Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
www.shutterstock.com
Wśród przedstawicieli e-biznesu rośnie świadomość, jeśli chodzi o wybór usługi cloud computing. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeniesienie infrastruktury danych do chmury obliczeniowej, wskazują zgodnie pięć najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy. W pierwszej kolejności weryfikują poziom obsługi. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie czynniki jak bezpieczeństwo, cena, mobilność i łatwość zarządzania dyskiem.

Chmura jest już powszechnie wykorzystywana przez biznes, a tempo jej rozwoju wzrasta z roku na rok, jak pokazują  statystyki i prognozy z 2017 roku. Technologia cloud computing ma coraz większy wpływ na przedsiębiorstwa każdej wielkości. Przygotowaliśmy kilka ciekawych statystyk z 2017 roku dotyczących chmur obliczeniowych razem z raportami źródłowymi, które możecie sprawdzić.

Fakty i statystyki o Cloud Computing z 2017 roku

# 1 Do 2020 roku korporacyjna polityka „no-cloud" będzie tak rzadka, jak polityka "no-internet" dzisiaj - przewiduje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says By 2020, a Corporate “No-Cloud” Policy Will be as rare as a “No-Internet” Policy is today)

# 2 Obawy o bezpieczeństwo w chmurze spadły do ​​25% wobec 29% wśród użytkowników w ubiegłym roku. (źródło:  RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 3 Najważniejsze trzy korzyści  związane z korzystaniem z usług chmurowych przez specjalistów IT obejmują: szybszy dostęp do infrastruktury, większa skalowalność, większa dostępność. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 4 Stany Zjednoczone będą reprezentować największy rynek usług chmury publicznej, generując ponad 60% łącznych światowych przychodów - prognozują IDC. (źródło: IDC: The Salesforce Economy: Enabling 1.9 Million New Jobs and $389 Billion in New Revenue Over of the Cloud Report)

# 5 Firmy obsługują obecnie 79% obciążeń w chmurze. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 6 Publiczna platforma Microsoft Azure odnotowała 93% wzrost w pierwszym kwartale 2017 roku. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

# 7 Chmura Microsoftu rośnie dwa razy szybciej niż Amazon. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

#8 Przewiduje się, że światowy rynek usług w chmurze wzrośnie o 18% w 2017 r. do 246,8 miliardów dolarów, jak podaje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 9 Firmy, które przyjęły usługi w chmurze, doświadczyły 20,66% średniej poprawy czasu na rynku, 15,07% redukcji wydatków na IT, 18,80% średniego wzrostu efektywności procesów. Razem te korzyści doprowadziły do ​​19, 63% wzrostu firmy.  (źródło: SkyHighNetworks 11 Advantages of Cloud Computing and How Your Business Can Benefit From Them)

# 10 Największy wzrost chmury publicznej nastąpi w infrastrukturze jako usługa (IaaS) - według danych Gartnera przewiduje się wzrost o 36,8% w 2017 roku. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 11 Gartner przewiduje również, że do 2020 r. Strategie przyjęcia chmury będą miały wpływ na ponad 50% umów outsourcingu IT. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 12 85% przedsiębiorstw ma strategię multi-chmury, z 82% w 2016 r. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 13 Do 2020 roku Gartner przewiduje, że ponad 1 bilion USD wydatków na IT będzie bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na przejście do chmury. (źródło: Gartner: Gartner Says by 2020-“Cloud Shift” Will Affect More Than $1 Trillion in IT Spending)

# 14 74% dyrektorów finansowych ds. Technologii twierdzi, że cloud computing będzie miał najbardziej wymierny wpływ na ich działalność w 2017 roku. (źródło: Forbes Roundup Of Cloud Computing Forecasts, 2017)

Przyszłość chmury w e-biznesie

Przedsiębiorcy dbają o podnoszenie poziomu usług i obniżenie kosztów oraz ciągle inwestują w nowe rozwiązania dostępne na rynku. Zdają sobie sprawę, że często to od mobilności aplikacji zależy sukces ich biznesu, dlatego tak chętnie korzystają z nowej infrastruktury IT.

Rozwijająca się technologia, bezpieczeństwo, dostępność serwisu niezależna od skali przesyłanych danych – tak będzie wyglądać codzienność przedsiębiorstw w sieci. Statystyki prognozują, że wzrasta zaufanie do usług chmurowych. Cloud computing ma coraz większy wpływ na rozwój biznesu, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, które przyniosą kolejne lata.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!
Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!

Poradnik prezentuje praktyczne wskazówki, w jaki sposób dostosować się do zmian w podatkach i wynagrodzeniach wprowadzanych nowelizacją Polskiego Ładu.

Tyko teraz książka + ebook w PREZENCIE
S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Problemy firm widoczne na długo przed niewypłacalnością
  Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, iż 1/3 bankrutów i 1/4 restrukturyzowanych przedsiębiorstw nie płaciła swoim kontrahentom już na 2 lata przed ogłoszeniem niewypłacalności.
  Ceny mieszkań w Polsce osiągnęły maksimum w połowie 2022 roku? Niewykluczone
  Czekaliście ze sprzedażą mieszkania, aż ceny osiągną apogeum? No więc, chyba pora udać się do pośrednika obrotu nieruchomościami. Ceny sprzedaży mieszkań, w niektórych miastach zaczęły spadać, a ponadto serwisy nieruchomościowe puchną od ofert z rynku wtórnego.
  Nowoczesna komunikacja PR elementem inwestycji biznesu
  Cyfryzacja, zmiana pokoleniowa i coraz bardziej wymagający rynek. Nawet w niedalekiej przyszłości prowadzenie biznesu będzie całkowicie innym wyzwaniem, aniżeli kilka lat temu. Dynamiczna transformacja społeczno-gospodarcza wymaga od przedsiębiorców jeszcze szerszego spojrzenia zarówno na swoich klientów, jak i inwestorów, kontrahentów, czy sam zespół.
  Elektrownie atomowe. Czy powstaną w Polsce?
  Pięć ośrodków będzie uczestniczyć w procesie licencjonowania i kontroli elektrowni jądrowej. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zdecydował o przyznaniu autoryzacji dla ośrodków naukowo-badawczych.
  Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce
  Mimo zawirowań geopolitycznych i gospodarczych ostatnich miesięcy, polski rynek nieruchomości komercyjnych zakończył pierwsze półrocze niezłym wynikiem. Należy jednak pamiętać, że echa tych zawirowań nie widać jeszcze w wynikach drugiego kwartału 2022 roku.
  Spółdzielnie mieszkaniowe podwyższają czynsze. Winne ceny energii
  Czy po wakacjach kredytowych pojawi się postulat wakacji czynszowych? Opłaty rosną a zarządcy tłumaczą, że nie oni są winni. Znaczną część czynszu stanowi energia – ogrzanie wody i mieszkań oraz prąd w częściach wspólnych. Dodatkowo inflacja wpływa na ceny usług niezwiązanych bezpośrednio z energią. Niestety nic nie wskazuje, żeby najnowsze podwyżki miały być ostatnimi.
  Dopłaty do innych niż węgiel źródeł ciepła - projekt
  W wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano projekt ustawy regulujący m.in. jednorazowe dodatki dla ogrzewających swoje domy paliwem innym niż węgiel.
  Zaostrzanie nadzoru rejestrowania sprzedaży
  Resort finansów pracuje nad zmianami prawa, które zabezpieczą źródła wpływów podatkowych państwa. Proponowane zmiany dotyczą głównie fiskalizacji sprzedaży przy użyciu kas w urządzeniach do automatycznego świadczenia usług i sprzedaży towarów. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się kolejne grupy przedsiębiorców.
  Niskie ceny przyciągają Czechów na zakupy do Polski
  Czesi wciąż chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Szczególnie atrakcyjne są ceny benzyny oraz artykułów spożywczych. Każda wizyta to oszczędność
  Co może od 2023 r. zastąpić opakowania plastikowe? [KOMENTARZ]
  Przepisy systematycznie będą ograniczać produkcję plastikowych opakowań. Czy jest alternatywa dla tworzyw sztucznych?
  Kryzys w związku z wojną w Ukrainie - wsparcie dla przedsiębiorców
  Pomoc będzie mogła być udzielana w formie pożyczek, zarówno mikro, małym, średnim, jak i dużym przedsiębiorcom. Do kiedy będzie można otrzymać wsparcie?
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej
  Mandat za parkowanie na drodze wewnętrznej? Dziś zastanowimy się nad tym czy jest możliwy, a jak tak to ile wynosi. Co mówią przepisy?
  Procenty z lokat przegrywają z inflacją w Polsce i UE
  Inflacja dwucyfrowa jednak odsetki w bankach niewiele wyższe niż przed wojną. To realia nie tylko polskie
  Ile jest fotoradarów w Polsce? A ile w Europie?
  Ile jest fotoradarów w Polsce? Dokładnie 587. Jak jednak ta liczba wypada na tle innych krajów Europy? W Wielkiej Brytanii jest ich 10-krotnie więcej.
  Polacy przenoszą się z mieszkań do domów
  Domy szybko zyskują na wartości oraz popularności wśród Polaków. Podobnie jak mieszkania są one dobrą inwestycją w dobie galopującej inflacji i potrafią ochronić oszczędności, a nawet je pomnożyć. Nic więc dziwnego, że przeznaczone pod nie grunty, sprzedają się dziś jak ciepłe bułeczki.
  PIE: w sierpniu indeks koniunktury spadł do 98,6 pkt
  Miesięczny Indeks Koniunktury Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Banku Gospodarstwa Krajowego spadł w sierpniu o 3,8 pkt, do poziomu 98,6 pkt - przekazał PIE. Po raz pierwszy od lutego odczyt MIK jest poniżej poziomu neutralnego, co oznacza przewagę nastrojów negatywnych - dodano.
  50 mln zł rocznie na wykup byłych mieszkań pracowniczych
  50 mln rocznie przekaże polski rząd samorządom, które zdecydują się wykupić od podmiotów prywatnych dawne mieszkania pracownicze, aby ich lokatorom nie groziły podwyżki czynszu - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Zgierzu (woj. łódzkie), gdzie jest ok. 40 takich mieszkań.
  Przyczyny zużycia opon? Oto główni zabójcy ogumienia
  Przyczyny zużycia opon? Lista jest dość długa. Warto ją jednak poznać. W ten sposób kierujący może przedłużyć czas życia ogumienia w swoim aucie.
  Strefy czystego transportu w Polsce. Kto będzie pionierem?
  Strefy czystego transportu w Polsce. Co oznaczają? Czemu kierowcy ich nie chcą? I które miasto utworzy pierwszą? Sprawdźmy.
  E-commerce: zmiana zawartości maila po wysyłce? To możliwe!
  Zawartość wysłanego już maila można zmienić dzięki technologii real time content management (RTCM). Korzystanie z tego rozwiązania staje się coraz powszechniejszym trendem na polskim rynku e-commerce.
  Internet Rzeczy. Rewolucja, która w Polsce jest nowością
  Przedmioty połączone cyfrowo. Internet Rzeczy to technologia, od której w biznesie nie ma już odwrotu. Skoro tak, to dlaczego zaledwie 29 proc. firm w UE wykorzystuje IoT? Polska nie zaskakuje — znajdujemy się w ogonie wspólnoty. Nowe dane Eurostatu pokazują, jak wygląda wykorzystanie tej technologii w UE.
  Ceny luksusowych nieruchomości na świecie rosną wolniej, ale spadków nie widać.
  Na koniec drugiego kwartału 2022 roku firma Knight Frank opublikowała Prime Global Cities Index, czyli indeks śledzący ceny luksusowych nieruchomości na świecie w 45 miastach. Po dwóch latach, w trakcie których obserwowaliśmy historycznie najwyższą dynamikę wzrostu cen nieruchomości luksusowych widoczny jest spadek.
  Zakup mieszkania na osiedlu. Gdzie można kupić?
  W jakich inwestycjach deweloperzy mają ukończone mieszkania lub z bliskim terminem oddania? Jakie lokale są jeszcze w sprzedaży? W jakich cenach?
  Ile zostało już złożonych wniosków o wakacje kredytowe?
  Około 850 tys. wniosków o wakacje kredytowe złożono we wszystkich bankach - poinformował w środę prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
  Mandaty w wakacje 2022. Mamy rekordzistę. To OPP z Lublina
  Mandaty w wakacje 2022 nie będą niskie? Tylko w lipcu przekonało się o tym prawie 114 tys. kierowców. Tyle złapały rejestratory systemu CANARD ITD.