REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
PAIZ pomoże firmie w inwestycjach
PAIZ pomoże firmie w inwestycjach
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Firmy krajowe zainteresowane inwestycjami mogą szukać informacji w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIZ może wspierać przedsiębiorców również w zakresie pozyskiwania kapitału na inwestycje.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) jest przedstawicielem Banku Światowego na polskim rynku. Obecnie takie jednostki działają w 78 krajach. Celem tego programu jest udostępnienie firmom krajowym informacji, kwalifikacji oraz kapitału na kosztowne inwestycje oraz prezentacje gospodarki międzynarodowej. Grupa Banku Światowego udostępnia jednostką pośredniczącym raporty i badania dotyczące gospodarki i rynku ukierunkowane na rozwój sektora prywatnego.

REKLAMA

Polecamy: Trzecia ustawa deregulacyjna

REKLAMA

PAIZ od 2009 roku prowadzi w Polsce działania szkoleniowe, konferencje i seminaria mające na celu zaprezentowanie najlepszych rozwiązań finansowych, rynkowych i gospodarczych dla wzmocnienia sektora prywatnego oraz rozwoju prywatnej działalności. Bank Światowy jest źródłem informacji oraz badań dla firm w krajach współpracujących.

Środki finansowe BŚ opierają się na produktach Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) oraz Agencji Wielostronnych Gwarancji Inwestycji (MIGA). Środki kredytowe EBOiR są kierowane do instytucji i jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej przedsiębiorczości. Działalność IFC opiera się na wspieraniu obszarów słabiej rozwiniętych, o wysokim stopniu ryzyka inwestycyjnego. Poprzez wsparcie MIGA jednostki gospodarcze mogą ubezpieczyć swoje projekty inwestycyjne przeciwko ryzyku nie handlowemu.

Działalność Grupy BŚ dotyczy wielu krajów o różnych kulturach i potencjale gospodarczym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wymianie doświadczeń i badań grupa ma mocne oparcie w zakresie gospodarowania, badań rynku i warunków krajów współpracujących również w zakresie rynku finansowego).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Patent europejski

REKLAMA

Misją Banku Światowego jest wprowadzenie krajów słabiej rozwiniętych  i krajów wschodzących na rynek międzynarodowy. Za najważniejsze sektory dla stabilnej gospodarki uznano zdrowie, rolnictwo oraz edukacje i infrastrukturę (również telekomunikacyjną). BŚ jest ukierunkowany na budowę długofalowych i trwałych relacji z państwami współpracującymi, zarówno poprzez doradztwo jak wymianę doświadczeń. Ważnym elementem tej współpracy jest rynek finansowy.

Budowa rynku gwarancji dla inwestycji międzynarodowych przez BŚ opiera się na działalności instytucji międzynarodowych oraz zasadach dostępu do informacji, niezależności podmiotów uczestniczących. Równocześnie MIGA, jednostka BŚ wspiera inwestycje międzynarodowe ukierunkowane na ochronę środowiska i ochronę praw ludności.

Grupa Banku Światowego prowadzi produkty finansowe i linie kredytowe dla instytucji oraz jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej gospodarki. Projekty te umożliwiają budowę międzynarodowego rynku, są wsparciem dla jednostek działających w skali międzynarodowej. BŚ jest uznany jako doradca i ekspert rynków finansowych oraz kapitałowych oraz uczestnik tego rynku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe hotele wyrosną jak grzyby po deszczu. Czy to oznacza spadek cen noclegów?

Zgodnie z raportem opublikowanym we wtorek w dzienniku “Rzeczpospolita”, w Polsce planowanych jest wiele nowych miejsc hotelowych. Warszawa jest liderem pod względem liczby inwestycji, a nowe hotele w stolicy zaoferują niemal 2 tysiące pokoi. 

Rząd Donalda Tuska: teraz działalność gospodarcza i umowy cywilne zaliczane do stażu pracy, ministerstwo potwierdza: projekt w przygotowaniu

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęto wstępne prace analityczne nad uregulowaniem kwestii stażu pracy. Zmiany mają doprowadzić do tego aby wliczała się do niego jednoosobowa działalność gospodarcza oraz zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych. Resort pracy potwierdza.

Jaka umowa dla pracownika sezonowego?

Jaką umowę najlepiej zawrzeć z pracownikiem sezonowym? To zależy. Od konkretnej sytuacji, rodzaju wykonywanej pracy i jej warunków.

Jak globalne firmy przyspieszyły swój rozwój dzięki outsourcingowi

W czasach niepewności i nowych wyzwań największe światowe firmy szukają nowych rozwiązań biznesowych. Historie Procter & Gamble, Unilever, Google, Microsoft, Apple czy Nike udowadniają, że outsourcing pomaga zarówno w rozwoju firmy, jak i w utrzymaniu wysokiego poziomu jakości usług.

REKLAMA

Przedsiębiorca jedzie (wreszcie) na wakacje. Co może i powinien zrobić przedtem?

Zanim przedsiębiorca wyjedzie na zasłużony urlop, musi zatroszczyć się o swoją firmę. Podczas swojej nieobecności mogą wydarzyć się różne sytuacje. Warto wyznaczyć osobę, która będzie mogła reprezentować wtedy właściciela. Jeśli natomiast przedsiębiorca zdecyduje się zawiesić działalność, musi zgłosić to w odpowiednim urzędzie. 

92 218 zł dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak zdobyć pieniądze?

16 lipca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi nabór w ramach programu dofinansowania projektów gospodarki o obiegu zamkniętym. Budżet wynosi 10 mln zł, a maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu to 92 218 zł.

Generator wideo od TikToka (TikTok Symphony AI). Jak wykorzystać w firmie? Cyfrowe awatary - Twój ulubiony twórca będzie mówił po polsku?

TikTok chce ugruntować swoją pozycję w świecie reklam w mediach społecznościowych. Proponuje markom, aby wykorzystywały cyfrowe awatary mówiące w wielu językach. Po to, aby ich przekaz był jeszcze bardziej dopasowany do klientów w poszczególnych regionach. Ma być taniej niż w przypadku zatrudniania influencerów czy aktorów z konkretnych krajów. 

Tamara Czartoryska: za kolekcję Czartoryskich zapłacili polscy podatnicy

W 2016 roku polski Skarb Państwa kupił kolekcję sztuki od Fundacji XX Czartoryskich za pół miliarda złotych. Gdy środki ze sprzedaży trafiły do nowej Fundacji Czartoryskich w Liechtensteinie, mówiło się nawet o grabieży majątku narodowego. Dziś Tamara Czartoryska wspomina skandal sprzed lat.

REKLAMA

CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

REKLAMA