REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
Przyszłość chmury w e-biznesie. Fakty i statystyki o cloud computing
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Wśród przedstawicieli e-biznesu rośnie świadomość, jeśli chodzi o wybór usługi cloud computing. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na przeniesienie infrastruktury danych do chmury obliczeniowej, wskazują zgodnie pięć najważniejszych aspektów, które biorą pod uwagę przy wyborze dostawcy. W pierwszej kolejności weryfikują poziom obsługi. Na kolejnych miejscach uplasowały się takie czynniki jak bezpieczeństwo, cena, mobilność i łatwość zarządzania dyskiem.

Chmura jest już powszechnie wykorzystywana przez biznes, a tempo jej rozwoju wzrasta z roku na rok, jak pokazują  statystyki i prognozy z 2017 roku. Technologia cloud computing ma coraz większy wpływ na przedsiębiorstwa każdej wielkości. Przygotowaliśmy kilka ciekawych statystyk z 2017 roku dotyczących chmur obliczeniowych razem z raportami źródłowymi, które możecie sprawdzić.

REKLAMA

Fakty i statystyki o Cloud Computing z 2017 roku

# 1 Do 2020 roku korporacyjna polityka „no-cloud" będzie tak rzadka, jak polityka "no-internet" dzisiaj - przewiduje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says By 2020, a Corporate “No-Cloud” Policy Will be as rare as a “No-Internet” Policy is today)

# 2 Obawy o bezpieczeństwo w chmurze spadły do ​​25% wobec 29% wśród użytkowników w ubiegłym roku. (źródło:  RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

REKLAMA

# 3 Najważniejsze trzy korzyści  związane z korzystaniem z usług chmurowych przez specjalistów IT obejmują: szybszy dostęp do infrastruktury, większa skalowalność, większa dostępność. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 4 Stany Zjednoczone będą reprezentować największy rynek usług chmury publicznej, generując ponad 60% łącznych światowych przychodów - prognozują IDC. (źródło: IDC: The Salesforce Economy: Enabling 1.9 Million New Jobs and $389 Billion in New Revenue Over of the Cloud Report)

Dalszy ciąg materiału pod wideo

# 5 Firmy obsługują obecnie 79% obciążeń w chmurze. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 6 Publiczna platforma Microsoft Azure odnotowała 93% wzrost w pierwszym kwartale 2017 roku. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

# 7 Chmura Microsoftu rośnie dwa razy szybciej niż Amazon. (źródło: CNBC: Microsoft’s cloud business is growing almost twice as fast as Amazon’s with Google far behind)

#8 Przewiduje się, że światowy rynek usług w chmurze wzrośnie o 18% w 2017 r. do 246,8 miliardów dolarów, jak podaje Gartner. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

REKLAMA

# 9 Firmy, które przyjęły usługi w chmurze, doświadczyły 20,66% średniej poprawy czasu na rynku, 15,07% redukcji wydatków na IT, 18,80% średniego wzrostu efektywności procesów. Razem te korzyści doprowadziły do ​​19, 63% wzrostu firmy.  (źródło: SkyHighNetworks 11 Advantages of Cloud Computing and How Your Business Can Benefit From Them)

# 10 Największy wzrost chmury publicznej nastąpi w infrastrukturze jako usługa (IaaS) - według danych Gartnera przewiduje się wzrost o 36,8% w 2017 roku. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 11 Gartner przewiduje również, że do 2020 r. Strategie przyjęcia chmury będą miały wpływ na ponad 50% umów outsourcingu IT. (źródło: Gartner: Gartner Says Worldwide Public Cloud Services Market to Grow 18 Percent in 2017)

# 12 85% przedsiębiorstw ma strategię multi-chmury, z 82% w 2016 r. (źródło: RightScale’s 2017 State of the Cloud Report)

# 13 Do 2020 roku Gartner przewiduje, że ponad 1 bilion USD wydatków na IT będzie bezpośrednio lub pośrednio wpłynąć na przejście do chmury. (źródło: Gartner: Gartner Says by 2020-“Cloud Shift” Will Affect More Than $1 Trillion in IT Spending)

# 14 74% dyrektorów finansowych ds. Technologii twierdzi, że cloud computing będzie miał najbardziej wymierny wpływ na ich działalność w 2017 roku. (źródło: Forbes Roundup Of Cloud Computing Forecasts, 2017)

Przyszłość chmury w e-biznesie

Przedsiębiorcy dbają o podnoszenie poziomu usług i obniżenie kosztów oraz ciągle inwestują w nowe rozwiązania dostępne na rynku. Zdają sobie sprawę, że często to od mobilności aplikacji zależy sukces ich biznesu, dlatego tak chętnie korzystają z nowej infrastruktury IT.

Rozwijająca się technologia, bezpieczeństwo, dostępność serwisu niezależna od skali przesyłanych danych – tak będzie wyglądać codzienność przedsiębiorstw w sieci. Statystyki prognozują, że wzrasta zaufanie do usług chmurowych. Cloud computing ma coraz większy wpływ na rozwój biznesu, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, które przyniosą kolejne lata.

Polecamy: JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia

S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.
Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

REKLAMA

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA

Świadczenia pozapłacowe są dziś standardem w sektorze MŚP

Blisko połowa firm z sektora MŚP przy wyborze benefitów kieruje się przede wszystkim ceną, a niemal tyle samo uwzględnia potrzeby i oczekiwania pracowników – wynika z badania Instytutu Keralla Research dla VanityStyle. Jakie inne czynniki wpływają na decyzje pracodawców w tym zakresie?

Hotele mocno podniosły ceny usług, ale i tak muszą ciąć koszty i redukować długi. Czy pomoże im lepszy niż zwykle sezon turystyczny

Hotele i inne firmy świadczące usługi noclegowe wchodzą w sezon majówkowy 2025 z wysoką niepewnością i rosnącym obciążeniem finansowym. Choć dane dotyczące aktywności turystycznej Polaków pozwalały dotąd patrzeć na przyszłość z umiarkowanym optymizmem, rzeczywistość finansowa branży rysuje się znacznie mniej korzystnie.

REKLAMA