REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pracownik, E-marketing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ustawienia systemowe w biznesie receptą na problemy Twojej firmy

Częste rotacje pracowników, kryzys finansowy, czy konflikty między pracodawcą a podwładnymi to rzeczywistość niemal każdej firmy. Zwykle też, mimo stosowania wielu rozwiązań, problemy te trwają, powodując koszty i psując atmosferę miejsca pracy. Odpowiedzią na te sytuacje i inne, zdawałoby się nierozwiązywalne kłopoty w firmie jest metoda ustawień systemowych w biznesie Berta Hellingera.

Łowienie talentów w sieci – nowoczesne trendy w rekrutacji

Każdy pracodawca wie, że dobry pracownik to skarb. Za określeniem „dobry” może kryć się bardzo wiele, ale jak się okazuje cechy charakteryzujące dobrego pracownika zamykają się w trzech słowach: kompetentny, zmotywowany i lojalny. Niestety, rywalizacja na rynku pracy zaostrza się i z jednej strony coraz trudniej wyłowić spośród tłumu kandydatów tych, którzy spełniają nasze oczekiwania.

Jak wyglądają plany wakacyjne polskich pracowników w 2012 roku?

Wakacje w toku - dzieci cieszą się z wolnego czasu a my? Ilu z nas planuje wypoczynek w tym roku, a ilu z niego z różnych względów będzie musiało (chciało) zrezygnować? Czy w ogóle mamy jakieś plany urlopowe? Czy pozwolą nam na to nasze finanse? A może jesteśmy tak zdominowani przez pracę, że nie mamy już siły na to, by się z niej wyrwać?

Nuda w pracy – kto się nudzi, dlaczego i jakie są tego skutki

O pracy monotonnej, o zmęczeniu i wypaleniu zawodowym oraz o tym jak sobie z tym radzić i jak zapobiegać. Jeżeli jesteś pracownikiem lub pracodawcą powinieneś to przeczytać.

REKLAMA

Odpowiedzialność za słowo, czyli czym różni się informacja od dezinformacji

Niemal każda praca wymaga przekazywania informacji klientom lub dzielenia się nimi ze współpracownikami. Doświadczenie pokazuje, że błędna informacja czasem może spowodować więcej szkód niż niewiedza, dlatego zanim puścimy jakąś wiadomość w obieg, zastosujmy się do kilku zasad.

Motywacja poprzez płacę w kontekście teorii motywacji

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, dlaczego wynagrodzenie jest wciąż jednym z podstawowych motywatorów przyczyniających się do podejmowania przez pracowników aktywności zawodowej i trudu związanego z wykonywaniem powierzonych im obowiązków? Warto sięgnąć do teorii motywacji w celu zgłębienia tematu.

Jak oceniać pracowników?

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost popularności systemu ocen pracowniczych, powszechnie nazywanego systemem ocen okresowych (SOP). Jednak jak pokazuje praktyka, jest on wciąż narzędziem nie do końca zrozumianym i odpowiednio używanym. Co zrobić, aby system ten działał poprawnie, przynosząc korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, a docelowo całej firmie?

Czym jest facylitacja?

Jak często spotykasz się z napięciem, wynikającym z obecności innych osób i możliwości oceny Twoich działań przez nich? Czy zdarza Ci się, że wpływa to na jakość wykonywanych przez Ciebie zadań? Wzajemny wpływ osób na siebie to nic innego jak facylitacja.

REKLAMA

Audytor efektywności energetycznej będzie bez studiów

Rada Ministrów zatwierdziła projekt zmian do ustawy o efektywności energetycznej. Nowelizacja ma ułatwiać dostęp do zawodu audytora efektywności energetycznej.

W poszukiwaniu mistrza - mentoring

Już w mitologii greckiej pojawia się pojęcie mentora, pierwotnie oznaczało ono imię przyjaciela Odyseusza. Mentor pod nieobecność króla Itaki miał dbać o wykształcenie i wychowanie jego syna - Telemacha. Imię Mentor z czasem stało się synonimem życzliwego doradcy, opiekuna i nauczyciela, osoby godnej zaufania, będącej podobnie jak mistrz - wzorcem do naśladowania. Na tym rozumieniu pojęcia mentor opiera się definicja współczesnego mentoringu.

Szykany w miejscu pracy - mobbing

Przeważająca większość pracodawców zapytana o to, czy w środowisku ich firmy dochodzi do przypadków mobbingu, zdecydowanie zaprzeczy. Naturalnie, przyznanie się do zgody na tego typu zjawiska mogłoby doprowadzić do postawienia przełożonemu zarzutów – 1 stycznia 2004 roku pojęcie mobbingu zostało wprowadzone do polskiego kodeksu pracy. Co za tym idzie, przełożony ma obowiązek zwalczania mobbingu, natomiast dręczony pracownik może dochodzić swoich praw przed sądem.

Sztuka mówienia „NIE”

Asertywność to nie tylko umiejętność mówienia „nie”. Asertywność to znacznie więcej. To przede wszystkim pozytywne postrzeganie własnej osoby, to świadomość wyznawanych wartości, celów, do których się dąży, to także jasny pogląd na rzeczywistość.

Praca w 30 sekund – Business Speed Dating w Metropolii

Życie w wielkiej Metropolii wypełnia niekończąca się pogoń mieszkańców za modą, nowinkami technicznymi, a nawet uciekającym czasem, który w kulturze materialnej kapitalizmu nabrał wyjątkowego znaczenia. W ekonomii i szeroko pojętych stosunkach handlowych najlepiej widać, jak ważna jest każda minuta przy podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji.

Wynagrodzenie a motywacja

Wynagrodzenie stanowi miernik tego, jaką wartość ma dany pracownik w organizacji. Nic więc dziwnego, że upatruje się w nim ogromnej funkcji motywacyjnej – czy jednak najważniejszej? Spróbujmy dokonać analizy motywacyjnego wymiaru wynagradzania pracowników w przedsiębiorstwie.

Firmy przestały zatrudniać

Rynek pracy nie rozwija się pomimo trwającego EURO 2012 oraz rozpoczęcia sezonu prac wakacyjnych. Firmy nie tworzą nowych miejsc pracy.

Kibic-pracownik a Euro 2012

Euro 2012. Jaki wpływ na efektywność pracy może mieć tak spektakularne wydarzenie, jakim jest Euro 2012? Warto przyjrzeć się temu tematowi z perspektywy zarówno pracodawcy, jak i pracownika.

Bezrobocie w maju spadło

Bezrobocie. W maju spadła stopa bezrobocia. W minionym miesiącu wyniosła 12,6 proc - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To o 0,3 proc. mniej niż w kwietniu.

Emeryt bogatszy od pracownika

Z danych GUS wynika, że przeciętny miesięczny dochód na 1 osobę w gospodarstwie domowym emeryta ustępuje jedynie analogicznemu dochodowi u przedsiębiorców. Natomiast przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinach pracowników jest o ponad 70 zł niższy niż u emerytów.

Jak postępować z trudnymi osobami?

Radzenie sobie z trudnymi osobami to jedna z najcięższych umiejętności, jakie szkoleniowiec musi opanować, by zwiększyć efektywność procesu uczenia się. Już złośliwa uwaga lub apatyczne nastawienie jednego z członków szkolenia może umniejszyć wiarygodność trenera, zmniejszyć morale grupy i udzielić się pozostałym jej członkom. Jak nie dopuścić, by trudne osoby przejęły kontrolę nad procesem uczenia się?

HR w firmie

Działy HR są szarą eminencją średnich i większych firm, a już szczególnie korporacji. Przynajmniej powinny być. Tak, pora to w końcu przyznać. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to pracownicy tworzą firmę.

Płaca minimalna rośnie w Polsce najszybciej

Płaca minimalna w 2013 r. wzrośnie w Polsce do 1600 zł. W latach 2005 – 2012 płaca minimalna wzrosła w Polsce o 77%.

Jakie błędy popełniamy konstruując kreatywne CV?

Kreatywne CV szturmem podbija rynek pracy – przez co decyduje się na nie coraz większa liczba kandydatów. Jaka jest granica między kreatywnym CV, a CV nie spełniającym swego podstawowego zadania?

Co Polacy robią w pracy?

Polacy zajmują drugie miejsce pod względem ilości czasu spędzonego w pracy. Czy jednak efektywność polskich pracowników jest równie wysoka jak innych krajów?

Kreatywne CV – czy dla każdego?

Współczesny rynek pracy wymaga od kandydata większego niż kiedykolwiek zaangażowania i pomysłowości w poszukiwaniu pracy. Ostatnio bardzo modne stały się tzw. kreatywne CV. Zastanówmy się jednak nad tym czy każdy może sobie na nie pozwolić.

Rynek reklamy w Polsce

W Polsce rynek reklamowy jest ukierunkowany na tworzenie wizerunku wśród opinii publicznej. Zainteresowanie nowymi projektami reklamowymi jest znaczne, widzowie szukają nowych form prezentacji i nowych popularnych produktów.

Podatek dochodowy od bonusów pracowniczych – Lewiatan chce iść do TK

Nie jest żadną tajemnicą, że organy podatkowe tak interpretują prawo, że pracownicy powinni płacić podatek od wielu pozapłacowych świadczeń (bonusów) otrzymywanych od pracodawcy. Zdaniem ekspertów podatkowych istnieje realna obawa, że fiskus będzie się upominać o podatek od wszystkich takich świadczeń pracowniczych.

Kłamstwa w CV

Kłamstwo w CV? Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, do czego prowadzić może kłamstwo w CV i na rozmowie kwalifikacyjnej? Jaka jest różnica między nieprawdą a delikatnym „podrasowaniem” swojego życiorysu? Warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej.

Reforma emerytalna przyjęta – od 2013 wydłuży się wiek emerytalny

Sejm uchwalił reformę emerytalną. Oznacza to, że od 2013 roku stopniowo będzie wydłużał się wiek emerytalny. Polacy będą pracować dłużej.

Modecom FreeWAY TAB 7.0 – tablet przeznaczony dla kierowców

Ostatnio kupno nawigacji samochodowej staje się coraz mniej opłacalne. W podobnej cenie możemy dostać dobrej jakości tablet, który oprócz pełnoprawnej nawigacji posiada również szereg dodatkowych funkcji, o których zwykła nawigacja może jedynie pomarzyć. Kolejnym urządzeniem, który może poważnie zagrozić nawigacjom samochodowym z pewnością jest Modecom FreeWAY TAB 7.0.

LG Optimus True HD LTE – mocna specyfikacja i ekran HD

LG nie zwalnia tempa i wprowadza na europejski rynek nowy model smartfon z górnej półki. Dla tych, którzy cierpią na brak cierpliwości i nie chcą czekać na topowy model 4X HD, już wkrótce będą mogli kupić LG Optimus True HD LTE. Czym się on charakteryzuje?

teXet TB-T11A – niedrogi tablet dla miłośników książek

Oczywiście urządzenie nie jest w kształcie książki, nie jest również wykonane z papieru, ale łączy w sobie funkcjonalność tabletu i czytnika książek internetowych. Urządzenie o bardzo przyjemnym wyglądzie to tak naprawdę tablet z systemem Android z funkcjami typowymi dla czytników e-booków.

Vedia X5 – połączenie niewielkiego tabletu z nawigacją

Obecnie niemal w każdym telefonie komórkowym z nieco wyższej półki możemy spotkać moduł GPS. Podobnie jest w tabletach, jednak nie sprawdzają się one najlepiej w podróży samochodem – 10-calowy tablet to zdecydowanie za duże urządzenie. Aby pogodzić funkcjonalność z mobilnością, firma Vedia zaprezentowała urządzenie oznaczone symbolem X5.

Hannspree HANNSpad – lekki 7-calowy tablet

Jak do tej pory firma Hannspree nie zyskała ogromnej popularności na rynku tabletów, mimo to nie przeszkadza jej to w zaprezentowaniu nowego urządzenia, które będzie wyposażone w 7-calowy ekran pojemnościowy oraz system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Poznajmy bliżej ten ciekawy tablet.

Overmax OV-TB-06 – kolejny tablet z hipermarketu

A konkretniej z… dyskontu spożywczego. Kto by pomyślał kilka lat temu, że idąc do marketu po bułki i mąkę będziemy mogli kupić tablet. Po takich modelach jak Goclever Tab A73 za 369 zł czy Tracer OVO za 399 zł przyszła pora na coś lepszego. Oto Overmax OV-TB-06 za 499 zł.

Samsung Slate PC – oficjalny debiut i interesująca cena

Tablety i urządzenia mobilne z najwyższej półki potrafią imponować nie tylko swoimi możliwościami, wyglądem i specyfikacją, ale i ceną, którą producenci ustawiają na zaporowym poziomie. Niestety do wszystkich tych aspektów pasuje najnowsze urządzenie marki Samsung o nazwie Slate PC.

Apollo Quicki 701 – tablet idealny dla… wszystkich?

Rynek tabletów nie przestaje nas zaskakiwać. Niemal co tydzień pojawiają się urządzenia, które w jakiś sposób są interesujące – ogromna moc obliczeniowa, ciekawy design, niska cena, świetne dodatki etc. To świetna wiadomość dla wszystkich osób, które szukają swojego wymarzonego sprzętu. Jeśli ktoś ma do wydania jedynie 200 złotych, na rynku znalazł się odpowiedni kandydat.

Gemini JoyTab – kolejne tablety za rozsądne pieniądze

Jeszcze jakiś czas temu, gdy na rynku pojawiały się pierwsze tablety obawiano się, że będą to urządzenia tylko dla wybrańców – luksusowe, niezwykle drogie i mało opłacalne. Dziś okazuje się, że byliśmy w ogromnym błędzie, gdyż rynek wręcz zalewany jest przez bardzo tanie i niekiedy dość ciekawe urządzenia. Jednym z nich jest nowe urządzenie o nazwie Gemini JoyTab.

Huawei Ascend P1 – już wkrótce trafi do sprzedaży

Jeszcze jakiś czas temu firma Huawei była mało poważanym producentem przenośnych modemów i akcesoriów do komputerów. Dziś marka ta jest coraz bardziej rozpoznawalna i pożądana. Już wkrótce na rynek trafi flagowy smartfon chińskiej firmy - Huawei Ascend P1. Czy jest na co czekać?

ZTE Acqua – piękny smartfon konkurencją dla iPhone’a?

No właśnie, piękny. Ale czy nie za piękny? Ostatnio w kuluarach aż huczy od pozwów wystosowanych przez Apple przeciw firmom, które zbyt mocno inspirują się produktami tej marki. Czy tak samo będzie z modelem Acqua od ZTE?

Acer Iconia Tab A510 Olympic Games Edition – w sam raz na olipiadę?

Wielkim imprezom towarzyszą wielkie okazje… dla producentów na wyciągnięcie pieniędzy z konsumentów za pomocą „specjalnych edycji” które oprócz loga mistrostw Euro 2012 lub Olimpiady w Londynie nie posiadają niczego innowacyjnego. Czy tak samo jest z tabletem Acer Iconia Tab A510 Olympic Games Edition?

Meopad AQUA – wodoodporny tablet prosto z Japonii

Tablety to delikatne urządzenia – dotykowy panel nie lubi ostrego traktowania, zaś obudowa ma uczulenie na wodę i kurz. Nic więc dziwnego, że użytkownicy dbają o te urządzenia i za wszelką cenę trzymają je z dala od wilgoci i zanieczyszczeń. Co jednak zrobić, jeśli np. pracujemy w trudnych warunkach?

Nexus Bliss Pad R8010 – 8-calowiec z Androidem ICS na pokładzie

Na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się tablety z najnowszym systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich, zaś pozostali producenci śpieszą z informacjami o rychłych aktualizacjach. Nic więc dziwnego, że mało znane i poważane dotąd firmy zwietrzyły okazję, aby jak najszybciej wrzucić na rynek urządzenie z najnowszym systemem od Google. Tym razem prezentujemy sprzet firmy Nexus.

Tablet z Androidem 4.0 za 399 złotych – a jednak można?

Strasznie cieszymy się, że na rynku są jeszcze producenci, którzy chcą udowodnić wszystkim, że tani tablet nie musi być jednocześnie żałośnie słaby. Jeśli znane firmy, oferują nam „budżetowe tablety” ze słabymi ekranami, starym systemem bez modułu WiFi chcąc za nie 800 złotych, ogarnia nas pusty śmiech. Oto Legimi Dante – tablet z ekranem o przekątnej 7 cali, Androidem ICS i kontrolerem sieci bezprzewodowych WiFi za 399 zł.

Czym jest crowdsourcing?

Zjawisko polegania na tzw. zbiorowej mądrości znane jest nie od dziś. Jego profesjonalne zastosowanie i użycie na szeroką skalę miało jednak miejsce dopiero niedawno dzięki opracowaniu odpowiednich technologii.

Jak odnaleźć szczęście w pracy?

Polska znajduje się na 58 miejscu wśród 149 państw, które zostały ujęte w Światowej Bazie Szczęścia opracowanej przez uczonego Ruuta Veenhovena z Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie.

Sony SmartWatch – ciekawy dodatek czy zbędny gadżet?

Firma Sony po przejęciu Ericssona rozpoczęła produkcję urządzeń mobilnych pod własną marką. Pierwszym urządzeniem był niezwykle udany i chwalony model Xperia S, tym razem zaś Sony prezentuje… zegarek połączony ze smartfonem. Czy to nietypowe urządzenie oferuje coś ciekawego, czy to tylko zbędny gadżet dla miłośników nowinek technicznych?

Yarvik GoTab Exxa z ekranem 9,7 cala – wart 979 złotych?

Yarwik to kolejna firma, która nie ma odwagi konkurować z największymi gigantami, ale bardzo sprawnie radzi sobie na peryferiach rynku tabletów. Teraz, pojawiło się nowe urządzenie o nazwie GoTab Exxa z ekranem o przekątnej 9,7 cala. Poznajmy bliżej to niezwykle ciekawe urządzenie.

Nowe tablety Ainol z serii Novo 7 – ciekawe zestawienie

Firma Ainol jest coraz lepiej znana na rynku, nic więc dziwnego, że jej śmiałość do prezentowania nowych i bardzo ciekawych produktów ciągle rośnie. Tym razem producent postanowił zaprezentować aż trzy nowe tablety internetowe z serii Novo 7 o bardzo dźwięcznie brzmiących nazwach: Elf II, Mars oraz Torando. Poznajmy je bliżej.

Pentagram Tab 8.0 – ciekawy tablet z nowym Androidem na pokładzie

Tablety zdobywają rynek – to nie ulega wątpliwości. Mimo iż jeszcze wiele osób sceptycznie podchodzi do tego typu urządzeń, z biegiem czasu ich popularność z pewnością będzie rosła tym bardziej, że na rynku niemal codziennie pojawia się nowe urządzenie. W tym miesiąc na sklepowych półkach zobaczymy dwa nowe modele tabletów Pentagram w wersji siedmio- i ośmiocalowej.

Motorola Defy Mini – telefon dla aktywnych

Każdy właściciel smartfon doskonale wie, jak delikatne są to urządzenia. Mocne uderzenie, zalanie wodą lub nadmiar pyłu czy kurzu może poważnie uszkodzić delikatny sprzęt. Na szczęście na rynku jest kilka urządzeń, które są skierowane dla aktywnych, lub bardzo pechowych użytkowników. Grono odpornych na wodę i kurz urządzeń rozszerzy wkrótce Motorola Defy Mini.

REKLAMA