REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zatrudnić pracownika w firmie rosyjskiej

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Moskwie
Jak zatrudnić pracownika w firmie rosyjskiej
Jak zatrudnić pracownika w firmie rosyjskiej
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W procesie zatrudniania cudzoziemca przez przedsiębiorcę rosyjskiego jednym z istotnych elementów jest uzyskanie zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej. Jak je uzyskać?

Następny krok pracodawcy po przedstawieniu należytych dokumentów to uzyskanie zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej dla cudzoziemca, w celu wykonywania działalności zawodowej. Zaproszenia takie wydawane są przez organy spraw wewnętrznych na wniosek pracodawcy na podstawie już uzyskanego pozwolenia na zatrudnienie zagranicznej siły roboczej.

REKLAMA

Polecamy: Jakie dokumenty są wymagane w celu zatrudnienia cudzoziemca w Rosji

REKLAMA

Liczba zaproszeń nie powinna przekraczać kwoty ustalanej corocznie przez rząd na podstawie zapotrzebowań podmiotów Federacji Rosyjskiej. Zapotrzebowania składane są w Ministerstwie Zdrowia i Rozwoju Społecznego Rosji, następnie ministerstwo to wraz z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i MSW przygotowuje projekt postanowienia rządowego (w którym określana jest kwota całkowita dla kraju), a następnie ministerstwa te rozdzielają tę kwotę na poszczególne podmioty Federacji Rosyjskiej.

Postanowieniem Rządu FR z 24 marca 2003 r., nr 167 zostały zatwierdzone Zasady udzielenia gwarancji zabezpieczenia materialnego, medycznego i mieszkaniowego dla obywateli innych państw oraz osób bez obywatelstwa w okresie ich przebywania w FR.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zgodnie z postanowieniem strona zapraszającą wystawia pisma gwarancyjne w sprawie zobowiązania się do następujących działań:

а) wyasygnowanie środków pieniężnych na zamieszkanie cudzoziemca w okresie jego pobytu w Federacji Rosyjskiej, w wysokości nie mniejszej niż minimum socjalne, ustalone przez właściwy podmiot FR oraz środków pieniężnych niezbędnych do wyjazdu z Rosji cudzoziemca po upływie terminu jego pobytu w FR;

b) wypłacanie cudzoziemcowi przebywającemu na terenie Federacji Rosyjskiej w celu wykonywania działalności zawodowej wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej, niż minimalna wysokość wynagrodzenia określona przepisami;

c) zapewnienie cudzoziemcowi w okresie jego pobytu na terenie Federacji Rosyjskiej medycznej polisy ubezpieczeniowej lub wyasygnowanie, w przypadku konieczności, środków pieniężnych niezbędnych do uzyskania pomocy lekarskiej;

d) zapewnienie cudzoziemcowi zakwaterowania w okresie jego pobytu w Rosji zgodnie z normą socjalną przewidzianą dla powierzchni mieszkalnych.

Polecamy: serwis Firma za granicą

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA