REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Wśród przedstawicieli e-biznesu rośnie świadomość, jeśli chodzi o wybór usługi cloud computing. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeniesienie infrastruktury danych do chmury obliczeniowej, wskazują zgodnie pięć najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy. W pierwszej kolejności weryfikują poziom obsługi. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie czynniki jak bezpieczeństwo, cena, mobilność i łatwość zarządzania dyskiem.

Chmura jest już powszechnie wykorzystywana przez biznes, a tempo jej rozwoju wzrasta z roku na rok, jak pokazują  statystyki i prognozy z 2017 roku. Technologia cloud computing ma coraz większy wpływ na przedsiębiorstwa każdej wielkości. Przygotowaliśmy kilka ciekawych statystyk z 2017 roku dotyczących chmur obliczeniowych razem z raportami źródłowymi, które możecie sprawdzić.

REKLAMA

Fakty i statystyki o Cloud Computing z 2017 roku

# 1 Do 2020 roku korporacyjna polityka „no-cloud" będzie tak rzadka, jak polityka "no-internet" dzisiaj - przewiduje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says By 2020, a Corporate “No-Cloud” Policy Will be as rare as a “No-Internet” Policy is today)

# 2 Obawy o bezpieczeństwo w chmurze spadły do ​​25% wobec 29% wśród użytkowników w ubiegłym roku. (źródło:  RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

REKLAMA

# 3 Najważniejsze trzy korzyści  związane z korzystaniem z usług chmurowych przez specjalistów IT obejmują: szybszy dostęp do infrastruktury, większa skalowalność, większa dostępność. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 4 Stany Zjednoczone będą reprezentować największy rynek usług chmury publicznej, generując ponad 60% łącznych światowych przychodów - prognozują IDC. (źródło: IDC: The Salesforce Economy: Enabling 1.9 Million New Jobs and $389 Billion in New Revenue Over of the Cloud Report)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

# 5 Firmy obsługują obecnie 79% obciążeń w chmurze. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 6 Publiczna platforma Microsoft Azure odnotowała 93% wzrost w pierwszym kwartale 2017 roku. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

# 7 Chmura Microsoftu rośnie dwa razy szybciej niż Amazon. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

#8 Przewiduje się, że światowy rynek usług w chmurze wzrośnie o 18% w 2017 r. do 246,8 miliardów dolarów, jak podaje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

REKLAMA

# 9 Firmy, które przyjęły usługi w chmurze, doświadczyły 20,66% średniej poprawy czasu na rynku, 15,07% redukcji wydatków na IT, 18,80% średniego wzrostu efektywności procesów. Razem te korzyści doprowadziły do ​​19, 63% wzrostu firmy.  (źródło: SkyHighNetworks 11 Advantages of Cloud Computing and How Your Business Can Benefit From Them)

# 10 Największy wzrost chmury publicznej nastąpi w infrastrukturze jako usługa (IaaS) - według danych Gartnera przewiduje się wzrost o 36,8% w 2017 roku. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 11 Gartner przewiduje również, że do 2020 r. Strategie przyjęcia chmury będą miały wpływ na ponad 50% umów outsourcingu IT. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 12 85% przedsiębiorstw ma strategię multi-chmury, z 82% w 2016 r. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 13 Do 2020 roku Gartner przewiduje, że ponad 1 bilion USD wydatków na IT będzie bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na przejście do chmury. (źródło: Gartner: Gartner Says by 2020-“Cloud Shift” Will Affect More Than $1 Trillion in IT Spending)

# 14 74% dyrektorów finansowych ds. Technologii twierdzi, że cloud computing będzie miał najbardziej wymierny wpływ na ich działalność w 2017 roku. (źródło: Forbes Roundup Of Cloud Computing Forecasts, 2017)

Przyszłość chmury w e-biznesie

Przedsiębiorcy dbają o podnoszenie poziomu usług i obniżenie kosztów oraz ciągle inwestują w nowe rozwiązania dostępne na rynku. Zdają sobie sprawę, że często to od mobilności aplikacji zależy sukces ich biznesu, dlatego tak chętnie korzystają z nowej infrastruktury IT.

Rozwijająca się technologia, bezpieczeństwo, dostępność serwisu niezależna od skali przesyłanych danych – tak będzie wyglądać codzienność przedsiębiorstw w sieci. Statystyki prognozują, że wzrasta zaufanie do usług chmurowych. Cloud computing ma coraz większy wpływ na rozwój biznesu, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, które przyniosą kolejne lata.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

Autopromocja
S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA