reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Na czym polega wwóz czasowy na przykładzie Rosji

Na czym polega wwóz czasowy na przykładzie Rosji

Zastanawiasz się nad tym, którą z procedur celnych wybrać? Poniżej prezentujemy cechy charakterystyczne wwozu czasowego. Jakie są jego wady, a jakie zalety?

Wwóz czasowy to procedura, w której ramach, towary zagraniczne wykorzystywane są przez określony czas (okres wwozu czasowego) na obszarze celnym FR z pełnym lub częściowym zwolnieniem z opłat celnych, podatków, jak też bez stosowania wobec nich zakazów i ograniczeń o charakterze ekonomicznym, określanych przez ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej o państwowym regulowaniu handlu zagranicznego.

Istnieje szereg przypadków, kiedy konieczność użytkowania towarów zagranicznych na terytorium Federacji Rosyjskiej jest czasowa, jak np. organizacja wystaw, eksploatacja towarów przez przedstawicielstwa zagranicznych osób prawnych na terytorium Rosji itd.

Wtedy uzasadnione jest skorzystanie z procedury celnej wwozu czasowego, która pozwala na całkowite lub częściowe zwolnienie z opłat celnych i podatków w okresie działania tej procedury.

Polecamy: W jakiej formie można prowadzić działalność gospodarczą w Rosji

Warunki objęcia towarów procedurą wwozu czasowego:

  • towary objęte omawianą procedurą muszą być rozpoznawalne przez organy celne przy ich powrotnym wywozie (za wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z międzynarodowymi umowami zawartymi przez FR, dopuszcza się zamianę wwiezionych towarów na towary tego samego typu). Identyfikacja to ustalenie tożsamości towarów objętych procedurą wwozu czasowego, które podlegają powrotnemu wywozowi;
  • osoba realizująca procedurę czasowego wwozu powinna zagwarantować należyte spełnienie wynikających z niej obowiązków, określonych przez KC FR, w tym także przedstawienia na prośbę organów celnych zobowiązania do wywozu czasowo przywożonych towarów.

Procedurą celną wwozu czasowego mogą zostać objęte towary zagraniczne, które wcześniej były umieszczone pod innymi reżimami celnymi pod warunkiem spełnienia określonych w KC FR wymogów i warunków, co do zakończenia obowiązywania wcześniej zadeklarowanego reżimu, a także spełnienia wymogów dotyczących objęcia towarów procedurą wwozu czasowego.

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Polecamy: Jakie towary w Rosji podlegają akcyzie

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega wwóz czasowy na przykładzie Rosji
Na czym polega wwóz czasowy na przykładzie Rosji

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama