| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie na pozyskanie inwestora zewnętrznego nie powinieneś spoczywać na laurach. W ramach oceny możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji.

Przypomnijmy – w ramach działania 3.3.2 przedsiębiorca z sektora MŚP może otrzymać wsparcie na zakup usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym. 

Jak przebiega proces oceny wniosku?

Zgodnie z obowiązującymi zasadami naboru wniosków (regulamin przeprowadzania konkursu z dnia 15 stycznia 2010 r.), wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków, czyli specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji, która dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wypełniając wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków należy kierować się Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie, która również dostępna jest pod adresem agencji. Wypełniony wniosek należy wydrukować i podpisać, a wersję elektroniczną zapisać na nośniku elektronicznym. Do papierowej wersji wniosku o dofinansowanie wnioskodawca musi dołączyć załączniki do wniosku o dofinansowanie, zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej wymienione we wniosku o dofinansowanie. Całość dokumentacji aplikacyjnej należy złożyć w siedzibie PARP.

Zobacz koniecznie: Fundusze unijne

Najpierw ocena formalna, a później merytoryczna

Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej ma charakter dwuetapowy. Najpierw wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami oceniany jest pod kątem kryteriów formalnych, następnie pod kątem kryteriów merytorycznych. Oceny formalnej dokonuje PARP. 

W przypadku, gdy wniosek zawiera uchybienia formalne podlegające możliwości uzupełnienia lub poprawienia (tj. niemające zasadniczego charakteru) wnioskodawca jest wzywany (za pośrednictwem faksu lub e-maila) do poprawienia lub uzupełnienia złożonych dokumentów.

Poprawa lub uzupełnienie złożonych dokumentów powinna nastąpić w nieprzekraczalnym terminie 5 dni roboczych, liczonych od dnia następnego po dniu przesłania przez wnioskodawcę potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień (poprawy).

Konkretne uchybienia mogą być poprawione tylko raz. Poprawki dotyczące wniosku wnioskodawca wprowadza do Generatora Wniosków, następnie zapisuje, drukuje, podpisuje i przekazuje poprawioną wersję do PARP. Poprawki do załączników wprowadza się w ich wersjach elektronicznych, następnie należy je wydrukować, podpisać i przekazać do PARP (we wersji papierowej i elektronicznej). W przypadku gdy wniosek nie spełnił wszystkich kryteriów oceny formalnej podlega odrzuceniu, a wnioskodawca informowany jest o powodach jego odrzucenia. Czas przewidziany na ocenę formalną wniosku o dofinansowanie nie powinien przekroczyć 25 dni roboczych licząc od daty złożenia wniosku w PARP. Po zakończeniu oceny formalnej i spełnieniu przez wniosek wszystkich wymaganych kryteriów w tym zakresie przeprowadzana jest ocena merytoryczna.

Polecamy: serwis Mała firma

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Olewińska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »