REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorca, Bankowość i finanse

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ranking kont oszczędnościowych – kwiecień 2012

Ranking kont oszczędnościowych – kwiecień 2012. Banki przygotowały nowe oferty depozytowe. Wszystko przez nowe zasady naliczania podatku od zysków kapitałowych. Zmiany dotyczą w szczególności kont oszczędnościowych. Dowiedz się jaki bank wypada w rankingu najlepiej.

Kryzys? Firmom wzrosną obroty

Pomimo zapowiedzi nadejścia kryzysu ponad 50 proc. firm oczekuje wzrostu obrotów w 2012 roku. Jedynie 10 proc. przedsiębiorców spodziewa się spadku sprzedaży. Gdzie jest kryzys?

Komisja Europejska: kobiety mają stanowić 40 proc. członków zarządu

40 proc. członków zarządu to kobiety - takie jest stanowisko Komisji Europejskiej. Nowe zasady antydyskryminacyjne mają ułatwić kobietom funkcjonowanie w firmach.

RMUA 2012/2013: RMUA za 2012 rok dopiero w lutym 2013

RMUA 2012/2013 raz na rok. Dopiero od 2013 roku RMUA będzie przekazywana przez pracodawcę raz na rok. Ubezpieczeni dostaną druk RMUA do 28 lutego 2013 r.

REKLAMA

Aktualne składki ZUS 2012

Aktualne składki ZUS 2012. Dowiedz się jakie są aktualne składki ZUS na 2012 rok. Jakie składki przedsiębiorcy odprowadzą do ZUS-u w 2012 roku.

Uważaj, bo zapłacisz za zamknięcie konta w banku

Banki prześcigają się w ofertach, aby przyciągnąć chętnych do otwarcia rachunku. Konto za darmo może jednak okazać się bardzo kosztowne w momencie jego zamknięcia.

Celebryci w reklamach banków

Czy zatrudnianie gwiazd do reklamowania usług finansowych opłaca się bankom? Kto ponosi ceny tej reklamy?

Bankowość mobilna w Polsce

Bankowość mobilna. Bankowość internetowa na komórki i smartfony to kolejny krok rozwoju ofert bankowych. Czy bankowość mobilna jest możliwa w Polsce?

REKLAMA

Inflacja spadła

Inflacja wyniosła w marcu 3,9 proc. To o 0,4 pkt proc. mniej niż w lutym - podał GUS. Eksperci mają wątpliwości czy spadek przerodzi się w stały trend.

Polacy wiedzą, że przedsiębiorcy wspierają kulturę

Ponad połowa Polaków za mecenasów kultury uważa przede wszystkim przedsiębiorców. Właściciele firm pomagają również w rozwoju gospodarki.

Składki ZUS 2013

Składki ZUS 2013. Wzrosną składki ZUS w 2013 roku. Ile wyniosą składki ZUS w 2013 roku? Jak zmienią się składki ZUS pracownika i pracodawcy w 2013 roku?

Pełne odliczenie VAT od samochodu osobowego 2012

Pełne odliczenie VAT od samochodu osobowego. Przedsiębiorca może odliczyć pełny VAT przy zakupie samochodu osobowego. Jakie warunki musi spełnić?

Mieszkania sprzedają się najszybciej wiosną

Marzec przyniósł znaczne skrócenie terminu oczekiwania na sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym. Przeciętnie okres przed podpisaniem umowy to 3,5 miesiąca.

Rynek CFM, czyli car fleet management w Polsce

Rynek CFM, czyli car fleet management na dobre zadomowił się w Polsce. Zarządzanie flotą samochodową zleciło już 16,6 tys. przedsiębiorców. Na koniec 2011 roku ulicach poruszało się w ramach CFM do 144,9 tys. pojazdów – wynika z raportu Instytutu Keralla Research.

Czarna Lista Barier dla przedsiębiorców

Wprowadzenie oświadczeń zamiast zaświadczeń uprościło prowadzenie działalności gospodarczej. Firmy nadal jednak borykają się z formalnościami - wynika z Czarnej Listy Barier PKPP Lewiatan.

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Wyniki z USA - spływają dane ze Stanów

Wtorek upływa pod znakiem niepokojących danych z amerykańskiego rynku pracy. Będzie odreagowanie?

Oglądamy co najmniej 5 mieszkań przed zakupem

Co najmniej pięć mieszkań ogląda przeciętny nabywca nieruchomości - wskazują dane Home Broker. To więcej niż dwa lata temu. Proces sprzedaży trwa przez to dłużej.

Odrabianie środowych strat

Środa mocno naruszyła wiarę inwestorów w poprawę sytuacji. Jak będą wyglądały kolejne aktywne dni na parkiecie?

Firmę założymy bez wychodzenia z domu - wicepremier Waldemar Pawlak dla Wieszjak.pl

- W CEIDG będzie można potwierdzić tożsamość przy użyciu pl.ID, czyli nowego elektronicznego dowodu osobistego. Pozwoli to uniknąć fizycznego kontaktu z urzędem - zapewnia w rozmowie z Wieszjak.pl wicepremier Waldemar Pawlak.

Opłaty za patent, czyli opłaty urzędowe związane ze zgłoszeniem i ochroną wynalazku na terytorium Polski

Opłaty za patent. Jakie opłaty urzędowe wiążą się ze zgłoszeniem i ochroną wynalazku na terytorium polski? Dowiedz się ile kosztuje uzyskanie patentu.

Gdzie w Polsce opłaca się produkować?

Dwadzieścia dwa lata po transformacji ustrojowej w Polsce otwiera się coraz więcej fabryk i montowni. Często słyszymy o zagranicznych inwestycjach w naszym kraju, jak i o rozwoju rodzimych przedsiębiorstw. Dowiedz się, co determinuje decyzje o lokalizacji fabryki.

Klient woli e-fakturę?

Prawie 70 proc. klientów ma zastrzeżenia do papierowych form faktur. 60 proc. deklaruje chęć korzystania z ich elektronicznych wersji.

Gdy firmę dopada kryzys

Początkowy problem z kryzysem w firmie polega na tym, że powstanie sytuacji kryzysowej poprzedzone jest pojawieniem się kłopotów, które zostały zlekceważone lub w ogóle ich nie dostrzeżono.

Indeks PMI wzrósł

Marzec przyniósł wzrost indeksu PMI dla Polski. PMI osiągnął poziom 50,1 pkt - podał HSBC.

Prezes i dyrektor w jednoosobowej działalności gospodarczej

Czasem słyszy się, że osoba prowadząca jednoosobowo działalność gospodarczą piastuje w niej stanowisko prezesa lub wyznacza dyrektorów. Takie działanie, wprawiające w przy wymianie wizytówek w konsternację, może czasem być uzasadnione organizacją pracy u przedsiębiorcy.

Nowe obowiązki deweloperów w świetle ustawy deweloperskiej

Wchodząca w życie 29 kwietnia 2012 r. ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego - potocznie zwana ustawą deweloperską – nakłada na deweloperów szereg nowych obowiązków, które mają wzmocnić ochronę interesów nabywców nieruchomości i zapewnić bezpieczeństwo wpłacanych przez nich środków pieniężnych.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej - jak uzyskać?

O dotacje z urzędu pracy teoretycznie można starać się przez cały rok. W praktyce to początek roku jest najlepszym momentem na składanie wniosków.

Emerytura po 67 latach

Koalicja rządowa doszła do porozumienia w kwestii wydłużenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Sejm odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum.

Rozmowa rekrutacyjna on-line

Przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych za pośrednictwem Internetu, jako najnowsze zjawisko rekrutacyjne zasługuje na poświęcenie mu nieco większej uwagi niż innym elementom tzw. rekrutacji on-line.

Upadłość a zeznanie podatkowe

Z przepisów prawa upadłościowego i naprawczego jasno wynika, iż majątek upadłej firmy zostaje objęty przez syndyka, który zarządza nim, zabezpiecza go przed uszkodzeniem oraz jakimkolwiek zniszczeniem lub zagarnięciem przez postronne osoby, zajmuje się również likwidacją majątku upadłej firmy. Co z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego w obliczu upadłości?

Księgi rachunkowe a indywidualna działalność gospodarcza

Spółki kapitałowe mają obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Inni przedsiębiorcy sposób ewidencjonowania mogą wybrać sami. Ich przychody nie mogą przekroczyć 1 200 000 euro.

Jak złożyć zeznanie podatkowe w terminie

Chcesz złożyć zeznanie podatkowe w terminie, ale nie możesz dotrzeć do urzędu skarbowego? Dowiedz się jakie są sposoby na zachowanie terminu na złożenie dokumentów do organu podatkowego.

Lokalizacja sklepu: Biznes w cieniu supermarketu

Siła oddziaływania supermarketu lub sklepu dyskontowego jest nieporównywalnie większa niż małego, rodzinnego biznesu. Czy warto prowadzić działalność gospodarczą w towarzystwie dużego supermarketu?

OECD: Urośnie polska gospodarka w 2012 i 2013 roku

OECD szacuje, że polska gospodarka wzrośnie o 3 proc. w 2012 roku. Rok później PKB sięgnie 2,7 proc.

Umowa podatkowa z Czechami – zmiana zasad opodatkowania

W nowej umowie o podwójnym opodatkowaniu między Polską a Czechami wprowadzono zmiany zasad opodatkowania. Eksperci wyjaśniają na czym polegają zmiany.

Konsument patrzy co kupuje

Konsumenci zwracają większą uwagę na wydatki. Swoją kondycję finansową oceniają słabiej niż w ubiegłym roku - podał GUS.

Lokalizacja sklepu - przegląd opcji dostępnych na rynku

Lokalizacja sklepu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Gdzie warto otworzyć sklep? Wybierz najlepszą lokalizację dla działalności gospodarczej.

Jaki kryzys? Rośnie sprzedaż detaliczna

Sprzedaż detaliczna w lutym br. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wzrosła o 13,7 proc. - podał GUS.

Ubiegły rok był dobry dla firm

W 2011 roku firmy miały lepsze wyniki finansowe niż rok wcześniej - podał GUS. Zyskały duże i średnie firmy, straciły małe.

Nowa umowa podatkowa z Czechami 2013 – zasady opodatkowania polskich firm

Nowa umowa podatkowa z Czechami. Dowiedz się jak zmieniły się zasady opodatkowania działalności gospodarczej prowadzonej przez polskie firmy w Czechach, w związku z nową umową o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Czechami.

Niewypłacalny kontrahent – co zrobić?

Niewypłacalny kontrahent to bariera rozwoju dla ponad 60 proc. małych i średnich firm. Dowiedz się jak twoja firma może poradzić sobie z zatorami płatniczymi.

Gaz łupkowy wysadzi import

Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił dane, z których wynika, że Polska może mieć od 346 do 768 mld m3 gazu w łupkach. To znacznie mniej niż zakładała amerykańska Agencja ds. Energii.

Ochrona wzorów przemysłowych - vademecum

Przedsiębiorca, który chce uzyskać ochronę dla wzoru przemysłowego, może ubiegać się o prawo z rejestracji. Dowiedz się na czym polega ochrona wzorów przemysłowych.

Wpływ poziomu zapasów na wynik finansowy firmy

Zależności pomiędzy przychodem i kosztami a wynikiem finansowym firmy są dostrzegalne i rozumiane nieomal intuicyjnie. Przedsiębiorca dąży do tego by, o ile to możliwe, zwiększać obroty, jednocześnie dbać by kontrolować koszty ponoszone na prowadzenie działalności i ograniczać wydatki. W praktyce, zależności te nie są aż tak proste.

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne. Jednym z celów polityki Unii Europejskiej w państwach członkowskich jest ochrona środowiska przyrodniczego. Dowiedz się jak zdobyć dotację na przedsięwzięcia proekologiczne.

Kredyt inwestycyjny jako źródło finansowania

Kredyt inwestycyjny przeznacza się na różnego rodzaju inwestycje. Można zakupić urządzenia, dokonać ich modernizacji, dokonać zakupu nieruchomości, budować i remontować obiekty, zakupić wartości niematerialne (licencje, koncesje), papiery wartościowe.

PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

Firmy krajowe zainteresowane inwestycjami mogą szukać informacji w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIZ może wspierać przedsiębiorców również w zakresie pozyskiwania kapitału na inwestycje.

Spadnie rating dla Polski?

W ubiegłym tygodniu agencja Moody's podniosła rating dla Polski. Jeżeli nie podwyższymy wieku emerytalnego, nasze notowania spadną - grzmią eksperci.

Firma musi być innowacyjna

Aż 64 proc. Polaków twierdzi, że firma, aby przynosiła zysk, powinna być innowacyjna. 59 proc. badanych nie wie jak zdobyć kapitał na finansowanie przedsiębiorstwa - wynika z badania GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan.

REKLAMA