REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

To, co gwarantuje sukces

Michał Kort
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Zdrowie to kluczowy element determinujący nasze osiągnięcia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niezwykle istotne jest zrozumienie złożonej relacji między stanem zdrowia, a sukcesami zawodowymi, ale branża stomatologiczna po latach dynamicznego rozwoju dziś zdaje się wyhamowywać - mówi Michał Kort – właściciel firmy stomatologicznej Implantik.

Zgodzi się pan z twierdzeniem, że osiąganie celów biznesowych wymaga nie tylko umiejętności mentalnych, ale także fizycznej kondycji i wewnętrznej energii?

REKLAMA

Oczywiście. Często bagatelizujemy wpływ ogólnego stanu zdrowia na nasze osiągnięcia. Obserwując ludzi sukcesu widzę wyraźną korelację między ich dobry samopoczuciem, a kondycją fizyczną. Na pierwszy plan rzuca się ich stan uzębienia. Zdrowe zęby nie tylko stanowią naszą wizytówkę, ale również pełnią rolę zaproszenia do nawiązywania kontaktów zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Wyobraźmy sobie próbę budowania relacji z zaciśniętymi zębami. Zaniedbane zęby i nieprawidłowy zgryz mogą prowadzić do kompleksów, które wpływają negatywnie na jakość naszej pracy oraz zdolność do osiągania biznesowych celów. W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku sukces projektów często zależy od detali, a zdrowie jamy ustnej bez wątpienia jest jednym z tych istotnych elementów. Moi pacjenci, starając się o sukces, często dążą zarówno do zdrowia, jak i atrakcyjnego wyglądu. Niezależnie od naszych preferencji, jesteśmy nieustannie oceniani przez klientów i kontrahentów. Warto jednak zauważyć różnicę między ocenianiem na podstawie wyglądu, a oceną kondycji jamy ustnej. Zaniedbane zęby zawsze będą odbierane negatywnie. Natomiast zdrowy uśmiech może otworzyć przed nami wiele możliwości zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Uśmiech jest wyrazem pozytywnych emocji, korzystnie wpływa na naszych kontrahentów i współpracowników, zwiększa efektywność pracy w grupie, umożliwia nawiązanie więzi i budowanie zaufania. Można by rzec, że w dzisiejszym świecie biznesu, szczególnie dla menedżerów i liderów, uśmiech jest narzędziem niezbędnym do osiągania sukcesów. Dla nich leczenie stomatologiczne stanowi inwestycję, która z pewnością zwróci się wielokrotnie.

To powoduje, że kliniki stomatologiczne powstają, jak grzyby pod deszczu i konkurencja jest bardzo duża. Jakie widzi pan perspektywy rozwoju tej branży i warunki przetrwania?

REKLAMA

Polski rynek usług stomatologicznych stanowi doskonałe dowody na to, że opieka zdrowotna może być innowacyjnym i dynamicznym obszarem biznesowym. Klienci mają dostęp do szerokiej gamy informacji i coraz większe oczekiwania. Aby spełnić te wymagania, niezbędne jest holistyczne podejście. Musimy być ekspertami w dziedzinie implantologii, protetyki i ortodoncji. Oferowane przez nas usługi stomatologiczne coraz częściej uzupełniamy również o zabiegi kosmetyczne, które np. przyspieszają proces regeneracji po ingerencji chirurgicznej. Warto również zauważyć, że kompleksowe leczenie stomatologiczne nie może odbyć się w jednym dniu. W niektórych przypadkach proces ten może trwać nawet ponad tydzień. Dlatego klinika chcąc być konkurencyjna może dysponować własną bazą noclegową, co nie tylko zapewnia wygodę pacjentom, ale również ułatwia pracę lekarzom, przyczyniając się tym samym do podniesienia jakości świadczonych usług. 

REKLAMA

Chcąc dziś przetrwać na tym rynku nasze plany rozwoju muszą zakładać nie tylko stałe wprowadzanie nowych procedur leczenia dzięki innowacyjnym sprzętom ale również otwieranie kolejnych placówek, aby być bliżej pacjentów oraz osiągnąć korzyści wynikające z ekonomii skali. Nieustanne dążenie do doskonałości, holistyczne podejście do leczenia i dbałość o wysoką jakość usług to dziś sposób by przetrwać na tym konkurencyjnym rynku. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odpowiedź na pytanie o przewidywane perspektywy rozwoju branży stomatologicznej w nadchodzących latach wymaga spojrzenia na szerszy kontekst. Branża stomatologiczna odgrywa niezwykle istotną rolę w społeczeństwie, a zapotrzebowanie na usługi stomatologiczne stale rośnie. Wzrost świadomości zdrowotnej, zwiększające się oczekiwania pacjentów oraz postęp technologiczny są czynnikami, które kształtują przyszłość tej branży. Przewiduje się, że rozwój technologii i innowacyjnych metod leczenia będzie nadal napędzał branżę stomatologiczną. Coraz większe zastosowanie technologii cyfrowych, takich jak skanery intraoralne, drukarki 3D czy systemy CAD/CAM, umożliwiają precyzyjne planowanie i wykonanie zabiegów, skracając jednocześnie czas trwania leczenia. Nowoczesne implanty, materiały protetyczne i techniki ortodontyczne otwierają nowe możliwości i podnoszą standardy leczenia. Warto również zwrócić uwagę na rosnące znaczenie estetyki stomatologicznej. Pacjenci coraz bardziej dbają nie tylko o zdrowie jamy ustnej, ale również o piękny uśmiech. Z tego powodu usługi związane z wybielaniem zębów, ortodoncją estetyczną czy protetyką estetyczną będą nadal rozwijać się i cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Branża stomatologiczna będzie także korzystać z postępu w dziedzinie medycyny regeneracyjnej i biotechnologii. Badania nad nowymi metodami leczenia i odtwarzania tkanek jamy ustnej, takimi jak terapia komórkowa czy stosowanie biomateriałów, otwierają perspektywy na lepsze i bardziej skuteczne metody leczenia. W kontekście demograficznym należy zauważyć, że starzejące się społeczeństwo prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na usługi stomatologiczne. Zwiększająca się liczba seniorów, którzy pragną cieszyć się zdrowym uśmiechem i komfortem funkcjonowania, stwarza również duże możliwości rozwoju branży. Dlatego mimo rosnącej konkurencji, nadal jest duży potencjał dla tej branży ale należy iść z czasem postępom i wynalazkami. 

Polecamy: „Bezpieczna optymalizacja podatkowa”

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA