REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaką procedurę celną wybrać – reimport i reeksport

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie
Jaką procedurę celną wybrać – reimport i reeksport
Jaką procedurę celną wybrać – reimport i reeksport

REKLAMA

REKLAMA

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy reimport oraz reeksport.

Reimport

REKLAMA

Reimport jest to procedura celna, w której ramach, towary wcześniej wywiezione z obszaru celnego FR, w ustalonym czasie są ponownie wwożone na ten obszar bez wnoszenia opłat celnych i podatków, jak również bez stosowania wobec nich środków polityki handlowej (zakazów i ograniczeń charakterze ekonomicznym). Umieszczenie towarów pod reżim celny reimportu dopuszcza się w następujących przypadkach:

REKLAMA

1) przy wywozie z obszaru celnego FR towary miały status znajdujących się w swobodnym obrocie lub były produktami przetworzenia towarów zagranicznych;
2) towary zostają zgłoszone do procedury celnej reimportu w ciągu 3 lat od dnia następującego po dniu przekroczenia wskazanymi towarami granicy celnej przy ich wywozie z obszaru celnego Federacji Rosyjskiej;
3) towary znajdują się w takim samym stanie, w jakim zostały wywiezione z obszaru celnego FR, za wyjątkiem zmian powstałych w wyniku ich naturalnego zużycia lub ubytku w warunkach prawidłowego transportu, przechowywania czy używania (eksploatacji);
4) zostały uiszczone sumy wwozowych opłat celnych, podatków, subsydiów i inne sumy, podlegające zwrotowi do budżetu federalnego przy reimporcie tych towarów. Przy reimporcie towarów zwrotowi do budżetu federalnego podlegają:
• sumy wwozowych należności celnych, podatków i (lub) procenty od nich, w przypadku gdy sumy tych opłat, podatków i (lub) procenty od nich nie były pobierane lub zostały zwrócone w związku z wywozem towarów z obszaru celnego Federacji Rosyjskiej;
• sumy podatków wewnętrznych, subsydiów oraz inne sumy, nie wpłacone lub otrzymane bezpośrednio lub pośrednio w formie wypłat, ulg lub kompensacji w związku z wywozem towarów z obszaru celnego FR.

Polecamy: W jakiej formie można prowadzić działalność gospodarczą w Rosji

Reeksport

Reeksport — jest to procedura celna, w której ramach, towary wcześniej wwiezione na obszar celny Federacji Rosyjskiej, są wywożone z tego obszaru bez uiszczania lub za zwrotem wpłaconych sum wwozowych należności celnych, podatków oraz bez stosowania wobec nich zakazów i ograniczeń o charakterze ekonomicznym.

Procedurą celną reeksportu obejmuje się towary zagraniczne, w tym także wwiezione na obszar celny Rosji z naruszeniem ustanowionych przez ustawodawstwo rosyjskie o państwowym regulowaniu handlu zagranicznego zakazów na wwóz, a także towary wcześniej objęte innym reżimem celnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jakie towary w Rosji podlegają akcyzie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cyfrowa współpraca księgowych i przedsiębiorców

Postęp w zakresie rozwiązań technologicznych oraz innowacje w sposobie komunikacji pomiędzy urzędami i podmiotami zmieniają sposób prowadzenia przedsiębiorstw - w szczególności małych i mikrofirm. Równocześnie szybka adopcja rozwiązań technologicznych sprawia, że cyfryzacja sektora publicznego - także na linii obywatel - urząd w kontekście przykładowo cyfrowych rozliczeń podatkowych – nabiera rozpędu i będzie coraz intensywniej dotykać również inne powiązane z nią sektory i branże. 

Kto może wystąpić o umorzenie lub odroczenie terminu płatności składek z powodu powodzi?

Których przedsiębiorców dotyczy odroczony termin płatności? Czy wystarczy samo zarejestrowanie firmy na terenie objętym klęską żywiołową? Co w przypadku problemów ze złożeniem dokumentów? ZUS odpowiada na najważniejsze pytania.

Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

REKLAMA

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

REKLAMA

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

REKLAMA