REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dokumenty sa konieczne do zatrudnienia cudzoziemca w Rosji

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie
Jakie dokumenty sa konieczne do zatrudnienia cudzoziemca w Rosji
Jakie dokumenty sa konieczne do zatrudnienia cudzoziemca w Rosji
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorca, który chce przyjąć do pracy cudzoziemca musi przejść przez przewidzianą dla tego typu zatrudnienia procedurę. Jakie dokumenty są wymagane?

Aby uzyskać pozwolenie pracodawca składa:

REKLAMA

- wniosek;
- propozycję (opinię) właściwych organów władzy wykonawczej, podmiotów Federacji Rosyjskiej z uzasadnieniem celowości zatrudnienia i korzystania przez pracodawcę z zagranicznej siły roboczej;
- projekt umowy o pracę lub inne dokumenty potwierdzające wstępne ustalenia poczynione z cudzoziemcami lub zagranicznymi partnerami o zamiarze i warunkach zatrudnienia cudzoziemców.

Decyzję w sprawie wydania pozwoleń wydaje MSW Rosji w ciągu 30 dni od dnia złożenia dokumentów. Jeżeli w celu wydania decyzji niezbędna jest ekspertyza, odpowiedź zostanie wydana w ciągu 15 dni po uzyskaniu opinii eksperta, ale nie później niż w ciągu 45 dni od daty złożenia dokumentów.

Polecamy: Jak za umowy z kontrahentami rosyjskimi

Odmowa wydania pozwolenia wraz z uzasadnieniem przesyłana jest pracodawcy w formie pisemnej w ciągu pięciu dni od wydania właściwej decyzji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Generalnie uzyskanie pozwolenia na pracę trwa w Rosji ok. 3 miesięcy. Z reguły pozwolenie jest ważne przez rok. Na uzasadnioną prośbę pracodawcy ważność pozwolenia po upływie danego terminu może zostać przedłużona, ale nie dłużej niż na rok (w takim przypadku opłatę skarbową należy wnieść ponownie).

Pozwolenie nie może zostać przekazane, scedowane na innego pracodawcę. Zatrudniane na podstawie pozwolenia na pracę osoby nie mogą być przenoszone do innej firmy. Pracodawcy, którzy uzyskali pozwolenie zobowiązani są w terminie jednego miesiąca przesłać do MSW Rosji informacje o zawarciu na jego podstawie umów o pracę z cudzoziemcami.

W przypadku naruszenia przez pracodawców wymienionych w pozwoleniu warunków, a także w przypadku naruszenia obowiązującego prawa Federacji Rosyjskiej, MSW Rosji może anulować ważność dokumentu do czasu usunięcia naruszeń lub nakazać ich usunięcie w określonym terminie.

W przypadku, jeżeli Pracodawca nie dostosował się do nakazu powstrzymania się od naruszeń prawa w wyznaczonym mu terminie, pozwolenie może zostać cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej.

Polecamy: Jak obliczyć opłatę celną w Rosji

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA