reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes

Biznes

Cykle tematyczne

VAT 2010 - najważniejsze nowości

Nowe zasady ustalenia miejsca świadczenia usług, zmiany zasad rejestracji, czy zmiany w deklarowaniu wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów- to tylko niektóre nowości jakie zaczną obowiązywać od nowego 2010 roku. »

Czy firmy wrócą do aktywności sprzed koronawirusa? Są już wstępne prognozy

Aktualizacja: 06.07.2020

W ponad połowie przedsiębiorstw epidemia wpłynęła na prowadzone lub planowane inwestycje. Większość z nich została wstrzymana lub przesunięta na przyszły rok. Jak firmy bronią się przed upadłością i czy jest szansa na powrót do normalności? »

Ofensywa cyberprzestępców. Przechowanie danych w chmurze oszczędzi sporo kłopotów

Aktualizacja: 18.06.2020

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik firmy, świadczące profesjonalne usługi, jak choćby biura rachunkowe. Udany atak hakerski może więc spowodować nieobliczalne szkody dla biura księgowego. Jak się przed tym chronić? Z pomocą przychodzi polska firma nazwa.pl oraz jej produkt - Cloud Backup. »

Szybką Ścieżką do zwalczenia pandemii

Aktualizacja: 04.05.2020

200 mln zł z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Nabór w ogłoszonym przez NCBR konkursie Szybka Ścieżka „Koronawirusy” potrwa od 6 maja do 31 grudnia 2020 r. Startować mogą firmy i jednostki naukowe z całego kraju. »

System kadrowo-płacowy i wybór instytucji finansowej

Aktualizacja: 26.03.2020

Dostosowanie systemu kadrowo-płacowego do obsługi PPK oraz wybór instytucji finansowej to nowe zadania, które postawiła przed pracodawcami ustawa o PPK. Nie jedyne, ale niezwykle istotne dla prawidłowego wdrożenia PPK i obsługi programu. Jak wybrać właściwy system ERP, który - zaopatrzony w moduł do obsługi PPK - usprawni pracę działów kadrowo-płacowych? Czym się kierować przy ocenie ofert instytucji finansowych? »

Dzięki konkursom NCBR rosną inwestycje w badania i rozwój. 7 lutego ruszył nabór w kolejnej edycji Szybkiej Ścieżki

Aktualizacja: 22.05.2020

Blisko 30-procentowy wzrost zatrudnienia w polskim sektorze B+R w ostatnich latach i rosnące z roku na rok o jedną czwartą nakłady na działalność badawczo-rozwojową dowodzą, że instytucjonalne wsparcie branży przynosi wymierne efekty. W szczególny sposób rozwijają się firmy – beneficjenci konkursów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). »

Druga fala w PPK: Wszystko, czego potrzebuje pracodawca, by wdrożyć pracownicze plany kapitałowe

Aktualizacja: 26.03.2020

Są nowym filarem systemu emerytalnego w Polsce, dobrowolnym dla pracownika. Co prawda obowiązuje w nich zasada autozapisu osób zatrudnionych (czyli tych od wynagrodzenia których odprowadzane są składki emerytalno-rentowe), w wieku 18-55 lat, ale uczestnictwo jest dobrowolne. Zgromadzone środki są prywatne, a pracownik może w każdej chwili je podjąć, pamiętając jednak, że nie zawsze wypłata odbędzie się bez potrąceń. Pieniądze pochodzące z wpłat pracownika, pracodawcy oraz skarbu państwa będą inwestowane w ramach funduszy zdefiniowanej daty przez wyspecjalizowane instytucje finansowe. To PPK, czyli pracownicze plany kapitałowe. »

Na Fixly pojawiły się usługi finansowe

Aktualizacja: 07.02.2020

Popularny serwis Fixly, łączący wykonawców ze zlecającymi, otwiera się na nowe usługi. Kojarzony do tej pory przede wszystkim z branżą budowlaną teraz rozszerza liczbę dostępnych kategorii, m.in. o usługi finansowe, biznesowe czy szkoleniowe. »

Jak zaliczyć do kosztów podatkowych firmy zakup drukarki?

Aktualizacja: 17.01.2020

Koszty zakupu zdecydowanej większości modeli drukarek dostępnych obecnie na rynku mogą być zaliczone bezpośrednio i jednorazowo do kosztów podatkowych w podatkach dochodowych (tj. podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT i podatku dochodowym od osób prawnych – CIT). Jedynie drukarki kosztujące ponad 10 tys. zł (tu już raczej trzeba mówić o dużych sieciowych urządzeniach wielofunkcyjnych, czy specjalistycznych drukarkach) mogą być zaliczone do kosztów podatkowych w formie odpisów amortyzacyjnych. »

Ograniczenie barier w prowadzeniu działalności innowacyjnej w 2018 r.

Aktualizacja: 16.10.2017

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej, który przedłożył minister nauki i szkolnictwa wyższego. Jakie zmiany mogą już niebawem wejść w życie? »

25 lat pozbawienia wolności za wyłudzenie VAT

Aktualizacja: 06.02.2017

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw. Zaostrza ona karę do 25 lat pozbawienia wolności za wyłudzenie VAT na podstawie fikcyjnych faktur powyżej 10 milionów złotych. »

Jak założyć jednocześnie dwie spółki?

Aktualizacja: 10.06.2016

Czy podczas jednej wizyty u notariusza możliwe jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki komandytowej? Z pewnością stanowiłoby to ułatwienie dla niejednego przedsiębiorcy. »

Czym jest prokura samoistna?

Aktualizacja: 08.07.2020

Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa, którego swoistość polega na tym, że może udzielić jej tylko przedsiębiorca. Jednym z jej rodzajów jest prokura samoistna. Zakres uprawnień i swoboda działania prokurenta samoistnego są stosunkowo szerokie. Pewne czynności prawne nie mogą jednak zostać objęte prokurą. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama