REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dokumentacja na przygotowanie i wdrożenie planu rozwoju eksportu. Działanie 6.1 POIG

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Działanie 6.1 POIG
Działanie 6.1 POIG
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś zachować czujność. Twój wniosek zostanie poddany ocenie, podczas której możesz zostać poproszony o udzielenie dodatkowych wyjaśnień.

Przypomnijmy – w ramach tego działania wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorcy na przygotowanie (etap I) i wdrożenie planu rozwoju eksportu (etap II).

REKLAMA

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas ostatniego naboru wniosków, przedsiębiorca zainteresowany otrzymaniem wsparcia, wypełnia wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków, która dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP. Należy pamiętać, że wniosek ten powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków dla działania 6.1, która również dostępna jest na stronach internetowych agencji. Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami (dokumentami wymienionymi we wniosku) należy dostarczyć do Regionalnej Instytucji Finansującej - RIF, właściwej dla siedziby wnioskodawcy. Dodatkowo wymagane jest aby do dokumentacji papierowej została załączona wersja elektroniczna wniosku zapisana na nośniku elektronicznym (tożsama z wersją papierową).

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

W ramach ogłoszonego naboru, wnioskodawca składa dokumentacje aplikacyjną w zakresie przygotowania planu rozwoju eksportu. Po otrzymaniu informacji o pozytywnej weryfikacji planu, przedsiębiorca powinien zawnioskować, w ramach wyznaczonej rundy aplikacyjnej, o dofinansowanie etapu II, czyli wdrożenie planu w życie.

Terminy składania wniosków o dofinansowanie, miejsce składania wniosków oraz wysokość budżetu przeznaczonego na rundę aplikacyjną, określone są w ogłoszeniu o naborze wniosków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

Ocena formalna jest dokonywana przez pracowników RIF. Na tym etapie badana jest mi.n. kompletność złożonej dokumentacji, kwalifikowalność wnioskodawcy czy zgodność projektu z politykami horyzontalnymi. W przypadku wystąpienia uchybień, które można poprawić/uzupełnić na tym etapie oceny, wnioskodawca wzywany jest do poprawienia/uzupełnienia. O takiej konieczności wnioskodawca jest informowany za pomocą faksu (na numer wskazany we wniosku o dofinansowanie) lub e-mailem.

Polecamy serwis: Mała firma

Wnioskodawca jest zobowiązany do uzupełnienia/poprawienia dokumentacji w terminie nieprzekraczającym 5 dni roboczych, liczonych od następnego dnia po dniu przesłania potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień/poprawy.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku pozostałych działań, konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. Jeżeli przedsiębiorca został wezwany do uzupełnia wniosku o dofinansowanie, należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Po uzupełnieniu, wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do RIF. Za datę wpływu poprawionej wersji wniosku uznaje się datę wpływu wersji papierowej do RIF. Po dostarczeniu poprawionej wniosku do RIF podlega on ponownej ocenie. Po spełnieniu przez dokumentację wszystkich kryteriów formalnych, jest ona przekazywana do oceny merytorycznej. Podczas tej oceny wnioski są badane pod kątem spełniania kryteriów merytorycznych obligatoryjnych oraz fakultatywnych.

Co jest warte podkreślenia, ocena merytoryczna fakultatywna dla etapu I, czyli przygotowania planu rozwoju eksportu jest dokonywana w systemie zero-jedynkowym. W trakcie tej oceny, wnioskodawca może zostać poproszony o udzielenie dodatkowych wyjaśnień do złożonej dokumentacji. O takiej konieczności przedsiębiorca jest informowany faksem lub e-mailem.

Przedsiębiorca, który został poproszony o udzielenie dodatkowych wyjaśnień podczas oceny merytorycznej, powinien zrobić to niezwłocznie w terminie 3 dni roboczych, liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia wezwania. W przypadku nieudzielenia takich wyjaśnień ocena będzie dokonana na podstawie dostępnych informacji.

Aby wniosek mógł zostać zarekomendowany do objęcia wsparciem musi spełniać wszystkie kryteria obligatoryjne podczas oceny merytorycznej. W przypadku, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, w ramach I etapu wsparcie uzyskują projekty, które spełniają największą liczbę kryteriów fakultatywnych. W ramach II etapu o otrzymaniu wsparcia decyduje jedynie data wpływu kompletnego wniosku.

Po zatwierdzeniu listy rankingowej projektów, informacja w tym zakresie jest umieszczana na stronie internetowej RIF/PARP, a wnioskodawcy są pisemnie informowani o wynikach oceny projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA