reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Antykryzysowe działania pomogły naszej gospodarce

Antykryzysowe działania pomogły naszej gospodarce

Podejmowanie przez poszczególne państwa działań antykryzysowych miało wpływ na Polską gospodarkę - wynika z raportu dotyczącego działań antykryzysowych na świecie przygotowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Dokonując oceny działań antykryzysowych w poszczególnych krajach, autorzy opracowania uwzględnili zróżnicowanie wielkości gospodarek światowych oraz stopnia, w jakim zostały one dotknięte kryzysem. Pod uwagę wzięte zostały także różnorodne instrumenty polityki antykryzysowej, przyjęte w poszczególnych państwach ze względu na ich uwarunkowania makroekonomiczne czy geopolityczne.

Analiza sytuacji międzynarodowej zawarta w Informacji, wykazała m.in., że w niektórych krajach w wyniku kryzysu zmieniono priorytety w zakresie polityki gospodarczej. Przykładem takiego działania są Chiny, gdzie pobudzono konsumpcję wewnętrzną. Ważnym sposobem ochrony niektórych rynków, np. rosyjskiego było także zastosowanie środków taryfowych i parataryfowych.

Polecamy: Jak założyć spółkę z o.o.

Jednym z istotnych instrumentów polityki antykryzysowej stało się także stymulowanie rozwoju eksportu. Takie działania podjęto m.in. w USA. Z kolei kraje rozwijające się, które nie mogły sobie pozwolić na finansowanie antykryzysowych programów wsparcia, rekompensowały to zwiększoną aktywnością w zakresie promocji eksportu.

Informacja dotycząca rezultatów działań antykryzysowych podejmowanych w wybranych państwach świata oraz ich wpływu na dynamikę sektorów gospodarki i perspektywy współpracy z Polska.

Raport dostępny jest na stronie resortu: raport

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama