REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019

Subskrybuj nas na Youtube
Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019 /fot.Shutterstock
Fundusze unijne dla przedsiębiorców - sierpień 2019 /fot.Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W sierpniu 2019 r. na małe i średnie przedsiębiorstwa czekają cztery nowe konkursy w programach krajowych, 16 w programach regionalnych i 1 w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Przedsiębiorcy mogą wnioskować między innymi o dofinansowanie projektów badawczych, szkoleń, czy rozpowszechnianie produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Łącznie z wcześniej ogłoszonymi konkursami, oferta obejmuje 21 naborów z programów ogólnopolskich, 39 z programów regionalnych i 3 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Sprawdź aktualne konkursy i nie zapomnij złożyć wniosku o dofinansowanie!

REKLAMA

Badania i rozwój

Ahoj przedsiębiorcy! Do 16 września dofinansowanie z Funduszy Europejskich mogą dostać przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować w badania i rozwój projektów poświęconych szeroko rozumianej żegludze.

REKLAMA

Program sektorowy INNOship został zainicjowany przez Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE, którego członkami są stocznie produkcyjne i remontowe, dostawcy usług, kooperanci i producenci wyposażenia okrętowego, a także inne firmy i instytucje aktywne w branży przemysłu stoczniowego.

Dofinansowaniem objęty jest szeroki zakres działań. Od procesu projektowania i eksploatacji jednostek pływających, aż po  opracowanie prototypowych, nowatorskich konstrukcji obiektów nabrzeża oraz technologii wspierających działalność stoczniową.

Więcej informacji o konkursie na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sierpień to także ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie sektorowym INNOstal.

INNOstal daje możliwość sfinansowania projektów badawczych i rozwojowych w sektorze stalowym. Badania dotyczyć mogą m.in. innowacyjnych systemów i technologii zmniejszających szkodliwe emisje do środowiska.

Wnioski o dofinansowanie składać można do 19 sierpnia.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Polecamy: Pracownicze plany kapitałowe - nowe obowiązki pracodawców i płatników

Nauka i edukacja

Odpowiednio wykształceni i  przeszkoleni pracownicy są bardziej efektywni i zmotywowani w działaniu. Jak zadbać o podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych? Z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie, które oferują dofinansowanie dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych.

Wsparcie kierowane jest obecnie do przedsiębiorstw działających w branżach: budowlanej, finansowej oraz turystycznej i dotyczy tematyki określonej przez Rady Sektorowe ds. Kompetencji.

Więcej informacji o konkursie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Innowacje

REKLAMA

Razem można więcej. Jeszcze do 29 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie na rozwój produktów sieciowych z Programu Polska Wschodnia. Pod tą nazwą kryją się inicjatywy, które zrzeszają rozproszone podmioty, atrakcje np. turystyczne lub edukacyjne, miejsca, obiekty czy produkty w taki sposób, że razem tworzą one jedną markę.

Jeśli połączysz siły z innymi przedsiębiorcami i wspólnie opracujecie ciekawy, innowacyjny produkt lub usługę, macie szansę na dofinansowanie Waszego pomysłu.  Aby wyjść naprzeciw potrzebom MŚP, teraz można także samodzielnie ubiegać się o dofinansowanie. W takim wypadku produkt sieciowy tworzony jest z podmiotami współpracującymi, które nie otrzymują wsparcia.

Więcej informacji o dofinansowaniu na tworzenie produktów sieciowych na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Województwo lubuskie docenia innowacje. Jeszcze tylko do 30 sierpnia mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać pomoc finansową na realizację badań przemysłowych i rozwojowych, a także na inwestycje związane bezpośrednio z działaniami badawczymi i innowacyjnymi.

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w tym konkursie wynosi 10 mln zł, a poziom dofinansowania nie może przekroczyć 80 proc.

Więcej informacji na stronie Programu Regionalnego Województwa Lubuskiego.

Internacjonalizacja

Nadal istnieje wsparcie funduszowe na podbój światowych rynków. Przedsiębiorcy działający na obszarze Polski Wschodniej mają możliwość otrzymania pomocy na rozpropagowanie swoich produktów i usług na rynkach zagranicznych.

Wsparcie obejmuje kompleksowe działania mające pomóc w przygotowaniu przedsiębiorstwa i jego oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych.

Dofinansowanie możesz przeznaczyć m.in. na:

  • usługi doradcze, związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów;
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Warto się jednak pospieszyć, albowiem konkurs trwa do 3 września.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Efektywność energetyczna

Masz energię na nowy projekt? Sierpień to również szansa dla przedsiębiorców z województwa podlaskiego na pozyskanie środków unijnych na projekty poprawiające efektywność energetyczną. W ramach konkursu, wsparciem objęte będą projekty dotyczące inwestycji z zakresu budowy jednostek wytwarzających energię elektryczną i ciepło z odnawialnych źródeł energii.

Więcej szczegółów na stronie Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego.

Zdrowie

W sierpniu stawiamy na zdrowie. Przedsiębiorcy z terenu województwa podlaskiego, udzielający świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, mogą złożyć wnioski w naborze „Przedsiębiorczość i aktywność zawodowa – Aktywne i zdrowe starzenie się”.

Na co można uzyskać dofinansowanie?:

  • na realizację programów rehabilitacji leczniczej zapobiegającej przerywaniu aktywności zawodowej ze względów zdrowotnych i ułatwiających powrót na rynek pracy;
  • na realizację programów profilaktyki zdrowotnej dotyczących chorób, będących istotnym problemem zdrowotnym regionu.

Maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania to aż 95 proc.

Szczegóły w ogłoszeniu i regulaminie konkursu na stronie Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego.

Przedsiębiorcy z województwa śląskiego mogą z kolei przyczynić się do poprawy dostępu do profilaktyki, diagnostyki i rehabilitacji leczniczej, ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu i powrót do pracy osobom z zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi.

Maksymalny poziom dofinansowania to 88 proc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Programu Regionalnego Województwa Śląskiego.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

Deregulacja: rząd naprawia prawo, ale przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zakresu i tempa zmian w przepisach

Przedsiębiorcy przekonują, że Polska musi być krajem ze sprawną strukturą przepisów. Mimo postępów nadal wiele zagadnień z prawa budowlanego, pozwoleń na zatrudnienie czy przepisów związanych z regulacją handlu i usług zdają się być niepotrzebnym mnożeniem administracji.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Przy założeniu firmy musisz dopełnić wielu formalności. O ile wybór nazwy przedsiębiorstwa, wskazanie adresu jego siedziby, czy wskazanie właściwego PKD są obligatoryjne, o tyle otworzenie rachunku firmowego niekoniecznie. Jednak dużo zależy przy tym od tego, jaka forma działalności jest prowadzona, jakie transakcje są wykonywane i wreszcie, czy chce ona korzystać z mechanizmu split payment.

Blisko LUDZI i dla LUDZI. Czym Emtor wyróżnia się jako pracodawca na rynku wózków widłowych?

Na przestrzeni lat firma Emtor udowodniła, że sukces w biznesie nie zależy wyłącznie od produktów czy wyników finansowych, ale przede wszystkim od ludzi, którzy ten biznes tworzą. To dzięki zaangażowaniu, lojalności i codziennej pracy zespołów połączenie tradycji z nowoczesnością jest możliwe. Emtor stawia na człowieka – nie tylko jako pracownika, ale jako partnera w budowaniu wspólnej przyszłości. Bo gdy ludzie czują się docenieni, chcą zostać na dłużej. Jak zatem firma buduje swoją przewagę na konkurencyjnym rynku?

REKLAMA

Poczta Polska nawiązuje partnerstwo z Temu. Wszyscy dołożymy się do chińskiego giganta?

Poczta Polska poinformowała o nawiązaniu współpracy logistycznej z platformą Temu. Państwowe przedsiębiorstwo rozwija obsługę przesyłek e-commerce. Przesyłki zakupione na chińskiej platformie zakupowej będą dostarczane do klientów w ciągu kilku dni.

6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć

Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają 6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny zakładający uproszczenie prowadzenia działalności nierejestrowanej czy milczącą zgodę w wyszczególnionych w ustawie zagadnieniach gospodarczych, ale to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć.

Warto udzielić pełnomocnictwa lub prokury w CEIDG

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko pasja i satysfakcja, ale także szereg obowiązków, które co do zasady przedsiębiorca powinien wykonywać osobiście sprawując zarząd nad swoim przedsiębiorstwem. Chodzi tu przede wszystkim o zawieranie umów, czy kontakty z urzędami i sądami. Wraz z rozwojem firmy może okazać się, że konieczne będzie delegowanie części zadań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem na inne osoby. Aktualnie, każdy przedsiębiorca wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) może ustanowić pełnomocnika lub prokurenta, który będzie reprezentować go w sprawach pozostających w związku z prowadzoną przez tego przedsiębiorcę działalnością gospodarczą.

Biznesowy challenge z dala od zgiełku

Rozmowa z Agnieszką Najberek, dyrektorką sprzedaży MICE w Hotelu Arłamów, o trendach w budowaniu dobrostanu i integracji pracowników.

REKLAMA

Outsourcing obsługi prawnej firmy

Ciągle następujące, dynamiczne i nieprzewidywalne zmiany rynkowe wymuszają na przedsiębiorcach konieczność nieustannego dostosowywania swoich strategii do zmieniających się realiów. W obliczu takich wyzwań, wiele firm zwraca uwagę na konieczność optymalizacji funkcjonowania pozaoperacyjnej części swojej działalności. Niczym nowym nie będzie wskazanie, że takim narzędziem jest właśnie outsourcing, który coraz częściej obejmuje także pracę prawników.

Polubownie czy przez sąd – jak najlepiej dochodzić należności w TSL?

W branży TSL nawet niewielkie opóźnienia w płatnościach mogą prowadzić do utraty płynności, a w skrajnych przypadkach – do upadłości firmy. Skuteczna windykacja to często kwestia przetrwania, a nie tylko egzekwowania prawa. Co zatem wybrać: sąd czy polubowne rozwiązanie?

REKLAMA