reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jakie rodzaje certyfikatów wydawane są w Rosji

Jakie rodzaje certyfikatów wydawane są w Rosji

Procedura wydawania certyfikatów uzależniona jest od ich rodzajów. Jakie certyfikaty może spotkać na swojej drodze przedsiębiorca w Rosji i czego dotyczą?

Certyfikat zgodności GOST-R - to dokument wydawany zgodnie z zasadami systemu certyfikacji, zaświadczający, że produkt spełnia ustalone wymogi.

Istnieją 3 rodzaje obowiązkowych certyfikatów zgodności GOST-R:

1. Obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R na partię produkcji (pojedyncza dostawa/dostawa „na kontrakt”).

W tym przypadku importer - rosyjska firma - otrzymuje obowiązkowy certyfikat GOST-R na pojedynczą dostawę towaru. Obowiązkowy certyfikat zgodności jest wydawany tej firmie przez Organ Certyfikacyjny zgodnie z Kontraktem, Invoice (faktura) i innymi dokumentami. Certyfikat ten jest nieważny dla innej dostawy lub innej firmy-importera.

2. Obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R na seryjną produkcję na okres 1 roku.

W tym przypadku nie jest potrzebny konkretny importer z Rosji; Obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R jest wydawany firmie-producentowi (wytwórcy produkcji) na okres 1 roku. Oznacza to, że firma-producent może w ciągu całego roku realizować dostawy swojej produkcji do dowolnych firm i w dowolne regiony Rosji.

3. Obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R na seryjną produkcję na okres 3 lat.

W tym przypadku również nie jest potrzebny konkretny importer z Rosji; obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R jest wydawany firmie-producentowi (wytwórcy produkcji) na okres 3 lat. Niezbędnym warunkiem otrzymania tego certyfi katu jest wizyta rosyjskich ekspertów i inspekcja warunków produkcji na miejscu.

Produkty figurujące w obowiązkowym certyfikacie zgodności GOST-R mogą być importowane do Rosji przez 3 lata. Zgodnie z ustawodawstwem rosyjskim w firmach, posiadających obowiązkowy certyfikat zgodności GOST-R na seryjną produkcję na okres 3 lat powinna odbywać się coroczna kontrola, przeprowadzana przez organ certyfikacyjny.

Dobrowolny certyfikat zgodności - to poświadczenie zgodności produkcji z dowolnymi wymogami zgłaszanymi przez Klienta. Dobrowolny certyfikat zgodności GOST-R, tak jak obowiązkowy, jest wydawany firmie-producentowi (wytwórcy produkcji) na okres 1 roku lub 3 lat.

Świadectwo sanitarno-epidemiologiczne (certyfikat higieniczny) - to dokument, który potwierdza, iż organy Federalnej Służby Nadzoru w sferze Ochrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Obywatela przy Ministerstwie Ochrony Zdrowia wydały zgodę na produkcję lub wwóz towarów, które spełniają obowiązujące wymogi, normy higieny i zasady sanitarne. Jest on także oficjalnym zaświadczeniem bezpieczeństwa produkcji dla zdrowia człowieka.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie rodzaje certyfikatów wydawane są w Rosji
Jakie rodzaje certyfikatów wydawane są w Rosji

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Donata Hermann-Marciniak

Specjalistka z zakresu Prawa Pracy. Absolwentka Studiów Podyplomowych Kadry i Płace na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama