Antykryzysowe działania pomogły naszej gospodarce
REKLAMA
REKLAMA
Dokonując oceny działań antykryzysowych w poszczególnych krajach, autorzy opracowania uwzględnili zróżnicowanie wielkości gospodarek światowych oraz stopnia, w jakim zostały one dotknięte kryzysem. Pod uwagę wzięte zostały także różnorodne instrumenty polityki antykryzysowej, przyjęte w poszczególnych państwach ze względu na ich uwarunkowania makroekonomiczne czy geopolityczne.
REKLAMA
Analiza sytuacji międzynarodowej zawarta w Informacji, wykazała m.in., że w niektórych krajach w wyniku kryzysu zmieniono priorytety w zakresie polityki gospodarczej. Przykładem takiego działania są Chiny, gdzie pobudzono konsumpcję wewnętrzną. Ważnym sposobem ochrony niektórych rynków, np. rosyjskiego było także zastosowanie środków taryfowych i parataryfowych.
Polecamy: Jak założyć spółkę z o.o.
REKLAMA
Jednym z istotnych instrumentów polityki antykryzysowej stało się także stymulowanie rozwoju eksportu. Takie działania podjęto m.in. w USA. Z kolei kraje rozwijające się, które nie mogły sobie pozwolić na finansowanie antykryzysowych programów wsparcia, rekompensowały to zwiększoną aktywnością w zakresie promocji eksportu.
Informacja dotycząca rezultatów działań antykryzysowych podejmowanych w wybranych państwach świata oraz ich wpływu na dynamikę sektorów gospodarki i perspektywy współpracy z Polska.
Raport dostępny jest na stronie resortu: raport
Źródło: MG
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.