytowanie budowy domu wymaga jednak znacznie więcej zaangażowania z powodu licznych wizyt w Urzędzie Miejskim, czy Urzędzie Gminy.

Za co odpowiada przedsiębiorca zatrudniający pracowników?

Otwierając działalność gospodarczą należy rozważyć wiele istotnych kwestii związanych z podatkami. Jeżeli podatnik zamierza także zatrudniać pracowników, wówczas musi liczyć się z faktem, że będzie ponosił odpowiedzialność za podatki jako płatnik.

Zwrot kosztów stawienia się świadka w sądzie - w jakich przypadkach?

W postępowaniu sądowym, także gospodarczym świadkowie wezwani przez sąd do złożenia zeznań w sprawie mają prawo do zwrotu kosztów z tym związanych. W jakich przypadkach świadek może domagać się zwrotu kosztów stawiennictwa w sądzie?

Czy klienci korzystający z wielu kanałów sprzedaży przynoszą większe zyski?

Wiele firm obawia się, że zwiększenie liczby kanałów dystrybucji doprowadzi do podziału pomiędzy nie tej samej wielkości przychodów, tzn. każdy nowy kanał odbierze część sprzedaży już funkcjonującym. Czy więc przesunięcie klientów przynoszących mniejsze zyski do tańszych kanałów udaje się faktycznie, czy jest jedynie teoretyczną strategią działania?

Jaki jest podział klientów?

Rzut oka na bazę klientów pod kątem regularności zakupów oraz wydawanych kwot pozwala szybko namierzyć tych którzy nie rokują nadziei na zyski. Pieniądze które normalnie poszłyby na ich utrzymanie lub usatysfakcjonowanie, można przeznaczyć na tych klientów którzy przynoszą firmie naprawdę sporo pieniędzy na czysto.

Różnice między programem lojalnościowym zorientowanym na program a na klienta

Który typ programu lojalnościowego przynosi więcej pieniędzy firmom – ten masowy i zorientowany na jakość programu czy ten indywidualny i celujący w tworzenie korzyści dla klienta? Odpowiedź: oba są niezłe, ważne tylko żeby nie pomieszać jednego z drugim.

Porozumienie gazowe przyjęte

W ciągu kilku najbliższych dni Polska podpisze porozumienie gazowe z Rosją. Rada Ministrów wyraziła 26 października 2010 r. zgodę na podpisanie protokołów wprowadzających zmiany do polsko-rosyjskiej umowy gazowej.

Wzrost gospodarczy dzięki konsumpcji

Wrzesień br. przyniósł wzrost sprzedaży detalicznej o 8,6% względem poprzedniego roku. W stosunku do sierpnia wzrosła o 1,2 proc. Zwiększyła się liczba bezrobotnych - podał GUS.

Kontrola w firmie

Przedsiębiorcy mogą spodziewać się m.in. kontroli podatkowej, ubezpieczeniowej, sanitarnej. Aby ustrzec się szkody wynikającej z przeprowadzania czynności kontrolnych z naruszeniem prawa, należy skorzystać ze sprzeciwu albo dochodzić odszkodowania.

Jak rozliczać prywatne rozmowy z telefonów służbowych

Nasza firma zamierza kupić kilka telefonów komórkowych, które będą przekazane do użytkowania pracownikom z działu serwisu. Każdemu z nich zamierzamy przyznać określony limit na rozmowy. Koszty połączeń wykraczających poza ten limit będą potrącane z wynagrodzeń pracowników za ich zgodą lub zwracane bezpośrednio do naszej kasy. Czy kwota przyznanego limitu stanowi dla pracowników przychód, od którego powinniśmy naliczyć składki ZUS i podatek?

Dyskryminacja polskich firm w nowej ustawie o CIT

Opodatkowane zostaną wnoszone aportem większościowe udziały w spółkach.

Projekt zmian w ustawie o VAT - zmiany w PKWiU i zwolnieniach podatkowych

W Sejmie trwają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o VAT. Projekt nowelizacji zakłada odejście od zasady identyfikowania towarów i usług za pomocą klasyfikacji statystycznych. Nie oznacza to, że z ustawy zniknie odniesienie do symboli klasyfikacji statystycznych. Nadal będą one stosowane przy identyfikacji towarów oraz określaniu zakresu świadczonych usług wtedy, gdy przepisy o podatku od towarów i usług będą powoływały symbole statystyczne.

Fedak: ulgi podatkowe zostają

Podatnicy będą mogli korzystać z ulgi prorodzinnej, ulgi internetowej oraz 50- i 20-proc. kosztów uzyskania przychodu, nawet jeśli dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak.

Doprecyzować przepisy wprowadzające zmianę VAT

Pracodawcy RP i operatorzy telekomunikacyjni apelują, by w trakcie prac parlamentarnych dopracować przepisy wprowadzające zmienione stawki podatku VAT. Według nich opracowywane obecnie w Sejmie przepisy nie pozwalają na jasną interpretację prawa.

Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Notatnik to przez wiele osób bardzo niedoceniane narzędzie. Wbrew pozorom ten systemowy gadżet pozwala szybko przejrzeć pliki tekstowe, edytować je czy nawet przygotowywać do druku. Największą zaletą prostego notatnika jest szybkość działania i niezawodność. Notatnik uruchomi się na każdym komputerze bez względu na parametry. Niestety faktem jest, że funkcjonalność tego systemowego narzędzia jest delikatnie mówiąc skromna. Dlatego też warto zastąpić systemowy notatnik innym, nieco bardziej zaawansowanym programem.

Czy czeka nas koniec Internetu? Rozwiązaniem może być modernizacja!

Każdy użytkownik Internetu doskonale się, że jego komputer ma swego rodzaju wizytówkę, czyli adres IP. Jak wiadomo, adresy te są wykorzystywane do komunikacji pomiędzy poszczególnymi maszynami. Adresy IP to niemal fundamenty, elementy tworzące siatkę, jaką jest Internet. Niestety już niedługo, liczba wykorzystywanych adresów stosowanego obecnie protokółu IPv4 może zostać wyczerpana. Rozwiązaniem jest wdrażany nowe rozwiązanie IPv6. Niestety modernizacje przeprowadzane są w ślimaczym tempie. Co może nam grozić za kilka miesięcy?

Jak korzystać z Internetu bez myszki?

Urządzenia, nawet te najprostsze czasami się psują. Co zrobić, gdy w firmie zepsuje się tak proste akcesorium komputerowe jak myszka? Zazwyczaj wpadamy w panikę, bo przecież nie możemy sprawdzić poczty czy najnowszych informacji w sieci. Poza tym korzystanie z klawiatury to znacznie szybszy i po krótkim treningu, wygodniejszy sposób na przeglądanie witryn WWW. Szczególnie dzięki przemyślanym rozwiązaniom zawartym w przeglądarce Firefox, taki sposób przeglądania jest prosty do opanowania nawet dla początkujących.

Motorola FlipOut – pokręcony telefon z Androidem

Motorola wprowadza na polski rynek model o barwnej nazwie FlipOut. Na szczęście w tym przypadku nazwa wcale nie jest pustym sloganem, gdyż telefon jest bardzo oryginalny i wyróżniający się z tłumi innych komórek. W skrócie, urządzenie ma kompaktowe rozmiary, pełną klawiaturę QWERTY oraz system Android w wersji 2.1, a od listopada znajdzie się w ofertach polskich sklepów i operatorów.

myPhone A320 Next i Google Android – dobre połączenie?

Telefon myPhone A320 Next to kolejny model z systemem operacyjnym Google Android od firmy myPhone. Jest to zdecydowanie najdroższy model w ofercie – kosztuje 1199 złotych. Czy jest wart tych pieniędzy?

Auto z kratką kup teraz

Samochody z kratką były dotychczas jednym z podstawowych źródeł utrzymania dilerów samochodowych. Jak się okazuje, pomimo wprowadzonych zmian w przepisach, najprawdopodobniej pozostaną nim jeszcze przez następny rok.

Nokia C7 – przedsprzedaż ruszyła!

Rozpoczęła się przedsprzedaż smartfonu Nokia C7 w Polsce. Zaraz po Nokii N8, nowa Nokia C7 to drugi telefon firmy działający na nowym systemie operacyjnym Symbian^3. Dla kogo przeznaczony jest ten telefon? Z pewnością dla osób, które cenią sobie świetnej jakości materiały nie tylko garniturów, ale również telefonu. Jeśli ktoś ceni dobrą stylistykę oraz szeroki dostęp do serwisów społecznościowych, Nokia C7 będzie świetnym wyborem.

"Polski system podatkowy wydaje się być przyjazny dla podatnika"

Tak uznał na początku października 2010 r. Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską nr 17887. Gratulując Ministrowi Finansów dobrego samopoczucia warto przytoczyć argumenty, które wskazał na poparcie tej dość ryzykownej tezy.

Jakie należności może pokryć zabezpieczenie należytego wykonania umowy?

Zabezpieczenie należytego wykonania umowy spotyka się w obrocie stosunkowo często. Czy można je wykorzystać do pokrycia roszczeń wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia? Można. Przeczytaj jak to zrobić.

Bierzesz kredyt? Nie zapomnij o opłatach pozabankowych!

Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się nie tylko z kosztami odsetek, czy prowizją za udzielenie kredytu. Do całkowitego kosztu transakcji, należy doliczyć również opłaty notarialne, sądowe, skarbowe, jak i ewentualnie prowizje agencji nieruchomości. Dopiero zsumowanie wszystkich opłat pozwala przygotować się świadomie transakcji zakupu nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla firmy w Anglii

Jeżeli podjąłeś decyzję o rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej w Anglii, możesz stanąć przed koniecznością otwarcia rachunku bankowego dla firm. Ten artykuł prezentuje najważniejsze cechy ofert na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze firmowego konta bankowego.

Czy można wrzucić w koszt opłatę wstępną w leasingu

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie wpłynął na urzędy skarbowe, które w dalszym ciągu utrzymują, że opłaty wstępnej w umowie leasingu nie można wrzucić w koszty firmy jednorazowo. Jest jednak sposób na pogodzenie interesów przedsiębiorców i fiskusa.

Dolar wciąż pod presją

Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego odreagowania wczorajszego umocnienia względem euro, a notowania EUR/PLN zwyżkowały powyżej 3,9300. Kurs znajduje się w połowie kanału spadkowego, którego dolne ograniczenie kształtuje się obecnie w pobliżu poziomu 3,8800 – chwilowo silniejszą zniżkę wartości euro powinny powstrzymywać okolice 3,9200 PLN za EUR (poziom ten aż do pierwszej połowy października stanowił silne wsparcie dla pary EUR/PLN).

Assistance i IT – wzajemna współpraca

Nowe technologie, które niemal codziennie pojawiają się na światowym rynku, nieustannie wpływają na jego kształt. Rolą IT w firmach assistance stało się więc wsparcie działalności w kilku kluczowych obszarach: realizacji pomocy, rozwoju oferty i prowadzeniu analiz, decydujących o kierunku działalności całej firmy.

REKLAMA