REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Działanie 8.2 POIG
Działanie 8.2 POIG

REKLAMA

REKLAMA

Aplikując o środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu w ramach działania 8.2 POIG musimy pamiętać, że podczas oceny naszej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie.

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas III rundy naboru wniosków w 2009 roku, przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem z działania 8.2. POIG wypełniali wnioski o dofinansowanie w Generatorze Wniosków – aplikacji, która jest dostępna na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków, która również jest dostępna na stronach internetowych agencji. Wypełniony w generatorze wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z załącznikami dostarczyć do Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej z punktu widzenia głównej lokalizacji projektu. Dodatkowo do papierowej wersji dokumentacji aplikacyjnej należy załączyć wersję elektroniczną wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna 

REKLAMA

Po złożeniu przez przedsiębiorcę dokumentacji do RIF jest ona poddawana szczegółowej ocenie. Zgodnie z przyjętymi wymogami, projekt powinien spełniać kryteria formalne i merytoryczne. Jeżeli podczas oceny formalnej okaże się, że wniosek zawiera uchybienia formalne, które można poprawić lub uzupełnić na tym etapie, wnioskodawca wzywany jest do tego. Informacja o konieczności poprawy lub uzupełnienia dokumentacji jest przekazywana wnioskodawcy faksem lub e-mailem.

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin ten jest liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia zawiadomienia o konieczności poprawienia lub uzupełnienia wniosku. W przypadku gdy wniosek nie zostanie uzupełniony lub poprawiony w wyznaczonym terminie, podlega odrzuceniu.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. W przypadku konieczności naniesienia poprawek do wniosku o dofinansowanie należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Następnie wniosek wydrukować, podpisać i dostarczyć do RIF

REKLAMA

Poprawki do biznes planu wnioskodawca wprowadza do biznes planu w edytorze tekstu, drukuje, podpisuje, a następnie wersję papierową i wersję elektroniczną przekazuje do właściwej RIF. Po doręczeniu przez wnioskodawcę poprawionej lub uzupełnionej wersji wniosku podlega on ponownej weryfikacji pod kątem spełniania kryteriów oceny formalnej. Po spełnieniu przez wniosek wszystkich kryteriów formalnych jest on przekazywany do oceny merytorycznej. Ocena merytoryczna dokonywana jest w systemie ”zero-jedynkowym”.

Czas na udzielenie wyjaśnień podczas oceny merytorycznej wynosi 3 dni robocze. Termin ten jest liczony od następnego dnia po dniu doręczenia wezwania. W przypadku nieotrzymania wyjaśnień ocena wniosku przeprowadzana jest na podstawie dostępnych informacji.

Przeczytaj także: Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Po spełnieniu przez wniosek wszystkich kryteriów merytorycznych sporządza się listę projektów rekomendowanych do wsparcia. Po zatwierdzeniu listy PARP/RIF ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów wyłonionych do wsparcia, a następnie RIF pisemnie informuje każdego z Wnioskodawców o wynikach oceny jego projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

REKLAMA

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA