REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes, Przedsiębiorstwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Brokerzy danych - wirtualny cień konsumentów

Działalność brokerów danych polega na zdobywaniu (generowaniu i skupowaniu), syntetyzowaniu i odsprzedawaniu danych o nas samych. Obecnie firmy skupiające brokerów danych to jedne z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie.

Podróbki towarów powodują milardowe straty legalnej gospodarki UE

Według nowych danych szacunkowych Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), bezpośrednie roczne straty z powodu podrabiania i piractwa w 11 kluczowych sektorach gospodarki UE to aż 261 mld złotych.

Poradnik biznesowy dla przyszłych przedsiębiorców

Książka Macieja Makowskiego pt. "Pomysł na biznes. Własny StartUp czy sprawdzona franczyza?" skierowana jest do osób, które planują otworzyć firmę i szukają praktycznych porad biznesowych, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia. Patronat medialny nad publikacją objął portal Infor.pl.

Konferencja Open Source w Biznesie 2019

Konferencja Open source w biznesie to bezpłatne wydarzenie poruszające tematykę rozwiązań otwartych i ich praktycznego zastosowania w przedsiębiorstwie. Wydarzenie ma na celu zrzeszenie zawodowych specjalistów i entuzjastów otwartego oprogramowania. Konferencja odbędzie się 18 czerwca o godz. 9:00 w Hotelu Coirtyard by Marriott Warsaw Airport w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

REKLAMA

Zarządzanie projektami - metoda ścieżki krytycznej

Napięte terminy, wieloetapowe projekty, lista potencjalnych problemów i zespół do skoordynowania – a wszystko „na wczoraj”. Jak zorganizować pracę, żeby sprawnie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadanie? Które czynności mogą być zaplanowane równolegle i w jakiej kolejności je układać? Z pomocą przychodzi metoda ścieżki krytycznej, która przy pomocy prostych kroków pomaga uporządkować pracę tak, aby wyznaczyć najważniejsze zadania i stworzyć harmonogramy niezależnie od wielkości projektu.

Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami

W dzisiejszym cyfrowym świecie ludzie oraz systemy informatyczne współpracują ze sobą w coraz bardziej zintegrowany i inteligentny sposób. Przedsiębiorstwa, które chcą sprostać rosnącym wymaganiom klientów, powinny nieustannie wprowadzać innowacje do swojego biznesu. Nowe technologie pomagają usprawnić serie procesów oraz poprawić obsługę użytkowników, a także stale dostosowywać sposób wykorzystywania. Firmy, które nie doceniają znaczenia rozwiązań IT, muszą liczyć się z tym, że zostaną w tyle za konkurencją, a w najgorszych przypadkach w ogóle znikną z rynku.

Pakiet Przyjazne Prawo - kilkadziesiąt ułatwień dla biznesu

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowało Pakiet Przyjazne Prawo. Zawiera on ponad 70 punktowych ułatwień dla biznesu. Co się zmieni?

Czym jest analiza biznesowa (Business Intelligence)?

Business Intelligence (BI), zgodnie z definicją „encyklopedyczną”, to proces polegający na przetwarzaniu dostępnych danych w informacje, a tych z kolei w precyzyjną wiedzę. Taka analiza biznesowa pozwala na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa.

REKLAMA

Urzędy coraz bardziej cyfrowe

Przedsiębiorcy mogą załatwić coraz więcej spraw przez Internet. Pomocny jest m.in. rządowy portal biznes.gov.

Konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta”

10 kwietnia 2019 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta” organizowana przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

2019 będzie rokiem przedsiębiorczości i mobilnej księgowości

Rozpoczął się rok 2019, czyli rok rekordowej liczby działalności gospodarczych w Polsce, rozwoju mobilnej księgowości i zmian w przepisach podatkowych – tak przynajmniej wynika z opinii ekspertów. W świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie nadal o lojalności klientów biur rachunkowych będą decydować relacje.

Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi!

Przyszłością światowych i regionalnych gospodarek są innowacje. Kluczem do ich wdrażania jest współpraca nauki i biznesu. Dzięki nim wizjonerskie projekty przybierają realny kształt i rewolucjonizują rynek. Dla przedsiębiorców to szansa, by stanąć w jednym szeregu z najlepszymi. Jeśli masz innowacyjny pomysł, wymagający badań, eksperymentów i współpracy z naukowcami, sięgnij po fundusze europejskie!

Przedsiębiorcy o warunkach dla biznesu w 2018 r.

Z badań zrealizowanych przez Konfederację Lewiatan wynika, że aż połowa firm uważa, że w 2018 r. warunki do prowadzenia biznesu były gorsze niż w latach poprzednich. Najgorsze opinie wyrażają przedsiębiorstwa średnie i małe.

Dlaczego firmy powinny korzystać z chmury obliczeniowej?

Pewne cechy chmur obliczeniowych sprawiają, że są one szczególnie atrakcyjne dla biznesu. Jakie są najważniejsze powody, dla których firmy powinny zaufać technologii chmur i wykorzystywać je w swojej pracy?

Jaki zmieni się brytyjski rynek finansowy po Brexicie

Drugi co do wielkości polski bank inwestycyjny i korporacyjny uruchamia swoje pierwsze międzynarodowe biuro w Londynie - jest to jasny sygnał "wotum zaufania" dla Wielkiej Brytanii od zarządzających bankiem Pekao. Czy to oznacza, ze brytyjski rynek finansowy po Brexicie będzie nadal prężnie się rozwijał? Jakie mogą być skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE dla polskich firm?

Biznes w innym kraju UE - informacje

Masz ochotę prowadzić biznes w krajach UE? Dzięki temu, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, przedsiębiorcy mogą korzystać ze swobód zagwarantowanych w przepisach unijnych dot. między innymi prowadzenia działalności gospodarczej.

Brexit - jak wpłynie na polski biznes?

Impas w rozmowach pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską w sprawie warunków przeprowadzenia Brexitu może wywołać poważne konsekwencje dla wielu polskich firm. Skutki Brexitu będą na pewno odczuwalne zarówno w skali makro, a także mikro - na czym może ucierpieć polski biznes.

Polacy zakładają coraz więcej firm

Na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej decyduje się coraz więcej osób. Okazuje się, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Polsce zarejestrowano niemal ćwierć miliona nowych jednoosobowych firm, a ich łączną ilość na rynku przekroczyła 3 miliony. Czy w związku z tym możemy mówić o boomie przedsiębiorczości?

Prof. Mączyńska: Biznes powinien bardziej zaangażować się w poprawę rynku pracy

Stopa bezrobocia w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie, a jednocześnie w gospodarce brakuje rąk do pracy. Potrzebujemy nie tylko specjalistów z dyplomami szkół wyższych, ale przede wszystkim – absolwentów techników. A ci ostatni mogą nawet liczyć na to, że ich początkowe wynagrodzenia będą wyższe, niż magistrów. Dlatego zaniedbywane przez lata szkolnictwo zawodowe wraca do łask. W cenie jest dobry zawód, który zapewnia satysfakcjonujące wynagrodzenie. O problemach i osiągnięciach krajowego rynku pracy mówi prof. Elżbieta Mączyńska z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie, a także prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Wzrost zainteresowania zakładaniem własnego biznesu

W Polsce każdego dnia rejestruje się ponad 900 nowych jednoosobowych działalności gospodarczych, czyli o ponad 100 więcej niż dwa czy trzy lata temu. Ogólna liczba samozatrudnionych osiągnęła 3,043 mln. Duże zainteresowanie pracą na własny rachunek to efekt zmian i nowych trendów na rynku pracy, takich jak gospodarka fuch, czyli gig economy.

