REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami

Jacek Żurowski
Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej
Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami /fot. Shutterstock
Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami /fot. Shutterstock
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszym cyfrowym świecie ludzie oraz systemy informatyczne współpracują ze sobą w coraz bardziej zintegrowany i inteligentny sposób. Przedsiębiorstwa, które chcą sprostać rosnącym wymaganiom klientów, powinny nieustannie wprowadzać innowacje do swojego biznesu. Nowe technologie pomagają usprawnić serie procesów oraz poprawić obsługę użytkowników, a także stale dostosowywać sposób wykorzystywania. Firmy, które nie doceniają znaczenia rozwiązań IT, muszą liczyć się z tym, że zostaną w tyle za konkurencją, a w najgorszych przypadkach w ogóle znikną z rynku.

REKLAMA

Według drugiej edycji indeksu Intelligent Enterprise Index, opracowanego na zlecenie Zebra Technologies, liczba organizacji określanych jako „inteligentne przedsiębiorstwa” w 2018 roku wzrosła dwukrotnie do 10 proc. Firmy, które wdrożyły nowatorskie rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy, mogą zoptymalizować najważniejsze procesy i poprawić wydajność funkcjonowania.

REKLAMA

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone działania przedsiębiorstw w kierunku zsynchronizowania przepływów pracy. Wprowadzane rozwiązania bazują na współpracy pracowników i innowacyjnych technologii, w których jednostki fizyczne i informacje cyfrowe współtworzą bazę danych niezbędną do prawidłowego funkcjonowania firmy. Dzięki rozwojowi technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) pracownicy w coraz większym stopniu polegają na korzystaniu z ogólnodostępnych inteligentnych urządzeń końcowych. Innowacyjne technologie, takie jak połączone z Internetem sensory, wirtualne kopie obiektów fizycznych (ang.digital twins), sieć 5G i technologia blockchain ułatwią przedsiębiorstwom gromadzenie i analizowanie precyzyjnych danych pozyskanych w czasie rzeczywistym, bez przerywania produkcji. Wdrożenie tych inteligentnych rozwiązań umożliwia sprawne reagowanie organizacji na potrzeby biznesu.

Polecamy: Kodeks pracy 2019 - komentarz

Na znaczeniu zyskuje „środowisko brzegowe”, w którym pracownicy podejmują decyzje w czasie rzeczywistym i nawiązują bezpośredni kontakt z klientami i użytkownikami końcowymi. Właściciele sklepów detalicznych wyposażają pracowników w tablety i komputery mobilne, które umożliwiają poprawę doświadczeń zakupowych klientów. Dzięki tym technologiom można szybko znaleźć odpowiednie produkty, sprawdzić stan magazynu i usprawnić zakupy — zarówno online i w sklepach stacjonarnych. Dane pozyskane podczas produkcji, jak i w procesie sprzedaży, są wykorzystywane przy analizie prawidłowego funkcjonowania serii procesów w przedsiębiorstwie, co pozwala usprawnić część z nich, wpływając tym samym na wydajność i poprawę rentowności biznesu.

Jacek Żurowski, Dyrektor Regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Prawo dla firm

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA