REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami

Jacek Żurowski
Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej
Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami /fot. Shutterstock
Przedsiębiorstwa korzystające z Internetu Rzeczy jako pierwsze staną się inteligentnymi firmami /fot. Shutterstock
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszym cyfrowym świecie ludzie oraz systemy informatyczne współpracują ze sobą w coraz bardziej zintegrowany i inteligentny sposób. Przedsiębiorstwa, które chcą sprostać rosnącym wymaganiom klientów, powinny nieustannie wprowadzać innowacje do swojego biznesu. Nowe technologie pomagają usprawnić serie procesów oraz poprawić obsługę użytkowników, a także stale dostosowywać sposób wykorzystywania. Firmy, które nie doceniają znaczenia rozwiązań IT, muszą liczyć się z tym, że zostaną w tyle za konkurencją, a w najgorszych przypadkach w ogóle znikną z rynku.

REKLAMA

Według drugiej edycji indeksu Intelligent Enterprise Index, opracowanego na zlecenie Zebra Technologies, liczba organizacji określanych jako „inteligentne przedsiębiorstwa” w 2018 roku wzrosła dwukrotnie do 10 proc. Firmy, które wdrożyły nowatorskie rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy, mogą zoptymalizować najważniejsze procesy i poprawić wydajność funkcjonowania.

REKLAMA

W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone działania przedsiębiorstw w kierunku zsynchronizowania przepływów pracy. Wprowadzane rozwiązania bazują na współpracy pracowników i innowacyjnych technologii, w których jednostki fizyczne i informacje cyfrowe współtworzą bazę danych niezbędną do prawidłowego funkcjonowania firmy. Dzięki rozwojowi technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR) pracownicy w coraz większym stopniu polegają na korzystaniu z ogólnodostępnych inteligentnych urządzeń końcowych. Innowacyjne technologie, takie jak połączone z Internetem sensory, wirtualne kopie obiektów fizycznych (ang.digital twins), sieć 5G i technologia blockchain ułatwią przedsiębiorstwom gromadzenie i analizowanie precyzyjnych danych pozyskanych w czasie rzeczywistym, bez przerywania produkcji. Wdrożenie tych inteligentnych rozwiązań umożliwia sprawne reagowanie organizacji na potrzeby biznesu.

Polecamy: Kodeks pracy 2019 - komentarz

Na znaczeniu zyskuje „środowisko brzegowe”, w którym pracownicy podejmują decyzje w czasie rzeczywistym i nawiązują bezpośredni kontakt z klientami i użytkownikami końcowymi. Właściciele sklepów detalicznych wyposażają pracowników w tablety i komputery mobilne, które umożliwiają poprawę doświadczeń zakupowych klientów. Dzięki tym technologiom można szybko znaleźć odpowiednie produkty, sprawdzić stan magazynu i usprawnić zakupy — zarówno online i w sklepach stacjonarnych. Dane pozyskane podczas produkcji, jak i w procesie sprzedaży, są wykorzystywane przy analizie prawidłowego funkcjonowania serii procesów w przedsiębiorstwie, co pozwala usprawnić część z nich, wpływając tym samym na wydajność i poprawę rentowności biznesu.

Jacek Żurowski, Dyrektor Regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Prawo dla firm

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

REKLAMA

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

REKLAMA

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

REKLAMA