REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PARP: konkurs „Platformy startowe dla nowych pomysłów”

Dofinansowanie start-upów
Dofinansowanie start-upów
TORU HANAI
Materiały prasowe Nissan

REKLAMA

REKLAMA

Tylko do 12 lipca można składać wnioski w konkursie „Platformy startowe dla nowych pomysłów” koordynowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Start-upy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet 25 mln zł.

Wsparcie dla start-upów

Wielkimi krokami zbliża się koniec przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Platformy startowe dla nowych pomysłów” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Celem tej inicjatywy jest wsparcie ośrodków innowacji z wschodniej części naszego kraju oraz przeprowadzenie programów inkubacji start-upów poprzez partnerstwa wyspecjalizowanych podmiotów –  platformy startowe.

REKLAMA

Beneficjenci programu będą mogli skorzystać z wartościowych usług i wsparcia oferowanego przez platformy startowe, które pomogą im w przygotowaniu rentownych modeli biznesowych.

Ostatni dzień na składanie wniosków upływa już 12 lipca 2023 r. o godz. 16:00.

Platformy startowe dla nowych pomysłów – dla kogo?

REKLAMA

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty grantowe realizowane w partnerstwie z animatorami platform startowych. Muszą być one prowadzone na terytorium co najmniej jednego województwa makroregionu Polski Wschodniej i polegać na stworzeniu kompleksowego programu inkubacji innowacyjnych pomysłów start-upów. Projekt powinien obejmować wszystkie działania konieczne do realizacji zaplanowanego programu inkubacji, obejmującego także usługi niezbędne do rozwoju nowego pomysłu biznesowego.

W konkursie mogą wziąć udział ośrodki innowacji, takie jak parki naukowo-technologiczne, parki naukowe, parki technologiczne, inkubatory technologiczne. Konkurs skierowany jest wyłącznie do podmiotów mających siedzibę na obszarze Polski Wschodniej, obejmującej województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie oraz mazowieckie z wyjątkiem regionu warszawskiego stołecznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Platformy startowe dla nowych pomysłów – na co dofinansowanie?

Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów w naborze to 120 mln zł. Wsparcie przyznawane w ramach konkursu obejmuje koszty operacyjne oraz indywidualne wsparcie start-upów. Dofinansowanie w wysokości 10–25 mln zł będzie można przeznaczyć na przeprowadzenie programów inkubacji start-upów przez partnerstwa wyspecjalizowanych podmiotów – platformy startowe. W okresie inkubacji będą one dostarczać start-upom zindywidualizowane usługi podstawowe i specjalistyczne, pomagając w przygotowaniu rentownych modeli biznesowych. Dofinansowaniu podlegają m.in. koszty usług podstawowych i specjalistycznych czy wynagrodzenia personelu projektu, a także koszty usług pośrednich.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA