reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Na czym polega reeksport w przypadku Rosji

Na czym polega reeksport w przypadku Rosji

Reeksport to jedna z wielu możliwych do wybrania procedur celnych w Rosji. Podejmując decyzję, który z reżimów celnych przyjąć, warto zastanowić się nad jego cechami. Na czym polega reeksport?

Reeksport jest to procedura celna, w której ramach, towary wcześniej wwiezione na obszar celny Federacji Rosyjskiej, są wywożone z tego obszaru bez uiszczania lub za zwrotem wpłaconych sum wwozowych należności celnych, podatków oraz bez stosowania wobec nich zakazów i ograniczeń o charakterze ekonomicznym, określanych przez ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej o państwowym regulowaniu handlu zagranicznego.

Polecamy: Jakie towary w Rosji podlegają akcyzie

Procedurą celną reeksportu mogą zostać objęte:

  • towary zagraniczne; w tym także wcześniej objęte innym reżimem celnym, nie przewidującym dopuszczenia tych towarów do obrotu wewnętrznego, w celu zakończenia obowiązywania tego reżimu;
  • towary dopuszczone do swobodnego obrotu, w stosunku do których ustalono, iż w dniu przekroczenia granicy celnej posiadały defekty, lub w jakiś inny sposób nie odpowiadały warunkom zawartej transakcji co do ilości, jakości, opisu lub opakowania i dlatego zostają zwrócone dostawcy lub innej wskazanej przez niego osobie; jeśli takie towary mogą być zidentyfikowane przez organy celne, nie były używane ani naprawiane w Rosji, za wyjątkiem sytuacji, kiedy eksploatacja towarów była konieczna do wykrycia defektów lub innych okoliczności, które doprowadziły do zwrotu towarów. 

W przypadku reeksportu towarów wcześniej dopuszczonych do swobodnego obrotu ma miejsce zwrot uiszczonych przy dopuszczeniu do obrotu sum opłat celnych i podatków. Aby nastąpił zwrot wymienionych należności, takie towary, zgodnie z artykułem 356 KC FR, powinny zostać wywiezione w ciągu sześciu miesięcy od dnia ich dopuszczenia do swobodnego obrotu.

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Polecamy: W jakiej formie można prowadzić działalność gospodarczą w Rosji

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega reeksport w przypadku Rosji
Na czym polega reeksport w przypadku Rosji

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama