reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Inflacja spadła

Inflacja spadła

Inflacja wyniosła w marcu 3,9 proc. To o 0,4 pkt proc. mniej niż w lutym - podał GUS. Eksperci mają wątpliwości czy spadek przerodzi się w stały trend.

„Inflacja wyhamowała, ale nie wiadomo czy w kolejnych miesiącach będzie podobnie. Szybszy wzrost cen mogą bowiem napędzić drożejące paliwa" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Spadek inflacji w marcu, to z jednej strony efekt wysokiej bazy sprzed roku (w marcu 2011 rok inflacja wyniosła 4,3 proc.), z drugiej zaś nieco niższego tempa wzrostu cen żywności. Niepokoi jednak ciągle bardzo wysokie tempo wzrostu cen paliw, co może przełożyć się na wysokość wskaźnika inflacji w kolejnych miesiącach.

Polecamy: Wzrosną kredyty dla przedsiębiorców

Spowolnienie gospodarcze w Chinach, a także w Europie może zmniejszyć popyt na surowce, w tym paliwa, a tym samym może przyhamować wzrost ich cen. Niestety, na ceny surowców wpływ ma nie tylko popyt generowany przez sferę realną, ale również zachowania rynków finansowych" - dodaje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama