REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
PAIZ pomoże firmie w inwestycjach
PAIZ pomoże firmie w inwestycjach
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Firmy krajowe zainteresowane inwestycjami mogą szukać informacji w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIZ może wspierać przedsiębiorców również w zakresie pozyskiwania kapitału na inwestycje.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) jest przedstawicielem Banku Światowego na polskim rynku. Obecnie takie jednostki działają w 78 krajach. Celem tego programu jest udostępnienie firmom krajowym informacji, kwalifikacji oraz kapitału na kosztowne inwestycje oraz prezentacje gospodarki międzynarodowej. Grupa Banku Światowego udostępnia jednostką pośredniczącym raporty i badania dotyczące gospodarki i rynku ukierunkowane na rozwój sektora prywatnego.

REKLAMA

Polecamy: Trzecia ustawa deregulacyjna

REKLAMA

PAIZ od 2009 roku prowadzi w Polsce działania szkoleniowe, konferencje i seminaria mające na celu zaprezentowanie najlepszych rozwiązań finansowych, rynkowych i gospodarczych dla wzmocnienia sektora prywatnego oraz rozwoju prywatnej działalności. Bank Światowy jest źródłem informacji oraz badań dla firm w krajach współpracujących.

Środki finansowe BŚ opierają się na produktach Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) oraz Agencji Wielostronnych Gwarancji Inwestycji (MIGA). Środki kredytowe EBOiR są kierowane do instytucji i jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej przedsiębiorczości. Działalność IFC opiera się na wspieraniu obszarów słabiej rozwiniętych, o wysokim stopniu ryzyka inwestycyjnego. Poprzez wsparcie MIGA jednostki gospodarcze mogą ubezpieczyć swoje projekty inwestycyjne przeciwko ryzyku nie handlowemu.

Działalność Grupy BŚ dotyczy wielu krajów o różnych kulturach i potencjale gospodarczym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wymianie doświadczeń i badań grupa ma mocne oparcie w zakresie gospodarowania, badań rynku i warunków krajów współpracujących również w zakresie rynku finansowego).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Patent europejski

REKLAMA

Misją Banku Światowego jest wprowadzenie krajów słabiej rozwiniętych  i krajów wschodzących na rynek międzynarodowy. Za najważniejsze sektory dla stabilnej gospodarki uznano zdrowie, rolnictwo oraz edukacje i infrastrukturę (również telekomunikacyjną). BŚ jest ukierunkowany na budowę długofalowych i trwałych relacji z państwami współpracującymi, zarówno poprzez doradztwo jak wymianę doświadczeń. Ważnym elementem tej współpracy jest rynek finansowy.

Budowa rynku gwarancji dla inwestycji międzynarodowych przez BŚ opiera się na działalności instytucji międzynarodowych oraz zasadach dostępu do informacji, niezależności podmiotów uczestniczących. Równocześnie MIGA, jednostka BŚ wspiera inwestycje międzynarodowe ukierunkowane na ochronę środowiska i ochronę praw ludności.

Grupa Banku Światowego prowadzi produkty finansowe i linie kredytowe dla instytucji oraz jednostek rządowych ukierunkowanych na rozbudowę prywatnej gospodarki. Projekty te umożliwiają budowę międzynarodowego rynku, są wsparciem dla jednostek działających w skali międzynarodowej. BŚ jest uznany jako doradca i ekspert rynków finansowych oraz kapitałowych oraz uczestnik tego rynku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wzrasta ryzyko prowadzenia biznesu. "Liczba wzmianek o geopolityce i ryzyku politycznym w dokumentach spółek wzrosła o 600%"

  Ryzyko prowadzenia biznesu w 2024 roku zwiększa rosnąca polaryzacja na światowej scenie politycznej. Istotna dla przedsiębiorców będzie minimalizacja potencjalnych niebezpieczeństw, m.in. poprzez zwiększenie odporności łańcuchów dostaw, odpowiednią politykę dostępu do zasobów i zaadresowanie kwestii ESG – wynika z raportu EY-Parthenon 2024 Geostrategic Outlook.

  Handel internetowy idzie w górę, stanowi 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż internetowa w ujęciu rocznym w styczniu wzrosła ogółem o 11%, co stanowił 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej. Największy udział e-sprzedaży w całości sprzedaży detalicznej miały takie kategorie jak tekstylia, odzież, obuwie, prasa i książki. Tak wynika z danych przekazanych przez GUS.

  Nie zalegasz ze składkami ZUS? Weź udział w konkursie prewencji wypadkowej. Można dostać 300.000,00 zł dofinansowania. Rozpoczyna się nabór.

  ZUS realizuje program prewencji wypadkowej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na poprawę warunków pracy poprzez zakup maszyn i urządzeń. Można liczyć nawet na 300.000,00 zł dofinansowania.

  Szkody rolnicze - stawki pomocy i wnioski w 2024 roku. 1000 zł, 500 zł lub 250 zł na 1 ha pomocy dla rolników poszkodowanych suszą, przymrozkami, powodzią i innymi zjawiskami pogodowymi

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało w komunikacie, że od 29 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w  formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej 30% plonu. 

  REKLAMA

  Bezpieczeństwo w Internecie i rewolucja dla przedsiębiorców działających w sieci. Nowość: akt o usługach cyfrowych (DSA) już w mocy

  Bezpieczeństwo w Internecie to w dzisiejszych czasach podstawa. W Unii Europejskiej obowiązuje nowy akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act, DSA). Również w Polsce będą obowiązywały nowe przepisy. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób zastanawia się: jak zachowywać się bezpiecznie w Internecie? Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci? Jakie są zagrożenia w Internecie? Jak chronić się przed zagrożeniami w Internecie? Przepisy będą dotyczyły przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w Internecie, uregulować zagadnienia dot. moderowania treści. Nie będzie już tak łatwo manipulować użytkownikami, "śledzić ich" działań w sieci, profilować, wysyłać tzw. ciasteczek (pliki cookie). Będzie większa ochrona przed pedofilią. To będzie prawdziwa rewolucja dla przedsiębiorców działających w Internecie. Akt o usługach cyfrowych stosuje się od dnia 17 lutego 2024 r.

  Podatnicy nie wiedzą, że mogą skorzystać z ulgi B+R, a to duże korzyści finansowe

  Z ulgi badawczo-rozwojowej mogą skorzystać firmy z różnych branż. Ulga B+R może przynieść korzyści finansowe sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Kto może zastosować tę ulgę? 

  Firmy wciąż bardziej obawiają się odejścia kontrahenta niż utraty płynności finansowej. Faktury z odroczoną płatnością to już standard

  Zwłaszcza w branży produkcyjnej i transporcie opcja płatności odroczonej od 7 do 30 dni stała się praktyką powszechnie stosowaną. Choć dla firm czekanie na należność wiąże się z ryzykiem i niedogodnościami – same muszą się w tym czasie kredytować – to w 2024 roku nie mają w planach odchodzenia od tej praktyki.

  BGK będzie mógł udzielać gwarancji spłaty kredytów mikrofirmom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie 29 marca 2024 r.

  BGK będzie mógł gwarantować kredyty dla MŚP w ramach programu InvestEU. Jaka pomoc dla MŚP?

  REKLAMA

  Nie masz w tym miesiącu 1600,32 zł na składki dla ZUS? Nim zbankrutujesz czekając na rządowe wakacje od ZUS, zawieś działalność gospodarczą

  Obiecane przez rząd wakacje od ZUS będą nieprędko, a życie toczy się szybko. Od 5 lutego, z oficjalnego komunikatu ZUS wiadomo, ile trzeba będzie odprowadzić na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne za okres od stycznia do grudnia 2024 r. To już więcej niż przed waloryzacją wynosi minimalna emerytura. Co więc robić gdy kolejny miesiąc czeka się na zapłatę faktury, w kasie firmowej pusto, a ZUS upomina się o składki.
  Na pewno nie czekać na obiecane wakacje od ZUS, ale po prostu zawiesić działalność gospodarczą na ten czas.

  Opłata roczna BDO w 2024 r. W lutym upływa ważny termin

  Przedsiębiorcy wpisani do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO) powinni pamiętać o uiszczeniu opłaty rocznej. Jaki jest termin na wniesienie opłaty w 2024 roku?

  REKLAMA