REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi!

Subskrybuj nas na Youtube
Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi! /fot. Shutterstock
Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi! /fot. Shutterstock
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Przyszłością światowych i regionalnych gospodarek są innowacje. Kluczem do ich wdrażania jest współpraca nauki i biznesu. Dzięki nim wizjonerskie projekty przybierają realny kształt i rewolucjonizują rynek. Dla przedsiębiorców to szansa, by stanąć w jednym szeregu z najlepszymi. Jeśli masz innowacyjny pomysł, wymagający badań, eksperymentów i współpracy z naukowcami, sięgnij po fundusze europejskie!

Patent na sukces

Nowe technologie zmieniają świat, ale mogą też zmienić Twoje przedsiębiorstwo. Nowoczesne i unikalne produkty, usprawniony proces produkcyjny czy obniżenie kosztów własnych stanowią jedynie część korzyści, jakie niesie ze sobą połączenie sił nauki i biznesu. W Łódzkiem przekonuje się o tym coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy skorzystali ze środków unijnych, by urzeczywistnić swoje pomysły. W dotychczasowych naborach w ramach działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw do dofinansowania wybrano projekty o łącznej wartości ponad 134 milionów złotych. Dzięki tym środkom mogą powstać takie innowacje, jak system świadomości sytuacyjnej dla pojazdów autonomicznych czy zrobotyzowany system symulacji lotniczych. Technologie rodem z dalekiej przyszłości to jednak nie wszystko. W planach jest również stworzenie nowatorskich filtrów do wody, idealnego stroju treningowego dla tancerek i wielu innych rewolucyjnych produktów, wśród których już niedługo może pojawić się także Twój! Jeśli masz innowacyjny pomysł, złóż wniosek w ramach aktualnego konkursu z działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw. Pula środków przeznaczonych na konkurs wynosi ponad 21 mln złotych. Nabór potrwa od 3 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

REKLAMA

Postaw na rozwój!

Rozbudowa lub modernizacja działu B+R pozwoli Ci wprowadzić firmę na wyższy poziom. Wiele łódzkich przedsiębiorstw już teraz może pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, które powstały dzięki usprawnieniu działania zaplecza badawczo-rozwojowego. Wśród nich znajduje się Vimax Małgorzaty Rogiewicz z Przygonia w powiecie pabianickim. Firma oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie kreowania zapachu, smaku i konsystencji produktów spożywczych. Od niedawna dzięki wsparciu ze środków unijnych Vimax korzysta z nowoczesnej aparatury laboratoryjnej i współpracy z jednostkami naukowymi. Innowacyjne rozwiązania pozwalają nie tylko na usprawnienie samego procesu badawczego, ale również na rozszerzenie oferty. Vimax to jednak tylko jedno z wielu przedsiębiorstw, którym dotacja pozwoliła zmodernizować dział B+R. W ramach działania 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw realizowane projekty o łącznej wartości ponad 86 mln zł. Ta liczba już niedługo może się zwiększyć. Jeśli chcesz zainwestować w dział badawczo-rozwojowy, ale brakuje Ci środków, skorzystaj z funduszy europejskich. Na przedsiębiorców zamierzających inwestować w centra B+R czekają ponad 43 miliony złotych z poddziałania 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw. Nabór wniosków potrwa od 27 grudnia 2018 r. do 8 lutego 2019 r.

Otocz innowacje opieką

REKLAMA

Instytucje otoczenia biznesu posiadają istotny wpływ na rozwój całego regionu. Tworzą nie tylko dobry klimat dla firm, ale przede wszystkim wspierają przedsiębiorców w wielu istotnych kwestiach: od finansów aż po pośrednictwo między sektorem prywatnym a administracją lokalną czy państwową. Parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości czy ośrodki szkoleniowo-doradcze to tylko część ogromnej siatki podmiotów otaczających i kształtujących biznes. W Łódzkiem działa wiele tego typu instytucji, między innymi powstały ze środków unijnych w 2016 roku Inkubator Elektrotechniki, którego celem jest łączenie innowatorów z biznesowymi liderami poszczególnych branż. Dzięki temu przyczynia się on do wdrażania innowacji w regionie i realizacji nowatorskich pomysłów, które często nie trafiłyby na rynek, gdyby nie odpowiednie wsparcie.

W ramach obecnie ogłoszonego konkursu dla poddziałania 2.1.2 Profesjonalizacja usług biznesowych to przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą starać się o wsparcie w formie zakupu usługi doradczej świadczonej przez instytucję otoczenia biznesu na rzecz przedsiębiorcy. Nowy konkurs zawiera listę usług, które mogą podlegać dofinansowaniu, a część z nich zakłada nawet możliwość uzyskania dotacji na wdrożenie rezultatu usługi. Wykonawcą usługi mogą być instytucje otoczenia biznesu posiadające akredytację ośrodka innowacji lub instytucje, których usługi znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych prowadzonej przez PARP, przy założeniu spełnienia definicji IOB. Nabór wniosków rozpocznie się 27 grudnia 2018 r., a zakończy 28 lutego 2019 r. W puli środków przeznaczonych na konkurs są ponad 4 miliony złotych.

Twoja firma na zagranicznych rynkach

Innowacyjne produkty i usługi też potrzebują promocji. Jednak dla mniejszych przedsiębiorstw udział w zagranicznych targach czy wystawach często wydaje się poza zasięgiem. Dlatego warto sięgnąć po wsparcie ze środków unijnych. Przekonała się o tym firma Yavo, producent wyrobów medycznych jednorazowego użytku (np. chirurgiczne) , która dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich mogła zaprezentować swoje produkty na międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Możliwość wejścia na nowe rynki i stworzenia sieci kontaktów, a w konsekwencji pozyskanie nowych kontrahentów, , to duża szansa dla każdego przedsiębiorstwa – także Twojego! Jeśli chcesz promować swoją firmę na świecie, złóż wniosek o dotację w ramach poddziałania 2.2.1 Modele biznesowe MŚP. W puli środków przeznaczonych na dofinansowania jest ponad 21 milionów złotych. Nabór potrwa od 27 grudnia 2018 r. do 15 lutego 2019 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Chcesz rozwijać swój biznes? Sięgnij po fundusze europejskie!

W latach 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego przeznaczono na rozwój gospodarczy aż 1,95 miliarda złotych. Część
z tych pieniędzy może trafić do Ciebie. W czterech konkursach prowadzonych aktualnie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi na projektodawców czeka ponad 90 milionów złotych. Chcesz konkurować z najlepszymi? Postaw na innowacje! Sprawdź harmonogram naborów, złóż wniosek i wprowadź swój biznes w przyszłość z funduszami europejskimi!

Masz pytanie dotyczące konkursu? Zgłoś się do Punktu Konsultacyjnego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy!

Zadzwoń pod nr 42 230 15 55/56 lub napisz na info@cop.lodzkie.pl i dowiedz się więcej!

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polskie sklepy internetowe nie wykorzystują możliwości sprzedaży produktów w innych krajach - do zyskania jest wiele

43% sklepów internetowych nie prowadzi sprzedaży zagranicznej, a 40% posiada wyłącznie polską wersję językową. Tracą przez to ogromną możliwość rozwoju, bo w przypadku firm e-handlowych stawiających na globalizację z obrotów poza krajem zyskuje się średnio o 25% wyższe przychody.

Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

REKLAMA

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

REKLAMA

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA