REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne
Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne. Jednym z celów polityki Unii Europejskiej w państwach członkowskich jest ochrona środowiska przyrodniczego. Dowiedz się jak zdobyć dotację na przedsięwzięcia proekologiczne.

Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne

UE propaguje wdrażanie proekologicznych inicjatyw służących polepszeniu warunków życia ludności poprzez poprawę kondycji środowiska naturalnego. W ciągu ostatnich lat polityka proekologiczna stała się bardzo powszechna zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Wspólnoty.

REKLAMA

Coraz większa liczba inwestorów korzysta ze środków przeznaczonych przez Unię Europejską na ochronę środowiska przyrodniczego. Dofinansowania te realizowane są przede wszystkim w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a także Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Funduszu Spójności.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko UE przeznaczyła dla Polski na działania proekologiczne 5,5 mld złotych. Środki pochodzące z PO IiŚ mogą zostać przeznaczone na dofinansowanie projektów związanych z gospodarką wodno-ściekową, gospodarką odpadową, ekologiczną infrastrukturą energetyczną, a także dostosowaniem przedsiębiorstw do wymogów norm ochrony środowiska. Ponadto, pomoc można uzyskać na realizację projektów obejmujących przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska, ochronę przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko można wymienić następujące działania:

 • Działanie 4.2 Racjonalizacja gospodarki zasobami i odpadami w przedsiębiorstwach,
 • Działanie 4.3 Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie wdrażania najlepszych dostępnych technik (BAT),
 • Działanie 4.4 Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie gospodarki wodno-ściekowej,
 • Działanie 4.5 Wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie ochrony powietrza,
 • Działanie 4.6 Wsparcie dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie odzysku i unieszkodliwiania odpadów innych niż komunalne,
 • Działanie 9.4 Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych,
 • Działanie 9.5 Wytwarzanie biopaliw ze źródeł odnawialnych,
 • Działanie 10.3 Rozwój przemysłu dla odnawialnych źródeł energii.

Pomoc skierowana jest między innymi do przedsiębiorstw, które za sprawa prowadzonej działalności gospodarczej negatywnie oddziaływają na stan środowiska naturalnego.  Dofinansowania obejmują głównie działania związane ze zmianą technologii produkcji oraz z przystosowaniem firm do unijnych wymogów odnoszących się do ekologii i bezpieczeństwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Dotacje 2012 dla firm: PO KL

Realizacja działań mających na celu ochronę oraz poprawę stanu przyrody staje się jednym z głównych priorytetów Unii Europejskiej. Przedsięwzięcia wspierające prowadzenie proekologicznej działalności gospodarczej niewątpliwie są świadectwem wzrostu świadomości społecznej w tym zakresie i stanowią szansę na lepsze, zdrowsze jutro.

Marta Klarkowska, portal Doradca-UE

Źródło: eko-dotacje.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Kobiety w Polsce mają własne firmy częściej niż w większości krajów UE. W naszym kraju 8% Polek prowadzi działalność gospodarczą

  Kobiety w Polsce mają własne firmy częściej niż w większości krajów Unii Europejskiej – w naszym kraju 8% Polek prowadzi działalność gospodarczą, co stanowi drugi wynik europejski.

  Pieniądze na koncie w 10 sekund. Kto najbardziej zyska na przelewach natychmiastowych?

  Czy nowe przepisy dotyczące przelewów natychmiastowych wstrząsną rynkiem płatności? Banki będą musiały je realizować w ciągu maksymalnie 10 sekund. Co z weryfikacją odbiorcy przelewu w tak krótkim czasie? 

  Czy powrót aktywności fuzji i przejęć pomoże rynkom w Europie?

  Jakie są perspektywy dla rynku fuzji i przejęć w 2024 r.? Jaka branża cieszy się największą popularnością? Czy inwestorzy mają powody do zadowolenia? 

  Rolnicy ruszyli do skupów. Czy da się jeszcze zarobić na zbożu?

  W obliczu obaw o dalszy spadek cen, rolnicy postanowili sprzedać zboża ze swoich magazynów. Już w styczniu, punkty skupu zakupiły 538,8 tys. ton zbóż, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2023 i o 17% w stosunku do grudnia poprzedniego roku. 

  REKLAMA

  Dojście do niskiej inflacji wymaga kontraktu społecznego, który jest jak umowa widmo

  Niska inflacja to kontrakt społeczny. Taki kontrakt jest jak umowa widmo, ale osiągany jest głównie wysiłkiem banku centralnego, bo NBP jest odpowiedzialny za stabilność cen w gospodarce.

  Sektor MŚP chętniej sięga po kredyty, a banki zaostrzają kryteria ich przyznawania

  Popyt na kredyty długoterminowe ze strony małych przedsiębiorców jest najwyższy od lat. Jedocześnie banki przyznają, że zaostrzają kryteria kredytowe. Czy alternatywna forma finansowania, czyli faktoring, będzie przeżywał ożywienie?  

  Przedsiębiorcy mają obawy czy uda się wydać pieniądze z KPO. Polska ma na to o połowę mniej czasu niż inne kraje

  Pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy – KPO dla Polski to doskonała wiadomość, ale trzeba się pospieszyć, by je efektywnie wydać, apelują przedsiębiorcy. Kraje, które dostały pieniądze europejskie bez opóźnień aktualnie są już w połowie drogi w ich wydatkowaniu. Polska będzie musiała wdrożyć wysokie tempo, by żadne dotacje nie przepadły.

   

  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  REKLAMA

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  REKLAMA