REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, E-firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kieszonkowe aparaty cyfrowe – czy poradzą sobie z firmowym wyzwaniem?

Kieszonkowe aparaty cyfrowe opanowały praktycznie każdą wysokość półek cenowych. Jeśli nie zależy nam na jakości, możemy kupić takie urządzenie już za niewiele ponad 100 złotych. Jeśli jednak chcemy wydać 500, 600 i więcej złotych, również znajdziemy odpowiedni model. Poznajmy więc wszystkie aspekty, na które warto zwracać uwagę udając się do sklepu po taki aparat.

Wybieramy aparat fotograficzny dla firmy – na co zwracać uwagę?

Planując kupno aparatu kompaktowego stoimy przed wyborem dziesiątek najróżniejszych modeli. Większość różni się między sobą ceną i jakością wykonania oferując praktycznie to samo. Są jednak modele, które wyróżniają się na tle konkurencji i właśnie na nie warto zwrócić uwagę. Właściwe określenie potrzeb pozwoli nam precyzyjnie wybrać odpowiedni model. Przed kupnem warto również poznać cechy charakterystyczne aparatów kompaktowych, aby mieć pojęcie o tym, co widnieje na opakowaniu w broszurce reklamowej lub na etykiecie przy cenie. Pamiętajmy, że nie istnieje zasada, w myśl której kompaktowe aparaty cyfrowe z danego przedziału cenowego powinny mieć określone cechy budowy czy parametry techniczne. W każdej kategorii cenowej można znaleźć coś dla siebie.

Na co zwracać uwagę kupując aparat kompaktowy dla firmy?

Aparat fotograficzny przyda się w każdej firmie. O ile kamera wideo może nie być konieczna, aparat z pewnością będzie świetnym towarzyszem spotkań, imprez integracyjnych czy firmowych wyjazdów. Przed kupnem aparatu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Nawet, jeśli nie jesteśmy miłośnikami fotografii, warto poznać podstawowe funkcje i aspekty aparatów fotograficznych.

Formaty zapisu wideo – na co zwracać uwagę kupując kamerę?

Kupując kamerę wideo mamy zamiar nagrywać za jej pomocą różne filmy. Oczywiście chcemy, aby nasze dzieło obejrzeli inni na telewizorze, komputerze lub telefonie. Z pewnością nikt nie kupuje kamery z myślą o oglądaniu nagranych filmów na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Jeśli więc chcemy, aby nasze dzieło dało się edytować i odtwarzać na PC, smartphonie czy telewizorze, musimy sprawdzić jakie formaty obsługuje nasza kamera. Poznajmy tajniki kilku formatów wideo.

REKLAMA

Na co zwracać uwagę, a co pominąć podczas wyboru kamery do firmy?

Jeśli chcemy wybrać odpowiednią kamerę wideo, musimy zapoznać się z jej specyfikacją techniczną. Jest ona bardzo pomocna i pozwala znacząco zawęzić wybór do kilku modeli, jednak nie tłumaczy wszystkiego. Możemy na przykład wykorzystać cenę kamery dodając do tego inne specyfikacje, jak rozmiar LCD, waga, czy typ mikrofonu. W tym celu będziemy w stanie odrzucić te modele, które nas nie interesują i nie chcemy dopłacać za niepotrzebny nam drogi dodatek. Sprawdźmy więc, co może nam się przydać, a co może okazać się zbędne.

Na co zwracać uwagę kupując kamerę cyfrową do firmy?

Wiemy już, jak wybierać kamerę kontrolując ekran LCD i czym kierować się wybierając kamerę pod kątem obiektywu. To główne aspekty, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę na samym początku. Oczywiście to nie wszystko i jeśli mamy zamiar dokonać w 100 procentach dobrego zakupu, zapoznajmy się z dodatkowymi pojęciami, które warto znać jeszcze przed zakupem.

Jak wybrać kamerę wideo do firmy – na co zwracać uwagę?

Jeśli stoimy przed wyborem kamery cyfrowej do firmy, najczęściej nie mamy łatwego zadania. Ogrom rozmaitych funkcji, wielkie przedziały cenowe, różne zastosowania, formaty, złącza i inne, dla wielu osób niezrozumiałe pojęcia potrafią przyprawić o zawrót głowy. Poznajmy więc zasady, jakimi powinniśmy kierować się podczas wyboru kamery cyfrowej.

Profesjonalne kamery cyfrowe – czym się charakteryzują?

Profesjonalne kamery wideo z najwyższej półki charakteryzują się ogromnymi możliwościami i niestety ogromną ceną. Jeśli jednak chcemy zacząć lub już zajmujemy się produkcją filmów, zakup takiej kamery jest niezbędną inwestycją. Na rynku można znaleźć niezliczona liczbę modeli zaprojektowanych specjalnie pod konkretne warunki kręcenia filmów. Jednak tak naprawdę niezależnie od wybranego modelu otrzymamy najwyższą jakość dostępną w kategorii cyfrowych kamer wideo. Na szczególną uwagę zasługują najwyższej jakości obiektywy oraz możliwość modyfikacji wszelkich cech filmu w trakcie kręcenia. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

REKLAMA

Cyfrowa lustrzanka z możliwością nagrywania wideo – alternatywa dla kamery?

Często zdarza się tak, że w firmie potrzebna jest kamera wideo na jeden raz. Kupno drogiego sprzętu wydaje się wtedy złym pomysłem. Jeśli w firmie znajduje się aparat fotograficzny, lub jeśli kupno aparatu fotograficznego byłoby lepszym pomysłem, można skorzystać z opcji nagrywania wideo w takim urządzeniu. Wbrew pozorom nie jest to tak zły pomysł, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Najnowsze lustrzanki są jak najbardziej zdolne kręcić wideo wysokiej jakości, jak również robić zdjęcia. Modele z wyższej półki posiadają olbrzymie analizatory obrazu, jak również świetne obiektywy, więc użytkownik bez problemów może kręcić doskonałe wideo w HD. Czy to się sprawdzi?

Sprawdź, czy masz prawo do podatku liniowego

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą wybrać opodatkowanie 19-proc. podatkiem liniowym, zwanym także podatkiem płaskim. Na czym polega podatek liniowy i kto ma do niego prawo?

Co zrobić jeśli nie przedłużyłeś domeny w terminie?

Mimo iż po wygaśnięciu domeny istnieje możliwość jej przywrócenia przez pewien czas, lepiej upewnić się, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Co zrobic zatem jeśli nie przedłużyłeś domeny w terminie?  Jakie konsekwencje niesie za sobą brak przedłużenia domeny dla przedsiębiorcy?

Czy półprofesjonalna kamera HD przyda się w firmie?

W niektórych firmach proste i niedrogie kamery kieszonkowe z nawiązką spełniają swoje zadanie, w innych zaś konieczny jest zakup jednej lub nawet kilku profesjonalnych kamer HD – wszystko zależy od branży i wymagań potencjalnych użytkowników. Nie jest tajemnicą, że profesjonalna kamera HD nie przyda się amatorowi, gdyż ten po prostu nie będzie w stanie wykorzystać nawet połowy z tego, co oferuje taki sprzęt. Jeśli jednak mamy spore doświadczenie w tej materii, warto zainteresować się sprzętem, który uwydatni nasze zdolności.

Składka ZUS większa o prawie 600 zł!

Tradycyjne kamery HD – wysoka jakość za rozsądną cenę

Jeśli kamera kieszonkowa jest dla nas za mała i nie spełnia podstawowych oczekiwań, urządzenie SD to dla nas relikt przeszłości. Jeśli liczy się dla nas większa ilość opcji i chcemy, żeby sprzęt był jednocześnie wygodny i w rozsądnej cenie, to tradycyjna kamera ogólnego zastosowania będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Sprawdźmy, jakie zalety mają kamery HD.

Kamery Standard-Definition – czy stary format sprawdzi się w firmie?

Ostatnio w świecie RTV najczęściej powtarzanym skrótem jest chyba HD. Format High Definition to obecnie praktycznie standard w telewizorach, kinie domowym czy kamerach wideo. Nawet niektóre telefony oferują taką rozdzielczość wyświetlaczy. Czemu więc w ogóle rozważać zakup kamery w starym formacie SD? Podobnie jak w przypadku kamer kieszonkowych, tak samo kamery SD są przeznaczone dla tych, którzy nie szukają niesamowitych efektów lub profesjonalnych funkcji. Jeśli chcemy kupić urządzenie na długie lata, oczywiście lepiej zainwestować w urządzenie HD, jeśli jednak nie mamy funduszy, a kamera jest nam potrzebna „na wczoraj”, urządzenie SD będzie najlepszą alternatywą.

Kamera kieszonkowa – czy sprawdzi się w firmie?

Mamy XXI wiek i żyjemy w kraju z wolnym rynkiem. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości w wyborze towarów. Obecnie bez znaczenia, czy potrzebujemy podręcznego urządzenia do nagrywania krótkich filmików dla siebie, czy może żyjemy i utrzymujemy się z nagrywania i produkowania filmów o profesjonalnej jakości, na rynku bez problemu znajdziemy kamerę odpowiednią dla siebie. Zacznijmy może od modeli, które przeznaczone są dla osób, które chcą je schować do kieszeni, a cena dopasuje się do każdego portfela. Na początek poznajmy kamery kieszonkowe

Jak wybrać właściwą kartę SD do firmowej kamery?

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić kamerę cyfrową, której pamięć będzie oparta na kartach SD, będziemy musieli dokupić osobną przestrzeń na filmy i zapisane materiały. Co prawda do zestawu wraz z kamerą bardzo często producent dołącza zestaw startowy z kartą SD, jednak zazwyczaj jest to karta o niewielkiej pojemności. Poznajmy więc najważniejsze kryteria decydujące o wyborze odpowiedniej karty pamięci. Zacznijmy może od początku, czyli od formatów kart SD.

Jak uruchamiać programy z klucza USB?

W systemach Windows standardowo działa funkcja Autorun. Dzięki niej, po włożeniu płyty do napędu CD/DVD zostaje ona automatycznie odtworzona, oczywiście w zależności od tego, co jest zawartością płyty (muzyka, film, programy etc.). Jeśli jest to płyta z programami, zazwyczaj zostaje uruchomiony plik wykonywalny .exe. Po uruchomieniu najczęściej pokazuje się nam menu oferujące możliwość przejrzenia zdjęć znajdujących się na płycie czy też uruchomienia albo zainstalowania jakiegoś programu. Większość osób nie wie jednak, że identyczny efekt można osiągnąć w przypadku pamięci USB. Jak to zrobić?

Czy Fundusz Świadczeń Socjalnych jest kosztem firmy?

Jeśli zatrudniasz na dzień 1 stycznia co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty musisz utworzyć Zakładowego funduszu Świadczeń Socjalnych. Gdy zatrudniasz mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, masz dwie możliwości. Jakie? Czytaj w poniższym artykule.

Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Utrata pracy nie musi już spędzać snu z powiek. Może być szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz na otrzymanie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Takie możliwości oferuje Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim. Właśnie trwa rekrutacja uczestników projektu, którego celem jest wsparcie pracodawców i pracowników pomorskich firm przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Jakie są zalety a jakie wady karty podatkowej?

Musisz wiedzieć, że nie każda działalność gospodarcza może być rozliczana w formie karty podatkowej. Kto zatem może skorzystać z karty podatkowej i jakie są jej zalety i wady?

Jak zabezpieczyć kanały komunikacji z Call Center

Bezpieczeństwo usług wirtualnych związanych ze stroną WWW, takich jak domena i serwer, ma ogromne znaczenie w dobie rosnącej popularności Internetu. Dlatego do głównych zadań usługodawców hostingowych oraz rejestratorów domen powinno należeć dbanie o ochronę usług swoich klientów. Troska ta powinna przekładać się przede wszystkim na odpowiednie zabezpieczenie kanałów komunikacji na linii usługodawca – klient.

Własny biznes - papierologia bez dochodu?

Zdarza się, że człowiek wpadnie na pomysł własnego biznesu, jakiegoś pomysłu na zarabianie pieniędzy. Co do pomysłu to inwencję twórczą pozostawię po stronie Państwa. Za to zajmę się drugą istotną rzeczą jaką jest „papierologia”. Jest to ta część działalności, która sama w sobie nie przynosi dochodu (zazwyczaj), za to jej zaniedbanie może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz straty wielu pieniędzy.

Jak zarejestrować pojazd drogą elektroniczną?

Od Nowego Roku możemy zarejestrować pojazd także przez Internet. Jest to możliwe dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz.U. z 2009 r., nr 74, poz. 634). 1 stycznia 2011 r. weszły w życie przepisy dotyczące zasad rejestracji pojazdu drogą elektroniczną.

Pozycja za kierownicą – jaki wpływ ma na jazdę oraz nasze bezpieczeństwo

Chcąc przyjąć odpowiednią pozycję za kierownicą powinniśmy na samym początku zastanowić się jaki jest jej wpływ na prowadzenie przez nas samochodu.

Czy przedsiębiorca może być inwestorem giełdowym?

Właściciele firm wielokrotnie cierpią na deficyt wolnego czasu. Czy wobec tego, przedsiębiorcy w ogóle powinni myśleć o inwestowaniu na giełdzie?

Kiedy powtórnie firma skorzysta ze zwolnienia VAT?

Prawo do skorzystania ze zwolnienia w zakresie podatku VAT przysługuje podatnikom, którzy dokonali rejestracji dla potrzeb podatku VAT w 2010 r. Ustawodawca wymaga jednak, aby kwota obrotu w 2010 r. przekroczyła 100 000 zł, ale nie przekroczyła 150 000 zł.

Jak długo operator może przechowywać dane osobowe w serwisach internetowych?

Korzystając z usług oferowanych w ramach serwisów internetowych takich jak serwisy ogłoszeniowe, czy serwisy aukcyjne, nierzadko przesyłamy ich operatorom swoje dane osobowe. Z danych tych operator serwisu korzysta na potrzeby świadczonej nam usługi, w tym aby skutecznie kontaktować z nami, lub by dokonywać rozliczeń za zamieszczenie ogłoszenia lub aukcji w serwisie. Przesłane operatorowi dane są gromadzone na jego serwerze. Powstaje jednak pytanie – jak długo operator może te dane przechowywać.

Jak bezpiecznie zarejestrować domenę?

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele cennych informacji, łatwo może paść łupem osób, wykorzystujących je dla osiągnięcia zysku. Przykładem mogą być dane identyfikacyjne podawane przy rejestracji domeny, które następnie zamieszczane są w bazach WHOIS. Informacje takie, np. odnośnie domen globalnych są łatwo dostępne dla każdego.

Jak założyć klinikę weterynaryjną – pozwolenia

Klinikę weterynaryjną może otworzyć i prowadzić każdy (czy to osoba fizyczna, prawna bądź jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej). Ustawodawca nie przewiduje w tym zakresie ograniczeń prawnych.

Jak przygotować samochód przed zimowymi podróżami?

Patrząc za okno, można uznać, że na tegoroczne przygotowania samochodu do zimy jest już za późno, ale niebawem ferie i czas wzmożonych podróży szczególnie w góry, gdzie przyda się nie tylko dobry samochód, ale i szereg niezbędnych zimowych akcesoriów.

Jak założyc klinikę weterynaryjną - lokal

Lokal przeznaczony na taki gabinet powinien być wyposażony w szczególności w pokój przyjęć z poczekalnią, aparaturę i sprzęt dostosowane do zakresu świadczonych usług weterynaryjnych, sprzęt i urządzenia do przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, zaplecze sanitarne i socjalne.

Czy samochody służbowe mogą być monitorowane przez GPS?

Głównymi użytkownikami urządzeń GPS do monitorowania floty są spółki transportowe, dostawcze. Bardzo rzadko zaś tego typu praktyki stosują firmy, które biorą w leasing lub wynajem długoterminowy auta (typowo) osobowe.

Jak założyć klinikę weterynaryjną - pomysł

Każdy może zostać właścicielem gabinetu weterynaryjnego, ale pracownicy, w tym kierownik, muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Podejmując decyzję o otwarciu takiego przedsięwzięcia trzeba przede wszystkim dokonać wyboru rodzaju placówki.

Czym są programy vendorskie?

Programy vendorskie to programy sprzedaży znanych marek oparte na umowie między daną marką a firmą leasingową, która finansuje dane produkty/usługi. Inaczej mówiąc, program vendorski umożliwia finansowanie poprzez leasing produktów oferowanych przez określonego dostawcę.

Jakie są tryby udzielania zamówień – negocjacje z ogłoszeniem?

Ustawa Prawo zamówień publicznych nakłada na zamawiającego liczne obowiązki oraz nadaje mu nie mniej uprawnień. Zasadniczym przywilejem zamawiającego jest możliwość wyboru trybu postępowania.

Jakie są zasady doboru kryteriów oceny w zamówieniach publicznych?

Cena, a może koszty eksploatacji, długość gwarancji lub termin wykonania? Jakie kryteria oceny stosowane są w przypadku zamówień publicznych? Przeczytaj.

Jakie są kompetencje komisji przetargowej?


Komisja przetargowa jest jedynie zespołem pomocniczym kierownika zamawiającego, powołanym do oceny spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz do badania i oceny ofert. Po ostatniej nowelizacji Pzp nie zawiera zapisu, iż komisja przetargowa jest powołana do przygotowania i przeprowadzenia postępowania.

Na czym polega ubezpieczenie OC?

W Polsce, jak i w większości innych krajów ubezpieczenie OC jest jednym z komunikacyjnych ubezpieczeń obowiązkowych – według ustawy o działalności ubezpieczeniowej, każdy posiadacz pojazdu podlegającego rejestracji, musi posiadać polisę OC. Kilka rzeczy, które o tym ubezpieczeniu warto wiedzieć, znajdziecie poniżej.

Gdzie, kiedy i o interpretację jakich przepisów może zwrócić się przedsiębiorca

Prawo to obszerna dziedzina, która często ulega zmianie. Niekiedy nawet wykwalifikowani prawnicy mają wątpliwości co do interpretacji przepisów prawnych, a także różne stanowiska w tym przedmiocie. Nic więc dziwnego, że zwykły przedsiębiorca nie jest pewny bądź po prostu nie wie jak zastosować to prawo w swojej indywidualnej sprawie. Jednak nie jest on pozostawiony sam sobie. Ustawa pozwala mu na zwrócenie się o interpretację przepisów w pewnych sytuacjach. Kiedy jest to możliwe i do kogo można zwrócić się z takim zapytaniem?

Jak wyceniane są wyroby gotowe w remanencie?

Każdy przedsiębiorca posiadający towary na stanie musi przeprowadzać inwentaryzację, inaczej spis z natury, czy remanent. Remanent jest to zliczenie wszystkich towarów, które obecnie znajdują się w sprzedaży.

Czym jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG)?

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej w skrócie CEIDG to system rejestracji i ewidencji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Zagadnienia dotyczące tej nowej instytucji pojawiły się w ustawie z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej w rozdziale III. Zgodnie jednak z wolą ustawodawcy przepisy rozdziału III. zaczną obowiązywać z dniem 1 lipca 2011 roku. Zatem to najlepszy moment ażeby zapoznać się z tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości.

Postępowanie zabezpieczające w przypadku dłużnika pozostającego w związku małżeńskim

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem zaistnienia sytuacji, w której przedsiębiorca będzie miał trudności z płynnością finansową, a tym samym z wykonywaniem swoich bieżących zobowiązań wobec kontrahentów. W takiej sytuacji wierzyciel może wystąpić do sądu o udzielenie pomocy w odzyskaniu swojej należności. Oprócz tego może, jeszcze przed zakończeniem postępowania, wnioskować o zabezpieczenie jego roszczenia.

Zabezpieczenie roszczenia poprzez ustanowienie zarządu przymusowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem utraty płynności finansowej i niemożliwością uregulowania swoich wymagalnych zobowiązań. W takiej sytuacji należy liczyć się z tym, że wierzyciel wystąpi do sądu w celu ochrony swojego roszczenia. Oprócz tego może on żądać zabezpieczenia roszczenia.

Na czym polega odroczenie terminu płatności składek do ZUS?

Płatnik składek ZUS ma w określonych okolicznościach prawo do ubiegania się o odroczenie terminu ich płatności. Podstawową przesłanką są chwilowe problemy płatnicze.

Jak ustalić okres wypłaty zasiłku macierzyńskiego dla przedsiębiorcy?

217 dni, czy 31 tygodni? Ile dni zasiłku macierzyńskiego przysługuje przy porodzie jednego dziecka, a ile z tytułu przyjścia na świat bliźniąt? Przepisy prawne są stosunkowo złożone. Przeczytaj, aby odnaleźć się w gąszczu regulacji przygotowanych przez ustawodawcę.

Jaka jest podstawa wymiaru świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego?

Ustalanie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego przysługującego z ubezpieczenia wypadkowego przedsiębiorcom odbywa się na tych samych zasadach, które obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru świadczeń z ubezpieczenia chorobowego.

Kiedy przedsiębiorczej mamie przysługuje zasiłek macierzyński?

Uprawnienie do zasiłku macierzyńskiego przysługuje nie tylko kobiecie, która urodziła dziecko, ale również osobie przyjmującej na wychowanie. Kto i na jakich zasadach może korzystać z opisywanego świadczenia?

Jak obliczyć wysokość świadczenia rehabilitacyjnego?

Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego, zasiłku macierzyńskiego, jak również zasiłku opiekuńczego, ustalana jest w oparciu o podstawę wymiaru zasiłku chorobowego. Podstawa wymiaru świadczenia rehabilitacyjnego nie może być wyższa od 100% przeciętnego wynagrodzenia.

Jak kontrolowane jest orzekanie o niezdolności do pracy?

Kontrolę nad orzekaniem o czasowej niezdolności do pracy sprawują lekarze orzecznicy ZUS. Na ubezpieczonym ciąży obowiązek udostępnienia posiadanej dokumentacji medycznej.

REKLAMA