REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Subskrybuj nas na Youtube
Pieniądze
Pieniądze

REKLAMA

REKLAMA

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Wolny dzień praktycznie na wszystkich liczących się rynkach finansowych pozwala inwestorom na uspokojenie emocji, które w ostatnich dniach zaczęły mocniej targać zachowaniami. Nerwowość wprowadziły doniesienia z Hiszpanii, wokół której problemów zaczęło się robić coraz głośniej, a kulminacyjnym momentem była nieudana aukcja obligacji.

REKLAMA

W tle mieliśmy wiadomości gospodarcze o rozwoju globalnej koniunktury w marcu, jak również sygnały o malejącej skłonności amerykańskich władz monetarnych do dalszego luzowania ilościowego polityki pieniężnej. Na krajowym podwórku wybijał się na plan pierwszy ostry ton szefa NBP, przestrzegającego przed podwyżką stóp procentowych w następstwie utrzymywania się wysokiej inflacji. Choć już wcześniej wykazywał zaniepokojenie tempem wzrostu cen, to jednak rynek traktował to bardziej jako słowną interwencję. Teraz zdaje się zaczął taki wariant brać pod uwagę, co widać po przecenie naszych obligacji.

Polecamy: Oglądamy co najmniej 5 mieszkań przed zakupem

Niepokojowi, jaki zagościł na rynkach, w niewielkim stopniu poddała się amerykańska giełda, część rynków azjatyckich, jak na przykład Korea, też bardzo dobrze zniosły przesilenie. To dobra wiadomość dla przyszłej koniunktury. Widać, że inwestorzy traktują na razie kłopoty Hiszpanii bardziej lokalnie, niż globalnie. Nie można wykluczyć, że jeśli sytuacja szybko nie uspokoi się, to niepokój rozniesie się po świecie, ale dziś wydaje się to mniej realnym scenariuszem. Wskaźniki PMI pokazały, że koniunktura gospodarcza rozwija się, co przy niskich wycenach akcji i wciąż braku nadmiernego optymizmu inwestorów pozwala wierzyć w powrót dobrych nastrojów na rynki ryzykownych aktywów.

Wpływ niepokojów o los Hiszpanii ma na razie bardziej lokalny niż globalny charakter, co dobrze wróży koniunkturze na rynkach ryzykownych aktywów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dane z rynku nieruchomości

Około 1200 mieszkań zamierza w tym roku sprzedać JW Construction. W I kwartale znalazł chętnych na kupno 206 lokali. W minionym roku sprzedaż wyniosła 1029 mieszkań. W tym roku chce rozpocząć projekty na 1400 lokali. Obecnie w ofercie deweloper ma 1600 mieszkań. Spółka planuje kontynuować strategię dywersyfikowania przychodów o segment komercyjny, tak by stanowił o połowie przychodów.

Polecamy: Gdzie można znaleźć małe mieszkanie?

REKLAMA

O sprzedaży mieszkań w I kwartale poinformował również Gant. Sięgnęła 251 lokali. To wyraźnie więcej niż rok wcześniej kiedy było to 182 mieszkania. Najwięcej umów podpisano na sprzedaż mieszkań na warszawskiej Woli oraz w dopiero co rozpoczętym projekcie w Krakowie.

W I kwartale do najniższego poziomu od 2001 r. spadł odsetek niewynajętych mieszkań w Stanach Zjednoczonych. Wyniósł 4,9% wobec 6,2% rok wcześniej. W 31-letniej historii tych danych 3. raz zdarzyło się wynik poniżej 5%.

Firma deweloperska LC Corp rozstrzygnęła przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu Osiedla Graniczna, położonego przy ul. Granicznej na wrocławskim Muchoborze. W ramach realizowanego etapu inwestycji powstaną 173 mieszkania od 37 do 78 m kw., o łącznej pow. użytkowej 9 256 m kw. Budynek zostanie wyposażony w garaż podziemny, przewidziano również miejsca postojowe naziemne, a dla najmłodszych mieszkańców - plac zabaw na dziedzińcu. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na III kw. 2013 roku. Jest to już trzeci realizowany przez Grupę LC Corp kilkuetapowy projekt mieszkaniowy  we Wrocławiu.

Zespół analiz
Home Broker

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

REKLAMA

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

REKLAMA

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA