REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sprzedaż internetowa. Jak zapewnić bezpieczne płatności?

Marketplace to internetowe platformy zakupowe w formie współczesnych targowisk, które w jednym miejscu łączą sprzedawcę i klienta, temu drugiemu umożliwiając zakupy z różnych źródeł.

URE: wzrost liczby odmów przyłączeń do sieci elektroenergetycznej

Oddziały terenowe URE w latach 2021-2022 odnotowały wysoki, ok. 9-krotny wzrost liczby odmów przyłączeń do sieci elektroenergetycznej i ok. 2,5-krotny do sieci gazowej w porównaniu do lat 2019-2020 - poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Według URE wskazuje to na niejasność przepisów.

Cyberprzestępczość. Połowa załączników HTML złośliwa

Według raportu, w maju 2022 r. prawie jeden na pięć zbadanych załączników HTML (21%) był złośliwy. Dziś ta liczba się podwoiła i sięgnęła aż 45,7%. Jak firmy powinny bronić się przed takim zagrożeniem?

Zaległości płatnicze - faktoring jako sposób na kryzys

Faktorzy zrzeszeni w Polskim Związku Faktorów w pierwszym kwartale br. zanotowali wzrost obrotów o 8,4%. Niekorzystna sytuacja gospodarcza oraz geopolityczna odbijają się jednak na płatnościach w obrocie pomiędzy firmami. 

REKLAMA

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacyjną podróż?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego jest ważny dla każdego podróżnika lub wczasowicza. Dobrze wybrana oferta pozwala czuć się bezpiecznie w podróży i w pełni cieszyć się wakacyjnym wyjazdem. 

W ciągu dwóch lat powstało ok. 1,8 tys. Prostych Spółek Akcyjnych

Prawie 1,8 tys. Prostych Spółek Akcyjnych powstało w Polsce w ciągu dwóch lat; co czwarta działa m.in. w usługach informatycznych - przekazał PAP resort rozwoju i technologii. Minister Waldemar Buda wskazał, że PSA to rozwiązanie dla tych, którzy opierają pomysł biznesowy na wiedzy.

Jak rozwija się branża farmaceutyczna? Kierunki postępu

Jak wynika z raportu Bank of America Merrill Lynch, ponad 50% firm produkcyjnych testuje rozszerzoną rzeczywistość w celu poprawy jakości oraz obniżenia kosztów. Ma to szczególne znaczenie w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej.

Światowe rynki 2023. Krajobraz po wstrząsach

Gospodarcze turbulencje, krocząca za nimi inflacja, wojna w Ukrainie i wciąż narastające spory w Azji – to krajobraz gospodarczy ostatnich miesięcy. Wydarzenia kreujące gospodarcze niepokoje będą wymagały sposobów na dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

REKLAMA

Co dalej z cenami prądu? Jak obniżyć rachunki?

Według szacunków, w czerwcu br. w Polsce ceny nośników energii wzrosły o 18%. Jest to o wiele więcej niż np. u naszych zachodnich sąsiadów. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy istnieje możliwość obniżenia swoich rachunków i czy jest to dobry moment na podejmowanie decyzji? 

Wyroki sądów i TSUE – jak wpłyną na sektor bankowy?

Sektor bankowy miał możliwość przygotowania się do kwestii kredytów frankowych, więc obecne wyroki sądów czy TSUE nie spowodują jakiejś eksplozji na rynku - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Kondycja gospodarki: najgorsze już za nami?

Dołek koniunktury za nami; w kolejnych miesiącach oczekujemy poprawy aktywności w krajowej gospodarce - prognozuje Sebastian Sajnóg z PIE w komentarzu do wskaźnika PMI dot. polskiego przemysłu. Dodał, że odbudowę aktywności przemysłowej ma wspierać niższy wzrost kosztów działalności.

Rynek przetwórstwa: gwałtowny spadek nowych zamówień i produkcji

Wskaźnik koniunktury PMI w przetwórstwie w czerwcu wskazuje na gwałtowny spadek nowych zamówień i produkcji, połączony z nasilaniem się tendencji dezinflacyjnych - wskazali w komentarzu analitycy. Subindeksy wskazują na słaby popyt na wyroby przemysłowe.

PARP: konkurs „Platformy startowe dla nowych pomysłów”

Tylko do 12 lipca można składać wnioski w konkursie „Platformy startowe dla nowych pomysłów” koordynowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Start-upy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet 25 mln zł.

Firmowy komputer: Przedsiębiorstwa tracą miliony

Siedmioletni laptop i myszka kupiona na własną rękę – tak wygląda rzeczywistość statystycznego etatowego pracownika. Straty dla firm są dużo wyższe niż wartość zakupu nowego komputera, ale w dobie inflacji i zaciskania pasa, nie należy się niestety spodziewać zmian na lepsze.

PKEE: sposoby na obniżenie rachunków za prąd. Świadomość rośnie

Dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej i zaangażowaniu spółek energetycznych, rachunki konsumentów nie wzrosły. Niebagatelną rolę odegrała też stale rosnąca świadomość w zakresie programów osłonowych i czynników wpływających na kształtowanie cen energii w Polsce.

Opakowanie alkoholu – czy wpłynie na sprzedaż?

Opakowanie może nie tylko wskazywać na markę, ale też wywoływać w kliencie odpowiednie emocje. Opakowania są więc ważne, choć nie każdy wie, że producenci nie mają pełnej dowolności w ich stosowaniu. 

Zmiany w sektorze finansów. Co jest kluczowe w nadchodzącym roku?

Wahania cen energii, kursów walut, wzrosty cen surowców, deficyty budżetowe, presja inflacyjna i wyzwania środowiskowe stawiają przed dyrektorami finansowymi nowe wyzwania. Ich rola staje się bardziej strategiczna.

Zakupy spożywcze w internecie: e-grocery

Regularną obecność online deklaruje ponad trzy czwarte dorosłych (77%). Stwarza to ogromne możliwości dla producentów i sprzedawców produktów spożywczych. Jakie perspektywy ma rynek e-grocery? Czy to przyszłość naszych zakupów?

Oszczędzanie energii elektrycznej to już standard w dobie kryzysu

Prawie każdy Polak zwraca uwagę na oszczędzanie prądu – tak wynika z najnowszego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Świadomość społeczna w zakresie sposobów na ograniczenie zużycia energii jest na bardzo wysokim poziomie. Aż 4 na 5 respondentów twierdzi, że oszczędza w ten sposób pieniądze.

Zrównoważona mobilność miejska: 1,35 mld zł dofinansowania

PARP ogłasza rozpoczęcie naboru  projektów, które mają na celu wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej. Nabór projektów trwa od 11 lipca 2023 r. do 18 grudnia 2025 r. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w naborze to 1,35 mld zł.

Towary na giełdach: co zyskuje popularność wśród inwestorów?

Inwestorzy planujący zdywersyfikować portfolio, mogą sięgać po szeroki zakres instrumentów, wśród których znajdują się nie tylko akcje i obligacje. W co warto zainwestować, aby zdywersyfikować ryzyko?

MF szacuje: deficyt budżetu wyniósł 20,85 mld zł od stycznia do maja br.

Deficyt budżetu państwa od stycznia do maja tego roku wyniósł 20,85 mld zł, a dochody sięgnęły 216,36 mld zł, wydatki zaś 237,21 mld zł - oszacowało we wtorek Ministerstwo Finansów.

Świnoujście: powstanie terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych

W porcie w Świnoujściu na przełomie 2024 i 2025 r. rozpocznie pracę pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników 10. Kongresu Morskiego.

Wyższa inflacja eksportowa poprawia wyniki handlu zagranicznego

Inflacja eksportowa jest obecnie wyższa niż inflacja importowa.; jest to jeden czynników, który poprawia wyniki polskiego handlu zagranicznego – powiedział PAP analityk Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Andrzej Kochman.

PARP: Wydłużenie naboru w ramach konkursu „Ścieżka SMART”

Do 30 października 2023 r. wydłużono termin składania wniosków do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie do 80% wartości kosztów. Budżet konkursu: 890 mln zł.

Rynek pocztowy: przesyłki kurierskie na plus, reklamy na minus

Zgodnie z trendami z lat poprzednich, rynek przesyłek listowych kurczy się, ale po raz pierwszy od 2019 roku jego wartość ma dodatnią dynamikę.

Prywatne odrzutowce generują połowę emisji CO2 w biznesie lotniczym

W ciągu ostatnich 20 lat liczba prywatnych odrzutowców na świecie prawie się podwoiła; loty takimi maszynami emitują co najmniej 10 razy więcej gazów cieplarnianych na osobę niż loty rejsowe, więc 1 proc. najbogatszych ludzi odpowiada za ok. połowę emisji CO2, będących efektem podróży lotniczych - wynika z raportu amerykańskiego Instytutu Studiów Politycznych.

Duże banki rozważają bezpieczny kredyt

Wejście w "bezpieczny kredyt" proceduje osiem banków mających 50 proc. udziału w rynku kredytów hipotecznych; zainteresowane są też banki spółdzielcze - poinformował w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Oszuści inwestycyjni – jak nie dać się nabrać

Tylko w ubiegłym roku Słowacy i Czesi stracili dziesiątki milionów euro w wyniku oszustw internetowych. Na co zwrócić uwagę?

Brakuje programistów? Informatyczna droga na skróty może pomóc

Według EY, aż 81 proc. organizacji na świecie doświadcza niedoboru pracowników technologicznych. Dziś podstawowe kompetencje informatyczne wymagane są od osób na właściwie wszystkich stanowiskach. 

To, co gwarantuje sukces

Zdrowie to kluczowy element determinujący nasze osiągnięcia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle istotne jest zrozumienie złożonej relacji między stanem zdrowia, a sukcesami zawodowymi, ale branża stomatologiczna po latach dynamicznego rozwoju dziś zdaje się wyhamowywać - mówi Michał Kort – właściciel firmy stomatologicznej Implantik.

Anna Moskwa: suwerenność energetyczna priorytetem

Suwerenność energetyczna była naszym priorytetem - podkreśliła w środę podczas Kongresu 590 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Dostępność Plus: czym jest ten program

W Polsce mieszka około 4,7 mln osób niepełnosprawnych, czyli około 12,2% naszego społeczeństwa. Zatem to ogromna rzesza osób. 

Sposób na upały – jak wybrać klimatyzację i nie przepłacić?

Przed Polską kolejna fala upałów. Niewiele osób wie, że istnieją rządowe programy, które dofinansowują klimatyzację. Należy jednak zadbać, aby energia jaką wykorzystują, pochodziła ze źródeł odnawialnych. Jak to działa?

Wymiana walut w wakacje – co warto wiedzieć?

Złoty w ostatnim tygodniu wyraźnie umocnił się do euro, za które obecnie zapłacić trzeba 4,45 zł. Wiele osób planujących zagraniczne wakacje zastanawia się zatem, czy warto teraz wymienić walutę. O czym należy pamiętać przed zamianą złotówki na obcą walutę przed urlopową podróżą? 

Inflacja w Polsce na tle UE i USA

Czy wysoka inflacja może w końcu odpuścić? Dane z Polski i ze świata. 

Rząd planuje program dla firm energochłonnych wart 5 mld zł

Do końca czerwca 2023 r. rząd zamierza przyjąć program wsparcia dla firm energochłonnych wart 5 mld zł - wynika z informacji w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Marnotrawstwo materiałów przy pakowaniu – czy można uniknąć?

Ponad 40 milionów m3 powietrza trafia do polskich konsumentów wraz z ich zamówionymi produktami. Nadmierne pakowanie i zbędne wypełniacze kładą się cieniem na każdym aspekcie działalności firmy. W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem air-commerce.

Pomorska SSE z odznaczeniem państwowym

Działania Przemysława Sztandery, Prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  zostały docenione Srebrnym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie to przyznawane jest osobom, zasłużonym dla państwa lub obywateli.

Ekologiczna postawa konieczna, inaczej klienci wybiorą konkurencję

Inflacja zmusiła biznesy do odłożenia „na półkę” planów rozwoju i skupienia się na zadbaniu o większą efektywność kosztową (58%). Ponad połowa (51%) firm w Polsce jest przekonana, że stracą klientów, jeśli nie będą postrzegane jako podmioty poważnie traktujące odpowiedzialność za środowisko.

Kid adults – produkty dla dzieci chcą też dorośli

Kid adults: zjawisko w różnych sektorach produktowych. Dlaczego dorośli coraz chętniej sięgają po zabawki lub produkty z postaciami ich ulubionych w czasach dzieciństwa bajek? Co producenci powinni wiedzieć na temat targetu? 

Cyfryzacja handlu. Inwestycje w setkach mld USD

Na całym świecie branża detaliczna zainwestowała w ubiegłym roku 181 mld dolarów w technologie dla handlu i rozwiązania cyfrowe. Handel inwestuje spore środki w innowacje, jednak większość przedstawicieli branży nadal nie jest zadowolona z poziomu technologicznego zaawansowania swojej organizacji i planuje inwestycje.

Digitalizacja – sposób na kryzys?

Hossa nie może trwać wiecznie, w pewnym momencie przychodzi spowolnienie. Magazyny zaczynają wypełniać się produktami, a płynność finansowa zaczyna doskwierać. Procesy operacyjne i biznesowe są zazwyczaj niewydolne. Jakie działania podjąć w czasach kryzysowych?

Polskie firmy uprzywilejowane na Ukrainie? Porozumienie bliżej

Mamy nieformalne porozumienie, że polska firma działająca na Ukrainie jest traktowana dokładnie tak, jak ukraińska; w najbliższym czasie zostanie spisane oficjalne porozumienie międzyrządowe - powiedziała wiceszefowa resortu funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz.

Miesięczny Indeks Koniunktury: pierwsze sygnały odbicia w gospodarce?

W czerwcu Miesięczny Indeks Koniunktury wzrósł o 0,4 pkt do poziomu 96,0 pkt po spadku w poprzednim miesiącu o 0,8 pkt - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego i BGK. Zadecydowały wskaźniki wynagrodzeń i płynności finansowej.

Innowacje a finanse: jak CFO może uwolnić potencjał biznesu?

Dane ujawniają niewystarczające wykorzystanie dostępnych instrumentów finansowania innowacji przez biznes w Polsce. Z badania rynkowego wynika jasno – zaledwie 26% ankietowanych CFO deklaruje, że ich firmy korzystają z takiego wsparcia.

Zielona energia – energetyka rozproszona

Polska ponownie znalazła się na drugim miejscu w Europie, jeśli mowa o przyroście mocy zainstalowanej w fotowoltaice

Quick commerce: zakupy internetowe, dostawa natychmiastowa

Klienci poszukują wygody, szybkości i łatwości w zakupach on-line, co prowadzi do powstawania nowych modeli biznesowych takich jak quick commerce oraz dark store. Głównymi odbiorcami sklepów q-commerce są osoby młode, ceniące aspekt wygody.

Bezpieczne płatności za zakupy w sieci. Czego chcą konsumenci?

Na poczucie bezpieczeństwa podczas płatności za zamówienie w sieci najbardziej wpływa zaufanie do pośrednika płatności, znany operator lub metoda.

Ujemne ceny energii po raz pierwszy. Co to oznacza w praktyce?

Media obiegła informacja, że po raz pierwszy w historii mieliśmy ujemne ceny energii w Polsce, wytwórca płaci odbiorcy za zużycie energii. W niedzielę 11 czerwca między 11.00 a 16.00. Był to m.in. efekt wysokiej produkcji prądu ze źródeł odnawialnych.

REKLAMA