REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Wśród przedstawicieli e-biznesu rośnie świadomość, jeśli chodzi o wybór usługi cloud computing. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeniesienie infrastruktury danych do chmury obliczeniowej, wskazują zgodnie pięć najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy. W pierwszej kolejności weryfikują poziom obsługi. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie czynniki jak bezpieczeństwo, cena, mobilność i łatwość zarządzania dyskiem.

Chmura jest już powszechnie wykorzystywana przez biznes, a tempo jej rozwoju wzrasta z roku na rok, jak pokazują  statystyki i prognozy z 2017 roku. Technologia cloud computing ma coraz większy wpływ na przedsiębiorstwa każdej wielkości. Przygotowaliśmy kilka ciekawych statystyk z 2017 roku dotyczących chmur obliczeniowych razem z raportami źródłowymi, które możecie sprawdzić.

REKLAMA

Fakty i statystyki o Cloud Computing z 2017 roku

# 1 Do 2020 roku korporacyjna polityka „no-cloud" będzie tak rzadka, jak polityka "no-internet" dzisiaj - przewiduje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says By 2020, a Corporate “No-Cloud” Policy Will be as rare as a “No-Internet” Policy is today)

# 2 Obawy o bezpieczeństwo w chmurze spadły do ​​25% wobec 29% wśród użytkowników w ubiegłym roku. (źródło:  RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

REKLAMA

# 3 Najważniejsze trzy korzyści  związane z korzystaniem z usług chmurowych przez specjalistów IT obejmują: szybszy dostęp do infrastruktury, większa skalowalność, większa dostępność. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 4 Stany Zjednoczone będą reprezentować największy rynek usług chmury publicznej, generując ponad 60% łącznych światowych przychodów - prognozują IDC. (źródło: IDC: The Salesforce Economy: Enabling 1.9 Million New Jobs and $389 Billion in New Revenue Over of the Cloud Report)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

# 5 Firmy obsługują obecnie 79% obciążeń w chmurze. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 6 Publiczna platforma Microsoft Azure odnotowała 93% wzrost w pierwszym kwartale 2017 roku. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

# 7 Chmura Microsoftu rośnie dwa razy szybciej niż Amazon. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

#8 Przewiduje się, że światowy rynek usług w chmurze wzrośnie o 18% w 2017 r. do 246,8 miliardów dolarów, jak podaje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

REKLAMA

# 9 Firmy, które przyjęły usługi w chmurze, doświadczyły 20,66% średniej poprawy czasu na rynku, 15,07% redukcji wydatków na IT, 18,80% średniego wzrostu efektywności procesów. Razem te korzyści doprowadziły do ​​19, 63% wzrostu firmy.  (źródło: SkyHighNetworks 11 Advantages of Cloud Computing and How Your Business Can Benefit From Them)

# 10 Największy wzrost chmury publicznej nastąpi w infrastrukturze jako usługa (IaaS) - według danych Gartnera przewiduje się wzrost o 36,8% w 2017 roku. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 11 Gartner przewiduje również, że do 2020 r. Strategie przyjęcia chmury będą miały wpływ na ponad 50% umów outsourcingu IT. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 12 85% przedsiębiorstw ma strategię multi-chmury, z 82% w 2016 r. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 13 Do 2020 roku Gartner przewiduje, że ponad 1 bilion USD wydatków na IT będzie bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na przejście do chmury. (źródło: Gartner: Gartner Says by 2020-“Cloud Shift” Will Affect More Than $1 Trillion in IT Spending)

# 14 74% dyrektorów finansowych ds. Technologii twierdzi, że cloud computing będzie miał najbardziej wymierny wpływ na ich działalność w 2017 roku. (źródło: Forbes Roundup Of Cloud Computing Forecasts, 2017)

Przyszłość chmury w e-biznesie

Przedsiębiorcy dbają o podnoszenie poziomu usług i obniżenie kosztów oraz ciągle inwestują w nowe rozwiązania dostępne na rynku. Zdają sobie sprawę, że często to od mobilności aplikacji zależy sukces ich biznesu, dlatego tak chętnie korzystają z nowej infrastruktury IT.

Rozwijająca się technologia, bezpieczeństwo, dostępność serwisu niezależna od skali przesyłanych danych – tak będzie wyglądać codzienność przedsiębiorstw w sieci. Statystyki prognozują, że wzrasta zaufanie do usług chmurowych. Cloud computing ma coraz większy wpływ na rozwój biznesu, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, które przyniosą kolejne lata.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

Autopromocja
S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA