REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Zachętą do skorzystania z faktoringu ma być niskooprocentowana pożyczka gotówkowa wspierająca płynność przedsiębiorcy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Gotówka na niski procent to usługa równie nowatorska jak jeszcze niedawno mikrofaktoring – internetowy faktoring dla najmniejszych firm, zresztą w wydaniu tego samego nowatorskiego usługodawcy.

REKLAMA

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, określanego często jako mikrofirmy albo jednoosobowa działalność gospodarcza JDG, mają wielki problem z finansowaniem swojej działalności. Trudniej im o kredyt, a nawet leasing, częściej niż inne podmioty posiłkują się środkami prywatnymi lub prywatnymi pożyczkami.
W ten sposób pokrywają nie tylko wydatki inwestycyjne, ale często pozyskują środki obrotowe – na bieżące potrzeby.

Gotówka od NFG, firmy specjalizującej się w mikrofaktoringu internetowym właśnie tę lukę może uzupełnić.

Gotówka dla mikrofirmy dostępna online

REKLAMA

– Od lat współpracujemy z firmami z sektora MŚP i wiemy, z jakimi wyzwaniami w dostępie do finansowania borykają się na co dzień. Gotówka na wydatki firmowe ma ułatwić codzienne prowadzenie biznesu najlepszym, najbardziej wiarygodnym firmom poprzez udostępnienie im rozwiązania poprawiającego ich płynność finansową w sytuacji, gdy tego najbardziej potrzebują – tłumaczy Martin Kaczmarski, prezes zarządu Kaczmarski Group, której częścią jest NFG.

Jak to działa? osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która zdecyduje się na współpracę z Narodowym Funduszem Gwarancyjnym (NFG), może w ramach przyznanego limitu uzyskać do 10 tys. zł finansowania na dowolny cel, bez żadnych dodatkowych warunków, w prostym procesie online.
Nie musi przy tym przedkładać faktury sprzedaży (jak w klasycznym faktoringu) ani innej formy zabezpieczenia spłaty zaciągniętego zobowiązania. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Gotówka na wydatki firmowe jest uzupełnieniem oferty rynkowej o rozwiązanie finansowe dużo prostsze i łatwiej dostępne, praktycznie niewymagające żadnych formalności. Tym różni się od typowych pożyczek czy kredytów bankowych. Chcemy w ten sposób zachęcić klientów do korzystania z tego typu innowacyjnych produktów finansowych – mówi Emanuel Nowak, dyrektor departamentu produktów i sprzedaży NFG.

Faktura zamiast spłaty pożyczki

REKLAMA

Uzyskane finansowanie przedsiębiorca może spłacić na dwa sposoby: gotówką lub przekazując NFG fakturę sprzedaży do faktoringu. Firmy, które do końca maja zawrą z NFG umowę o eFaktoring, przez najbliższe trzy miesiące będą mogły korzystać z preferencyjnego oprocentowania Gotówki na wydatki firmowe w wysokości 1,99 proc. A jeśli spłacą to zobowiązanie poprzez przekazanie faktury do eFaktoringu, wówczas Gotówka na wydatki firmowe będzie całkowicie bezpłatna. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że NFG jako pierwsza spółka w Polsce zaoferowała mikrofirmom faktoring dostępny w pełni online. W 2022 r. wprowadziła na rynek raty dla biznesu, które oferuje pod marką Fakturatka.

Coraz trudniej prowadzić biznes bez faktoringu

Niemal dziewięć na dziesięć firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie problemów z płynnością finansową coraz częściej sięgają one po faktoring.

Skalę zapotrzebowania firm na nowoczesne formy finansowania biznesu widać w danych rynkowych. Z ostatniego badania GUS obejmującego działalność faktoringową przedsiębiorstw finansowych wynika, że między 2022 a 2023 rokiem całkowita wartość wierzytelności przekazanych do faktoringu wzrosła o 20 proc. i osiągnęła poziom 476,9 mld zł. 

Z kolei analizy firmy faktoringowej NFG pokazują, że w 2023 r. średnia wartość faktury w faktoringu wzrosła o ponad 14 proc. (z 7 824 zł do 8 942 zł rok do roku). Jednocześnie o ponad 36 proc. wzrosła wartość faktur finansowanych w formie rat dla biznesu, a o ponad 20 proc. ich całkowita liczba. 

Z badania Kaczmarski Group „2024 rok z perspektywy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”, wynika, że w co drugiej firmie (55 proc.) zdarzają się problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań przez kontrahentów. Czekanie na płatność często powoduje wyrwę w firmowym budżecie. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA