REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Fundusze inwestycyjne, Dofinansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dokumentacja konkursowa

Dotacje udzielane MSP współfinansowane ze środków europejskich są rozdzielane w ramach konkursów ogłaszanych przez Instytucje Wdrażające.

Pamiętaj o rozliczeniu podatków od zysków kapitałowych

Zeznanie podatkowe należy złożyć w tym roku do 30 kwietnia. O wypełnieniu formularza PIT 38 powinni pamiętać też inwestorzy giełdowi.

Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Aplikując o środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu w ramach działania 8.2 POIG musimy pamiętać, że podczas oceny naszej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie.

Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

Przedsiębiorcy, którzy podjęli próbę zdobycia unijnych pieniędzy na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, mogą zwiększyć swoje szanse poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów merytorycznych. Zwiększ swoje szanse i otrzymaj dotacje z UE.

REKLAMA

Dofinansowanie na założenie własnego biznesu

Dofinansowanie z Unii Europejskiej to szansa dla przedsiębiorców, którzy marzą o założeniu własnego biznesu, ale nie mają na to środków.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na wsparcie dużych przedsięwzięć innowacyjnych - poddziałanie 4.5.1 POIG

Jesteś przedsiębiorcą? Chcesz wdrożyć innowacyjną technologię, a jednocześnie zatrudnić nowych pracowników? Zainteresuj się poddziałaniem 4.5.1 POIG, w ramach którego możesz otrzymać dofinansowanie na swój innowacyjny pomysł.

Jak zdobyć dodatkowe punkty w ocenie merytorycznej fakultatywnej - poddziałanie 4.5.1 POIG

Wśród kryteriów oceny, którym podlega dokumentacja aplikacyjna, dodatkowo premiowane będą projekty zakładające wdrożenie innowacyjnych rozwiązań marketingowych oraz organizacyjnych. Czym jest innowacyjność marketingowa i organizacyjna i jak zdobyć dodatkowe punkty i tym samym zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wsparcia z UE?

Dokumenty do wniosku o środki na e-biznes. Działanie 8.1 POIG

Podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej badana jest poprawność przygotowania nie tylko wniosku o dofinansowanie, ale także dodatkowych dokumentów, stanowiących załączniki do wniosku. Od jakości przygotowania dodatkowej dokumentacji, prawdziwości podanych informacji czy realności przyjętych założeń może zależeć przyznanie wsparcia unijnego.

REKLAMA

Jak rozliczyć podatek od dochodów kapitałowych

Podatek od zysków osiągniętych z inwestycji kapitałowych w ubiegłym roku należy rozliczyć do końca kwietnia. Większość inwestorów jednak rozlicza się z fiskusem w ostatnim możliwym terminie. Warto przypomnieć kilka ogólnych zasad rozliczania podatków od zysków z inwestycji.

Coraz więcej funduszy sektorowych

Towarzystwa funduszy inwestycyjnych coraz częściej oferują fundusze sektorowe dzięki którym można inwestować pieniądze w określone branże, np. w budownictwo lub przemysł spożywczy.

Długa droga funduszy unijnych

Polska jest beneficjentem funduszy unijnych od ponad 10 lat. Można już pokusić się o podsumowanie dotychczasowych doświadczeń. Dlaczego Polska miała tyle kłopotów z przygotowaniem odpowiednich narzędzi, by płynnie przekazać dotacje przedsiębiorcom?

Dokumentacja aplikacyjna dla projektów związanych z ochroną własności przemysłowej- poddziałanie 5.4.1 POIG

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś być przygotowany na konieczność jej uzupełnienia i poprawy. Taką możliwość dopuszcza regulamin przeprowadzania konkursu.

Wsparcie z UE na inwestycje w sektorze produkcyjnym? Poddziałanie 4.5.1 POIG

Ubiegając się o wsparcie z funduszy unijnych, musimy wiedzieć, że po złożeniu wniosku o dofinansowanie zostanie on poddany szczegółowej analizie i weryfikacji. Od jej wyników będzie zależało przyznanie wsparcia finansowego na realizację projektów.

Najwięcej zyskały fundusze akcji europejskich

Właściciele jednostek funduszy inwestycyjnych w większości zyskali w marcu. Najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.

Jak skorzystać z pomocy Promotorów Projektów Innowacyjnych? Działanie 4.2 POIG

Ubiegając się o środki z działania 4.2 POIG mamy możliwość skorzystania z bezpłatnych usług Promotorów Projektów Innowacyjnych (PPI). Na czym konkretnie polega ich wsparcie i jak skorzystać z ich pomocy? Na te i inne pytania odpowie poniższy artykuł.

Wsparcia z UE na wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Ubiegając się o środki z UE na wsparcie swojego przedsiębiorstwa należy pamiętać, iż dokumentacja aplikacyjna jest oceniana pod kątem kryteriów obowiązkowych oraz dodatkowych. Większa liczba punktów przyznana podczas oceny kryteriów dodatkowych zwiększa szanse na uzyskanie wsparcia.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Aplikując o środki unijne w ramach procedury konkursowej możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji lub wniesienie niezbędnych poprawek. Warto poznać proces oceny swojego wniosku aby być gotowym na taką ewentualność.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie na pozyskanie inwestora zewnętrznego nie powinieneś spoczywać na laurach. W ramach oceny możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o środki na innowacyjne produkty? Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Aby skutecznie aplikować o środki unijne należy dołożyć wszelkiej staranności w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji projektowej. Będzie ona dokładnie analizowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wsparcia z UE. Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze środków unijnych.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych produktów - działanie 1.4 i 4.1 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na innowacyjny produkt i nie wiesz co dalej? Poznaj zasady oceny wniosków i przygotuj się na przyznanie wsparcia.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

Jak powinna zostać sporządzona opinia o nowej technologii - działanie 4.3 POIG

Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część II

Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część I

Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Kredyt technologiczny dla innowacyjnych przedsiębiorców - działanie 4.3 POIG

W ramach unijnego wsparcia przedsiębiorcy wdrażający nowe technologie będą mogli ubiegać się o spłatę części zobowiązań zaciągniętych w bankach komercyjnych.

Fundusze unijne na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe? Możliwość wsparcia innowacyjnych pomysłów oferuje dziś Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

W dzisiejszych czasach pozyskiwanie kapitału zewnętrznego na rozwój firmy jest zadaniem trudnym. Może to ułatwić Unia Europejska, dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Innowacyjne pomysły przed wprowadzeniem ich w życie powinny zostać skutecznie opatentowane. Koszty związane z uzyskaniem ochrony prawnej wytworów intelektualnych może pokryć Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Zaciśnij współpracę ze swoimi klientami poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych w swoim przedsiębiorstwie. Wsparcie tego typu działań oferuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Fundusze parasolowe chronią przed podatkiem belki

W rankingu funduszy parasolowych przygotowanym przez Open Finance wygrywa Aviva Investors FIO. Zwycięstwo zawdzięcza dobrym wynikom poszczególnych subfunduszy i bogatej ofercie produktowej.

Duże różnice w wynikach funduszy nieruchomości

Zyski osiągnięte dzięki funduszom inwestującym na rynku nieruchomości w ciągu ostatniego roku mieszczą się w przedziale od 47% do prawie 100% – wynika z analizy Home Broker. W lutym 2010 r. najsłabiej wypadły fundusze lokujące w akcje spółek z naszego regionu. Najwięcej można było zyskać na funduszach obligacyjnych.

Ranking funduszy inwestycyjnych - luty 2010

Luty nie był udanym miesiącem dla właścicieli jednostek funduszy inwestycyjnych. Największe straty przyniosły fundusze inwestujące w Turcji. Jest jednak spora szansa, że była to chwilowa słabość tego rynku. Kolejny miesiąc dobrze radziły sobie fundusze obligacji.

Słabe wyniki funduszy inwestycyjnych w ostatnim roku

Pomimo dużych wzrostów cen akcji na giełdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wielu funduszom odrobienie strat z bessy z lat 2007-2009 zajmie najpewniej jeszcze kilka lat.

Trudno wybrać dobry fundusz nieruchomości

Największe zyski wśród funduszy inwestujących w spółki budowlane i nieruchomości przyniósł swoim inwestorom w styczniu DWS Sektora Infrastruktury i Informatyki – wynika z analizy Home Broker. W skali roku rekordzista z tej grupy pozwolił posiadaczom jednostek niemal podwoić zainwestowany kapitał.

Hossa nie zawitała do Polski w styczniu

Posiadacze jednostek funduszy akcyjnych, którzy liczyli na „efekt stycznia” trochę się rozczarowali. Co prawda w pierwszej połowie miesiąca ceny akcji rosły ale potem indeksy giełdowe odnotowały już zniżki.

Nieudany efekt stycznia

Jak zwykle na początku roku inwestorzy giełdowi zastanawiają się, czy tym razem mieliśmy do czynienie z efektem stycznia, czy może z defektem stycznia.

Pożyczki udziałowców jako istotne źródło finansowania spółki

W okresie zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy znaczenia nabiera finansowanie działalności spółek przez ich udziałowców w formie pożyczek. Jak powinna być udzielona taka pożyczka?

Niskie notowania funduszy nieruchomości

Spadają notowania funduszy nieruchomości, cena rynkowa ich certyfikatów jest o 30 proc. niższa od wartości aktywów netto.

Fundusze polskich akcji tylko z nazwy

Fundusze polskich akcji coraz chętniej inwestują w zagraniczne papiery wartościowe. Co dziesiąta złotówka powierzona tym funduszom przeznaczona jest na zagraniczne inwestycje.

Rating funduszy inwestycyjnych – grudzień 2009

Średnia stopa zwrotu z funduszy polskich akcji w 2009 roku przekroczyła 40 proc. W ostatnich 10 latach większe zyski były tylko w roku 2006.

W jakie fundusze inwestować w 2010 roku

W 2009 roku nastąpiło wyraźne ożywienie na rynkach kapitałowych spowodowane wcześniejszą dużą przeceną akcji. Mało prawdopodobne jest, aby w 2010 roku tendencja ta była kontynuowana w podobnym stylu. W tym roku trzeba się będzie zastanowić wybierając fundusz inwestycyjny.

Które fundusze mają największe zyski podczas hossy

Okazuje się, że fundusze inwestycyjne, które miały najgorsze wyniki inwestycyjne podczas bessy giełdowej, notują największe zyski podczas hossy. Najlepszy fundusz polskich akcji do odrobienia strat poniesionych w okresie bessy potrzebuje jeszcze 30-proc. wzrostu.

Fundusze zarabiające na spadkach coraz popularniejsze

Na rynku funduszy inwestycyjnych coraz częściej poszukiwane są produkty pozwalające zarabiać na spadkach kursów giełdowych. Na zagranicznym rynku funduszy inwestycyjnych pojawił się ostatnio nowy trend. Klasyczne konstrukcje powoli wypierane są przez alternatywne instrumenty pozwalające zarabiać zarówno na wzroście, jak i na spadku cen aktywów.

Rating funduszy inwestycyjnych – listopad 2009

W listopadzie największe zyski przynosiły fundusze inwestujące na rynku surowców, ze szczególnym naciskiem na złoto. Ponadto zakończyła się dobra passa funduszy europejskich rynków wschodzących.

Coraz chętniej wybieramy fundusze inwestycyjne zamiast lokat

Przy spadającym oprocentowaniu lokat bankowych, Polacy coraz częściej wybierają agresywne metody inwestowania – akcje i fundusze inwestycyjne. W ostatnim miesiącu kredytowym hitem była pożyczka na akcje PGE – wynika z najnowszych danych NBP, dotyczących stanu zadłużenia Polaków i ich oszczędności zdeponowanych w bankach.

Najlepsze fundusze parasolowe

Aviva Investors, BPH i UniFundusze – to najlepsze fundusze parasolowe według rankingu przygotowanego przez Open Finance.

REKLAMA