Prywatny akademik - czy to dobra inwestycja

Miejsce w akademiku lub wynajem pokoju – do tej pory osoby studiujące poza miejscem zamieszkania miały do wyboru głównie te dwie możliwości. W ostatnich latach w miastach akademickich pojawia się jednak coraz więcej prywatnych domów studenckich, oferujących pokoje w dobrym standardzie i miejsca wspólne sprzyjające integracji między studentami. Eksperci szacują, że zainteresowanie młodych ludzi takimi pokojami będzie rosło, więc segment ten przyciąga coraz więcej inwestorów. Kluczowa dla powodzenia inwestycji jest dobra lokalizacja – blisko szkół wyższych i dobre skomunikowanie z centrum.

Jak budować relacje biznesowe? Ważna jest otwartość i zadawanie pytań

Niektórym wydaje się, że skuteczność w kontaktach biznesowych jest uzależniona głównie od tego, jak dobrze opanowało się techniki perswazji, a czasem i manipulacji. Tymczasem w perspektywie długofalowej nie do przecenienia jest umiejętność stworzenia dobrej atmosfery w rozmowie. W jaki sposób zadbać o budowanie relacji z klientami i partnerami biznesowymi?

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą w 2018 r.

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest popularną formą prowadzenia przedsiębiorstwa przez osobę fizyczną. Rejestracja działalności jest bezpłatna, a prowadzenie firmy nie wymaga kapitału początkowego. Warto jednak pamiętać, że w trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem.

Obniżka cen cukru w 2018 r.

Ceny cukru spadają od 2 lat. Najtaniej było w maju 2018 r. Czy obserwowany trend zdoła się utrzymać?

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018

Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Jak kształtują się inwestycje w sektorze przedsiębiorstw w I kw. 2018 roku?

W skali całej gospodarki, w I kw. br. nakłady inwestycyjne z wynikiem +8,1% osiągnęły najwyższe kwartalne tempo wzrostu od początku 2015 r. w ujęciu rocznym. Coraz większym wkładem we wzrost wykazuje się sektor przedsiębiorstw, który w samym tylko IV kw. ubiegłego roku odnotował nominalnie ponad 10-proc. przyrost inwestycji r/r.

Korzyści biznesowe z przeniesienia danych do chmury

Technologia chmur obliczeniowych (ang. cloud computing), chociaż jest stosunkowo nowa, zyskała już szerokie rzesze zwolenników zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i biznesowych. Co sprawia, że internetowe chmury stały się tak popularne? Dlaczego warto jest zaufać tej technologii prowadząc własny biznes?

Europa najbardziej atrakcyjnym kierunkiem inwestycji zagranicznych

Zdaniem inwestorów Europa Zachodnia pozostaje najbardziej atrakcyjnym kierunkiem inwestycji zagranicznych. Na drugim miejscu są Chiny, które nieznacznie wyprzedzają kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a na kolejnym znajduje się Ameryka Północna. Najwięcej nowych inwestycji przyciąga Wielka Brytania, Niemcy i Francja.

W jaki sposób przeprowadzić sprzedaż przedsiębiorstwa na rzecz byłego pracownika

Przedsiębiorca jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą i czynnym podatnikiem VAT. W firmie pracuje trzech pracowników, wszyscy są zatrudnieni na mocy umów o pracę. Z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego podatnik rozważa możliwość sprzedaży przedsiębiorstwa na rzecz jednego z pracowników. W jaki sposób prawidłowo przeprowadzić taką transakcję? Jaką stawkę VAT zastosować? Czy pozostali pracownicy pozostaną zatrudnieni w przedsiębiorstwie?

RODO 2018: firmy bez okresu przejściowego

RODO wprowadza nowe obowiązki dla wszystkich firm i podmiotów, które gromadzą i przetwarzają dane o klientach. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już 25 maja 2018 r. Nie wszystkie firmy zdążyły przygotować się do zmian.

Seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy"

Seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy" odbędzie się 15 maja w Szczecinie. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o wartości w ekonomii. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Intuicyjny generator nazw domenowych - narzędzie przydatne dla biznesu

Pierwsze, typowo polskie narzędzie do intuicyjnego podpowiadania atrakcyjnych nazw domen generycznych w oparciu o korzyści dostarczane przez planowaną markę - już działa! Tylko w pierwszym miesiącu od uruchomienia, wygenerowało ponad 2 miliony inspirujących adresów w 11 tys. zapytaniach złożonych przez użytkowników.

Ulgi w opłacie mocowej dla przedsiębiorstw energochłonnych

Czy będą ulgi Sprawa ulg dla przedsiębiorstw z branż energochłonnych w tzw. opłacie mocowej? Sprawa ta jest w dyskusji; przedłuża się m.in. wobec obecnych zysków branży – ocenił w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Konstytucja dla Biznesu 2018 ma ułatwić rozstrzyganie sporów

Przyjęta przez parlament na początku marca tego roku Konstytucja dla Biznesu wprowadza pakiet zmian, które mają nie tylko ułatwić prowadzenie w Polsce działalności gospodarczej, lecz także zbudować całkowicie nowe relacje na linii administracja – biznes.

Polecamy książkę "Od celu do wyniku" Jima Collinsa

W książce "Od celu do wyniku" Jim Collins, opisując mechanizmy katalityczne w biznesie, oferuje czytelnikowi pewne ogólne zasady i wskazówki, jak w efektywny sposób stworzyć mechanizm właściwy dla konkretnego środowiska biznesowego. Patronat medialny nad książką objął Infor.

Emilewicz: Konstytucja Biznesu pomoże kobietom

Kobiety, które chcą zakładać własne biznesy, mają teraz szczególne warunki - oceniła w piątek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do zapisów Konstytucji Biznesu, które "likwidują wiele obciążeń i obowiązków".

Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw

27 lutego 2018 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia Centrum Rozwoju MŚP, jeden z projektów ujętych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To marka, pod którą PARP będzie oferowała małym i średnim firmom usługi informacyjne, szkoleniowe, doradcze i kooperacyjne. Przewiduje się, że skorzysta z nich co najmniej kilkanaście tysięcy firm rocznie. Agencja rozwija usługi i instrumenty finansowe dla MŚP w ścisłej koordynacji z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju. Wizualnym podkreśleniem tej współpracy jest przyjęcie przez PARP nowego logotypu.

Cloud computing w dużych firmach i korporacjach

Technologia cloud computing, czyli chmury obliczeniowe to najnowszy, dynamicznie rozwijający się sektor usług teleinformatycznych. Dzięki swoim zaletom, zdobywa coraz to nowych zwolenników, zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i firm oraz korporacji.

Zwiększenie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa

Do opiniowania trafił projekt noweli ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zakłada on m.in. zwiększenie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, którą stanowią informacje techniczne czy organizacyjne.

Jak uzyskać pożyczkę z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie"

Ponad 227 mln zł na rozwój przedsiębiorczości i nowe miejsca pracy zostało już udzielone z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”, który na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Kto może skorzystać z takiej pożyczki?

Zarządzanie ryzykiem i zmianą w przedsiębiorstwie

Niepewność i ryzyko to zjawiska nieodłącznie towarzyszące działalności gospodarczej. Są one odzwierciedleniem wpływu rozmaitych zagrożeń na podjętą działalność biznesową. Przeciwdziałanie tym zagrożeniom stanowi świadome zarządzanie ryzykiem. Każdy nowy pomysł, nowa działalność czy nowe przedsięwzięcie związane jest nierozerwalnie z ryzykiem, które ma decydujący wpływ na możliwość odniesienia sukcesu. Z powodzeniem ryzyko odnieść można również do jednostek już działających na rynku. Istnienie ryzyka nie musi, a nawet nie powinno stanowić bariery do podejmowania wyzwań gospodarczych.

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing

Wśród przedstawicieli e-biznesu rośnie świadomość, jeśli chodzi o wybór usługi cloud computing. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeniesienie infrastruktury danych do chmury obliczeniowej, wskazują zgodnie pięć najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy. W pierwszej kolejności weryfikują poziom obsługi. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie czynniki jak bezpieczeństwo, cena, mobilność i łatwość zarządzania dyskiem.

Jak wykorzystać gry do promocji marki czy produktu?

Jeszcze do niedawna gry komputerowe uznawane były za niezbyt wyrafinowaną rozrywkę. Obecnie jednak stały się nieodłącznym elementem życia, a odpowiednio wykorzystane, mogą być dobrym sposobem na promocję marki czy produktu firmy. Gamification, czyli grywalizacja, nie jest już jedynie elementem wirtualnego świata – od kilku lat obecny jest w marketingu. Jak z niego skorzystać?

Wirtualna czy stacjonarna centrala telefoniczna, czyli jak zaoszczędzić na biznesowych rozmowach?

Wraz z rozwojem Internetu świat komunikacji biznesowej zmienił się na dobre. Internetowa rewolucja wywindowała w górę standardy rozmów biznesowych, dlatego przedsiębiorcy coraz częściej szukają sposobów, dzięki którym dzwonienie do Klientów stanie się tańsze i wygodniejsze.

Konstytucja Biznesu to rozwiązania fundamentalnie ważne - wywiad z wicepremierem Morawieckim

Konstytucja Biznesu to rozwiązania fundamentalnie ważne i fundamentalnie pozytywne, zarówno dla polskiej gospodarki, jak i polskich przedsiębiorców. Zwłaszcza dla właścicieli średnich, małych i jeszcze mniejszych firm - mówi PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

W handlu i sektorze usług najbardziej brakuje pracowników

Jak podaje GUS przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu bieżącego roku było wyższe o 4,5% niż w roku ubiegłym. Natomiast miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 6% rok do roku i wyniosło 4473,06 zł.

Nowy system gwarancji dla małych i średnich przedsiębiorstw od 2018 r.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy zakładający nowy system wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego za pomocą nowo utworzonego Krajowego Funduszu Gwarancyjnego. Zgodnie z projektem BGK ma udzielać gwarancji na ok. 9 mld zł rocznie.

Polecamy książkę „Negocjacyjne zoo” autorstwa Grzegorza Załuskiego

Jak mawiał Machiavelli: dobry władca powinien być potężny jak lew i przebiegły jak lis. A jaki powinien być idealny negocjator? Powolny jak żółw, chytry jak lis, czy może śliski i zwinny jak ryba? Grzegorz Załuski, wieloletni praktyk i specjalista od negocjacji, w książce „Negocjacyjne zoo” omawia różne typy negocjatorów, wykorzystując przy tym alegorie zwierzęce, i radzi, w jaki sposób należy z nimi pracować, aby osiągnąć zamierzony cel. Patronat medialny nad książką objął Infor.pl.

TCL Communication otrzymało nagrodę Gold EcoVadis w kategorii CSR Excellence

Paryż – 20 września 2017 - TCL Communication zostało nagrodzone złotem w rankingu najbardziej odpowiedzialnych społecznie (CSR) firm według EcoVadis. Jednocześnie dołączając do 5% najlepszych w tym zakresie organizacji spośród wszystkich przebadanych. Ocena pochodzi od wiodącej w branży agencji opiniowania CSR.

Polska w czołówce pod względem transakcji fuzji i przejęć

W pierwszym półroczu tego roku w całym regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej zawarto 473 transakcji fuzji i przejęć na łączną kwotę 19,9 mld USD. Oznacza to, że transakcji było 27,8% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W pierwszej trójce krajów pod względem liczby transakcji znalazły się: Czechy, Polska i Węgry.

REKLAMA