Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy hamowanie silnikiem jest szkodliwe? Aby rozstrzygnąć tą kwestię, trzeba się zastanowić nad tym, jak pracują współczesne jednostki napędowe.
Na jakim biegu odpalać samochód? I z odpowiedzią na to pytanie mamy pewien problem. Szczególnie że technika jazdy autem nie pozwala na...
Co to jest tryb Eco w samochodzie? To ustawienie nie tyle ekologiczne, co... ekonomiczne. Ma pozwolić kierowcy oszczędzić paliwo.
Przycisk A OFF w samochodzie. Sprawa brzmi mało poważnie? Ale jest bardziej poważna niż mogłoby się wydawać.
Naprawa baterii do samochodów elektrycznych, czyli dziś opowiemy o jednej z ważniejszych kwestii z punktu widzenia elektromobilności.
Czy warto kupić 8-letnie opony? To jedno z pytań, przed którymi mogą staną kierowcy poszukujący oszczędności podczas eksploatacji auta.
Jakie wycieraczki samochodowe kupić? To pytanie, które zadaje wielu kierowców. Ważne dotyczy jednak też tego, jak dbać o wycieraczki w aucie.
Białe plamy po myjni bezdotykowej? To popularny widok na autach mytych przy pomocy myjki ciśnieniowej. Kierowca może go jednak uniknąć.
Samochód elektryczny zimą? Baterie elektryków nie przepadają za mrozami. Są jednak sposoby na optymalizację zasięgu e-aut zimą. Oto one.
Czy rozgrzewać silnik zimą? To pytanie, które późną jesienią zadaje każdy kierowca. Jak najlepiej na nie odpowiedzieć? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Źle założony filtr powietrza? Co to oznacza dla silnika? Pytania te przewijają się na forach. Jaka jest odpowiedź na nie? Sprawdziliśmy.
Zimowy płyn do spryskiwaczy w teście UOKiK. Inspektorzy zaprosili to testu aż osiem płynów i każdy z nich zgadali w laboratorium.
Po co jest filtr powietrza? To pytanie o tyle ważne, że poznanie jego roli pozwoli kierowcy zrozumieć, czemu tak ważna jest jego regularna wymiana.
Kiedy zmienić opony na zimowe? Jak i gdzie je przechowywać? A to tylko dwa pierwsze pytania, na które odpowiemy w tym materiale.
Zapchany filtr powietrza a turbo, czyli dziś opowiemy o tym, jak osadnik warty kilka złotych potrafi uszkodzić osprzęt za kilka tysięcy.
Ściąganie samochodu przez opony może być wynikiem jednego z kilku błędów lub usterek. Co warto sprawdzić w aucie?
Objawy zapchanego filtra powietrza w dieslu to... Symptomy są na tyle charakterystyczne, że kierowca powinien szybko namierzyć usterkę.
Jak włączyć światła przeciwmgielne przednie? To nie jest trudne zadanie. Są trzy metody na włączenie tego typu świateł.
Kiedy zmienić opony na nowe? Sygnałów świadczących o tym, że posiadane już ogumienie nie nadaje się do jazdy, jest co najmniej kilka.
Kiedy zmienić opony na zimowe 2021 r.? Pogoda właściwa do wizyty u wulkanizatora chyba się zbliża. Jak ją rozpoznać?
Niski poziom oleju w silniku: objawy powinien zauważyć każdy kierowca. A jak nie zwróci na nie uwagi, będzie musiał remontować jednostkę napędową.
Poziom oleju: na zimnym czy ciepłym silniku? Odpowiedź może być jedna. Pomiar poziomu środka smarnego można wykonywać...
Jaki powinien być poziom oleju na bagnecie? To jedna kwestia. Drugą jest to, jak sprawdzić poziom oleju na bagnecie.
Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? To pierwsze z ważnych pytań. Bo drugie dotyczy regularności kontroli. Co kierowcy wiedzą na ten temat?
Niskie ciśnienie w oponach a spalanie, czyli dziś opowiemy o tym jak duże znaczenie dla kosztów eksploatacji może mieć stopień napompowania opon.
Ile lat można jeździć na oponach? Żywotność ogumienia zależy od wielu czynników, z których wiek jest dopiero pierwszym z nich.
Ciśnienie powietrza w oponach – to drugie zaraz za stanem ogumienia pojęcie, które ma szczególnie duże znaczenie z uwagi na warunki trakcyjne.
Jak używać sprzęgła przy hamowaniu? To pytanie, które często zadają sobie nie tylko kursanci... Właśnie dlatego warto poznać odpowiedź na nie.
Roczny koszt utrzymania samochodu – ile może wynosić? Yanosik postanowił odpowiedzieć na to pytanie i udostępnił właśnie nową funkcję w aplikacji.
Światła do jazdy dziennej: kiedy używać? Zasady są dość jasno określone przez prawo. Przypomnijmy je po to, aby kierowcy uniknęli mandatu.
Cena przeglądu 2021 r. Ile trzeba zapłacić za coroczną kontrolę samochodu w stacji kontroli pojazdów? Opłata nie jest wysoka i zależy od typu pojazdu.
1.3 CDTI: opinie kierowców o małolitrażowym dieslu. Czy ta jednostka jest godna uwagi? Sprawdzimy to dziś.
Uszczelniacz do wspomagania: czym jest, jak działa i do czego służy? Sprawdzimy to. Zobaczcie czy warto doraźnie naprawić nim awarię maglownicy.
Nagły wyciek oleju z silnika - to jeden z czarniejszych scenariuszy na drodze. Czemu? Bo kierowca powinien jak najszybciej zgasić jednostkę. Co dalej?
Zatarcie silnika to najczarniejszy scenariusz dla kierowcy. Oznacza generalny remont lub wymianę jednostki napędowej. Jak uniknąć problemów?
Wyciek oleju ze skrzyni biegów: to problem poważny, który może doprowadzić do kosztownego uszkodzenia przekładni. Jak go usunąć?
Wymiana oleju w skrzyni manualnej. Czyli deklaracje producentów sobie, a opinie mechaników sobie. Kto ma rację i czy warto wymieniać olej w skrzyni?
Przegląd klimatyzacji w samochodzie jest konieczny przed każdym sezonem ciepłym. Na czym polega, jak się go wykonuje i ile kosztuje?
Kiedy wymieniać płyny w samochodzie? Dziś przyjrzymy się poszczególnych płynom eksploatacyjnym i wskażemy interwał ich wymiany.
Jakie są płyny w samochodzie? W każdym aucie nie brakuje płynów eksploatacyjnych. A kierowca powinien wiedzieć do czego służą i co ile je wymieniać.
Uszkodzone zawieszenie pneumatyczne oznacza dość poważny problem z autem. Jak znaleźć uszkodzenie?
Filtr kabinowy Toyota Yaris: jak go znaleźć i jak go wymienić? Dziś opowiemy właśnie o tym, a na warsztat weźmiemy trzy generacje auta.
Wymiana filtra powietrza: Toyota Yaris 1 - czy jest trudna? Czy można ją zrobić samemu? I ile właściwie kosztuje osadnik? Na te pytania odpowiemy dziś.
Filtr kabinowy: Golf 5 daje łatwy dostęp do osadnika, przez co kierowca może przeprowadzić wymianę we własnym zakresie. Oto instrukcja jak to zrobić.
Diesel do miasta? Oto pytanie, które postawiliśmy przed dzisiejszym materiałem. A więc czy silnik wysokoprężny nadaje się co eksploatacji miejskiej?
Jak jeździć dieslem na krótkich odcinkach? Silniki wysokoprężne uwielbiają intensywną eksploatację. Czy mimo wszystko da się nimi jeździć w mieście?
Samochód: klimatyzacja zimą powinna działać czy nie? Czyli dziś zajmiemy się jednym z motoryzacyjnych mitów. Poszukajmy odpowiedzi na pytanie.
Dziś zajmiemy się tematem klimatyzacji zimą w aucie. Czy używanie schładzacza w sezonie chłodnym ma sens? A jak tak, to o jakich zasadach pamiętać?
Jak w zaciszy własnego garażu wymienić płyn hamulcowy? Procedura jest prosta, mimo wszystko ma parę aspektów, na które kierowca musi uważać.
Podstawowym płynem eksploatacyjnym jest olej silnikowy. Oznaczenia stojące za cieczą smarną nie są już jednak takie oczywiste. Jak je czytać?