REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie na założenie własnego biznesu

Dofinansowanie na założenie własnego biznesu
Dofinansowanie na założenie własnego biznesu

REKLAMA

REKLAMA

Dofinansowanie z Unii Europejskiej to szansa dla przedsiębiorców, którzy marzą o założeniu własnego biznesu, ale nie mają na to środków.

PO Kapitał Ludzki

Program Operacyjny Kapitał Ludzki stanowi odpowiedź na wyzwania, jakie przed państwami członkowskimi stawia odnowiona Strategia Lizbońska. W głównej mierze chodzi o rozwijanie wiedzy i innowacyjności oraz stworzenie większej liczby trwałych miejsc pracy. Wyzwania te mają zostać spełnione poprzez wsparcie takich obszarów jak: zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, a także zagadnienia związane z rozwojem zasobów ludzkich na terenach wiejskich.

REKLAMA

Środki przeznaczone na realizację Programu Kapitał Ludzki stanowią około 15 % całości środków przeznaczonych na realizację Programów Operacyjnych. Program składa się z 10 priorytetów, które są realizowane zarówno na poziomie regionalnym, jak i centralnym.

Priorytet 6

REKLAMA

Priorytet 6 skierowany jest do przedsiębiorców, którzy marzą o założenie własnego biznesu i poszukują na ten cel odpowiednich środków. W ramach tego priorytetu funkcjonuje Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”, które może stać się instrumentem wsparcia na założenie własnego biznesu.

Z dofinansowania w ramach przedmiotowego działania mogą skorzystać wszystkie podmioty, z wyłączeniem powiatowych urzędów pracy oraz osób fizycznych. Grupę docelową stanowią natomiast osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej 12 miesięcy, kobiety, osoby do 25 roku życia, osoby po 45 roku życia, jak również niepełnosprawni i osoby zamieszkujące w gminach wiejskich i miejsko - wiejskich. Działanie to ma na celu promocję oraz wspieranie inicjatyw, które mają służyć zwiększeniu aktywności zawodowej, a także tworzeniu nowych miejsc pracy.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przyszły przedsiębiorca chcący skorzystać z tej możliwości może uzyskać bezzwrotną pomoc na doradztwo i szkolenia umożliwiające mu zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia oraz prowadzenia własnej działalności. Ponadto Beneficjent może uzyskać środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości sięgające do wysokości 40 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodatkowym atutem tego programu jest możliwość skorzystania ze wsparcia pomostowego. Wsparcie pomostowe obejmuje jest ważne w okresie między 6 a 12 miesięcem od rozpoczęcia działalności gospodarczej i wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenia dotacji; jest połączone z doradztwem oraz pomocą w efektywnym wykorzystaniu dotacji.

Jeśli natomiast ktoś chciałby uzyskać pomoc na realizację projektu związanego z działalnością w Internecie, może skorzystać z konkursu w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Przeczytaj koniecznie: Kredyt technologiczny dla innowacyjnych przedsiębiorców - działanie 4.3 POIG

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  Dlaczego opłaca się ponownie wykorzystywać, odnawiać lub odsprzedawać stare urządzenia elektroniczne?

  Współczesny rynek elektroniki użytkowej opiera się głównie na handlu nowym sprzętem w sieciach sprzedaży stacjonarnej i na platformach online. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również recommerce (reverse commerce), czyli sprzedaż zakupionych produktów w celu ich ponownego wykorzystania, odnowienia, poddania recyklingowi lub odsprzedaży. Jakie zalety ma handel zwrotny? Komu i czemu służy? Czy ma szansę dalej się rozwijać? 

  Polskie firmy co roku wyrzucają do kosza miliony złotych! Recykling oprogramowania jest możliwy

  W zasobach wielu firm i instytucji publicznych zalegają niekiedy nawet setki sztuk niewykorzystywanych licencji wieczystych na oprogramowanie wartych dziesiątki, a czasem i setki tysięcy złotych. Nieliczne podmioty decydują się na ich odsprzedaż – a szkoda, bo to przedsięwzięcie nie tylko zgodne z prawem, ale i mogące stanowić jeden z elementów optymalizacji kosztowej działalności każdej organizacji.

  Będą przepisy regulujące zasady wykonywania działalności kosmicznej

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt ustawy o działalności kosmicznej. Nowa ustawa będzie regulowała m.in. zasady wykonywania działalności kosmicznej, jak również warunki i tryb wydawania zezwolenia na prowadzenie działalności kosmicznej. Działalność kosmiczna będzie mogła być wykonywana wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia udzielanego przez Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK).

  REKLAMA

  PIT kasowy coraz bliżej. Rząd chce w II kw. przyjąć projekt ustawy. Ale nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli wybrać PIT kasowy

  Kasowy PIT będą mogli wybrać przedsiębiorcy wykonujący działalność wyłącznie indywidualnie, jeżeli ich przychody z tej działalności w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 500 tys. zł oraz przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Kasowego PIT nie będą mogli wybrać przedsiębiorcy, którzy prowadzą księgi rachunkowe.

  Od 2025 roku zapłacisz podatek dopiero gdy kontrahent zapłaci za fakturę. Uwzględnisz koszty, gdy za nie zapłacisz [kasowy PIT]

  Najprawdopodobniej w 2025 roku wejdą w życie przepisy wprowadzające tzw. kasowy PIT. Opublikowano już założenia nowelizacji wprowadzającej te przepisy. Co z nich wynika?

  Polska wystąpi z wnioskiem o zezwolenie na połów szprota w kwietniu. Chodzi o zapewnienie żywności ukraińskim żołnierzom

  Połów szprota w kwietniu na głębokości większej niż 65 m – to będzie przedmiotem wniosku polskiego rządu do Komisji Europejskiej. Argumentem za uwzględnieniem tego wniosku przez władze Unii Europejskiej ma być fakt, że łowiony przez polskich rybaków szprot stanowi podstawę wyżywienia ukraińskich żołnierzy walczących na froncie wojny z Rosją.

  Dominujący wspólnik sp. z o.o. nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako jedyny wspólnik spółki – uchwała Sądu Najwyższego

  21 lutego 2024 r. Sąd Najwyższy (SN) podjął uchwałę (III UZP 8/23), w której stwierdził, że wspólnik dwuosobowej spółki z o.o. posiadający 99% udziałów (wspólnik dominujący) nie podlega ubezpieczeniom społecznym jako osoba prowadząca pozarolniczą działalność.

  REKLAMA

  Handel hurtowy i nowe zamówienia w przemyśle - co pokazują najnowsze dane GUS?

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o wynikach handlu hurtowego i nowych zamówieniach w przemyśle w styczniu 2024 roku.

  Ceny zbóż 2024 - koniec lutego. Ile kosztują pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, pszenżyto w Polsce i na giełdach światowych?

  Ile kosztują zboża na polskim rynku i w eksporcie w ostatniej dekadzie lutego 2024 roku? Jakie są ceny na giełdach światowych? Jakie ceny osiągają: pszenica, żyto, kukurydza, jęczmień, owies, rzepak, pszenżyto? 

  REKLAMA