reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: firma w rosji

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu firma w rosji. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące firma w rosji.

Jak zawierać umowę z kontrahentem z Rosji – wykonalność ugody

Aktualizacja: 15.11.2011

Zgodnie z przepisami rosyjskiego Kodeksu postępowania arbitrażowego z dnia 24 lipca 2002 roku (N95-FZ) wyroki sądów zagranicznych, sądów polubownych i arbitrażowych mogą być uznane jako prawomocne na terytorium Federacji Rosyjskiej, jeżeli ich uznanie zgodne jest z umową międzynarodową lub obowiązującymi przepisami prawa na terenie Rosji. »

Czy przedsiębiorca w Rosji może zatrudnić cudzoziemca

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli jesteś przedsiębiorca w Rosji możesz mieć problem z zatrudnianiem cudzoziemców. Jak sobie z nim poradzić? Jakie dokumenty przygotować? Przeczytaj. »

Na czym polega odprawa czasowa dla firm

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli firma zagraniczna ma własny park samochodowy, może ona korzystać w celach działalności gospodarczej na terytorium Federacji Rosyjskiej z własnych środków transportu. Musi w tym celu zastosować procedurę celnej odprawy czasowej. »

Jak przedsiębiorca może zatrudnić pracowników w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zatrudnienie pracowników spośród obywateli Federacji Rosyjskiej w rosyjskich spółkach z kapitałem zagranicznym odbywa się zgodnie z przepisami tamtejszego kodeksu pracy. Zasady te cechują się złożoną strukturą. Jakie rozwiazania wprowadzają? »

Jak zawierać umowę z kontrahentem z Rosji – jurysdykcja i właściwość sądowa

Aktualizacja: 15.11.2011

Umowy zawierane z partnerami handlowymi z Rosji mogą zawierać istotne dla polskiego przedsiębiorcy postanowienia określające jurysdykcje umowy oraz właściwość sądową. Jakie mają one znaczenie dla polskich firm? »

Jak uzyskać pozwolenie na pracę w firmie w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Zgodnie z Ustawą, cudzoziemiec ma prawo wykonywać działalność zawodową na terenie Federacji Rosyjskiej w przypadku, jeżeli uzyskał pozwolenie na pracę. Tryb jego uzyskania określają Zasady wydawania obywatelom innych państw i osobom bez obywatelstwa pozwolenia na pracę zatwierdzone Postanowieniem Rządu Federacji Rosyjskiej z 30 grudnia 2002 r. nr 941. »

Jakie dokumenty dostarcza przedsiębiorca przy odprawie celnej

Aktualizacja: 15.11.2011

Prowadząc działalność gospodarczą polegającą na imporcie, należy uwzględnić wymogi dotyczące procedur celnych. Jakie dokumenty przedsiebiorca powinien przygotować, aby przejśc przez odprawę celną bez niespodzianek? Poniżej publikujemy listę najczęściej wymaganych. »

Na co uważać zatrudniając cudzoziemców w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Procedura zatrudniania cudzoziemców w Rosji doznaje kilku istotnych dla pracodawców ograniczeń. Na czym one polegają? Przeczytaj. »

Jak zatrudnić pracownika w firmie rosyjskiej

Aktualizacja: 15.11.2011

W procesie zatrudniania cudzoziemca przez przedsiębiorcę rosyjskiego jednym z istotnych elementów jest uzyskanie zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej. Jak je uzyskać? »

Jakie dokumenty sa konieczne do zatrudnienia cudzoziemca w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Przedsiębiorca, który chce przyjąć do pracy cudzoziemca musi przejść przez przewidzianą dla tego typu zatrudnienia procedurę. Jakie dokumenty są wymagane? »

Jak zawierać umowy z kontrahentami rosyjskim

Aktualizacja: 15.11.2011

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Federacji Rosyjskiej należy zwrócić szczególną uwagę na formę i treść umów z kontrahentami rosyjskimi. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, dzięki którym będziecie Państwo mogli uniknąć niepotrzebnych niespodzianek i nieporozumień dotyczących interpretacji treści umowy. »

Jak chronić znak towarowy - prawo administracyjne

Aktualizacja: 15.11.2011

Ochrona znaku towarowego w Rosji może być realizowana za pomocą norm różnych gałęzi prawa. Jak wykorzystać w tym celu reguły prawa administracyjnego? »

Jak przedsiębiorca może kupić nieruchomość na terenie Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Jeżeli rozważasz prowadzenie działalności gospodarczej na terytorium Rosji i zamierzasz kupić nieruchomość, warto zapoznać się z zasadami nabycia. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie jak to zrobić. »

Jak chronić firmowy znak towarowy w Rosji

Aktualizacja: 15.11.2011

Relacje powstające w związku z ochroną prawną i wykorzystaniem znaków towarowych, znaków obsługowych i nazw miejsc pochodzenia towarów reguluje Kodeks Cywilny Federacji Rosyjskiej. Jak przedstawiają się wskazane przez niego zasady? »

Jak chronić prawa do znaku towarowego

Aktualizacja: 15.11.2011

Zwykle spory dotyczące naruszenia praw do znaku towarowego rozpatrywane są przez sądy arbitrażowe (za porozumieniem stron również przez sądy polubowne). W sądzie powód może zażądać zaprzestania bezprawnego używania znaku towarowego i wynagrodzenia poniesionych strat. Ale czasami udowodnienie faktu poniesienia strat jest dość trudne. »

reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama