REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019

Subskrybuj nas na Youtube
Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019 /fot.Shutterstock
Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019 /fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W sierpniu 2019 r. na małe i średnie przedsiębiorstwa czekają cztery nowe konkursy w programach krajowych, 16 w programach regionalnych i 1 w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Przedsiębiorcy mogą wnioskować między innymi o dofinansowanie projektów badawczych, szkoleń, czy rozpowszechnianie produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Łącznie z wcześniej ogłoszonymi konkursami, oferta obejmuje 21 naborów z programów ogólnopolskich, 39 z programów regionalnych i 3 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Sprawdź aktualne konkursy i nie zapomnij złożyć wniosku o dofinansowanie!

REKLAMA

Badania i rozwój

Ahoj przedsiębiorcy! Do 16 września dofinansowanie z Funduszy Europejskich mogą dostać przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w badania i rozwój projektów poświęconych szeroko rozumianej żegludze.

REKLAMA

Program sektorowy INNOship został zainicjowany przez Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE, którego członkami są stocznie produkcyjne i remontowe, dostawcy usług, kooperanci i producenci wyposażenia okrętowego, a także inne firmy i instytucje aktywne w branży przemysłu stoczniowego.

Dofinansowaniem objęty jest szeroki zakres działań. Od procesu projektowania i eksploatacji jednostek pływających, aż po  opracowanie prototypowych, nowatorskich konstrukcji obiektów nabrzeża oraz technologii wspierających działalność stoczniową.

Więcej informacji o konkursie na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sierpień to także ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie sektorowym INNOstal.

INNOstal daje możliwość sfinansowania projektów badawczych i rozwojowych w sektorze stalowym. Badania dotyczyć mogą m.in. innowacyjnych systemów i technologii zmniejszających szkodliwe emisje do środowiska.

Wnioski o dofinansowanie składać można do 19 sierpnia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Polecamy: Pracownicze plany kapitałowe - nowe obowiązki pracodawców i płatników

Nauka i edukacja

Odpowiednio wykształceni i  przeszkoleni pracownicy są bardziej efektywni i zmotywowani w działaniu. Jak zadbać o podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych? Z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie, które oferują dofinansowanie dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych.

Wsparcie kierowane jest obecnie do przedsiębiorstw działających w branżach: budowlanej, finansowej oraz turystycznej i dotyczy tematyki określonej przez Rady Sektorowe ds. Kompetencji.

Więcej informacji o konkursie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Innowacje

REKLAMA

Razem można więcej. Jeszcze do 29 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie na rozwój produktów sieciowych z Programu Polska Wschodnia. Pod tą nazwą kryją się inicjatywy, które zrzeszają rozproszone podmioty, atrakcje np. turystyczne lub edukacyjne, miejsca, obiekty czy produkty w taki sposób, że razem tworzą one jedną markę.

Jeśli połączysz siły z innymi przedsiębiorcami i wspólnie opracujecie ciekawy, innowacyjny produkt lub usługę, macie szansę na dofinansowanie Waszego pomysłu.  Aby wyjść naprzeciw potrzebom MŚP, teraz można także samodzielnie ubiegać się o dofinansowanie. W takim wypadku produkt sieciowy tworzony jest z podmiotami współpracującymi, które nie otrzymują wsparcia.

Więcej informacji o dofinansowaniu na tworzenie produktów sieciowych na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Województwo lubuskie docenia innowacje. Jeszcze tylko do 30 sierpnia mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać pomoc finansową na realizację badań przemysłowych i rozwojowych, a także na inwestycje związane bezpośrednio z działaniami badawczymi i innowacyjnymi.

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w tym konkursie wynosi 10 mln zł, a poziom dofinansowania nie może przekroczyć 80 proc.

Więcej informacji na stronie Programu Regionalnego Województwa Lubuskiego.

Internacjonalizacja

Nadal istnieje wsparcie funduszowe na podbój światowych rynków. Przedsiębiorcy działający na obszarze Polski Wschodniej mają możliwość otrzymania pomocy na rozpropagowanie swoich produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Wsparcie obejmuje kompleksowe działania mające pomóc w przygotowaniu przedsiębiorstwa i jego oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych.

Dofinansowanie możesz przeznaczyć m.in. na:

  • usługi doradcze, związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów;
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Warto się jednak pospieszyć, albowiem konkurs trwa do 3 września.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Efektywność energetyczna

Masz energię na nowy projekt? Sierpień to również szansa dla przedsiębiorców z województwa podlaskiego na pozyskanie środków unijnych na projekty poprawiające efektywność energetyczną. W ramach konkursu, wsparciem objęte będą projekty dotyczące inwestycji z zakresu budowy jednostek wytwarzających energię elektryczną i ciepło z odnawialnych źródeł energii.

Więcej szczegółów na stronie Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego.

Zdrowie

W sierpniu stawiamy na zdrowie. Przedsiębiorcy z terenu województwa podlaskiego, udzielający świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, mogą złożyć wnioski w naborze „Przedsiębiorczość i aktywność zawodowa – Aktywne i zdrowe starzenie się”.

Na co można uzyskać dofinansowanie?:

  • na realizację programów rehabilitacji leczniczej zapobiegającej przerywaniu aktywności zawodowej ze względów zdrowotnych i ułatwiających powrót na rynek pracy;
  • na realizację programów profilaktyki zdrowotnej dotyczących chorób, będących istotnym problemem zdrowotnym regionu.

Maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania to aż 95 proc.

Szczegóły w ogłoszeniu i regulaminie konkursu na stronie Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego.

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą z kolei przyczynić się do poprawy dostępu do profilaktyki, diagnostyki i rehabilitacji leczniczej, ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu i powrót do pracy osobom z zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi.

Maksymalny poziom dofinansowania to 88 proc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Programu Regionalnego Województwa Śląskiego.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA