REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Igrzyska olimpijskie to święto sportu, ale dla marek okazji do zbicia kapitału nie tylko na sponsoringu
Igrzyska olimpijskie to święto sportu, ale dla marek okazji do zbicia kapitału nie tylko na sponsoringu
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Marki wykorzystują to od dawna, swoją komunikację czy zaangażowanie kierując w ten segment rynku. 

REKLAMA

Marki aktywne w czasie igrzysk: sponsoring, ale i szeroko zakrojona komunikacja

Jak tłumaczy Łukasz Roszkowski właściciel agencji marketingowej Mejor Media, międzynarodowe marki, które są partnerami podczas największej imprezy czterolecia widzą zauważalny wzrost rozpoznawalności i sprzedaży marki czy danych produktów, które akurat promują w czasie tego wydarzenia.
– Warto zauważyć, że Igrzyska Olimpijskie trwają około miesiąca więc ekspozycja sponsorska jest wyjątkowo długa i można budować w tym czasie szeroko zakrojoną komunikację na różnych rynkach, wykorzystując zachowania konsumentów w poszczególnych krajach czy kontynentach – mówi Łukasz Roszkowski.
– Marketing w sporcie to inwestycja, która może przynieść długoterminowe korzyści, zarówno w zakresie zwiększenia sprzedaży, jak i budowania trwałych relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi – dodaje ekspert.

Sponsoring; działanie lokalne o zasięgu globalnym

Rozpoczynające się w piątek 26 lipca 2024 r. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gratka dla milionów fanów sportu. Emocjonują się nimi miliony widzów na całym świecie. Niektóre segmenty produktów mogą to wykorzystać do swojej komunikacji i wyjść na tym pozytywnie.
Takim przykładem mogą być branża piwna. Podczas emocji sportowych wzrasta spożycie tego trunku a kibicowanie kojarzy się nieodłącznie dla większości społeczeństwa ze spożywaniem złocistego trunku.
Kolejnymi produktami, które zyskują na rywalizacji sportowej są produkty z branży RTV. Sieci handlowe podczas większych wydarzeń sportowych prześcigają się w promocjach wykorzystując w komunikacji globalne wydarzenia sportowe.
Sponsoring to doskonały sposób na zwiększenie widoczności marki. Logotypy umieszczone na strojach sportowych, bandach reklamowych czy w transmisjach telewizyjnych mogą dotrzeć do szerokiej publiczności. Takie działania przyciągają uwagę zarówno lokalnej społeczności, jak i globalnych odbiorców, w zależności od skali sponsorowanego wydarzenia – tłumaczy Łukasz Roszkowski.

Igrzyska w Paryżu, działania we własnym środowisku

REKLAMA

Sport kojarzy się z wartościami takimi jak zdrowie, determinacja, współpraca i fair play.
– Zaangażowanie firmy w wydarzenia sportowe może wzmocnić jej wizerunek, pokazując ją jako organizację wspierającą pozytywne inicjatywy i dbającą o dobro społeczności. Dzięki temu firma może zyskać większe zaufanie konsumentów oraz poprawić swoje relacje z lokalnymi społecznościami – podkreśla ekspert.

I dodaje, iż kolejnym pozytywnym aspektem zaangażowania marki może być powiększenie zasięgu na temat produktu czy usługi, które oferuje firma.
Organizowanie konkursów, eventów sportowych to skuteczne sposoby na zwiększenie zaangażowania klientów. Tego typu inicjatywy mogą przyciągnąć uwagę konsumentów, zbudować ich lojalność i zwiększyć ich zaangażowanie w markę. Dodatkowo, wydarzenia sportowe stwarzają okazje do interakcji z klientami w mniej formalnym, bardziej przyjaznym środowisku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wewnętrzne korzyści dla firmy zaangażowanej w sport

REKLAMA

Łukasz Roszkowski wskazuje też na jeszcze jedną ważną możliwość wykorzystania igrzysk olimpijskich dla potrzeb przedsiębiorstwa.
– Zaangażowanie firmy w sport może również pozytywnie wpłynąć na jej pracowników, promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Organizowanie firmowych eventów sportowych, wspieranie drużyn pracowniczych czy oferowanie programów zdrowotnych może poprawić morale i lojalność pracowników. Zadowoleni i zdrowi pracownicy są bardziej produktywni i zaangażowani w pracę, co przekłada się na lepsze wyniki firmy – wskazuje ekspert.
Duże wydarzenia sportowe, takie jak igrzyska olimpijskie mają globalny zasięg, co pozwala firmie na dotarcie do międzynarodowej publiczności. Zaangażowanie w takie wydarzenia może zwiększyć globalną rozpoznawalność marki i otworzyć drzwi do nowych rynków.

Ogólnie można stwierdzić, iż zaangażowanie firmy w sport to inwestycja, która przynosi długoterminowe korzyści.
Dzięki zwiększeniu rozpoznawalności marki, budowaniu pozytywnego wizerunku, zaangażowaniu klientów, wykorzystaniu nowych możliwości marketingowych, zwiększeniu sprzedaży, wzmacnianiu relacji wewnętrznych i osiąganiu globalnego zasięgu, firmy mogą znacząco poprawić swoje wyniki i zyskać przewagę konkurencyjną.
Przede wszystkim jednak wspieranie sportu to nie tylko korzyści dla przedsiębiorstwa, ale także pozytywny wpływ na społeczność i promowanie zdrowego stylu życia.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA