REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cloud computing - praktyczne korzyści dla przedsiębiorców

Cloud computing - praktyczne korzyści dla przedsiębiorców /shutterstock.com
Cloud computing - praktyczne korzyści dla przedsiębiorców /shutterstock.com
www.shutterstock.com

REKLAMA

REKLAMA

Poszukując praktycznych sposobów, aby usprawnić swój biznes, przedsiębiorcy często pomijają proste i skuteczne narzędzia, nawet jeśli są na wyciągnięcie ręki lub mają do nich darmowy dostęp. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom, z których korzystamy na co dzień w sieci, aby zrozumieć, jakie korzyści dla biznesu kryją się pod terminem cloud computing.

REKLAMA

Bez zanudzania encyklopedycznymi definicjami chmura to model składowania danych, w którym przechowywane są one na serwerach. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia dostęp do dokumentów z każdego urządzenia  w niemal każdym zakątku świata. Dysk w chmurze to nowa jakość zarządzania dla wymagających, którzy chcą elastycznie dopasować swoje środowisko do rosnących potrzeb biznesowych.

Cloud computing to rozwiązanie dedykowane dla świadomych klientów biznesowych, którzy znają koszty awarii stacjonarnych maszyn i niedostępności systemów. Potrafią przewidywać i pragną wybierać najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. Chmura jest zatem dla każdego, kto ma potrzebę pewności zasobów, kontroli i wysokiej efektywności.

Dlaczego firmy decydują się na działanie w chmurze obliczeniowej?

Już 67% małych i średnich firm w Polsce przeniosło się do chmury obliczeniowej. Zainteresowanie firm usługami chmurowymi z roku na rok wzrasta z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim, przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość korzyści, jakie wynikają z użytkowania chmury. Co więcej, wszyscy zgodnie wskazali cztery obszary, które są dla nich kluczowe przy wyborze odpowiedniego serwera, są to: bezpieczeństwo, oszczędność, mobilność i łatwość użytkowania.   

Bezpieczeństwo

W chmurze wszystkie dane gromadzone są na zewnętrznych serwerach, dlatego ich bezpieczeństwo nie zależy od tego, co stanie się z komputerem. Dysk chmurowy to doskonały sposób na przechowywanie kopii zapasowych w przypadku, gdy następuje awaria i dane znikają z serwera.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oszczędność

Usługi chmurowe są w większości darmowe w swojej podstawowej wersji. Przy korzystaniu z serwerów o większej pojemności dyskowej lub transferu danych miesięczny koszt to około 200-300 zł. Oznacza to nic innego jak podwójne oszczędności: z jednej strony ogranicza się wydatki na dział informatyczny, zmniejsza koszty zakupu prądu, klimatyzacji, z drugiej strony nie ponosi się opłat związanych z przechowywaniem danych na dysku twardym komputera.

Mobilność

Chmura to niemal natychmiastowy dostęp do wszelkiego rodzaju dokumentacji oraz aplikacji za pośrednictwem łącza internetowego z każdego miejsca na świecie.

Polecamy: INFORLEX Księgowość i Kadry

Łatwość użytkowania

Prosty w obsłudze panel zarządzania to jeden z priorytetów, który wskazali przedsiębiorcy, decydując się na rozwiązania chmurowe. Dzięki chmurze można w dosłownie kilka minut udostępnić ogromne ilości zasobów.

Podsumowując, przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej może okazać się rozsądnym, praktycznym i co najważniejsze opłacalnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na usprawnieniu i zautomatyzowaniu swojego biznesu.

Autopromocja
S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA