reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Wolny dzień praktycznie na wszystkich liczących się rynkach finansowych pozwala inwestorom na uspokojenie emocji, które w ostatnich dniach zaczęły mocniej targać zachowaniami. Nerwowość wprowadziły doniesienia z Hiszpanii, wokół której problemów zaczęło się robić coraz głośniej, a kulminacyjnym momentem była nieudana aukcja obligacji.

W tle mieliśmy wiadomości gospodarcze o rozwoju globalnej koniunktury w marcu, jak również sygnały o malejącej skłonności amerykańskich władz monetarnych do dalszego luzowania ilościowego polityki pieniężnej. Na krajowym podwórku wybijał się na plan pierwszy ostry ton szefa NBP, przestrzegającego przed podwyżką stóp procentowych w następstwie utrzymywania się wysokiej inflacji. Choć już wcześniej wykazywał zaniepokojenie tempem wzrostu cen, to jednak rynek traktował to bardziej jako słowną interwencję. Teraz zdaje się zaczął taki wariant brać pod uwagę, co widać po przecenie naszych obligacji.

Polecamy: Oglądamy co najmniej 5 mieszkań przed zakupem

Niepokojowi, jaki zagościł na rynkach, w niewielkim stopniu poddała się amerykańska giełda, część rynków azjatyckich, jak na przykład Korea, też bardzo dobrze zniosły przesilenie. To dobra wiadomość dla przyszłej koniunktury. Widać, że inwestorzy traktują na razie kłopoty Hiszpanii bardziej lokalnie, niż globalnie. Nie można wykluczyć, że jeśli sytuacja szybko nie uspokoi się, to niepokój rozniesie się po świecie, ale dziś wydaje się to mniej realnym scenariuszem. Wskaźniki PMI pokazały, że koniunktura gospodarcza rozwija się, co przy niskich wycenach akcji i wciąż braku nadmiernego optymizmu inwestorów pozwala wierzyć w powrót dobrych nastrojów na rynki ryzykownych aktywów.

Wpływ niepokojów o los Hiszpanii ma na razie bardziej lokalny niż globalny charakter, co dobrze wróży koniunkturze na rynkach ryzykownych aktywów

Dane z rynku nieruchomości

Około 1200 mieszkań zamierza w tym roku sprzedać JW Construction. W I kwartale znalazł chętnych na kupno 206 lokali. W minionym roku sprzedaż wyniosła 1029 mieszkań. W tym roku chce rozpocząć projekty na 1400 lokali. Obecnie w ofercie deweloper ma 1600 mieszkań. Spółka planuje kontynuować strategię dywersyfikowania przychodów o segment komercyjny, tak by stanowił o połowie przychodów.

Polecamy: Gdzie można znaleźć małe mieszkanie?

O sprzedaży mieszkań w I kwartale poinformował również Gant. Sięgnęła 251 lokali. To wyraźnie więcej niż rok wcześniej kiedy było to 182 mieszkania. Najwięcej umów podpisano na sprzedaż mieszkań na warszawskiej Woli oraz w dopiero co rozpoczętym projekcie w Krakowie.

W I kwartale do najniższego poziomu od 2001 r. spadł odsetek niewynajętych mieszkań w Stanach Zjednoczonych. Wyniósł 4,9% wobec 6,2% rok wcześniej. W 31-letniej historii tych danych 3. raz zdarzyło się wynik poniżej 5%.

Firma deweloperska LC Corp rozstrzygnęła przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu Osiedla Graniczna, położonego przy ul. Granicznej na wrocławskim Muchoborze. W ramach realizowanego etapu inwestycji powstaną 173 mieszkania od 37 do 78 m kw., o łącznej pow. użytkowej 9 256 m kw. Budynek zostanie wyposażony w garaż podziemny, przewidziano również miejsca postojowe naziemne, a dla najmłodszych mieszkańców - plac zabaw na dziedzińcu. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na III kw. 2013 roku. Jest to już trzeci realizowany przez Grupę LC Corp kilkuetapowy projekt mieszkaniowy  we Wrocławiu.

Zespół analiz
Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama